Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Artorias napisał:

Jedyną datę, jaką znalazlem to na certyfikacie autentyczności i tam widnieje 17/12/2021.

Zdecydowanie końcówka produkcji bo w listopadzie zeszłego roku już ich nie było na stronie Dana Clarka. Patrzyłem wtedy za padami do swojej poprzedniej pary.

 

 @Artorias i @lobuz1 czy w Waszych zestawach był DUM ? Jeżeli tak to w oplocie czy goły jak teraz dołączają do Aeon 2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lobuz1 napisał:

Podobają się? Jak je oceniasz?

Ja z EF miałem już trochę doczynienia, więc wiedziałem czego się mogę spodziewać, ale faktycznie dopiero odsłuch na swoim stacjonarnym torze w domowych warunkach pozwala mi je dokladniej poznać. Na szczęscie EF grają już bardzo dobrze ze sprzętów przenośnych i dosyć narzucają swój charakter, chociaż mimo wszystko różnicują poziom sprzętu, więc zawsze jest pole, żeby trochę więcej z nich jeszcze wycisnąć.

Jeśli miałbym je jakoś krócej scharakteryzować, to opisałbym je jako bardzo muzykalne słuchawki, gdzie dźwięk faktycznie "płynie", jest organiczny, a jednocześnie  bogaty, z bardzo dobrymi walorami technicznymi. Scena mi imponuje, faktycznie grają po za obrysem głowy. Nie ma duchoty. Do tego kompletnie mnie nie meczą, można słuchać godzinami. A Komfort jest wzorcowy. Tutaj też jest to krok do przodu względem NH, które sam uznaje za ultrakomfortowe (ale to dzięki perforowanej opasce, w innym przypadku dałbym je na równi). Na takie bardziej dokładne opisy, jeszcze przyjdzie czas, jak troche dłużej pograją :)

 

@x86 Ja miałem teraz zamawiany do nich kabel Vivo. W oplocie.

Edytowane przez Artorias
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, x86 napisał:

Zdecydowanie końcówka produkcji bo w listopadzie zeszłego roku już ich nie było na stronie Dana Clarka. Patrzyłem wtedy za padami do swojej poprzedniej pary.

 

 @Artorias i @lobuz1 czy w Waszych zestawach był DUM ? Jeżeli tak to w oplocie czy goły jak teraz dołączają do Aeon 2 ?

Jak kupowałem swoje to do Ether były tylko kable Vivo i wziąłem zestaw z takim 1.1m i wtykiem 4.4mm bo byłem wtedy na etapie osłuchów z dapów i myślałem, że Alpha zastąpi mi stacjonarkę. Stało się inaczej, więc dokupiłem jeszcze 3m Vivo na XLR. Mam też 8 żyłową hybrydę od jimmiego z rodowanym Furutech XLR podobne do Vivo bo to też miedź że srebrem. Mam też taki kabel od jimmiego ze złoconej miedzi z wtykami 3.5 i adapterami pod DCA. Dlatego dosyć szybko podjąłem decyzję o żakupie Sendy Peacock bo mają ten sam system 😀.

Kabelek Vivo 1.1m to koszt 1399zł, więc raczej się cenią. 😀

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lobuz1 napisał:

Jak kupowałem swoje to do Ether były tylko kable Vivo i kupiłem z takim 1.1m i wtykiem 4.4mm bo byłem wtedy na etapie osłuchów z dapów i myślałem, że Alpha zastąpi mi stacjonarkę. Stało się inaczej, więc dokupiłem jeszcze 3m Vivo na XLR. Mam też 8 żyłową hybrydę od jimmiego z rodowanym Furutech XLR podobne do Vivo bo to też miedź że srebrem. Mam też taki kabel od jimmiego ze złoconej miedzi z wtykami 3.5 i adapterami pod DCA. Dlatego dosyć szybko podjąłem decyzję o żakupie Sendy Peacock bo mają ten sam system 😀.

Dzięki. Ja też kombinowałem z kablami bo warto eksperymentować celem dopieszczenia brzmienia pod swój gust. Posrebrzany, którego najczęściej używam, deczko uspokaja i bardziej trzyma w ryzach, a jak chcę dać pełen ogień to miedź Canare StarQuad. Dopiero teraz zauważyłem na zdjęciu, że Peacocki też mają gniazda HiRose :) Dosyć drogie wtyki i gniazda ale pancerne i wygodne w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2022 o 11:13, x86 napisał:

Dzięki. Ja też kombinowałem z kablami bo warto eksperymentować celem dopieszczenia brzmienia pod swój gust. Posrebrzany, którego najczęściej używam, deczko uspokaja i bardziej trzyma w ryzach, a jak chcę dać pełen ogień to miedź Canare StarQuad. Dopiero teraz zauważyłem na zdjęciu, że Peacocki też mają gniazda HiRose :) Dosyć drogie wtyki i gniazda ale pancerne i wygodne w użytkowaniu.

Pikpoki lubię właśnie słuchać z hybrydą Vivo. Bardzo lubię ten standard wtyków Hirose. Są trwałe, trzymają pewnie, są łatwe do demontażu/montażu. To taki z jednych ze standardów przemysłowych, więc nie ma lipy.  Ten na zgldjęciu to miedź ze srebrem Jimi Dragon właśnie z tymi wtykami

BB4DD2B2-7CBE-40EA-8842-04168A873C0B.jpeg

90C142CE-B080-441A-87FA-0D9268F81528.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Roo_Volt napisał:

Do Ether flow polecam kable wywires Platinum. Na stronie producenta jest ukryta promocja. Jak dodacie do koszyka i przejdziecie do płatności nalicza się rabat -40%.Wtedy tak nie boli. ;)

23% VAT może zaboleć, chociaż wierzę że są warte polecenia.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lobuz1 napisał:

23% VAT może zaboleć, chociaż wierzę że są warte polecenia.

No, za darmo nie jest. Cały koszt z szipem i opłatami około 2k. 

Serio? Zaboli 80 usd vatu?

Edytowane przez Roo_Volt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, audionanik napisał:

Vivo nie psuje zawiesistej średnicy Pikpoków?

Co kto lubi. Dodaje szczyptę takiej lekkości, świeżości czy tam oddechu 😀 i nie psuje- jest ciepło i mokro co uwielbiają tygryski. 🤣Miałeś ten kabel kiedyś i sam z tego co pamiętam pozytywnie go oceniałeś.

36 minut temu, Roo_Volt napisał:

No, za darmo nie jest. Cały koszt z szipem i opłatami około 2k. 

Serio? Zaboli 80 usd vatu?

Mnie nie zaboli, bo nie kupię. Nie przekonuje mnie zakup tego kabla na litz w miedzi bo go nie znam. Jak komuś zależy i uważa, że warto tyle płacić to nie zaboli.  Ja używam tylko kabli 3m, które są trochę droższe😀

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lobuz1 napisał:

Pikpoki lubię właśnie słuchać z hybrydą Vivo.

Do tej pory myślałem że Vivo jest jedynie posrebrzane, a za hybrydę uważam połowę żył z czystej miedzi a drugą srebrną/posrebrzaną.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, x86 napisał:

Do tej pory myślałem że Vivo jest jedynie posrebrzane, a za hybrydę uważam połowę żył z czystej miedzi a drugą srebrną/posrebrzaną.

Może być tak jak piszesz a to taki skrót myślowy. Jest tam bez wątpienia trochę srebra a VIVO znaczy żywy. 😀

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak udało mi się kupić jeszcze dwie płyty :) Braxtona też zdjęcie tyłu okładki - z charakterystycznymi symbolami opisującymi charakter utworu - ale to chyba jest zrozumiałe tylko dla Braxtona.

image.jpeg

image.jpeg

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2022 o 05:24, kajo1971 napisał:

Hej,

 

Jeszcze raz ja :) Nie znam się na tym aliexpress, ale zamawiając tego raczka z linku przez Ciebie podanego, mam pewność, że będzie to takie samo jak Twoje i że bedzie dobrze wykonane, czy może być różnie? To pierwsze pytanie. Drugie, to możesz mi zmierzyć dokładną wysokość od dolnej warstwy podkładki, która dotyka blatu, aż do górnej warstwy najwyższego Zena? Zmieszczę to we wnęke, która ma 16cm? 

 

Dzięki i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MichalZZZ napisał:

Hej,

 

Jeszcze raz ja :) Nie znam się na tym aliexpress, ale zamawiając tego raczka z linku przez Ciebie podanego, mam pewność, że będzie to takie samo jak Twoje i że bedzie dobrze wykonane, czy może być różnie? To pierwsze pytanie. Drugie, to możesz mi zmierzyć dokładną wysokość od dolnej warstwy podkładki, która dotyka blatu, aż do górnej warstwy najwyższego Zena? Zmieszczę to we wnęke, która ma 16cm? 

 

Dzięki i pozdrawiam. 

Co do pierwszego pytania każdy ma swój próg estetyki wykonania ale kupowałem używany i nie mogę się do niczego przyczepić . Super się to zmieściło i ja osobiście nie mogę się do niczego przyczepić :) Co do drugiego czyli wysokość od blatu do górnej części zen can to 15 cm więc wejdzie śmiało . Tam na stronie chińczyka było zdjęcie z wymiarami . Kupuj nie zastanawiaj się :)

Pamiętaj o podkładkach nie są w komplecie i jakie zastosujesz to zmieni to wysokość która podawałem 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności