Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, jeszcze jedno: jedyne co zaóważyłem po niecałych 2 tyg. używania SR325is - w pojęciu wygrzewania - to bezdyskusyjny fakt wyrobienia się/zmiękczenia pad'ów.

Mam obecnie 2 tygodniowe Grado SR325is na sprzedaż i nówki PS-500 których aktualnie używam.

Oba modele mają identyczny typ padów, i te z 325is po 2 tyg. używania są o wiele bardziej miękkie niż nówki z PS-500, co pewnie mocno wiąże się ze zjawiskiem wygrzewania (adaptacji mózgu, dopasowania pad'ów do kształtu głowy)

Także Maciekp711.. jeżeli masz nówki 325is, to daj im czas, aż od pady zmiękną od noszenia ich na głowie i mózg zaadaptuje Ci się do bardzo specyficznego i agresywnego sposobu podawania dźwięku przez Grado SR325is

 

zaraz obejrze filmik :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej po przesiadce z bezpośrednio z Grado na AKG dzwięk Q701 wydaje się zdecydowanie wolniejszy , mniej góry , za to ładniejszy środek i niski bas , ale moje Grado mają 25h godzin grania dopiero przed sobą...to się jeszcze zmieni zapewne

po 300h zacznie się coś dziać, po 1300 h będzie ogień, a po 2,3 latach nie będą ci potzrebne inne słuchawki, a akg szybko sprzedasz. miałem na własność 325is i inne najwyższe grado, więc wiem, co mówię. tu masz wątek gradofana: http://audiohobby.pl/topic/10/1742/all

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to, co napisał kolega powyżej to niestety bzdury. Pady miękną, bo nasiąkają potem, łojem skórnym twrzy, rąk, włosów i nie ma to nic wspólnego z wygrzewaniem i poprawą dżwięku; ważne, żeby ich nie ruszać, bo muszą dobrze leżej, dociskać do komory, a jak ktoś je wyjmuje i wkłada to sie wyrabiają. Wyrzewanie w grado to nade wszystko rozhulanie bardzo twardych i sztywnych membran tak, żeby mogły swobodnie pracować i to jest aspekt czysto mechaniczny, a nie bzdury wyssane z głowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jesze słów kilka o wygrzewaniu słuchawek :)

Używałem: AKG K550 przez jakies 200h, brzmiały tak samo sucho od początku do momentu jak je sprzedałem (jak dla mnie zero zmian)

Nie słyszałem w procesie wygrzewania K500 jakichkolwiek zmian poza faktem, że w miare słuchania muzyki z K550 zacząłem zmniejszać poziom wzmocnienia w subwoofer REL T5 :D

Następstwem tego, była świadomość percepcji, że wszystko co ma akcent na bass - to po prostu gwałci resztę pasma (tak mi zostało do dziś - może w przyszłości się zmieni)

Miałem też przez jakies ~ 150h Denon D7100

To samo, jak od samego początku - tak do momentu jak je sprzedawałem były słuchawkowym subwooferem (aczkolwiek killerem, w b. pozytywnym znaczeniu tego słowa)

Nic się nie zmieniło w kontekście tzw. kontroli basów.

Tak samo jak SR325 akcentują wysokie tony w sposób spektakularny - tak samo robią to Denon D7100 z niskimi tonami.

D7100 sprzedałem, bo utwory takie np. jak ten:

http://open.spotify.com/track/0rz6mNUqW1XbE0VFZCkazw

to w wydaniu D7100 było niczym innym, jak zbiorowym, basowym gwałtem (aczkolwiek jescze raz zaznaczam, że bass mimo swojej obfitości naprawdę zaskakiwał swoją jakością i fakturą)

 

Używałem też Beyerdynamic DT990 przez ileś tam godzin.

I jak były cukierkowe od pierwszego posłuchania ("V" granie), tak były do końca.

Dlatego sprzedawałem w/w słuchawki, bo ile bym je nie wygrzewał - nic się nie zmieniło.

Podejrzewam (ale z podkreśleniem na podejrzewam), że zjawisko często notowanego wygrzewania słuchawek firmy Grado, jest następstwem adaptacji naszego zmysłu słuchu na mega specyficzny (i przy okazji atrakcyjny) sposób prezentacji dźwięku przez firmę Grado, z USA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie; przy grado to żadna adaptacja tylko czysto fizyczny, machaniczny proces. Najlepiej bazować na własnym doświadczeniu - jeśli po 500h nic się nie zmieni podejdę do twoejgo domu a ty będziesz mógł mi bez konsekwecji wymierzyć kopniaka w dupe.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak istotnym parametrem doboru sprzętu jest jego wielkość (a raczej małość ;) ) to Sonic Pearl do małych nie należy. Aktualnie mam pożyczony SP porównuję ze swoim (mocno modyfikowanym) klonem. Przede wszystkim jest różnica w charakterystyce basu. SP jakby podpompowuje subwooferowy bas i ciut zmniejsza ilość tego wyższego - oczywiście względem klona, w końcu coś trzeba przyjąć za punkt odniesienia. SP ma też lekko wycofane i lekko nosowe wokale. Prawdopodobnie przez taką charakterystykę jest wrażenie trochę dalszej i szerszej sceny i przez to też lepsza separacja. W całościowej ocenie SP wydaje się być ciut lepszy, pod względem separacji i sceny (szersza), ale miłośnicy wokalu, pewnie by go nie wybrali ;) .

No i jeszcze to nieszczęsne brumienie SP przy niskoomowych słuchawkach, ale to może być wada tego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była serwisowana u Majkela przed moim zakupem.

Nie było to zaraz po wyłączeniu - wiem, że BP długo trzyma napięcie. Sygnał z DACa normalnie przechodził przez wyłączoną BP jakby nie było nic po drodze.

Może Majkel się wypowie w tej kwestii?

Kupiłeś używany egzemplarz, który miał na życzenie zrobioną przelotkę wejść, żeby puścić na żywca sygnał ze źródła na inny wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) na forum mam konto od dość dawna, ale myślę że warto się przywitać ponownie bo dawno mnie tu nie było.

 

Do posiadaczy Grado dołączyłem w zeszłym tygodniu w sposób dość nietypowy - słuchawki wygrałem w konkursie. Ciężko mi napisać jakąś dłuższą recenzję z powodu braku obycia z innym sprzętem z wyższej półki.

Czy ktoś z Gradowców mieszkających w Warszawie ma pady L-cush albo G-cush (albo dowolne inne ale z gąbką niezasłaniającą głośnika) i byłby skłonny umożliwić odsłuch? W zamian oczywiście oferuję odsłuch moich słuchawek (Grado Bushmills X).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duze Grado PS-1000 wygrzewaja sie jak malo ktore sluchawki, ale z tego co slyszalem to jeszcze gorsze sa GS-1000. Tak czy siak, sluchawki na samym poczatku maja problem z odtwarzaniem muzyki o glosnosci troche wiekszej niz normalna. Podglasnianie powoduje chudniecie niskiego basu,a uwypukladnie jego wyszych rejestrow oraz uczucie zalozenia kaganca na rozmach i dynamike dzwiekow. W miare wygrzewania prog "psucia" sie dzwieku przenosi sie na coraz wyzsze regiony.

Dodatkowo zauwazylem, ze wygrzewanie powoduje zmniejszenie wibrowania sluchawek gdy puscimy na nie sinusoide 100Hz(tak, ostro je katowalem nocami :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) na forum mam konto od dość dawna, ale myślę że warto się przywitać ponownie bo dawno mnie tu nie było.

 

Do posiadaczy Grado dołączyłem w zeszłym tygodniu w sposób dość nietypowy - słuchawki wygrałem w konkursie. Ciężko mi napisać jakąś dłuższą recenzję z powodu braku obycia z innym sprzętem z wyższej półki.

Czy ktoś z Gradowców mieszkających w Warszawie ma pady L-cush albo G-cush (albo dowolne inne ale z gąbką niezasłaniającą głośnika) i byłby skłonny umożliwić odsłuch? W zamian oczywiście oferuję odsłuch moich słuchawek (Grado Bushmills X).

 

Gratulacje. Nie lada gratka wygrać takie słuchawki! :) Jestem bardzo ciekaw jak się Grado udało skonstruować zamknięte słuchawki.

Jeżeli byłbyś we Wrocławiu, to zapraszam na odsłuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Nie lada gratka wygrać takie słuchawki! :) Jestem bardzo ciekaw jak się Grado udało skonstruować zamknięte słuchawki.

Jeżeli byłbyś we Wrocławiu, to zapraszam na odsłuchy.

 

Nie są do końca zamknięte - w specyfikacji piszą "vented" i faktycznie dookoła "puszki" jest wycięty fragment drewna. Nie mam niestety porównania z innymi Grado. W porównaniu do w pełni otwartych Philipsów SHP8900 mają znacznie głębszy bas. Mi trochę brakuje góry, ale podejrzewam że to kwestia padów comfies... bardziej mi się podoba, jak brzmią bez padów. Dlatego szukam bowlsów małych lub dużych.

Jakbym przypadkiem znalazł się we Wrocławiu dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No moje RS1i zaczęły do mnie gadać :) Narazie jest 300h na liczniku.

Jest coraz lepiej, a myślałem że będzie lipa.

Co się zmieniło ?

 

Pojawiło się dociążenie i wypełnienie, miej sucha i natarczywa średnica, wysokie nie sypią piachem, bas lepiej wybrzmiewa ( nie tak kartonowo )

 

Najważniejsze, że to dopiero początek zmian i sprawdza się wszystko o czym mi pisał Samuel_

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te słuchawki potrzebują 1000h :( no nie ma bata, niestety; ale później sprawa przedstawia się tak, że człowiek sobie mówi - no, trochę się nawku..., trochę to zeszło, ale było warto.

Zmiany w grado nie mają podług mojego doświadczenia wymiaru wszystko albo nic jak to opisywał GradoFan, a zatem, że długo długo nic i nagle bum. dla mnie to raczej jak nakładanie kolejnych warstw farby na ścianę, aż do pokrycia jej "dziesiątą" warstwą, gdzie barwa, kolor są idealne, nie ma żadnych przebić itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc dzisiaj przyjechał do mnie przetwornik Audio-gd NFB-10ES3

Że z natury jestem leniwy, to pozwolę zacytować sam siebie (skopiowane z audiostereo.pl) ;)

 

"Napiszę tak: wow

Ale to gra.. masakra!
Zero podkoloryzowania gdziekolwiek, zero zamulenia, szeroka scena, bass schodzi nisko, ale jest to zejście a nie żadne sztuczne podbicie - absolunie żadnych problemów z kontrolą niskich tonów, średnica nienachalna, (ale nie ma mowy o żadnym graniu "V"), wysokie tony nie sybilują, są tak jakby odrobinę suche, ale sam dźwięk koniec końcem jest b. detaliczny.
Jakbym miał opisać ogólne brzmienie, to zdecydowanie neutralne, trochę suche, barwy z NFB-10ES3 nie odbieram jako ocieplonej w żaden sposób.
Moje Grado PS-500 dostały kopa - mimo iż o dziwo całkiem fajnie napędza je mój smartfon (używam HTC One)
Ciekawe tylko jak ze stabilnością heh..
Mam Win7 x64 i podpiąłem Audio-gd pod port USB 3.0, od uruchomienia (czyli od około 40 min) jak narazie jeden freeze dźwięku, w czasie korzystania ze Spotify :D"
Także teraz rozumiem już, co niektórzy mieli na myśli pisząc ile wnosi dobry wzmacniacz słuchawkowy.
Ano wnosi, bez dwóch zdań pozwala rozwinąć skrzydła - ale nie jest to moim zdaniem rewolucja, której skala wymagająca opisu rodem z poezji audiofilskiej spod pióra np. Pana W. Pacuły.
Czy nowy DAC/Amp coś wniósł do moich Grado PS-500? - bez dwóch zdań wniósł
Czy było to warte wydania 2800 pln? - uważam, że nie.
Kupiłem ten DAC, bo nie miałem żadnego, więc tak czy siak w przyszłości czekał mnie zakup dobrego przetwornika, ale gdybym miał na niego ciułać prawie 3000 pln to jednak zostałbym przy Grado PS-500 i HTC One, bo już na tym zestawie muzyka była b. dobrej jakości (jak dla mnie)
Reasumując, jak ktoś ma do wydania trochę grosza i chce poprawić tor swojego zestawu słuchawkowego, to zakup czegoś klasy Audio-gd NFB-10ES3 przyniesie wymierne korzyści, słyszalne od razu - bez żadnego "wydaje mi się, czy mam wrażenie że jest lepiej"
Jest lepiej bez dwóch zdań.
Problem w tym, ile kosztuje to "jest lepiej"..
Ja akurat miałem możliwość zainwestowania w DAC, ale jak ktoś ma modele Grado, które ładnie mu grają z przenośnego grajka, czy obecnie posiadanej konfiguracji, to rewolucji nie będzie jeżeli szarpnie się po coś z high-end.
oczywiście pisząc o rewolucji miałem na myśli, rewolucję jakości dźwięku w przeliczeniu do wydanych pieniędzy.
Lepiej już chyba zastanowić się nad innym (lepszym) modelem słuchawek, bo taka zmiana wniesie o wiele więcej, niż sam wzmacniacz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to Audio-GD jest bardziej daciem niz ampem, tzn. dobry DAC, a wzmacniacz taki na dokladke, zeby byl (cos jak w PS Audio GCHA tylko tam na dokladke jest przecietny DAC do dobrego AMPa), ale zasadniczo podpina sie to jeszcze pod osobnego wzmaka, wiec z opinia, ze nie warto bym sie wstrzymal. Po prostu posluchales z lepszym zrodlem niz HTC, ale to jeszcze nie to, szukaj dalej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności