Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

czy w Audio-gd wzmacniacz jest na dokładkę, nie wiem :)

Czy coś gra lepiej od tego, też nie wiem.

Ty skąd wiesz? ;)

 

Ale jeżeli lepszy wzmacniacz ma poprawić to, co teraz słyszę, to nie wiem ile bym musiał za niego zapłacić, żeby powiedzieć sobie uczciwie "wow, to jest audio nirvana" :)

(w pojęciu opłacalności w wymiernej poprawie dźwięku vs. ubytki na koncie bankowym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam FCL-a do tego Denona dcd-2700 i jest bardzo dobrze , zero kłopotu z jakimkolwiek pasmem ..słuchawki ładnie wyciągają scenę z nagrania itp.

sireliks czym napędzasz swoje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaplacilem 500zl ;-)

Dobrze nie zawsze znaczy drogo, wazne, zeby pasowalo jedno do drugiego.

Dalej nie odpowiedziałeś na moje pytanie :)

Skąd wiesz, że w przetworniku który kupiłem, wzmacniacz słuchawkowy jest na doczepkę?

Słuchałeś go wogóle, albo z czymś porównywałeś? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Sluchalem go, ale tylko jako DAC, podpietego do OTL'a, bo w takiej funkcji mnie interesowal jako DAC na Sabre ES9018 (rowniez model 1.32) i nawet mi do glowy nie przyszlo, zeby odsluchac go prosto z dziurki, a docelowo i tak mialo to grac przy stacjonarnym sprzecie. A wiesz czemu tak go sluchalem? Bo jeszcze nie spotkalem zadnego Combo, ktore by po pierwsze mialo wysokie jakosciowo oba elementy, po drugie - elementy te latwo by bylo dopasowac do sluchawek. Majac osobno dac i osobno amp, masz dwa elementy, ktorymi sterujesz. Majac kombo narazasz sie na to, ze nie bedzie pasowal albo charakter daca, albo ampa. Kupilem tez wpomnianego PS Audio GCHA, ktory ma funkcje DAC'a i zeby bylo zabawniej, jego daca posluchalem majac wzmacniacz juz przez jakis czas, tylko i wylacznie z ciekawosci :)

Nie wiem o jakie porownanie pytasz. Do innych dacow? Tak, wypada IMHO bardzo dobrze, chociaz ze wzgledu na cene darowalem go sobie i w ciemno kupuje DX90 za polowe ceny. Do innych wzmacniaczy? Nie, bo nie sluchalem go jako wzmacniacza.

 

Teraz rewanz. Do czego kolego porownywales to combo i na jakich modelach sluchawek go testowales, skoro twierdzisz, ze sekcja AMPa w tym combo jest takie dobre? I pytanie drugie, na jakim sprzecie odsluchiwales Grado, ze uwazasz, ze inne wzmacniacze nie wycisna z nich wiecej niz wspomniany Audio-GD?


Ja używam FCL-a do tego Denona dcd-2700 i jest bardzo dobrze , zero kłopotu z jakimkolwiek pasmem ..słuchawki ładnie wyciągają scenę z nagrania itp.

sireliks czym napędzasz swoje ?

 

GS1000 napedzam wzmacniaczem SOHA lampami Philips Jan, podaje jakie lampy, bo przerobilem chyba z 5 kompletow i na kazdych graly inaczej, a roznice nie nazwalbym kosmetycznymi.

PS Audio GCHA minimalnie ustepuje hybrydzie, ale juz z SR325 ktore rowniez posiadam i nie mam sumienia sie pozbyc GCHA jest lepszy od SOHY. Jako DAC w obu konfiguracjach najlepiej sprawdza sie MF M1DAC, chociaz nie ukrywam ze na wspomniane Audio-GD bym go chetnie wymienil, ale nie za kwote jaka za niego wolaja.

Jesli chodzi o wzmacniacze to jedyne czego jeszcze zaluje, to braku mozliwosci odsluchu z Black/Sonic Pearl. Jak to zrealizuje, to bede mogl spac spokojnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Sluchalem go, ale tylko jako DAC, podpietego do OTL'a, bo w takiej funkcji mnie interesowal jako DAC na Sabre ES9018 (rowniez model 1.32) i nawet mi do glowy nie przyszlo, zeby odsluchac go prosto z dziurki, a docelowo i tak mialo to grac przy stacjonarnym sprzecie.

 

Tak dla ścisłości, to ten wzmacniacz ma dwie dziurki :) i to o całkiem całkiem parametrach (patrz tabela na dole strony)

http://www.interprojekt.pl/wiki/Wiki.jsp?page=NFB-10ES3

Wydaje mi się, że przy takich parametrach można śmiało mówić o dźwięku jakości hi-fi, brzmienie zostawiam na bok bo to kwestia indywidualna - ale akurat Audio-gd z tego co wyczytałem (i co potwierdzam osobiście), grają bardzo plasko - więc są stosunkowo bezpieczne przy podłączaniu do nich urządzeń, które już wyraźnie zabarwiają dźwięk.

Wysoka jakość dźwięku + dojrzałe brzmienie.. ja jestem na tak ;)

 

A odpowiadając na Twoje pytanie, z czym miałem do czynienia, bądź z czego dotychczas słuchałem:

http://www.teac.com/product/a-h01/

http://www.behringer.com/EN/Products/SRC2496.aspx

http://usa.yamaha.com/products/audio-visual/hifi-components/stereo-receivers/rx-797_black__u/?mode=model

z jakimś chińczykiem z ebay w kształcie pendrive (coś ala Audioquest Dragonfly)

HTC One

HTC Desire S

iPhone 4

iPhone 5

SGSII

integra w laptopie dziewczyny i mojej płyty głównej :D

.. no i teraz Audio-gd

Nie jest to może jakieś imponujące zestawienie, ale wystarczające aby docenić dźwięk z Audio-gd.

 

Zresztą, Audio-gd wypożyczyłem za kaucją na odsłuchy - mam możliwość go zwrócić.

Jak masz lepszy pomysł jak zainwestować pieniądze o wartości nowego NFB-10ES3, na DAC + wzmacniacz o parametrach, jakości dźwięku, bardzo neutralnym brzmieniu, funkcjonalności wyraźnie lepszej od Audio-gd NFB-10ES3 to wal śmiało, chętnie wezmę pod uwagę inne opcje.

Ale jak pytałem wcześniej w tym wątku o inne opcje, to propozycje padły nieścisłe, niekompletne, niejednoznaczne i w zasadzie właśnie przez brak konkretów sięgnąłem po ofertę Audio-gd (rozważałem jeszcze Burson Audio Conductor)

Zaznaczam, że od faktury za NFB-10ES3 mogę odliczyć sobie VAT, więc koniec końcem za sprzęt zapłacę ~ 2300 pln.

Masz jakieś sugestie, na lepiej wydane 2300 pln żeby była wyraźnie lepsza jakość dźwięku z Grado PS-500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, ja nie czytam tego co pisza producenci. Wyobraz sobie, ze tworcy Audinsta chwala sie, ze ich sprzet bez problemu napedza HD650, i owszem, sluchawki grac na nim potrafia glosno, ale co z tego jak graja na poziomie sluchawek o polowe tanszych (w sumie jeszcze gorzej bo latwa do napedzenia ATH kosztuje 500zl, a to zdaje sie 1/3 ceny sennheiserow).

To Audio-GD jest bardzo dobrym Daciem, jak Cie na niego stac, to na pewno to nie beda pieniadze wyrzucone w bloto. Czy mozna je wydac lepiej, albo gorzej to juz nie moja sprawa. Sam nie podchodze do tego nigdy w taki sposob, bo co jest ile warte w swiecie audio to sprawa indywidualna, sam niedawno przeplacilem mozna za stary wzmacniacz, ale zawsze go chcialem miec i nielatwo go znalezc w ladnym stanie, wiec jak juz znalazlem to zaplacilem prawie dwukrotnosc ceny uznawanej za jego wartosc.

W jednym z wczesniejszych swoich wpisow polecalem Ci hybryde, czy to bedzie SOHA, czy cos innego, takiego znaczenia juz nie ma, bo taka tania hybryda by MicSzu juz wystarczyla, zeby z 325kami pobic klona lehmana, chociaz osobiscie bym celowal w nieco dojrzalsze konstrukcje.

Jak przegladales watek, to watpie bys wielokrotnie nie trafil na polecenie Black Pearl, zainteresowales sie nim? Z tego co wiem, jest mozliwosc wypozyczenia od tworcy na odsluch, nei trzeba w ciemno kupowac. Mozliwe, ze po odsluchach i tak stwierdzisz, ze najlepiej gra Ci to z Audio-GD, czy z HTC i bardzo dobrze, bedziesz zadowolony ale wybierzesz swaidomie. Ale jak strzelasz po omacku w sprzety, ktore w opinii innych srednio pasuja, to Twoj zachwyt moze wynikac z tego, ze nie znasz jeszcze pelnych mozliwosci sluchawek (pisze, bo sam tak mialem jak zaczynalem z audio - brak doswiadczenia w polaczeniu ze skokiem jakosciowym ze sluchawek za 50zl, na nawet zle napedzone Grado to jak przesiadka z malucha do mercedesa, bylem wlascicielowi mercedesa bedzie wygodnie zarowno w klasie C i bedzie zachwycony, ale ktos kto pare razy tylek przewiozl w Sce popatrzy na komfort C z przymrozeniem oka, jesli wiesz o co mi chodzi ;-) ).

Nie bede radzil na zasadzie "kup X i bedziesz w niebie", ja i pewnie wielu doswiadczonych userow, bedzie doradzalo co warto przesluchac, ale wybrac musisz sam.

W sprzetach ktore wymieniles, chociaz nie wszystkie slyszalem, ale zadnego bym nie wskazal jako nadajacy sie do grado, taka smutna prawda, ze nadal nei masz porownania do wygrzanych dobrze napedzonych grado.

 

Wracajac jeszcze do parametrow Audio-GD, tu nie chodzi o to zeby byly "wysokie", jak napisal kolego wyzej. Chodzi o to, zeby jedno pasowalo do drugiego. Dla porownania, mam OTL'a, ktory kosztuje 5 razy tyle co SOHA, a podpiety do GSow gra tak, ze pewnie moglby przegrac z Twoim HTC ;-) Po prostu, nie pasuje do Grado, ale za to co on wyprawia z Byerdynamicami T70, Panie - wart kazdej zlotowki ;-)

Edytowane przez sireliks
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Pearl brałem pod uwagę, jak najbardziej.

Jeżeli Black Pearl + DAC to który DAC?

Wyjdzie to w cenie 2300 pln? wątpie.. dlatego sięgnąłem wpierw po Audio-gd, bo model NFB-10ES3 spełniał wszystkie moje założenia techniczne, funkcjonalne jak i brzmieniowe (czytając opisy z forum).
No i do tego wszystkiego cena.

Powiedziałem sobie, że wpierw sprawdzę Audio-gd i zobaczę jak to gra - jak nie będzie wyraźnego skoku jakościowego, to urządzenie oddam i będę kombinował z Black Pearl + DAC (albo ewentualnie Burson Conductor gdybym usłyszał głosy we śnie ;) )

Póki co NFB-10ES3 + Grado PS-500 grają pięknie, tak pięknie że po prostu nie mogę przestać słuchać muzyki.

A jak już ściągnę słuchawki, to zakładam je na nowo :D i tak po kilka razy.

Czy jakaś konfiguracja zagra lepiej?

Nie wiem, pewnie tak.

Ale przy moich założeniach oraz konkurencji cenowej, w postaci oferty Audio-gd, jak sam widzisz ciężko doradzić coś mądrzejszego :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem to już setny raz - w grado najważniejsze jest wygrzewanie; jak się ma grado powyżej 325is kilka lat i z co najmniej 1000h (absolutne minimum) to można powiedzieć, że się usłyszało jak potrafią grać.

Żadne grado nie są wymagające (i nie chodzi mi o poziom głośności) od sprzętu - RS1 są pod tym względem fenomenem, ale i pozostałe modele grado grają dobrze z byle czego. Co nie oznacza, że z telefonu grają tak samo jak z dobrego toru. Ja słuchałem grado z sonic pear i bakoona i z wieloma innymi wzmacniaczami, podobnie jak z wieloma źródłami - takimi za 60 tyś zł i takimi za ponad 100 tyś zł (serio) i oczywiście skok jakościowy jest potężny, ale nie polegał on na stwierdzeniu, że grado ze źródłem za 3 tyś nie grają a za 30 tyś grają. po prostu, im lepszy tor, tym to lepiej zagra.

Wiem, że istnieje coś takiego jak synergia, ale ja mam do tego audiofilskiego pojęcia stosunek umiarkowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samuel_

To tez nie do konca tak, przynajmniej takie jest moje zdanie. Obie pary sluchawek mam wygrzane i np. z Audinsta nie da sie sluchac ani jednych, ani drugich, jest sucho i ostro, po prostu, sprzet nie pasuje. Ok, to moze ekstremum, ale jest na pewno masa sprzetu, z ktorego grado zagraja poprawnie, draznic nie beda, ale zeby uslyszec magie grado, trzeba sie juz niestety mocno wysilic.

No moze nie az do ponad 100tys ;-)

Mi sie nie udalo np. stworzyc 325tka przenosnego toru, ostatnia nadzieja w dx90, ale jakos specjalnie sie nie napalam.

A wygrzewania grado chyba nikt nie neguje, chociaz nie przesadzalbym z tymi latami, moje GSy sa juz wiekowe, graja duzo i nie slysze zeby sie zmienialy. Chociaz nie wiem jaki maja kompletny przebieg, bo kupilem uzywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem/mam od nowości 325is, RS-1i, GS-1000i i wiem, że wygrzewanie w grado to nie ściema i że gadanie o wygrzewaniu grado liczonym w setkach/tysiącach to też nie ściema i wiem też, że sobie tego nie wmawiam. Myślę, że aż tak wysilać się na gradomagię nie trzeba, ale faktem niezaprzeczalnym jest, że są to słuchawki o największym znanym mi potencjale, potrafią dać od siebie bardzo dużo w zależności od tego jak dobry jest tor, ale grają przyzwoicie już z takiego lichego.

Jeśli masz starsze gs1000 (bez i) to jednak ten kabel dużo zmienia i przy chińczyku trzeba było się trochę napracować, zwłaszcza nad górą. Wbrew temu, co twierdzą niektórzy, GRADO wprowadza małe ulepszenia w swoich modelach, głównie przetworniki, proces ich produkcji itd. i są one zauważalne; ja to znam po RS-1 (patrz tu http://www.head-fi.org/t/420092/classifying-versions-of-the-rs1-your-guide-work-in-progress), te najnowsze w porównaniu do poprzednich ce****e przede wszystkim gładsze i bardziej eleganckie brzmienie.

Eh, dla mnie grado to zaj...słuchawki, a słuchałem już i wszystkich sennheserów (prócz orfeusza) i ultarsony i wszystkie beyery i wszystkie akg (k1000, 812 też) i sony r-10 i kilka elektorstatów i pozostałem gradosekcistą, a modele rs1 i gs1000 (prócz hp1000 i ps1, których nie znam w ogóle) pozostają dla mnie kwintesencją tego dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samuel

Mam wersje bez i, ale kabel mam zmieniony 3 lata temu (sluchawki byly na wycieczce w Brooklinie, po tym jak sie rozerwal lacznik L/R i dostaly nowy, ale nie wiem, czy taki jak byl fabrycznie, czy juz poliftingowy). W sumie o Grado mamy podobne zdanie, ja lubie rozne sluchawki, ale tylko grado mnie czaruja, do tego stopnia ze mam gdzies ich kiepskie wykonanie, awaryjnosc i zarzucany brak neutralnosci.

 

maciekp711

W sumie to powinna sie nazywac 2.5 ;-) mam 2ga wersje, ale zmodyfikowana o jakies elementy z 3ki, ale z tego co pamietam to chodzilo o funkcjonalnosc, wiec dzwiekowo bym strzelil ze 2. Problem z Soha jest taki, ze jak to DIY jej dzwiek zalezy od jakosci zlozenia i uzytych czesci. Sluchalem jedna 3ke i byla gorsza niz moja, nie sadze, aby to byla wina wersji, raczej wlasnie komponenty. Sam od jakiegos czasu poluje na druga sztuke, ale dobrze i ladnie zrobiona, a to nie takie proste taka znalezc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią posłuchałbym jak dobrze złożona SOHA gra z sR325is ..... bo bez odsłuchów nie zdecydowałbym się jednak na zakup , klony faktycznie też się różnią od siebie ale FCL radzi sobie z nimi bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie większy wpływ na dobre zgranie może mieć cdek denona. Z tego, co napisałeś wynika, ze ma miękkie, zagęszczone i ocieplone brzmienie. W Twoim wypadku zestawienie z ciemniejszym wzmacniaczem mogłoby okazać się zbyt kluchowate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samuel

Mam wersje bez i, ale kabel mam zmieniony 3 lata temu (sluchawki byly na wycieczce w Brooklinie, po tym jak sie rozerwal lacznik L/R i dostaly nowy, ale nie wiem, czy taki jak byl fabrycznie, czy juz poliftingowy). W sumie o Grado mamy podobne zdanie, ja lubie rozne sluchawki, ale tylko grado mnie czaruja, do tego stopnia ze mam gdzies ich kiepskie wykonanie, awaryjnosc i zarzucany brak neutralnosci.

 

maciekp711

W sumie to powinna sie nazywac 2.5 ;-) mam 2ga wersje, ale zmodyfikowana o jakies elementy z 3ki, ale z tego co pamietam to chodzilo o funkcjonalnosc, wiec dzwiekowo bym strzelil ze 2. Problem z Soha jest taki, ze jak to DIY jej dzwiek zalezy od jakosci zlozenia i uzytych czesci. Sluchalem jedna 3ke i byla gorsza niz moja, nie sadze, aby to byla wina wersji, raczej wlasnie komponenty. Sam od jakiegos czasu poluje na druga sztuke, ale dobrze i ladnie zrobiona, a to nie takie proste taka znalezc :(

a jaki jest nr seryjny twoich gs1000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Samuel

 

Możesz podesłać jakieś linki w których John Grado mówi o wygrzewaniu swoich słuchawek?

To trochę dziwne, że sprzedaje klientowi nie do końca skończony produkt. Może powinien wygrzewać swoje drivery fabrycznie i dopiero w ten sposób sprawdzone słuchawki sprzedawać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jako że jestem z natury ciekawski i żądny wiedzy, to spróbuję zrobić doświadczenie które mam nadzieję, że osobiście wyjaśni mi całe te mistyczne zjawisko wygrzewania słuchawek (a szczególnie dużo tego mistycyzmu jest wokół marki Grado).

Póki co słucham sobie muzyki na PS-500 i jest fajnie.

Zakładam, że do jesieni (bądź do końca roku) moje słuchawki będą miały coś około 1000h na liczniku, jak nie więcej.

Wypożyczę wtedy za kaucja z jakiegoś sklepu internetowego nówki PS-500, na odsłuchy i się wyjaśni.

Póki co wkładam ten temat do szuflady, bo doświadczeń i dowodów brak, jedynie same argumenty typu "wiem to", "jestem pewien" itp.

No niestety to za mało, żeby mnie przekonać :D

Bez urazy dla nikogo, ale osoby cierpiące na omamy wzrokowe, też są pewne - ba, nawet dadzą sobie za to rękę obciąć - że widzą pewne rzeczy, których inni nie widzą.

Dlatego wstrzymuje się z dyskusją w temacie wygrzewania przetworników.

Ale tylko przetworników, bo jak czytam że audiofilski kabel sieciowy LAN podłączony do serwera NAS, gra najlepiej pliki audio dopiero po 2 tygodniach wygrzewania go transmisją sieciową po TCP/IP o prędkości co najmniej 512kbps, to po prostu jest mi autora tych wniosków zwyczajnie żal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co wkładam ten temat do szuflady, bo doświadczeń i dowodów brak, jedynie same argumenty typu "wiem to", "jestem pewien" itp.

 

No to bardzo slabo szukales :P. Testy i pomiary sluchawek oraz glosnikow przed i po wygrzewaniu mozna znalesc bez wiekszego problemu. "Problemem" w Grado jest to, ze sa to najbardziej otwarte sluchawki z tych otwartych. Membrana ktora jest ciezka, nie ma kompletnie zadnych elementow mechanicznych tlumiacych jej prace. Dlatego praca membrany jest tak bardzo zalezna od pracy zawieszenia oraz od mozliwosci wzmacniacza jezeli chodzi o elektryczna kontrole pracy membrany.

 

Zeby nie byc goloslownym. http://www.gr-research.com/burnin.htm

Edytowane przez patrykvel
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RE:

patrykvel

Tamten link to ma być jakiś żart?

Niedość że pomiar woofera; 110mm? zdajśie

To jeszcze niestamowite po kilkudziesięciu godzinach SPL wzrósł o niestamowite 0.12db,

no ale dla audiofili będzie to niebotyczna zmiana, bo podobne wyniki dostaje się przy zmianie kabla i źródła


RE "wypożyczę wtedy za kaucja z jakiegoś sklepu internetowego nówki PS-500, na odsłuchy i się wyjaśni."

Problem jest taki że poszczególne egzemplarze mogą się do siebie różnić wystarczająco żeby zobaczyć róźnicę.

Dobrym przypliżeniem róźnicy jest pomiar FR lewego/prawego przetwornika (i są to róźnice rzędu paru db) który jest często dostępny.


Jeszcze dodam że rozumiem że te 0.12db jest na dużej części/całości pasma, a te pare db to najczęście jest np: przedział 7-10kHz.

No ale w tym linku nie było FRów :(


I jeszcze się dopisze do fan clubu z modelem 60 (podobno najlepszy :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te słuchawki potrzebują 1000h :( no nie ma bata, niestety; ale później sprawa przedstawia się tak, że człowiek sobie mówi - no, trochę się nawku..., trochę to zeszło, ale było warto.

No ja obecnie jestem na poziomie wkur...nia ,280h na liczniku i nic ...

Do jazzu zdecydowanie wolę jak narazie AKG Q701 , są angażujące i przyjemniejsze w brzmieniu , w Grado trąbka potrafi wywiercić czasami dziurę w uchu , co przy ciepłym i bardzo milusiowatym charakterze brzmienia samego żródła mojego jest wręcz nie do pomyślenia .

Edytowane przez maciekp711
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... :P

No więc w moich PS-500 jest już spokojnie ponad 150h na liczniku - zmian w dźwięku brak.

Jedyne co się zmieniło (co odczułem), to że pady są teraz zdecydowanie bardziej miękkie - czyli przyjemniejsze.

Ot, co.

 

No i w nawiązaniu do linka od Patrykvel.. http://www.gr-research.com/burnin.htm

Przecież z niego właściwie nic nie wynika?

Wyniki w pomiarach sugerujące mikro zmiany, które byłyby wręcz niesłyszalne - to mają być te zachwyty nad poprawą dźwięku słuchawek, po godzinach wygrzewania?

 

*EDIT*

 

maciekp711, mogłeś zalicytować na mojej aukcji ;) moje SR325is poszły za 680 pln (praktycznie nówki)

Komuś nieźle się pofarciło.

 

*EDIT2"

 

A ja mogłem przystać na Twoją propozycję :D miałbym trochę więcej grosza w kieszeni hihi

Edytowane przez BeatX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności