Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat BP nie jest dobrym wyborem jeżeli chodzi o funkcję przedwzmacniacza. W tej kwestii już BCL jest lepszy.

Pre w BP jest zupełnie pasywne - nie wiem czy to prawidłowe określenie - w każdym razie wyjście pre w BP działa nawet przy zupełnie wyłączonym wzmacniaczu.

 

 

Ze jak? W BP wyjscie przedwzmacniacza jest pociagniete rownolegle z wyjsciem sluchawkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była serwisowana u Majkela przed moim zakupem.

Nie było to zaraz po wyłączeniu - wiem, że BP długo trzyma napięcie. Sygnał z DACa normalnie przechodził przez wyłączoną BP jakby nie było nic po drodze.

Może Majkel się wypowie w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham właśnie

 

 

SR325is Macieju

Zwłaszcza po Q701? Jak wypadają w konfrontacji wedle Ciebie?

 

No mam już je w domu i od paru godzin słucham . Ciężko porównac je do Q701 bo to całkiem inna prezentacja dzwięku .W Grado : bezpośredniość ,bardzo angażujące brzmienie , jesteśmy na scenie , dużo szcsegółów wyciągają z nagrania ,. Zakładając po Grado Q701 , ciemniejsze, dzwięki prezentowane z dalszej odległości ,góra lekko ucięta , wolniejsze , mniej "drajwu" ,ładniejsza separacja dzwięków . To tyle jak narazie , przed Grado jeszcze dużo grania także wszystko może się jeszcze zmienić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham właśnie

 

 

SR325is Macieju

Zwłaszcza po Q701? Jak wypadają w konfrontacji wedle Ciebie?

 

Zakładając po Grado Q701 , ciemniejsze, dzwięki prezentowane z dalszej odległości ,góra lekko ucięta , wolniejsze , mniej "drajwu" ,ładniejsza separacja dzwięków .

 

akg są ciemniejsze, góra ucięta, wolniejsze ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej coraz bardziej mam chęć tych 325-ek posłuchać... Byłem przekonany do Q701 ale odkąd z przypadku w sumie a i trochę z przekory nabyłem SR60-ki to już nie jestem pewny czy chcę dalej podążać tą drogą :) Zawsze z przymrużeniem oka patrzyłem na zwolenników Grado a tu masz, chyba zakaźne to jakieś czy co ;) Fakt faktem - dawno mnie żadne nauszniki tak nie "wciągnęły" - jakże inny to sposób "podawania" dźwięku od tego do czego przywykłem. Czy lepszy - nie wiem, ale przyjemny - a chyba w tym o to właśnie chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej coraz bardziej mam chęć tych 325-ek posłuchać... Byłem przekonany do Q701 ale odkąd z przypadku w sumie a i trochę z przekory nabyłem SR60-ki to już nie jestem pewny czy chcę dalej podążać tą drogą :) Zawsze z przymrużeniem oka patrzyłem na zwolenników Grado a tu masz, chyba zakaźne to jakieś czy co ;) Fakt faktem - dawno mnie żadne nauszniki tak nie "wciągnęły" - jakże inny to sposób "podawania" dźwięku od tego do czego przywykłem. Czy lepszy - nie wiem, ale przyjemny - a chyba w tym o to właśnie chodzi?

 

Ja sie przesiadłem z nudnych k601 na sr325 w swoim czasie i prawie mi berecik spadł ileż to gradosy mają emocji w porównaniu do tych pierwszych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gradosy mogą być w ręcz nieprzyjemne. Szczególnie w dużych dawkach, ale nadrabiają to zaangażowaniem w muzykę i przekazem emocji.

To trochę tak, jakby się zastanawiać: "Latte czy espresso?" "Sennki czy Grado?"

Porównania można mnożyć. Wiele używek przychodzi na myśl. ;) Uważam, że trzeba spróbować jak najwięcej, żeby się móc określić. He he he

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gradosy mogą być w ręcz nieprzyjemne. Szczególnie w dużych dawkach, ale nadrabiają to zaangażowaniem w muzykę i przekazem emocji.

To trochę tak, jakby się zastanawiać: "Latte czy espresso?" "Sennki czy Grado?"

 

hehe ;) lepiej bym tego nie ujął.

"Latte czy espresso?" -> "Sennheiser czy Grado?"

to hasło powinno rozpocząć wątek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej uważam że Q701 to dobre słuchawki cały czas siedzę i przekładam z jednych na drugie . Jeżeli jesteśmy zainteresowani jednymi z nich to musimy sobie odpowiedzieć na jedno zasadnicze pytanie . CZy kupujemy bilet na koncert (AKG) ?czy gramy na scenie (Grado)?

Edytowane przez maciekp711
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej po przesiadce z bezpośrednio z Grado na AKG dzwięk Q701 wydaje się zdecydowanie wolniejszy , mniej góry , za to ładniejszy środek i niski bas , ale moje Grado mają 25h godzin grania dopiero przed sobą...to się jeszcze zmieni zapewne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej po przesiadce z bezpośrednio z Grado na AKG dzwięk Q701 wydaje się zdecydowanie wolniejszy , mniej góry , za to ładniejszy środek i niski bas , ale moje Grado mają 25h godzin grania dopiero przed sobą...to się jeszcze zmieni zapewne

 

„The one thing I think I have proved, however, is that if break-in does exist, it is not a large effect. When people talk about night and day changes in headphones with break-in, they are exaggerating. This data clearly shows that the AKG Q701 — a headphone widely believed to change markedly with break-in — does not change much much over time.

 

If you do want to break-in your cans, I suggest pink noise at a slightly louder than normal listening level. If you don’t have a pink noise track, just play music. If they sound lousy out of the box, but they start sounding a lot better as you listen to them over time, it’s your amazingly versatile brain figuring out how to cope with the world.

 

The miracle is in your head … not in the headphones. „

 

Żródło: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-akg-q701/

 

Ta opinia jest bardzo bliska z moimi obserwacjami i wnioskami.

Mi Grado SR325is od samego początku - do teraz grają w sposób zbyt jasny (nie wnikając w szczegóły: za dużo góry, za mało dołu)

Fakt, że słuchałem ich stosunkowo krótko (jakieś powiedzmy 70h), ale to wystarczyło żebym się upewnił że sposób prezentacji dźwięku Grado strasznie mi pasuje, ale bezwzględnie - do muzyki której słucham najczęściej - musiałem znaleźć przetworniki, które albo są bardziej wyrównane, albo mają akcent przeniesiony z wysokich na niskie tony.

Opierając się na samych wykresach i pomiarach, np:

http://www.innerfidelity.com/images/GradoSR325i.pdf

http://www.innerfidelity.com/images/GradoPS500.pdf

http://www.innerfidelity.com/images/GradoPS1000.pdf

Wywnioskowałem, że sygnaturę której szukam znajdę w modelu PS-500

Cena też miała znaczenie - nie ukrywam :)

PS-500 za 2850 pln vs PS-1000 za 7400 pln to jednak bardzo duża różnica.

Póki co jestem mega zadowolony z PS-500 i na razie nie planuje ich zostawiać - a dobrać do nich tor.

Koledzy podsunęli mi parę propozycji DAC i wzmacniaczy (za co jestem wdzięczny), ale ostatecznie o tym co mogę kupić zdecyduje fakt, za ile pójdą sprzęty które sprzedaję na allegro.

Cholernie ciekawi mnie połączenie Burson Audio Conductor + Grado PS-500

(To taka wersja deluxe, jak aukcje będą fajnie wylicytowane)

Mam opcję kupić nowy Burson Audio Conductor po bardzo atrakcyjnej cenie, a dodatkowo wpierw wypożyczyć za kaucją na odsłuchy - więc z pewnością skorzystam.

W moim zasięgu jest też zestaw, DAC:

http://www.4hifi.pl/audio-gd-nfb-1-32_4161.html

Oraz wzmacniacz: Sonic pearl.

Setup niby z recenzji spoko, aczkolwiek te dwa urządzenia wyniosą mnie więcej niż Burson Audio Conductor, no i są to dwa przedmioty na moim małym biurku, zamiast jednego.. :/

Rozmiar ma dla mnie spore znaczenie, bo moje biurko służy mi jednocześnie do pracy jak i do rozrywki.

Tak wygląda..

 

biurko.jpg

 

Jest jeszcze trzeci wariant (econo)

Czyli nowy Matrix mini-I pro:

http://www.matrix-digi.com/en/products/59/index.html

I z tego co zostanie kupić aktywne monitory..

Ale trzeci wariant chyba sobie daruje, bo mam spore zmiany osobisto-rodzinne i w najbliższym czasie nie będę miał jak słuchać muzyki na kolumnach, a poza tym szkoda trochę zasilać tak wysokiej klasy słuchawki jak PS-500 chińczykiem za 2k pln..

 

Łatwiej chyba znaleźć żonę, niż system audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności