Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw sobie stocka wygrzeję i się osłucham, a potem zwrócę się po radę :) słuchawki mam drugi dzień :) chociaż ja przymusu nie mam czynić z nich analizatorow specjalnie, bo mam inne w tej mierze znakomite :)

 

Ale faktycznie - IMHO w relacji cena / jakość/dojrzałość/muzykalność grania sr60e biją wszystko na głowę z shp9500 włącznie :)

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nieśmiało przyłączam się do koła uwielbienia Grado :) 25-12-2014 nabyłem od Kolegi forumowego Grado SR60i i się w tych słuchawkach zakochałem. To prawda co o nich mówią "love it or leave it". Ja zostaję, dzisiaj zrobiłem im dampening mod i po 4 dziurki na przetwornik w celu przewietrzenia (mody stąd) ja oprócz tego co tam piszą wygłuszyłem jeszcze wnętrze muszli cienką mikrogumą. A, no i otworzyłem podgrzewając suszarką, jakoś mi ogrzewanie przetworników nad parą nie wyglądało na "zdrowe" ;)

Do standardowych gąbek z powiększonym quarter modem (tak aby odsłonić cały przetwornik) przykleiłem welurowe pady od HD681. Dzięki temu przetwornik jest nieco bardziej oddalony od ucha a komfort jest wręcz nie do opisania, jakbym nic na uszach nie miał ;)

TUTAJ FOTA PADÓW

Wrażenia? Wcześniej scena była trochę, jakby mała, wszystko fajnie ale jakbym w balonie słuchał taka "obudowana" była, po modzie wszystko się poukładało, nabrało przestrzeni i WOW! Brzmienie, bas odzyskał kontrolę, kiedy trzeba wybrzmiewa długo i nie rozlewa się bez sensu a kiedy trzeba jest punktowy i szybki, średnie się jeszcze bardziej wykrystalizowały a wysokie nieco wyrównały, sylabizacja się wygładziła i już nie przeszkadza. Można słuchać bez podbijania wysokich w EQ (a tych wysokich temu modelowi ewidentnie brakowało)

Chwila strachu i słuchawki "jak nowe" zbieram teraz na mahoniowe klocki ;)

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyższy czas też się zapisać.

 

325-ki "udrewnione" przez naszego Czempiona (!) tak :

 

http://muzostajnia.wordpress.com/2014/11/15/michauczokowe-czary/

 

Po zmianie ubranka opisane tak :

 

http://muzostajnia.wordpress.com/2015/01/03/black-white-z-twoich-snow/comment-page-1/#comment-2590

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopałem kopałem i się nie dokopałem, dlatego piszę.

Jaki zestaw DAC + wzmak możecie polecić do niewygrzanych Grado RS1e, tak żeby już teraz się nimi móc nacieszyć, a po wygrzaniu nawet jeszcze bardziej? :D Lubie ciepło lamp ale nie chce przesadzić (uważam że teraz niewygrzane brzmią dosyć ostro). Trochę bym też odseparował instrumenty.

Głównym źródłem dźwięku będą flac'i z laptopa (usb / spdif), rzadziej z mojego dogorywającego już iMod'a.

 

Budżet: ~1500zł (powiedzmy do 2k jeżeli jest się o co zabijać w tej kwocie) ale naturalnie wolałbym wydać jak najmniej :P .

moje dotychczasowe luźne typy:

AUNE T1 MK2

TubeMagic D1 Plus DAC

 

Fostex HP-A4

jakies combo od Schiit? Czytałem jakąś wypowiedź że ludzie od Grado polecają Asgard 2 do RS1e (tyle że w połączeniu z Bifrostem USB robi się już nieciekawie cenowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopałem kopałem i się nie dokopałem, dlatego piszę.

 

Jaki zestaw DAC + wzmak możecie polecić do niewygrzanych Grado RS1e, tak żeby już teraz się nimi móc nacieszyć, a po wygrzaniu nawet jeszcze bardziej? :D Lubie ciepło lamp ale nie chce przesadzić (uważam że teraz niewygrzane brzmią dosyć ostro). Trochę bym też odseparował instrumenty.

 

Głównym źródłem dźwięku będą flac'i z laptopa (usb / spdif), rzadziej z mojego dogorywającego już iMod'a.

 

Budżet: ~1500zł (powiedzmy do 2k jeżeli jest się o co zabijać w tej kwocie) ale naturalnie wolałbym wydać jak najmniej :P .

 

moje dotychczasowe luźne typy:

AUNE T1 MK2

TubeMagic D1 Plus DAC

 

Fostex HP-A4

jakies combo od Schiit? Czytałem jakąś wypowiedź że ludzie od Grado polecają Asgard 2 do RS1e (tyle że w połączeniu z Bifrostem USB robi się już nieciekawie cenowo)

a skąd jesteś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze to:

JOLIDA - GLASS FX TUBE DAC III

 

Kopałem kopałem i się nie dokopałem, dlatego piszę.

Jaki zestaw DAC + wzmak możecie polecić do niewygrzanych Grado RS1e, tak żeby już teraz się nimi móc nacieszyć, a po wygrzaniu nawet jeszcze bardziej? :D Lubie ciepło lamp ale nie chce przesadzić (uważam że teraz niewygrzane brzmią dosyć ostro). Trochę bym też odseparował instrumenty.

Głównym źródłem dźwięku będą flac'i z laptopa (usb / spdif), rzadziej z mojego dogorywającego już iMod'a.

 

Budżet: ~1500zł (powiedzmy do 2k jeżeli jest się o co zabijać w tej kwocie) ale naturalnie wolałbym wydać jak najmniej :P .

moje dotychczasowe luźne typy:

AUNE T1 MK2

TubeMagic D1 Plus DAC

 

Fostex HP-A4

jakies combo od Schiit? Czytałem jakąś wypowiedź że ludzie od Grado polecają Asgard 2 do RS1e (tyle że w połączeniu z Bifrostem USB robi się już nieciekawie cenowo)

a skąd jesteś

 

Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to się niestety nie spotkamy.

Niestety, zbyt szybko się swoimi grado nie nacieszysz, bo wygrzewanie trwa długo i to słowo klucz w tych słuchawkach, ale warto; pocieszę cię, że w nowej serii ma to miejsce szybciej niż w poprzedniej. Czy porównywałeś RS-1e z PS-500e przed zakupem? Ja miałem przez dłuższy czas RS-1i i myślę, że dzisiaj kupiłbym prędzej PS-500e niż RS-1e. Jeśli kupiłeś je niedawno to z pewnością jest jeszcze możliwość wyminy (oczywiście o ile byś takowej zarządał).

Co do dac/amp - to do RS-1e poleciłbym faktycznie hibrydę lub lampę. Typy są dobre; jesteś z Warszawy, więc nie będziesz miał problemu z odsłuchem - tym się kieruj, decyzję musisz podjąć sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i za chęci.
Tak właśnie przekopując ten topic już się nastawiłem na długą podróż z wolnym i cichym wygrzewaniem :)
Szczerze mówiąc też bym wybrał PS-500e, gdyby zależało to ode mnie - słuchawki były bowiem prezentem i po prostu mi głupio je wymieniać na coś innego.

Masz rację. Muszę się wybrać na odsłuchy a nie przeczesywać internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknij na to:

http://www.gfmod.pl/pl/p/DAC-Beresford-TC-7520-Caiman-GFmod-v6-USB/127


wymiana to nie problem; serio; mogę dać ci telefon do audiosystemu - dystrybutora grado w Polsce; i ci wymienią


nawet jeśli mają miesiąc to nie ma problemu; ja dwa lata temu wymieniłem 325is, które miałem nico ponad półtora miesiąca na rs1i za dopłatą i to był dobry i uczciwy deal


RS-1E są lepsze względem RS-1i - które były jaśniejsze, ostrzejsze, miały gorszy bas i mniej "body", ale za to miały barwniejszą średnicę i żywszy przekaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem


PS-500 są ciemniejsze, mają dużo lepsze wypełnienie i gęstość dźwięku, bas, mają też lepszy balans i są równiejsze; za to trochę mniej szczegółowe, wolniejsze, mniej wyrafinowane z mniejszym napowietrzeniem dźwięku, stąd lotność dźwięku jest mniejsza i scena wydaje się być/jest mniejsza; cięższe, z grubszym i cieższym kablem


jeśli możesz to porównaj je ze sobą, zastanów się na spokojnie i sam podejmij najlepszą dla siebie decyzję czy wymieniać czy nie, czy po prostu kupić inne słuchawki


napisałem "zażądać" prze "rz"; no pięknie -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kombinować z matrixami proponuję najpierw pokombinować z gąbkami.

 

Cytuję MIchała z wątku w Muzostajni :

 

"Żeby takie grado ocieplić, odjąć im tej zabójczej góry, dodac troche basu – ogółem sprawić że będzie ich można słuchać długo bez zmęczenia, należy założyć na nie pady „comfy” – s-cushion, czyli standardowe dodawane np do SR60. Można tez włożyć gąbeczki pod l-cushe, do tego się nadają pady z px100 albo kpp, zwiększa to też komfort użytkowania. Same pady comfy można tez poddać modyfikacji, wycinając w nich otwór, przez co jest trochę więcej góry niż normalnie, i znika delikatny „kocyk”. Polecam eksperymentowanie z padami bo różnice są duże."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kombinować z matrixami proponuję najpierw pokombinować z gąbkami.

 

Cytuję MIchała z wątku w Muzostajni :

 

"Żeby takie grado ocieplić, odjąć im tej zabójczej góry, dodac troche basu – ogółem sprawić że będzie ich można słuchać długo bez zmęczenia, należy założyć na nie pady „comfy” – s-cushion, czyli standardowe dodawane np do SR60. Można tez włożyć gąbeczki pod l-cushe, do tego się nadają pady z px100 albo kpp, zwiększa to też komfort użytkowania. Same pady comfy można tez poddać modyfikacji, wycinając w nich otwór, przez co jest trochę więcej góry niż normalnie, i znika delikatny „kocyk”. Polecam eksperymentowanie z padami bo różnice są duże."

 

Do Alessandro MS1i mam bowle oraz żółte pady od Senków HD404 (quarter mod). Mi jasna sygnatura dźwięku SR325i nie przeszkadza a wręcz przeciwnie - miałem je wprawdzie tylko jeden dzień wraz z musical fidelity v-dac i cmoybb i mniej więcej tego szukam - a już na pewno w tym budżecie:)

To może jeszcze ktoś się podzieli wrażeniami z tandemu grado i iFi iDAC?

 

Edit: źródło - PC, muzyka - rock, metal

Edytowane przez kuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kombinować z matrixami proponuję najpierw pokombinować z gąbkami.

 

Cytuję MIchała z wątku w Muzostajni :

 

"Żeby takie grado ocieplić, odjąć im tej zabójczej góry, dodac troche basu – ogółem sprawić że będzie ich można słuchać długo bez zmęczenia, należy założyć na nie pady „comfy” – s-cushion, czyli standardowe dodawane np do SR60. Można tez włożyć gąbeczki pod l-cushe, do tego się nadają pady z px100 albo kpp, zwiększa to też komfort użytkowania. Same pady comfy można tez poddać modyfikacji, wycinając w nich otwór, przez co jest trochę więcej góry niż normalnie, i znika delikatny „kocyk”. Polecam eksperymentowanie z padami bo różnice są duże."

to wszystko bujda. Podobnie z obklejaniem boków padów L np. taśmą. Bo to są podmiany typu "coś za coś" i więcej się traci niż zyskuje.

Jak komuś nie pasują słuchawki to nie ma co w nich wymieniać gąbki, okablowanie, tylko trzeba wymienić słuchawki.

 

Zamiast kombinować z matrixami proponuję najpierw pokombinować z gąbkami.

 

Cytuję MIchała z wątku w Muzostajni :

 

"Żeby takie grado ocieplić, odjąć im tej zabójczej góry, dodac troche basu – ogółem sprawić że będzie ich można słuchać długo bez zmęczenia, należy założyć na nie pady „comfy” – s-cushion, czyli standardowe dodawane np do SR60. Można tez włożyć gąbeczki pod l-cushe, do tego się nadają pady z px100 albo kpp, zwiększa to też komfort użytkowania. Same pady comfy można tez poddać modyfikacji, wycinając w nich otwór, przez co jest trochę więcej góry niż normalnie, i znika delikatny „kocyk”. Polecam eksperymentowanie z padami bo różnice są duże."

 

Do Alessandro MS1i mam bowle oraz żółte pady od Senków HD404 (quarter mod). Mi jasna sygnatura dźwięku SR325i nie przeszkadza a wręcz przeciwnie - miałem je wprawdzie tylko jeden dzień wraz z musical fidelity v-dac i cmoybb i mniej więcej tego szukam - a już na pewno w tym budżecie:)

To może jeszcze ktoś się podzieli wrażeniami z tandemu grado i iFi iDAC?

 

Edit: źródło - PC, muzyka - rock, metal

 

325e są lepsze niż is, ale zmiany nie są gigantyczne. Co do toru 0 idź, posłuchaj i oceń sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mi jasna sygnatura dźwięku SR325i nie przeszkadza" - mnie też nie, ale jednak wolę ich słuchać dłużej i może ciut gorzej,ale bez zmęczenia.Siedzę w słuchawkach po kilka godzin.

Moje Grado były u Manu z Muzostajni. Zwróć się do niego, bo słuchał ich w różnych konfiguracjach.


"to wszystko bujda. Podobnie z obklejaniem boków padów L np. taśmą. Bo to są podmiany typu "coś za coś" i więcej się traci niż zyskuje.

Jak komuś nie pasują słuchawki to nie ma co w nich wymieniać gąbki, okablowanie, tylko trzeba wymienić słuchawki."

 

Samuel, z całym szacunkiem, bo zęby zjadłeś na Grado, ale nie zawsze mam na tyle poweru żeby mierzyć się z moimi Grado, z tym jak grają.

Założenie głupich gąbek z przodu zmienia ten fakt.

 

I godzę się z tym, że to wycina, przytłumia część góry ( Bo to są podmiany typu "coś za coś" ) - mnie to pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

325e są lepsze niż is, ale zmiany nie są gigantyczne. Co do toru 0 idź, posłuchaj i oceń sam.

Czy mógłbyś mi napisać co to znaczy lepsze? To co w Grado mnie użekło to wrażenie odsłuchu na żywo i niezwykła muzykalność, a SR325i dodatkowo bardzo ostrą i agresywną górą i średnicą.

Obecnie różnica u PL dystrybutorów pomiędzy SR325is a SR325e kształtuje się na poziomie 200 PLN - czy to dużo czy mało to już temat wiele razy tu przerabiany więc powiedzmy, że do pominięcia.

Co do odsłuchów - nie mam czasu ani chęci - dopóki nie słyszałem SR325 moje Alessandro MS1 wydawały mi się świętym gralem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co do odsłuchów - nie mam czasu ani chęci" - znajdź jedno i drugie, po co potem żałować? Chcesz się opierać na odbiorze dźwięków i preferencjach innych ludzi?

Przecież to jest bardzo indywidualna kwestia :)

 

"dopóki nie słyszałem SR325 moje Alessandro MS1 wydawały mi się świętym gralem" - recepta jest prosta : walczyć z pokusami i nie słuchać lepszych rzeczy :P

 

Co do tego jak połączyć, na dole recenzji masz opis z czym było łączone :

 

https://muzostajnia.wordpress.com/2015/01/03/black-white-z-twoich-snow/comment-page-1/#comment-2590

 

Z tym, że moje Grado 325 to starsza wersja bez "i" w tzw. anodowanych na złoto aluminiowych muszlach, no a teraz są w drewnie i tego tyczy się link.

Natomiast charakter słuchawek został taki jak przed "zabiegiem", góra bardziej się otworzyła. O reszcie nie piszę, to nie miejsce na to.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

325e są lepsze niż is, ale zmiany nie są gigantyczne. Co do toru 0 idź, posłuchaj i oceń sam.

Czy mógłbyś mi napisać co to znaczy lepsze? To co w Grado mnie użekło to wrażenie odsłuchu na żywo i niezwykła muzykalność, a SR325i dodatkowo bardzo ostrą i agresywną górą i średnicą.

Obecnie różnica u PL dystrybutorów pomiędzy SR325is a SR325e kształtuje się na poziomie 200 PLN - czy to dużo czy mało to już temat wiele razy tu przerabiany więc powiedzmy, że do pominięcia.

Co do odsłuchów - nie mam czasu ani chęci - dopóki nie słyszałem SR325 moje Alessandro MS1 wydawały mi się świętym gralem:)

 

na pewno warta dopłaty 200zł. Sorry, ale jak nie masz czasu na odsłuchy to już nie nasza wina.

Podany przez Minczina Expressivo to dobry trop; wchodzi teraz do produkcji nowy model, a zabawa z lampami daje duże pole manewru

Zmiana padów, wytłumienia, kabla itp. to zawsze jest zmiana coś za coś. Ale zmiana zgodna z gustem, to ma sens.

mam inne zdanie; przerobiłem te zmiany i dla mnie te zmiany summa sumarium na gorsze i nie miało to sensu, a poza tym uważam, że są to zmiany kosmetyczne, które nie zminią słuchawek. Ale każdy ma prawo do swjego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak fajnie, że jest fajnie i krew się nie polała ;-)

Wyjątkowe forum, wyjątkowi ludzie :-)

 

 

Sorry, ale jak nie masz czasu na odsłuchy to już nie nasza wina.

Podany przez Minczina Expressivo to dobry trop; wchodzi teraz do produkcji nowy model, a zabawa z lampami daje duże pole manewru

 

Panowie w moim przypadku to nie tyle kwestia humorów i złych fluidów co braki wiedzy w dziedzinie audio - uczę się definiować swoje potrzeby więc na tym etapie nie potrafię ewaluować sprzętu a na wyrobienie sobie własnego zdania potrzebuję bardzo dużo czasu. Stąd prośba o pomoc w pierwszych krokach - a nóż uda się na tym zatrzyma (haha, jasne:D)

Dzięki za tropy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności