Skocz do zawartości

O wszystkim i o niczym #2


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, dj1978 napisał:

ale jako daily wolałbym jednak Chirona od F1😉, no może mały mankament to 100L bak paliwa, przy srednim zużyciu 35L/100 w mieście, zasięg nie imponuje😉

Ciekawe czy już opracowali sterownik do gazu 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bakus1233 napisał:

Chyba już się nie da zrobić wrażenia takiego jak kiedyś, bo już jest zbyt dużo fajnych samochodów i nie wyróżniają się jakoś specjalnie na tle innych. W latach 80 czy 90 jak jeździły maluchy, trabanty, wartburgi a z drugiej strony gdzieś można było zobaczyć mercedesa klasy S, to wtedy to robiło wrażenie.  Podobna sytuacja jest chyba w audio nie? Czy jakieś nowe słuchawki mogą czymś zaskoczyć? Cenę pomińmy xD

Wiadomo że coś dobrego na tle gorszego się bardziej wyróżnia. Teraz nawet zwykle osobówki potrafią oko przyciągać, więc dużo dobrego. Zamiast narzekać lepiej się cieszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kubachim napisał:

Wiadomo że coś dobrego na tle gorszego się bardziej wyróżnia. Teraz nawet zwykle osobówki potrafią oko przyciągać, więc dużo dobrego. Zamiast narzekać lepiej się cieszyć :)

Ja uwielbiam narzekać he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu za każdym razem jak wsiadam na rower trafi się jakaś święta krowa pieszy, który myśli że ma pierwszeństwo wchodząc na drogę rowerową lub samochód wymuszający pierwszeństwo. Żodyn się nie obejrzy, żodyn. Całkowity brak instynktu samozachowawczego. Nie ma znaczenia czy jadę 10 czy 40 km.

 

Szkoda mi moich rowerów. Co innego byłoby na wypożyczonym, ale nie zamierzam kupować kamery po to aby udowodnić idiotom że są idiotami.

 

@espe0 O kurna, biere dwa od razu

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

We Wrocławiu za każdym razem jak wsiadam na rower trafi się jakaś święta krowa pieszy, który myśli że ma pierwszeństwo wchodząc na drogę rowerową lub samochód wymuszający pierwszeństwo. Żodyn się nie obejrzy, żodyn. Całkowity brak instynktu samozachowawczego. Nie ma znaczenia czy jadę 10 czy 40 km.

 

Szkoda mi moich rowerów. Co innego byłoby na wypożyczonym, ale nie zamierzam kupować kamery po to aby udowodnić idiotom że są idiotami.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bakus1233 napisał:

Będzie się grzał czy w czym problem?

Izolacja się stopi i będzie smrodek. A tak serio, to prąd do niskotonowca będzie leciał za słaby. ;)

 

Edit.

Pomyśl, ile Wat idzie na słuchawki, a ile na głośniki. 😉

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, neonlight napisał:

Pomyśl, ile Wat idzie na słuchawki, a ile na głośniki.

Na niektóre skopane już na etapie projektu (albo go wcale nie było) słuchawki, a będące obiektem westchnień audiofila te idzie kilka.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rafacio napisał:

Na niektóre skopane już na etapie projektu (albo go wcale nie było) słuchawki, a będące obiektem westchnień audiofila te idzie kilka.

No tak, ale Altusy z kilkadziesiąt Wat pewnie połknął, więc taki drucik słuchawkowy ma za małą średnicę, nie bez powodu do subwoofer'ów dają i 4mm. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2,5. Ale 1,5 też styka. Bo kto odkręca gałę aż tak mocno by naście amperów poszło, a i na to 1,5 starczy. Swoją drogą mam ten sam kabel głośnikowy od chyba już 15 lat.

W dniu 26.06.2021 o 14:25, kubachim napisał:

Teraz nawet zwykle osobówki potrafią oko przyciągać

Ja uważam, że obecne samochody są brzydkie, maja za bardzo połamane linie, a na dodatek wbrew temu wszystkiemu są często do siebie podobne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5mm kabel do 16A wydoli, 1,5 do 10 co najmniej, i to taki w ścianie. Jeśli kolumna ma 4 omy, to przy 10 amperach ona dostaje 400W. Kto to wytrzyma? Pytanie do wszystkich mieszkańców bloku.  Załóżmy, że wzmacniacz ma 100W na kanał, to ze względu na czułość na godzinie 12-tej potencjometru będzie nie więcej niż 3% jego mocy znamionowej wydzielone. No to 1A gdy dajemy czadu, może się pojawi. No chyba, że piszemy to o nagłośnieniu wesela w dużej sali, gdzie jest pełno ludzi, hałasujących i pochłaniających dźwięk jednocześnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majkel napisał:

2,5mm kabel do 16A wydoli, 1,5 do 10 co najmniej, i to taki w ścianie. Jeśli kolumna ma 4 omy, to przy 10 amperach ona dostaje 400W. Kto to wytrzyma? Pytanie do wszystkich mieszkańców bloku.  Załóżmy, że wzmacniacz ma 100W na kanał, to ze względu na czułość na godzinie 12-tej potencjometru będzie nie więcej niż 3% jego mocy znamionowej wydzielone. No to 1A gdy dajemy czadu, może się pojawi. No chyba, że piszemy to o nagłośnieniu wesela w dużej sali, gdzie jest pełno ludzi, hałasujących i pochłaniających dźwięk jednocześnie.

Dla popularnej linki-"półtorówki" w formie np. domowego przedłużacza przyjmuje się obciążalność 16A. Ale tak jak piszesz to są dywagacje trochę bez sensu, bo wartości dotyczą obciążalności długotrwałej, więc w przypadku muzy na wyrost. W praktyce 0,5mm2 do kolumn domowych w zupełności styknie, a słynny reson:D co to wyglądał jak antenowy (300ohm) miał jak pamiętam 0.3mm2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rafacio napisał:

Ja uważam, że obecne samochody są brzydkie, maja za bardzo połamane linie, a na dodatek wbrew temu wszystkiemu są często do siebie podobne. 

Ja nie piszę, że każdy współczesny samochód jest śliczny, ale mi się podoba taka Mazda 6 czy Peugeot 508. Inni wolą kształty typu Volvo 940, które dla mnie wyglądają jak kloc drewna. Do wyboru do koloru :)
i tak mnie nie stać na nowy samochód z salonu, więc mogę sobie najwyżej gdybać, bo nawet portfelem nie zagłosuję :D
a mój Peugeot 407 jeździ i ma się dobrze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności