Skocz do zawartości

MŚ w piłce nożnej Qatar 2022


MichalZZZ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 897
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Decydujący karny dla być albo nie być Hiszpanii i do piłki podchodzi Sztanga :D Takie podsumowanie tej reprezentacji na mundialu. Myśle, że potrzeba zmian, nowy trener z pomysłem, a Enrique może Busiego zabrać za sobą na zasłużoną emeryturę reprezentacyjną.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Brazilce, que Braziliana! Normalnie Joga Bonito wczoraj, i ta akcja z golem Richarlisona, i ta asysta Viniego! Bardzo mile dla oka gra ta Brazylia, z takim polotem i fantazją. Ciekawe czy dadzą radę nieco wyrachowanym Chorwatom ;)

 

Dzisiaj tiki taka nie dała rady walecznym Marokańczykom. Brawo Maroko, brawo Achraf, chociaż w rzutach karnych na największe uznanie na pewno zasłużył bramkarz - Yassine Bounou. Wyłapał wszystko, a Hiszpania (a może Katalonia? :P) powalczyła z Japończykami o tytuł najgorzej wykonującej karne drużyny. To chyba tak żeby Lewego podbudować na drugą część sezonu w La Lidze. Ale dobra, starczy tych uszczypliwości, no może tylko dodam że mógł Lucho zabrać Ramosa na turniej, to może inaczej by się to skończyło :D

 

Teraz Portugalce. 

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.meczyki.pl/newsy/120-minut-podawania-to-i-w-karnych-podawali-twitter-wrze-po-blamazu-reprezentacji-hiszpanii/201757-n

 

Pięknie ktoś podsumował, ale taka prawda. Tej reprezentacji brakuje konkretów, nawet konkretnej 9-Ki nie mają tylko same fałszywe. 

 

Ciekawe jak będzie w meczu Portugalia - Szwajcaria. Zastanawiałem się, czy Ronaldo już zdążył włosy zapuścić, ale wygląda na to, że zacznie na ławce.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę niemiły i nie podam swoich typów z prostej przyczyny - te mistrzostwa stoją na takim wysokim poziomie, że nie mam pojęcia na kogo stawiać. Brazylijczycy grają radosny ale przede wszystkim jakościowy futbol, cieszą się grą w piłkę. Ale z obecnego grona byli chyba najmniej sprawdzeni, że się tak wyrażę. Chorwaci z kolei jak mawia Luka Modrić, "potrafią cierpieć" i pokonali chociażby Belgów (wiadomo że Diabły nie ta forma ale jednak). Holendrzy do tej pory nie zawodzili, ale jeśli po drugiej stronie jest Leo Messi w formie no to różnie może być. O Maroko nie trzeba chyba nic więcej pisać, wystarczy krótka chwila milczenia po Hiszpanach; Portugalia to pokaz siły i jak się okazuje mega joker z ławki w postaci Cristiano Ronaldo. Anglicy grają super i nawet jak pierwszy garnitur nie strzeli to wejdzie Rashford i pozamiata, zespołowy Kane i niesamowity Bellingham. Francja - mistrzowie świata i ten potworny żółw Kylian Mbappe w składzie. Poza tym mam przypomnieć kto wygrał mistrzostwa Europy po uprzednim wyeliminowaniu Polski w 2016? :)

 

Po prostu zamierzam cieszyć się tymi mistrzostwami do końca, tyle. Niech wygra najlepszy :D (znaczy jak najwięcej Madridistas). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Undertaker napisał(a):

Niech wygra najlepszy :D (znaczy jak najwięcej Madridistas). 

Kurde, już chciałem dać serduszko i ostatnim słowem popsułeś :P:D

 

Chciałbym, żeby finał zagrała (i wygrała) Argentyna z Francją, ale jednak mam wrażenie, że finał odbędzie się między Brazylią i Francją i... nie wiem kto wygra ;) Niech wygra drużyna, która zagra bardziej odważny i radosny football.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MrSheep napisał(a):

Nie pokonali, było 0:0 :P 

No patrz, taki ładny post napisałem ale oczywiście musiałem się wysypać niczym Szpaku na nazwiskach Koreańczyków swego czasu :D

 

6 minut temu, Najner napisał(a):

Kurde, już chciałem dać serduszko i ostatnim słowem popsułeś :P:D

 

Wręcz przeciwnie, nie dało się lepiej zaakcentować wpisu ;)

 

Ale serio, dawno nie miałem jakiejś takiej obojętności co do tego kto z tych drużyn które pozostały miałby wygrać turniej, bo tak jak nie lubiłem jakoś specjalnie Anglików, tak bardzo mi się podoba ich gra na tym turnieju. No, żeby nie było tak kolorowo, to może jedynie nie chciałbym wygranej Argentyny (sorry Angel) i to w sumie tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem Luis Enrique nie jest już selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii. Cóż, ja oczywiście nie byłem jego fanem z wiadomych względów, ale zawsze uważałem za bardzo dobrego trenera. W sumie Hiszpania źle nie grała na tym turnieju, ale w najważniejszym momencie zabrakło skuteczności i pomysłu, gdzie same podania nie wystarczyły. Jeśli chodzi o Niemcy to Hansi Flick zostaje i sam pewnie gdybym był jakąś osobą decydującą byłbym daleki od zwalniania nawet pomimo tej mundialowej wtopy. Jakby się zastanowić to Niemcy nie grali źle, powiedziałbym nawet że pomimo tego roztargnienia to się rozkręcali i byliby na pewno bardzo groźni w dalszej fazie turnieju, no ale wyszło jak wyszło - nie żebym miał znowu płakać z tego powodu :D

 

Wracając do tych co dalej walczą, to może źle się wcześniej wyraziłem z tą obojętnością, natomiast podtrzymuję fragment o madridistas: dla mnie najlepiej by było jakby wygrała drużyna z największą ich ilością w składzie. Na szybko patrzę sobie po tych repkach na byłych i obecnych w składach: 

 

Chorwacja - Luka Modrić i Mateo Kovacić

Brazylia - Eder Militao, Rodrygo, Vini Jr i Casemiro

Holandia (brak)

Argentyna - Angel Di Maria

Maroko - Achraf Hakimi

Portugalia - Pepe i Cristiano Ronaldo

Anglia (brak)

Francja - Tchouameni, Camavinga, Varane, T. Hernandez

 

Czyli wychodzi na to że najbardziej chciałbym żeby wygrała Brazylia, a najmniej - Argentyna. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Undertaker napisał(a):

Tymczasem Luis Enrique nie jest już selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii. Cóż, ja oczywiście nie byłem jego fanem z wiadomych względów, ale zawsze uważałem za bardzo dobrego trenera.

Ja też fanem nie byłem. Za wybitnego trenera go nie uważam, ale coś tam jednak sobą reprezentował. Do powołań się nie czepiam, w sumie to chyba wziął wszystkich którzy mieli formę.

Może poza Fatim, który gra od początku sezonu bardzo słabo, ale może ze względu na potencjał został powołany. Minut i tak dużo nie dostał, ale wystarczająco by odwrócić losy meczu z Maroko. Mam coraz większe wątpliwości czy coś z niego jeszcze będzie. Największym przegranym Ferran, bo romansik z córeczką Enrique już teraz mu nic nie da. Tak czy inaczej uważam, że nie miał pomysłu, jak przekuć tą nudną klepanke na realne korzyści w postaci bramek.

 

10 minut temu, Undertaker napisał(a):

dla mnie najlepiej by było jakby wygrała drużyna z największą ich ilością w składzie.

Cóż. W takim razie pozostaje mi trzymać kciuki za Anglię i Holandię :D 

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to trudno było jakoś naruszyć tę Hiszpanię, to na pewno na plus dla trenera. Ale okazuje się że "wystarczyło" ich zneutralizować i po prostu wygrać karne, bo nie mieli za bardzo czym straszyć w sytuacji kiedy ktoś by solidnie bronił i przeprowadzał groźne kontry. Taki Robercik w formie by się im przydał na pewno. No ale nie ma co się pastwić, odpadli to odpadli, tyle. Mi tam trochę szkoda mimo wszystko ze względu na Daniego czy Marco. 

20 minut temu, Artorias napisał(a):

Cóż. W takim razie pozostaje mi trzymać kciuki za Anglię i Holandię :D 

 

Za Holandię sobie trzymaj ile wlezie, sam będę kibicował żeby Frenkie tam posyłał piły że bania mała. :D

 

Jeśli chodzi o Angoli to jakoś na tym turnieju zwyczajnie miło się ich ogląda. A kto wie, może Presi się szarpnie na tego Bellinghama? Jakby Francja przegrała to przynajmniej Mapetowi by trochę nosa utarli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artorias napisał(a):

Tak czy inaczej uważam, że nie miał pomysłu, jak przekuć tą nudną klepanke na realne korzyści w postaci bramek.

Bo tej klepanki żaden trener na świecie nie przekuje w bramki, jeżeli nie będzie kogoś, kto potrafi zrobić coś z niczego. Jak Barca zdobywała tryplet z Guardiolą, to mieli Eto'o i Messiego. Później, kiedy Enrique zdobywał tryplet z Barceloną (swoją drogą - jak dotąd wciąż jedyną drużyna, która ma dwa tryplety z ligą mistrzów), to miał od dyspozycji Leo, Neymara i Suareza. Jak się spojrzy na obecną Hiszpanię, to nie ma w ataku ani jednego gościa, którego można by chociaż porównać z powyższymi zawodnikami. Ten atak jest po prostu personalnie średni, co najwyżej dobry (ze słabszym przeciwnikiem).

Edytowane przez Najner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2022 o 17:56, MrSheep napisał(a):


Nie pokonali, było 0:0 :P 

 

Mieli Lukaku w składzie, który bronił dzielnie dostępu do bramki chorwackiej w każdej, nawet wydawałoby się beznadziejnej, sytuacji. Chorwacja już dała Lukaku honorowe obywatelstwo swojego kraju :) . Jeden z najbardziej przereklamowanych piłkarzy MŚ czy ME - nigdy w tych imprezach nic wielkiego nie pokazał..

 

BTW. Dobrze, że choć jedna niespodzianka z tym Marokiem w 1/8 (przed karnymi sądziłem, że Hiszpania wygra spokojnie karne, mając lepszych technicznie znacznie piłkarzy, ale okazało się, że bardziej pewni swego byli Marokańczycy), choć wolałem by niespodziankę zrobiła Japonia w meczu z Chorwacją, ale nie zaatakowali tak jak w grupie, a karne wykonywali beznadziejnie, choć i tak lepiej od Hiszpanów :D :P , którzy nie strzelili żadnego karnego :D :P . A fanem tiki-taki i klepania piłki nie jestem i tak, więc nie płaczę za Hiszpanami :);) .

 

W grupie sporo było niespodziewanych rezultatów, więc myślalem, że do końca może będą to MŚ niespodzianek. No jeszcze Maroko jest w grze i jeśli dojdzie do 1/2, to można będzie powiedzieć, że jednak turniej skończy się dużą niespodzianką ;) . Ale jednak dla mnie Portugalia pokazała więcej jakości od Hiszpanów. To czym Maroko zaś mnie ujęło to poświęcenie i harowanie jak woły przez cały mecz - owszem - mało atrakcyjne dla oka, ale nie sposób tego nie docenić.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności