Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

 

i jak sie spisuja?

niebo a ziemia, oryginalne są szorstkie te Made in germany mięciutkie miłe dla skóry.

 

Bardzo dobre pady, tyle że paskudnie wyglądają ; )

 

Kwestia gustu, dla mnie sa super, żółte zdecydowanie lepiej się prezentują.

 

dokładnie, wyglądają bardzo ładnie z czarnymi słuchawkami. Zrobię lepsze zdjęcie to może się przekonacie :)

 

Załóż je na odwrót. Komfort się wyraźnie poprawi. Brzmienie też powinno, przynajmniej mnie bardziej pasuje w odwróconych.

Edytowane przez peperoni
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mialem okazje krotko porownac 325i z moimi senngrado... i musze powiedziec ze senngrado bardziej mi sie podobaja.

Maja nieco bardziej soczysta srednice i lagodniejsza gore (choc mimo to wydawalo mi sie ze maja wiecej pazurka np. na gitarach akustycznych). sa minimalnie ciemniejsze i slodsze i nie graja tak agresywnie. niemniej uwazam ze mimo tego senngrado sa nieco bardziej rozdzielcze i z lepsza holografia (szerzej, czysciej w tle, wyrazniejsza separacja).

sposob prezentacji podobny i bardzo zalezny od padow. Na L cuch dosc bezposrednio, na twarz, a skolei na "pelnych" padach troche sie dzwiek wycofuje, idzie za kotarke, lagodnieje...

Edytowane przez grubbby
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Więcej przestrzeni ☺

Faktycznie tak nie cisną.

Można dostać w kraju oryginalne Grado L?

http://sklep.rms.pl/nausznice-gabki-do-sluchawek-grado-sr80-sr125-sr225-sr325i
Chodzi mi o te duże od ps1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Więcej przestrzeni ☺

Faktycznie tak nie cisną.

Można dostać w kraju oryginalne Grado L?

http://sklep.rms.pl/nausznice-gabki-do-sluchawek-grado-sr80-sr125-sr225-sr325i
Chodzi mi o te duże od ps1000

 

http://www.grado.waw.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=10574

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Z tego wszystkiego, zapragnąłem usłyszeć raz jeszcze "swoich", starych Alessandro MS-1i.

Sprzedałem je za pośrednictwem forum jakieś 3 lata temu i po tym czasie słuch o nich zaginął, a nie pamiętam kto je wziął.

Był to nietypowy egzemplarz - bowlsy i skórzany headband od GS-1000i, modowane kubki i rekablowane Conducfilem.

 

attachicon.gifIMG_3715.JPGattachicon.gifIMG_3716.JPGattachicon.gifIMG_3718.JPGattachicon.gifIMG_3719.JPG

 

Był to mój życiowy błąd i z sentymentu chciałbym je mieć z powrotem, także za wszelkie informacje o nich serdecznie dziękuję :)

 

Ja je kupiłem, ale ten sztywny kabel mi w ogóle nie podszedł a i brzmienie jak na mój ówczesny gust, zbyt ostre i mało basowe - może teraz bym je bardziej docenił.

Kupił je ode mnie Yedi, ale co potem się z nimi stało to nie wiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia krz :).

Grado niby nie nadają się na portable, otwarta budowa i w ogóle. Dzisiaj jednak nie mogłem się oderwać od odsłuchu, a trzeba było wychodzić do pracy. Niewiele myśląc zabrałem Grado w podróż..

W autobusie dwa razy sprawdzałem ściągając je z uszu, czy nie za bardzo dają na zewnątrz :D . Przy niewielkiej głośności można było komfortowo słuchać przy okazji nie dzieląc się muzyką z autobusem, pod tym względem myślałem że będzie gorzej. Przyjemnie wyglądają na szyi. Natomiast powrót do domu spacerkiem przez miasto z dźwiękiem Grado i kilkoma singlami Gorillaz niezapomniany :D.

Uwielbiam te słuchawki.

 

Co do L-Cush, to można kupić taniej niż te 125zł. Np. tu http://www.hifistation.pl/pl/p/Grado-L-Oslonkigabki-do-sluchawek-Grado-SR225i-SR325i-RS2i-RS1i-Dostawa-Gratis/1877 Tylko nie wykupcie wszystkich, bo po wypłacie chce kupić do swoich SR80e :ph34r: .

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gąbki Ear Zonk G ktoś ma możliwość ściągnąć z Amazon?

Też bym przygarnął jedną parę

 

no to czekamy na propozycję, można by zbiorowe zrobić - są po 20$

 

Jestem bardzo miło zaskoczony tym jak takie małe maleństwo jak E2 potrafi zagrać z Grado :)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wszystko spoko, póki nie brudzą uszu na czarno. W Europie to problematyczne może być trochę

Spokojnie. Sam farbowałem barwnikiem za 2-3zł i nawet bezpośrednio po żadnych śladów nie zostawiały.

 

 

Edit:

Chyba nie przesadzę jak napiszę, że po kilku latach wraca bum na słuchawki Grado na naszym forum. Przez długi czas były one traktowane nawet nie drugo, a trzeciorzędnie.

A dla mnie to dalej jedno z ciekawszych sposobów grania jakie słyszałem.

 

Z tego wszystkiego, zapragnąłem usłyszeć raz jeszcze "swoich", starych Alessandro MS-1i.

Sprzedałem je za pośrednictwem forum jakieś 3 lata temu i po tym czasie słuch o nich zaginął, a nie pamiętam kto je wziął.

Był to nietypowy egzemplarz - bowlsy i skórzany headband od GS-1000i, modowane kubki i rekablowane Conducfilem.

 

attachicon.gifIMG_3715.JPGattachicon.gifIMG_3716.JPGattachicon.gifIMG_3718.JPGattachicon.gifIMG_3719.JPG

 

Był to mój życiowy błąd i z sentymentu chciałbym je mieć z powrotem, także za wszelkie informacje o nich serdecznie dziękuję :)

 

 

Jak to przeczytałem, to i we mnie jakiś sentyment się odezwał... Jakoś zatęskniłem za SR80i. Miałem fioła na punkcie Grado kilka lat temu, a w międzyczasie zdążyłem w firmę w ogóle zwątpić. Pamiętam, że nawet widok SR80i z bowlsami robił na mnie bardzo duże wrażenie. Mam nadzieję, że niedługo w końcu dostanę te SR60e, 80e i 125e do testu. Nawet jakby w brzmieniu zmian miało nie być, to chętnie je sobie przypomnę i sprawdzę z innym sprzętem. Czuję, że ładnie gadałyby z Heedem Canampem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

takie spostrzeżenie, Grado nie stosuje żadnej ochrony przed kurzem od strony grilla czy nie jest to problem? może to jest powodem awaryjności przetworników.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornik Grado jest sam z siebie mocno osłonięty konstrukcyjnie po stronie "pleców". Jest metalowa tarcza z przetłoczeniem na magnes, która ma tylko małe otworki dla zachowania wentylacji membrany i cewki. Co do awaryjności - SR325i ani RS2 nie udało mi się zajechać. Z PS1000 zobaczymy jak to będzie po czwartej już chyba naprawie. Podobno już do mnie przyszły, ale wieczorem się dowiem czy przetworniki mam z serii "e" czy stare i jak to w ogóle gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornik Grado jest sam z siebie mocno osłonięty konstrukcyjnie po stronie "pleców". Jest metalowa tarcza z przetłoczeniem na magnes, która ma tylko małe otworki dla zachowania wentylacji membrany i cewki. Co do awaryjności - SR325i ani RS2 nie udało mi się zajechać. Z PS1000 zobaczymy jak to będzie po czwartej już chyba naprawie. Podobno już do mnie przyszły, ale wieczorem się dowiem czy przetworniki mam z serii "e" czy stare i jak to w ogóle gra.

Tak z ciekawisci. Cztery naprawy w ramach gwarancji czy odplatnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie z nich były płatne, przy czym ostatnia nie i pierwsza, w 2010 po "ataku klona", a nie że padły same z siebie. Dwie kolejne były po długim (powyżej 2 lat i potem ponad roku) czasie używania. Na ostatnią naprawę odesłałem z fakturą za tą ostatnią i napisanym odręcznie oświadczeniem, że skoro padły po roku, to mi się należy naprawa gwarancyjna, a danych CC nie podałem. Też bym naprawił ze względu na PR.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wszystko spoko, póki nie brudzą uszu na czarno. W Europie to problematyczne może być trochę

Spokojnie. Sam farbowałem barwnikiem za 2-3zł i nawet bezpośrednio po żadnych śladów nie zostawiały.

 

 

Edit:

Chyba nie przesadzę jak napiszę, że po kilku latach wraca bum na słuchawki Grado na naszym forum. Przez długi czas były one traktowane nawet nie drugo, a trzeciorzędnie.

A dla mnie to dalej jedno z ciekawszych sposobów grania jakie słyszałem.

 

Z tego wszystkiego, zapragnąłem usłyszeć raz jeszcze "swoich", starych Alessandro MS-1i.

Sprzedałem je za pośrednictwem forum jakieś 3 lata temu i po tym czasie słuch o nich zaginął, a nie pamiętam kto je wziął.

Był to nietypowy egzemplarz - bowlsy i skórzany headband od GS-1000i, modowane kubki i rekablowane Conducfilem.

 

attachicon.gifIMG_3715.JPGattachicon.gifIMG_3716.JPGattachicon.gifIMG_3718.JPGattachicon.gifIMG_3719.JPG

 

Był to mój życiowy błąd i z sentymentu chciałbym je mieć z powrotem, także za wszelkie informacje o nich serdecznie dziękuję :)

 

 

Jak to przeczytałem, to i we mnie jakiś sentyment się odezwał... Jakoś zatęskniłem za SR80i. Miałem fioła na punkcie Grado kilka lat temu, a w międzyczasie zdążyłem w firmę w ogóle zwątpić. Pamiętam, że nawet widok SR80i z bowlsami robił na mnie bardzo duże wrażenie. Mam nadzieję, że niedługo w końcu dostanę te SR60e, 80e i 125e do testu. Nawet jakby w brzmieniu zmian miało nie być, to chętnie je sobie przypomnę i sprawdzę z innym sprzętem. Czuję, że ładnie gadałyby z Heedem Canampem :)

 

 

I dorwałem, na razie najniższy serii E.

Sentymenty :)

 

5a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności