Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, wreszcie dotarły do mnie SR60e. Okazało sie, ze utknęły w dziale wysyłkowym...

No, ale cóż. Z zewnętrznych zmian, to od razu rzucaja sie twarde pady, które na dodatek nie maja juz miłego, miętowego zapachu, a jakis dziwny, śmierdzący. Ta zmiana zdecydowanie IMHO na minus.
Patrząc dalej, to skóra na pałąku ma troche inną fakturę, a w muszlach siedzą teraz czerwone drivery. Kabel i reszta pozostały niezmienione.

 

Aaaa i bym zapomniał - teraz Grado nie przychodzą do nas w opakowaniu po pizzy. Nie, nie, nie - teraz przychodzą w płaskim opakowaniu po butach.

 

No, ale tak serio, to nowe pudełku wcale nie jest złe.

 

Parę fotek:

10612283_444461842361956_263552401_o.jpg

 

10580297_444461835695290_297396688_o.jpg

 

10562856_444461839028623_1799969761_o.jp

 

 

 

Ah ta dbałość Grado o najmniejsze szczegóły. :rolleyes:

 

10631394_444461845695289_1794211745_o.jp

Edytowane przez iDaft
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Patrząc dalej, to skóra na pałąku ma troche inną fakturę

 

skóra ?

No wlasnie chyba nie, bo nie pachnie jak skóra. A może...

 

A co do kwestii brzmieniowych. Nie słuchałem ich duzo, ale szybko da sie wychwycić różnice. SR60e sa troche jaśniejsze, mniej cieplutko i maja zdjęty lekki kocyk - przekaz jest bardziej otwartyc, cos w stronę wyższych modeli, ale nie sa juz tak bardzo "misiowate" w brzmieniu.

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Patrząc dalej, to skóra na pałąku ma troche inną fakturę

 

skóra ?

No wlasnie chyba nie, bo nie pachnie jak skóra. A może...

 

no to 225e są uboższe bo jest tworzywo

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Patrząc dalej, to skóra na pałąku ma troche inną fakturę

 

skóra ?

No wlasnie chyba nie, bo nie pachnie jak skóra. A może...

no to 225e są uboższe bo jest tworzywo

A pałąk w 225e wyglada identycznie (faktura), jak w sr60e?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he, skóry nie poznajesz?

tworzywo ma zgrzewy na krańcach


 

 

 

 

Patrząc dalej, to skóra na pałąku ma troche inną fakturę


skóra ?
No wlasnie chyba nie, bo nie pachnie jak skóra. A może...
no to 225e są uboższe bo jest tworzywo

A pałąk w 225e wyglada identycznie (faktura), jak w sr60e?

 

superluksów nie miałeś ? ;)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he, skóry nie poznajesz?

tworzywo ma zgrzewy na krańcach

 

 

 

 

Patrząc dalej, to skóra na pałąku ma troche inną fakturę

 

skóra ?

No wlasnie chyba nie, bo nie pachnie jak skóra. A może...

no to 225e są uboższe bo jest tworzywo

A pałąk w 225e wyglada identycznie (faktura), jak w sr60e?

 

superluksów nie miałeś ? ;)

Wiesz co, widziałem te słuchawki dzisiaj przez godzinę, zostały w domu, a nawet się temu pałąkowi zbytnio nie przyjrzałem.

 

Faktycznie jest to tworzywo. :P

 

A Superluxów nie miałem, nie lubiłem ich jakoś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisz czy słychać różnice

Nie słuchałem ich duzo, ale szybko da sie wychwycić różnice. SR60e sa troche jaśniejsze, zimniejsze i maja zdjęty lekki kocyk - przekaz jest bardziej otwarty, cos w stronę wyższych modeli, ale nie sa juz tak bardzo "misiowate" w brzmieniu. Chyba swoje SR60i zmoduję, bo z taczem 4g wersja E lepiej się zgrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

opisz czy słychać różnice

Nie słuchałem ich duzo, ale szybko da sie wychwycić różnice. SR60e sa troche jaśniejsze, zimniejsze i maja zdjęty lekki kocyk - przekaz jest bardziej otwarty, cos w stronę wyższych modeli, ale nie sa juz tak bardzo "misiowate" w brzmieniu. Chyba swoje SR60i zmoduję, bo z taczem 4g wersja E lepiej się zgrywa.

 

pytam bo się naśmiewają że Grado w "e" tylko pomalował magnes na czerwono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

opisz czy słychać różnice

Nie słuchałem ich duzo, ale szybko da sie wychwycić różnice. SR60e sa troche jaśniejsze, zimniejsze i maja zdjęty lekki kocyk - przekaz jest bardziej otwarty, cos w stronę wyższych modeli, ale nie sa juz tak bardzo "misiowate" w brzmieniu. Chyba swoje SR60i zmoduję, bo z taczem 4g wersja E lepiej się zgrywa.

 

pytam bo się naśmiewają że Grado w "e" tylko pomalował magnes na czerwono

 

To chyba jakąś magiczna farbą, bo zmiany są wyraźnie słyszalne i to nawet na przenośnym grajku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do klubu z SR80e.

 

Niestety jak ktoś szuka bardzo dobrze wykonanych słuchawek to odradzam. Obudowa jest miejscami mało estetycznie poskładana/posklejana. Oparłem parę razy dłoń ściągając je z głowy i już widzę milimetrowy ubytek w lakierze na napisie. Więc trzeba je tak chwytać, żeby tego napisu najlepiej nie dotykać jak się chce żeby została farba - wiedziałem o tym przed zakupem więc spoko, ale nie spodziewałem się że już pierwszego dnia to zauważę.

Za to drivery są wybitne i te estetyczne czerwone magnesy do tego ładne luty :wub: .

Czepiam się budowy, bo póki co dźwięk mnie urzekł do tego stopnia, że nie chce nic pisać bo pewnie bym je tylko plusował. Niech wpierw pograją trochę żeby membrana przetwornika nabrała pełnych właściwości. W każdym razie odkąd wróciłem z pracy, to nie mogę się od nich oderwać :D.
Niezwykle kompletny, przejrzysty i dynamiczny (szybki), a na dodatek przestrzenny dźwięk. Wiadomo że wiele zależy od nagrania, ale to co na modowanych HD330 grało mi dobrze, to na Grado gra świetnie.

Btw. polecam sklep audiotrendt, bardzo miła obsługa (szczególnie starszy Pan, bardzo ogarnięty i pomocny). Na dodatek można negocjować ceny.

Pytałem przy okazji o tanie wzmacniacze Schiit'a, mają je mieć w przeciągu miesiąca/dwóch..

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak sie spisuja?

niebo a ziemia, oryginalne są szorstkie te Made in germany mięciutkie miłe dla skóry.

 

Bardzo dobre pady, tyle że paskudnie wyglądają ; )

 

Kwestia gustu, dla mnie sa super, żółte zdecydowanie lepiej się prezentują.

 

dokładnie, wyglądają bardzo ładnie z czarnymi słuchawkami. Zrobię lepsze zdjęcie to może się przekonacie :)

DSCF2146.JPG

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spoko, póki nie brudzą uszu na czarno. W Europie to problematyczne może być trochę

Spokojnie. Sam farbowałem barwnikiem za 2-3zł i nawet bezpośrednio po żadnych śladów nie zostawiały.

 

 

Edit:

Chyba nie przesadzę jak napiszę, że po kilku latach wraca bum na słuchawki Grado na naszym forum. Przez długi czas były one traktowane nawet nie drugo, a trzeciorzędnie.

A dla mnie to dalej jedno z ciekawszych sposobów grania jakie słyszałem.

 

Z tego wszystkiego, zapragnąłem usłyszeć raz jeszcze "swoich", starych Alessandro MS-1i.

Sprzedałem je za pośrednictwem forum jakieś 3 lata temu i po tym czasie słuch o nich zaginął, a nie pamiętam kto je wziął.

Był to nietypowy egzemplarz - bowlsy i skórzany headband od GS-1000i, modowane kubki i rekablowane Conducfilem.

 

IMG_3715.JPGIMG_3716.JPGIMG_3718.JPGIMG_3719.JPG

 

Był to mój życiowy błąd i z sentymentu chciałbym je mieć z powrotem, także za wszelkie informacje o nich serdecznie dziękuję :)

Edytowane przez krz
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności