Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, docentore napisał(a):

Chyba bliżej dogonienia króliczka nie byłem. Może tylko przy Sony IER-Z1R, tam dźwiękowo byłem w domu, ale fit kompletnie zabił radość z odsłuchów.

 

Uuuuuuu gratulacje! Fantastyczne doki. Daj znać czy wg Ciebie grają tak podobnie do EJ07, jak na to wskazuje wykres ;)

 

 

SmartSelect_20221006_224432_Telegram.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Najner napisał(a):

Uuuuuuu gratulacje! Fantastyczne doki. Daj znać czy wg Ciebie grają tak podobnie do EJ07, jak na to wskazuje wykres ;)

 

 

SmartSelect_20221006_224432_Telegram.jpg

Wiesz co, są bardzo zbliżone brzmieniowo jak można zobaczyć na wykresie.
Możliwe, że strojone przez tego samego człowieka - John Park stroił EJ07, BL03, Oxygen i kilka innych hitów, po przejściu do SoftEars stroił RSV.

 

Czym się różnią to bas, ilościowo jest bardzo podobnie, ale mam wrażenie, że więcej informacji jest przenoszonych w dolnych pasmach w Cerb, jakby bas miał więcej smaków i faktur.
Wiem, że w ST/EJ07 bas jest świetny, ale w Cerb jest wybitny IMHO.

Różnicę w reszcie pasm pominę, bo brzmią słuchawki zbyt podobnie by się rozwodzić na tym.

Czy bas jest warty dopłaty? Dla mnie tak, choć może to wynika z faktu, że udało mi się kupić Cerb za 1,2K$, ST/EJ07 ganiają ok 400$ używki, >600$ nówki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że tak tanio udało Ci się kupić. Dla mnie grały dużo inaczej, niż wskazywałby na to wykres, mocno też scenicznie od siebie odstawały. Dół w Cerb też odebrałem jako lepszy ;)

 

Godzinę temu, docentore napisał(a):

John Park stroił EJ07, BL03, Oxygen i kilka innych hitów, po przejściu do SoftEars stroił RSV.

O widzisz, tego nie wiedziałem. Czytałem tylko, że stroił EJ07 na wzór Etów z lepszym dołem ;) Zdolniacha z niego. 

Ps. Odezwij się, jakbyś może chciał się pozbyć Cebr :D

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fallow napisał(a):

Violectric V340

Fajny wzmak, jedyne czego mi brakowało to pilota... dopiero w modelu V540 jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2022 o 17:17, Najner napisał(a):

Super, że tak tanio udało Ci się kupić. Dla mnie grały dużo inaczej, niż wskazywałby na to wykres, mocno też scenicznie od siebie odstawały. Dół w Cerb też odebrałem jako lepszy ;)

 

O widzisz, tego nie wiedziałem. Czytałem tylko, że stroił EJ07 na wzór Etów z lepszym dołem ;) Zdolniacha z niego. 

Ps. Odezwij się, jakbyś może chciał się pozbyć Cebr :D

 

Odezwę się, jasne.

PS. Małe sprostowanie - jednak to nie był John Park, on stroi tylko dla Linsoul (Thieaudio), ale faktem jest, że ten sam człowiek  (inny tuner, nie JP) stroił EJ07, BL03 i RSV.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2022 o 19:12, Corvin74 napisał(a):

Ja na razie chyba sprzęt odpuszczę…. chyba…

no ale muzyki nigdy dość,  kilka płyt jakie lubię na czarnym placku.

To tak, jak ja - tzn. ja sprzęt na pewno odpuszczam.

Z płytami gorzej - bo odpuścić nie chcę... ale powinienem.

A z tych, co kupiłeś, najmilej wspominam Pearl Jam MTV Unplugged - jeden z najlepszych koncertów z tego cyklu. Pamiętam, jakie to było wówczas wydarzenie - 19 lat wtedy miałem :) 

Edytowane przez Bednaar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bednaar napisał(a):

A z tych, co kupiłeś, najmilej wspominam Pearl Jam MTV Unplugged - jeden z najlepszych koncertów z tego cyklu.

Też mi się bardzo podoba. Powoli kiełkuje we mnie myśl aby kupić jeszcze kilka innych koncertów z tej seri na winylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Corvin74 napisał(a):

Też mi się bardzo podoba. Powoli kiełkuje we mnie myśl aby kupić jeszcze kilka innych koncertów z tej seri na winylu.

Nie wiem, które są z nich dostępne na winylu, ale polecam następujących wykonawców (oglądałem ten cykl, gdy był w TV ok. 30 lat temu): Alice In Chains, Bon Jovi (ale tylko dlatego, że zainicjował serię), Eric Clapton (uważany za najlepszy występ z cyklu), Nirvana, Paul Mc Cartney, Bob Dylan, Soul Asylum, Stone Temple Pilots... jak widać, bandy grunge - scena Seattle (czasem teoretycznie) bardzo często się tam pojawiały. Takie były czasy: wszechobecna Nirvana w radio i TV, koszule flanelowe w kratę i martensy - ech, młodość ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bednaar napisał(a):

wszechobecna Nirvana w radio i TV, koszule flanelowe w kratę i martensy - ech, młodość

Nirvanę mam na winylu :) 

Alice in Chains, Eric Clapton, Bob Dylan mam na CD

Dziękuję za rekomendację, tak pamiętam te czasu, dla mnie Nirvana to był szok, zwłaszcza że słuchałem jej zanim była znana w Europie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majkel napisał(a):

Mam go na krążku oraz w plikach i od lat nie słuchałem. Taki on najlepszy. :P Tu chyba bardziej chodzi o to, jaką kto muzykę preferuje. 

Też od lat nie słuchałem Claptona. Podobnie jak innych artystów, których wspomniałem przy okazji MTV Unplugged. Zresztą napisałem, że "uważany za najlepszy", bo zetknąłem się z takimi recenzjami. A teraz chyba najchętniej przypomniałbym sobie Pearl Jam z tego cyklu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo dowieźli dzisiaj Final E5000, więc można zamawiać i właśnie wróciłem z Fonnex z jedną sztuką. Zdecydowanie są za blisko ode mnie bo to 20 minut jazdy dlatego kuszą inne modele, ale można powiedzieć, że jestem już nasycony. ZE8000 przywiezie na targi Pan dyrektor z Centrali, ale to będzie wersja przedpremierowa (prototypowa). Pod koniec roku ma się zacząć sprzedaż.

 

Wymienili mi też pady w Pandora Hope IV, które kupiłem w piątek i poduchy były w idealnym stanie, a dzisiaj zobaczyłem, ze złazi ta sztuczna skóra- może ze starości bo mają 7 lat a może powinienem golić się do osłuchów bo mam zarost jak papier ścierny.  😀Kupiłem też fajny domek do tych słuchawek.

 

710319E1-DF1E-4100-AEB2-FA099D0880C9.jpeg

86A14BF0-72F6-4956-A51B-6DCB3C843A70.jpeg

C292CA23-0283-4784-BFF4-7C04BAD59ED4.jpeg

C1B2F2F6-0143-442E-99E3-5F30C427F99F.jpeg

8EAC3E7F-5A12-4EA9-AE18-FC800791EA46.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Corvin74 napisał(a):

Fajny wzmak, jedyne czego mi brakowało to pilota... dopiero w modelu V540 jest

Dla mnie bezużyteczny, natomiast wejść zbalansowanych nie używam gdyż cały system stacjonarny mam SE, więc i V5* dla mnie bezużyteczny :)

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności