Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, The Grand Wazoo napisał(a):

@lobuz1 dziękuję za informację. Słuchałem ZE3000 i robią wrażenie, a 8000 w nazwie tych nowych sugeruje, że mierzą bardzo wysoko :) Fajne te gumki. Różnią się tylko kolorem od tych dołączanych do słuchawek, czy mają wpływ na brzmienie? 

Tylko kolorem- wszystkie to typ E.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w wątku Fanclub Beyerdynamic, że kupiłem synowi słuchawki Audio-Technica ATH-AVC200, cena 119,99 zł na RTV Euro AGD. Zakup w ciemno :) Wczoraj odebrałem, ale w związku z bardzo późnym powrotem z pracy syn tylko na szybko sprawdził na telefonie, jak grają - oczywiście na swoim ulubionym kawałku Queen "Bohemian Rhapsody". Chwilę też posłuchałem - nic nadzwyczajnego te słuchawki. Bardzo ograniczony dół, sporo góry. Przesadnie napompowana, nienaturalna przestrzeń. Sposobem grania trochę mi przypominają stare, tanie AKG K514. Ale synowi taka jakość wystarczy. Niedawno żona kupiła sobie nieco tańsze Philipsy z bluetooth - one akurat grają bardzo dobrze, podobnie do Koss Porta Pro. Niestety, te Audio Techniki już takie dobre nie są. Nie zdążyłem zrobić zdjęcia, więc z netu:

audio-technica-ath-avc200-sluchawki-zamk

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Bednaar napisał(a):

Pisałem w wątku Fanclub Beyerdynamic, że kupiłem synowi słuchawki Audio-Technica ATH-AVC200, cena 119,99 zł na RTV Euro AGD. Zakup w ciemno :) Wczoraj odebrałem, ale w związku z bardzo późnym powrotem z pracy syn tylko na szybko sprawdził na telefonie, jak grają - oczywiście na swoim ulubionym kawałku Queen "Bohemian Rhapsody". Chwilę też posłuchałem - nic nadzwyczajnego te słuchawki. Bardzo ograniczony dół, sporo góry. Przesadnie napompowana, nienaturalna przestrzeń. Sposobem grania trochę mi przypominają stare, tanie AKG K514. Ale synowi taka jakość wystarczy. Niedawno żona kupiła sobie nieco tańsze Philipsy z bluetooth - one akurat grają bardzo dobrze, podobnie do Koss Porta Pro. Niestety, te Audio Techniki już takie dobre nie są. Nie zdążyłem zrobić zdjęcia, więc z netu:

audio-technica-ath-avc200-sluchawki-zamk

 

Gratki. Są przynajmniej większe szanse, że syn nie zostanie audiofilem. ;) :P

Kiedyś to była półka słuchawek na którą nawet na forum większość osób patrzyło. Sam zacząłem tutaj przygodę z M390. Wtedy nawet one dobrze mi grały. Jakiś czas później był powrót do nich i rozczarowanie bo tona mułu. Chyba straciliśmy już z oczu jakieś pojawiające się perełki w tym segmencie. Może jakieś ISK albo jakiś inny chiński brand coś tam jeszcze oferuje sensownego od siebie. Od tych głównych producentów niska półka to był zawsze taki paździerz. Zdarzały się tylko wyjątki w formie takich np. właśnie philipsów. 

Z dzisiejszymi cenami to chyba mój zakup Aurvana SE za 180zł to był taki steal, który nie wiadomo kiedy się powtórzy. Swoją drogą patrząc wstecz mogłem kiedyś po prostu dopłacić troszeczkę i kupić CAL! i już na nich siedzieć nie kombinując. No, ale przynajmniej była niezła przygoda i człowiek się czegoś nauczył. :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MrBrainwash napisał(a):

Gratki. Są przynajmniej większe szanse, że syn nie zostanie audiofilem. ;) :P

Kiedyś to była półka słuchawek na którą nawet na forum większość osób patrzyło.

Dzięki :) Z żoną wybieraliśmy słuchawki dla syna parę dni temu, ja zaproponowałem Koss Porta Pro, a żona odpara, że nie każdy jest pod tym względem tak zwariowany, jak ja - a przecież na tle forum mam jedne z tańszych słuchawek :)

Ale potem pokazałem, ile kosztują KPP i żona zaczeła szukać coś z Kossa. Wybrała UR20 - odradziłem, bo są kiepskie. Poradziłem UR40 - ale ostatecznie wybraliśmy te Audio Techniki, bo tańsze od UR40 (KPH30i są teraz nawet trochę droższe od UR40).

A propos w sumie niedawno ktoś się chwalił tutaj, że kupił Koss KPH30i za 99 zł - były kiedyś w takiej promocji, teraz są za 150-160 zł. Więc jeszcze czasem trafia tutaj dobra budżetówka. A tymi Philipsami (cena ok. 100 zł) chwaliłem się tu kilka miesięcy temu - porównywałem je z moimi KPP, grają niemal identycznie.  

28 minut temu, MrBrainwash napisał(a):

Od tych głównych producentów niska półka to był zawsze taki paździerz.

Koss jest wyjątkiem - ale to specjalista od dobrej budżetówki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MrBrainwash napisał(a):

 

Gratki. Są przynajmniej większe szanse, że syn nie zostanie audiofilem. ;) :P

Kiedyś to była półka słuchawek na którą nawet na forum większość osób patrzyło. Sam zacząłem tutaj przygodę z M390. Wtedy nawet one dobrze mi grały. Jakiś czas później był powrót do nich i rozczarowanie bo tona mułu. Chyba straciliśmy już z oczu jakieś pojawiające się perełki w tym segmencie. Może jakieś ISK albo jakiś inny chiński brand coś tam jeszcze oferuje sensownego od siebie. Od tych głównych producentów niska półka to był zawsze taki paździerz. Zdarzały się tylko wyjątki w formie takich np. właśnie philipsów. 

Z dzisiejszymi cenami to chyba mój zakup Aurvana SE za 180zł to był taki steal, który nie wiadomo kiedy się powtórzy. Swoją drogą patrząc wstecz mogłem kiedyś po prostu dopłacić troszeczkę i kupić CAL! i już na nich siedzieć nie kombinując. No, ale przynajmniej była niezła przygoda i człowiek się czegoś nauczył. :) 

Oj tak, zatraciliśmy pewne rzeczy.

Ostatnio robiłem porządki, znalazłem kilka perełek, jak np JVC HA-S500 - co za świetne granie za 30$.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, docentore napisał(a):

Oj tak, zatraciliśmy pewne rzeczy.

A ja wciąż się trzymam budżetówki. Nie przekroczyłem jeszcze bariery 450 zł za słuchawki :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bednaar napisał(a):

A ja wciąż się trzymam budżetówki. Nie przekroczyłem jeszcze bariery 450 zł za słuchawki :)

Był moment, że za te pieniądze mogłeś mieć nowe K612. Niestety otwarte.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Rafacio napisał(a):

Był moment, że za te pieniądze mogłeś mieć nowe K612. Niestety otwarte.

Ano właśnie. Wiele za nimi przemawiało, nawet wysoka impedancja - co w moim przypadku skutkowałoby wygodniejszym ustawianiem głośności. Ale chodziło mi o słuchawki zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2022 o 11:49, MrBrainwash napisał(a):

Sam zacząłem tutaj przygodę z M390. Wtedy nawet one dobrze mi grały. Jakiś czas później był powrót do nich i rozczarowanie bo tona mułu. Chyba straciliśmy już z oczu jakieś pojawiające się perełki w tym segmencie.

 

Też miałem, a nawet dalej mam SE-M390 :) Przerobiłem ich kilka par i zawsze mi się podobały. Dla mnie nie zamulają, tym bardziej jak się zniszczy gąbka przed przetwornikiem. Ba - wiele dzisiejszych słuchawek ma dla mnie za mało basu. Co do góry i jej jakości to jasne, szału nie ma, ale też nie jest źle. Wygoda taka sobie. Pamiętam doskonale jak kiedyś się o nich pisało w kontekście killerów do 700 zł. 

 

CAL! SE za 180 zł nowe to pewnie faktycznie super deal, także gratulację. Sam chciałem je wziąć ale wtedy akurat naszła mnie myśl "a po co mi skoro tyle tego nakupiłem" :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, szwagiero napisał(a):

@x86 Chyba Frankensteina.
 

Abyssy 1266 są idealne dla Frankenstaina, dzięki temu kwadratowemu pałąkowi- zawsze mam takie skojarzenia jak na nie patrzę. 😀

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Name44 napisał(a):

Czyli jest już conajmniej dwóch szczęśliwych posiadaczy Phobosów na naszym forum🙂

O, to na pewno 🤝 :) Skrobnę kilka swoich przemyśleń nad nimi w odpowiednim temacie ale zdrowo namieszały mi w głowie, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności