Skocz do zawartości

O wszystkim i o niczym #2


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Heh... A Pan Mózgopracz?... default_biggrin.png
Anyway...
Mój punkt będący jest taki, że skoro słuchawki planarne to pojedyńcze przetworniki odpowiedzialne za całe pasmo, to masa przetwornika który trzeba poruszyć jest taka sama niezależnie od częstotliwości. No i skoro masa jest stała, a przetwornik porusza się kilka tysięcy razy szybciej wytwarzając falę akustyczną o wyższej częstotliwości, to logiczne jest, że może potrzebować więcej prundu.
Jeśli ktoś nie wie o co mi chodzi, to niech sobie wejdzie z parteru na 1 piętro 30 razy na godzinę (czyli wtarga dupsko o 20 schodów raz na 2 minuty) a potem 13 tysięcy razy na godzinę default_wink.png Smiem twierdzić, że do dobrego oddania wysokich częstotliwości mocy w impulsie zwlqszcza potrzeba znacznie więcej.
No i jeszcze coś... Czemu na testowych plikach moje słuchawki oddają te 30 czy 40 hz bez problemu, ale kiedy trzeba zagrać jakiś kawałek z solidnym basem to nahle góra jest, ale dołu nie ma?...
No i wtedy jasne robi się dla mnie też to, że braki mocy będą słyszalne w basie głównie, bo wysokie jakieś tam będą, zniekształcone bardziej lub mniej, ale na zrobienie skutecznego i ładnego tłoka do 30 hz pary już może nie starczyć.
Badanie odpowiedzi częstotliwościowej metodą omiatania dowolnym przebiegiem ma tu moim zdaniem tyle sensu, co badanie silnika na hamowni. O czymś to mówi, ale na pewno nie o tym jak samochód się prowadzi.
Podobnie jest z badabiem impedancji dla danych częstotliwość. Muzyka nie jest jedną częstotliwością, wygibasy membrany nijak nie dadzą się ująć jako przebieg sinusoidalny. Czy prostokątny, czy trójkątny.

Pamiętam kiedy podpiąłem w60 do adaptera wirelesa bt os fiio czy hgw czego. Zalamałem się i uznałem że apt-x zjada mi pasmo, bo basu nie było a reszta byla matowa. No i wcale nie, bo przebiegi testowe o dziwo jakos było słychać. A przepięcie ich pod coś normalnego, nawet es100, nagle przywraca wiarę w ludzi default_smile.png

Czemu tak jeat? Pan Mózgopracz mi nie powie, bo on uważa że tak NIE jest. Ale może ktoś inny umie?...

Edit: Te wynurzenia wzięły się u mnie z słuchania elektrostatycznych szczurów. Tam jest wszystko. Jest bas, sa wysokie. Równo. Bez wysiłku, bez spiny. To zupełnie inna klasa grania porównując do dowolnych moich słuchawek dynamicznych, armaturowych czy tych, jak im tam, planarnych, o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MrBrainwash napisał:

Spoko, moglibyśmy podyskutować, szczególnie mógłbym doprecyzować stanowisko swoje bo nie jest ani skrajne, ani zero-jedynkowe, ani nie kłóci się z tym byś szukał dla siebie odpowiedniego efektu. Tylko kwestia jest taka, że wychodzimy po za kontekst wcześniej omawianego zagadnienia i głównego motywu tego tematu. Kontynuować nie ma gdzie bo właściwy temat na to zamknięty. 

 

Rozszerzyłbym "słuchanie muzyki" na koncept "robienia tego co się lubi" dla Ciebie to może być wciąż kupowanie nowych sprzętów z nadzieją, że Diana Krall w końcu zagra Ci jak na żywo. A dla mnie to może być poznawanie nowej muzyki i różnych brzmień. W tym takim ujęciu nie ma złego czy dobrego podejścia, a jedynie takie które nam odpowiada. 

 

🖖

 

 

Ja nie kupuję wciąż nowych sprzętów DACa kupiłem ładnych parę lat temu i nie zamierzam zmieniać, wzmacniacz tez już ma kilka lat, no może poza tranzystorem, ale tu bardziej mnie zaskoczył swoim brzmieniem i nie było wyjścia. Słuchawki mam po kilka lat, zmieniałem bo szukałem innego brzmienia i progresu, tak wiem po EQ wszystko gra tak samo, no niestety u mnie nie gra. Nie lubię Diany. Nie warto szufladkować, bo Ciebie też zaszufladkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, saudio napisał:

Ja nie kupuję wciąż nowych sprzętów DACa kupiłem ładnych parę lat temu i nie zamierzam zmieniać, wzmacniacz tez już ma kilka lat, no może poza tranzystorem, ale tu bardziej mnie zaskoczył swoim brzmieniem i nie było wyjścia. Słuchawki mam po kilka lat, zmieniałem bo szukałem innego brzmienia i progresu, tak wiem po EQ wszystko gra tak samo, no niestety u mnie nie gra. Nie lubię Diany. Nie warto szufladkować, bo Ciebie też zaszufladkują.

Chodziło o przykładh dwóch podejść. Nie musiałbyś to być Ty. Zgadzam się nie ma co szuflatkować. 👍 O selekcji muzyki pisałem w kontekście odkrywania nowej nieznanej jeszcze muzy. Oto że mam swoją ulubioną i dbam o to, żeby przyjemnie mi to grało nie musisz się martwić. Z tym, że dla mnie hasło "by brzmiało tak jak na żywo" to frazes, który właściwie nic nie znaczy. Nieokreślona idea. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MrBrainwash napisał:

Chodziło o przykładh dwóch podejść. Nie musiałbyś to być Ty. Zgadzam się nie ma co szuflatkować. 👍 O selekcji muzyki pisałem w kontekście odkrywania nowej nieznanej jeszcze muzy. Oto że mam swoją ulubioną i dbam o to, żeby przyjemnie mi to grało nie musisz się martwić. Z tym, że dla mnie hasło "by brzmiało tak jak na żywo" to frazes, który właściwie nic nie znaczy. Nieokreślona idea. 

Jak to nie do mnie to ok. 
Natomiast na żywo to dla mnie nie frazes, inaczej mogę to opisać jako akustycznie, czyli orkiestra, instrumenty, wokaliści bez wzmocnienia "na żywo" i tu oczywiście wszystko zależy też od akustyki otaczającej bo wszystko zabrzmi różnie w filharmonii, kościele, stadionie, czy na łące.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd tu się wzięło tyle postów skoro temat był zamknięty? Który wątek został scalony?

 

Może w końcu zrozumieli że tama z wodą prędzej czy później wyleje z większą siłą.

 

Jednak się przeliczyłem. Wylano tu śmietnik z Fanklub Sivga Audio zamiast stworzyć nowy zamknięty wątek 🤦‍♂️

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

Jednak się przeliczyłem. Wylano tu śmietnik z Fanklub Sivga Audio zamiast stworzyć nowy zamknięty wątek 🤦‍♂️

 

Zwykły off-topic. Jak to jest śmietnik, to nawet nie chcę próbować nazywać tego, co można było czasem znaleźć na "o wszystkim i o niczym" ;).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, audionanik napisał:

Burson Sivgoist sl P-II

1191A9B6-5DB2-4200-A5EE-F72F4D63081D.jpeg

 

To nie jest najlepszy technicznie wzmak. W porównaniu do samego Kubka ma płytszy i mniej pozbierany bas, jest mniej wyrazisty, ma nieco zaoblone krawędzie dźwięku (w przeciwieństwie do krawędzi obudowy), słabszy atak i jeszcze bym coś powymieniał...ale kuna... mam do niego słabość. Ta barwa a'la kość słoniowa, czasem krem, która w sumie jednak nie klajstruje indywidualności wokalistów czy instrumentów, daje wytchnąć, a jednocześnie wciąga, fpyte średnica, nie muli mimo wszystko - kurdę, nadal go lubię.

 

👍

 

A u mnie

20210720_075016.jpg

Screenshot_20210720-074609_Qudelix.jpg

 

https://open.spotify.com/album/0WX719ex6s0ma5GvwNUq38?si=pQRErIWDS-aY8QciWu1bLQ&utm_source=copy-link&dl_branch=1

 

Gra to tak dobrze cieżko uwierzyć. Jest wszystko. Gra to po za głową z niesamowitą  przestrzenią i naturalnością, zero ostrości, mnóstwo szczegółowości. 

 

Zapewne dałoby się lepszymi słuchawkami podbić trochę SQ, ale w sumie nie czuję potrzeby wydawać kilka tysi na delikatnie wyczuwalny lepszy efekt, zmieniać tonalności nie chcę, akustyki nie chcę zmieniać,  życzyłbym sobie aby zwyczajnie więcej muzyki było w ten sposób nagrane. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel balans?

5 minut temu, MrBrainwash napisał:

👍

 

A u mnie

20210720_075016.jpg

Screenshot_20210720-074609_Qudelix.jpg

 

https://open.spotify.com/album/0WX719ex6s0ma5GvwNUq38?si=pQRErIWDS-aY8QciWu1bLQ&utm_source=copy-link&dl_branch=1

 

Gra to tak dobrze cieżko uwierzyć. Jest wszystko. Gra to po za głową z niesamowitą  przestrzenią i naturalnością, zero ostrości, mnóstwo szczegółowości. 

 

Zapewne dałoby się lepszymi słuchawkami podbić trochę SQ, ale w sumie nie czuję potrzeby wydawać kilka tysi na delikatnie wyczuwalny lepszy efekt, zmieniać tonalności nie chcę, akustyki nie chcę zmieniać,  życzyłbym sobie aby zwyczajnie więcej muzyki było w ten sposób nagrane. 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, MrBrainwash napisał:

Si Senior. :)

No mnie zaskoczyło właśnie jak dobrze dc01 i Sparrow (kudłatego już przehandlowałem) w balansie grają z hf580, he400se i pigwami. Aż warto by w Muzo boje dongli z xdp300r i shanling M6 urządzić - na wokółusznych właśnie, bo na IEM zdecydowanie wolę DAPY, a z dużymi, to normalnie już nie wiem… Jeszcze do mnie lecą zbalansowane 990 specjał black edyszon 250 łom Perul mod, to będzie czwarta zbalansowana para, najbardziej wymagająca, do testów dojdzie. Także te dongle, Panie… zbalansowane… to potencjał mają… stacjonarce pewnie nie podskoczą, jak @lobuz1konkludował, nie sprawdzę, bo nie mam… Czekaj , czekaj (mikro)forum608 sprawdzimy z hd650 od @chico99:P to dedykowany do nich wzmak, tylko ten kabel balans do nich jeszcze potem by się przydał do testów…

Kudłatego przehandlowalem, ale co do @bigmarasa wejdę na stronę, to się nad nim zastanawiam. :D 
Stacjonarce dongle zakładam zatem nie podskoczą, ale czy dapom ze średniej półki jak m6? W balansie 350 mW przy 32 ohm… Pigwom daje radę , słuchane na high gain od 45-70, najczęściej około 50. He400se prądowo bardziej wymagające , na ucho, ale i niskoskuteczne, najczęściej około 60, max 80. Hf580, podobnie jak pigwy.

Wczoraj słuchałem tego setu ze sparrowa z MacBook Air i nie jestem  w stanie do 80 procent dojechać na żadnych , bo ogłuchnę. Na ucho i na szybko, pierwsze wrażenia, wydaje mi się, że Sparrow , powiem to eufemistycznie, nie radzi sobie gorzej niż M6. Napięcie  wyjściowe ma akurat takie same jak kudłaty. 4V w balansie przy 32 łomach. 
@espe0@MrBrainwash, dzięki, poprawiłem.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, manuelvetro napisał:

No mnie zaskoczyło właśnie jak dobrze dc01 i Sparrow (kudłatego już przehandlowałem) w balansie grają z hf580, he400se i pigwami. Aż warto by w Muzo boje dongli z xdp300r i shanling M6 urządzić - na wokółusznych właśnie, bo na IEM zdecydowanie wolę DAPY, a z dużymi, to normalnie już nie wiem… Jeszcze do mnie lecą zbalansowane 990 specjał black edyszon 250 łom Perul mod, to będzie czwarta zbalansowana para, najbardziej wymagająca, do testów dojdzie. Także te dongle, Panie… zbalansowane… to potencjał mają… stacjonarce pewnie nie podskoczą, jak @lobuz1konkludował, nie sprawdzę, bo nie mam… Czekaj , czekaj (mikro)forum608 sprawdzimy z hd650 od @chico99:P to dedykowany do nich wzmak, tylko ten kabel balans do nich jeszcze potem by się przydał do testów…

Kudłatego przehandlowalem, ale co do @bigmarasa wejdę na stronę, to się nad nim zastanawiam. :D 
Stacjonarce dongle zakładam zatem nie podskoczą, ale czy dapom ze średniej półki jak m6? W balansie 350 mV przy 32 ohm… Pigwom daje radę , słuchane na high gain od 45-70, najczęściej około 50. He400se prądowo bardziej wymagające , na ucho, ale i niskoskuteczne, najczęściej około 60, max 80. Hf580, podobnie jak pigwy.

Wczoraj słuchałem tego setu ze sparrowa z MacBook Air i nie jestem  w stanie do 80 procent dojechać na żadnych , bo ogłuchnę. Na ucho i na szybko, pierwsze wrażenia, wydaje mi się, że Sparrow , powiem to eufemistycznie, nie radzi sobie gorzej niż M6. Moc ma akurat taką samą jak kudłaty. 4V w balansie przy 32 łomach. 

mW - miliwaty - moc

V - wolty - napięcie

A - ampery - natężenie

 

VA=W

 

:)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MichalZZZ napisał:

In an A/B test done with Soloist 3XP Performance vs. Conductor 3X Reference I was unable to tell which one sounds different, no matter how much I struggled. Probably this was due to the very similar construction in both amplification stages and power supply as well. Worth mentioning that one C3XR from the below stack was having NJM5532D, while the other two devices were having V6 Vivid inside. I had also hard times in finding the C3XR with NJM5532D in a "blind" A/B test, so even with the cheap and good 5532 opamps these devices sound really good.

Hue hue fajnie to sobie uzasadnił. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności