Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, MrBrainwash napisał(a):

Nie stosowałbym EQ, gdybym mógł ignorować różnice 1-3dB lub gdybym ich nie słyszał. Poczynione w kluczowych miejscach mogą dawać zaskakująco drastyczne zmiany.

 

No patrz, a "wytrenowany słuchacz" Amir nie potrafił zlokalizować 10-cio decybelowego piku na sopranie w 7Hz Zero :)

Nie będę wchodził w dłuższą dyskusję, bo temat o muzycznych zakupach raczej nie jest odpowiedni. Zresztą ja się badaniami nad psychoakustyką ani produkcją słuchawek nie zajmuję, nie przypisuję sobie posiadania jakiejś wiedzy ogólnej.

Można powiedzieć, że spróbowałem specjalności szefa kuchni Amira i wyszło mi, że to co najwyżej przyzwoita przydrożna knajpka, ale jadałem już w dużo lepszych restauracjach :) Oczywiście można twierdzić, że przypalony schabowy, dwa ziemniaki i surówka z jabłka i marchewki to najlepsza potrawa na świecie i naukowo udowodniono, że lepszej przyrządzić się nie da, a jak ktoś twierdzi inaczej to znaczy, że snob, do tego naiwniak co przepłaca za frymuśne potrawy w naciągających klientów drogich restauracjach :) Ale ja tam pozostanę przy tym, co podpowiadają mi moje kubeczki smakowe :)

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marco-polo napisał(a):

Prawda i jest jakby wymierzony na dłoń ani za krótki ani za długi. Ma swoją wagę ale jak napisałeś stylistyka to czasy płyt vinilowych, kaset szpulowych ten potencjometr głośności i wyświetlacz, nowoczesność oraz tył z drewna jak rolls royce samochód w środku zrobiony i to grawerowanie z tyłu, które chyba odnosi się do jakiejś kultury Z tyłu znajduje się misterne, ręcznie rzeźbione logo przedstawiające dwa lwy biblioteczne po obu stronach tarczy z dużym C

https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/onkyo-integra-set-a9711-t4711-dx7511-stereo-disc-fm-player/2637050198-172-6105

W tym secie dobrze pasuję.

https://www.marktplaats.nl/v/audio-tv-en-foto/tuners/m2063743844-onkyo-integra-t-4711-high-end-tuner-japan-garantie

Taniej

Wzmacniacz odpada bo nie ma preampu gramofonowego.Jeśli już to 9911😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kuba_622 napisał(a):

No patrz, a "wytrenowany słuchacz" Amir nie potrafił zlokalizować 10-cio decybelowego piku na sopranie w 7Hz Zero :)

Nie będę wchodził w dłuższą dyskusję, bo temat o muzycznych zakupach raczej nie jest odpowiedni. Zresztą ja się badaniami nad psychoakustyką ani produkcją słuchawek nie zajmuję, nie przypisuję sobie posiadania jakiejś wiedzy ogólnej.

Można powiedzieć, że spróbowałem specjalności szefa kuchni Amira i wyszło mi, że to co najwyżej przyzwoita przydrożna knajpka, ale jadałem już w dużo lepszych restauracjach :) Oczywiście można twierdzić, że przypalony schabowy, dwa ziemniaki i surówka z jabłka i marchewki to najlepsza potrawa na świecie i naukowo udowodniono, że lepszej przyrządzić się nie da, a jak ktoś twierdzi inaczej to znaczy, że snob, do tego naiwniak co przepłaca za frymuśne potrawy w naciągających klientów drogich restauracjach :) Ale ja tam pozostanę przy tym, co podpowiadają mi moje kubeczki smakowe :)

 

Ja z tym nie polemizuje. Mówię tylko, że mam swoje predykcje, które albo zweryfikuje, albo nie. Te które do tej pory weryfikowałem, w dużej mierze się sprawdzały dla mnie. Jeśli chodzi o Zera słone i niebieskie to w mojej opinii kropki mi się łączą w sensowną całość i co to trzeciego zera to już w zasadzie wszystkie techniczne dane, które mogę mieć to mam, teraz właśnie pozostałoby mi przekonać się na własne uszy. Tylko kwestia jest taka, że nawet jeśli potwierdzi się to co sobie przewidziałem to i tak nie wiem jeszcze jakbym się z tym czuł. Mam spore wątpliwości co do dwójek. Co do jedynek - słyszę ich ograniczenia, ale i tak mi mocno pasują. Zawsze jest coś za coś. W niebieskich brak mi tego co jest w słonych, a w słonych tego co jest w niebieskich. Czy istnieje Święty Graal? Niesądzę. Te wyższe technikalia o których piszesz to według mnie też są tym obarczone. Czy ktoś tego chce, czy mu się to podoba to też kwestia indywidualna. 

2 godziny temu, Silu00 napisał(a):

to akurat sporo.

 

Ale też jestem zdania, że pomiar nie pokaże wszystkiego. Można poznać ogólne strojenie, sprawdzić, czy wystąpi damping w niektórych konfiguracjach i tak dalej. Ale brzmienie to nie tylko sinusoida pojedynczej fali dźwiękowej. A jak jeszcze dodamy wątek indywidualnej percepcji dźwięku, w kwestii właśnie choćby sceny, to się już w ogóle robi złożona sprawa. 

 

💯

 

Złożona a jakże. W dalszym ciągu uważam, że im więcej wiedzy i doświadczenia się ma tym przydatniejsze to narzędzie. Ostatecznie trzeba samemu posłuchać - to nie ulega zmianie i nie podlega dyskusji.

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kuba_622 napisał(a):

No patrz, a "wytrenowany słuchacz" Amir

Kojarzę mini dramkę z nim, gdy wyszło, że on słucha/testuje na absurdalnych poziomach głośności, które by wskazywały na solidną wadę słuchu, no i podważało jego wiarygodność jako recenzenta dźwięku. Ale już nie pamiętam, jak to się skończyło. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2024 o 00:12, Miszkur napisał(a):

Podłączyłem je razem i po 30 latach tej choroby chyba złapałem króliczka:-)

495cf241e8effe6653614876e250fe50.jpg

 

Najpierw był ubaw po pachy za "chyba", ale jak zwróciłem uwagę (dopiero dzisiaj he,he) na playlistę to szacun i zmiana na pucharek🏆 😊

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MrBrainwash napisał(a):

Wrażenie sceny można mieć odwrotne w stosunku do innej osoby. Jak ktoś słyszy super przestrzeń, a Ty jej nie słyszysz to nie znaczy, że ten człowiek bajki pisze. Może zwyczajnie inaczej je odbierać. Czy coś Cię w tym dziwi?

Wrażenie sceny przede wszystkim zależy od tego jak dana osoba ma rozwinięta wyobraźnię słuchową. Ja mam słabo rozwiniętą i kompletnie nie wiem ocb z określeniem "scena owalna" "okrągła" itp. Jedyne co słyszę to, że instrument gra np z prawej strony pod kątem 45, a na tle innych jest bliżej (zakładając, że w realu grają na podobnej głośności). W przestrzennych nagraniach jak np Buena Vista Social Club - Chan Chan, to słychać jeszcze odbicia od otoczenia, nie jest to zawieszone w próżni, tylko w jakimś otoczeniu.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Perul napisał(a):

Ja mam słabo rozwiniętą i kompletnie nie wiem ocb z określeniem "scena owalna" "okrągła" itp

też nie wiedziałem dopóki nie posłuchałem reprezentantów różnych "szkół". Są sprzęty, które np. prezentują scenę szeroko na boki, ale w głąb już trochę gorzej, na przykład Edition XS czy sporo Beyerów z tej V-kowej szkoły. Czyli nie mamy pełnego koła. 

 

Są słuchawki, które prezentują dźwięk równomiernie po okręgu w każą stronę. Takimi były na przykład Audio-Technica ATH-990Z. Zamknięte, ale z bardzo dużą sceną jak na taką konstrukcję. 

 

I faktycznie, jak @kuman zauważył, najlepiej wyłapać to w grach, gdzie mamy źródło dźwięku w konkretnym miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest połączenie wyobraźni + charakterystyki, która ją stymuluje. Jest wiele zmiennych, które ingerują w te aspekty. Ja co do swojego słyszenia mam silną intuicję co do korelacji między zakresami pasma, sposobu w jaki dochodzą (omijanie małżowiny czy też nie), a wrażeniami. Mógłbym wymieniać co od czego zależy, ale to nie jest odpowienni wątek na forum. Dodatkowo mi to fluktuuje w czasie za sprawą, miejsca, czasu, nastroju, nagrania w zakresie od słyszę ścianę dźwięku po coś w stylu rozładającego na 1-1,5m od głowy, wokół niej, takiego hologramu. dźwiękowego. 

 

Ogólnie moje podejście zaczyna być zbieżne co te Pana Tomasza z 0dB.pl, że im więcej rzeczy słucham tym bardziej mi wszystko jedno. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MrBrainwash napisał(a):

Ogólnie moje podejście zaczyna być zbieżne co te Pana Tomasza z 0dB.pl, że im więcej rzeczy słucham tym bardziej mi wszystko jedno. 

Nie znam kanału, ale podpisuje się pod tym obieama uszami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Beh0lder napisał(a):

Kruk od Uszu Imperium wylądował :) Trafiony zakup w ciemno, stonowali bass który sprawiał że Odin nie mógł być dla mnie zestawem uniwersalnym.

20240209_000113.JPG

Wcześniej tak pisali o Odinach w porównaniu do Legend X... 🙂

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rafacio napisał(a):

😒 Ciężko mi zrozumieć o co chodzi niemiaszkom z tym modelem. Nawet karton dali byle jaki.

Może karton byle jaki ale za to grają słabo 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Rafacio napisał(a):

😒 Ciężko mi zrozumieć o co chodzi niemiaszkom z tym modelem. Nawet karton dali byle jaki

Z czasem w zyciu bedzie coraz ciezej. Bedzie ciezej rozumiec, biegac, chodzic, nawet myslec. Przyjda choroby. Czeka to kazdego. Na  koniec nastepuje nieuniknione. 

  • Like 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W dniu 7.02.2024 o 17:08, Kuba_622 napisał(a):

Oczywiście można twierdzić, że przypalony schabowy, dwa ziemniaki i surówka z jabłka i marchewki to najlepsza potrawa na świecie i naukowo udowodniono, że lepszej przyrządzić się nie da

Byłaby to prawda, gdyby schabowy nie był przypalony, a na dodatek był pyszną karkóweczką. Niestety to już nie dla mnie, bo unikam mąki, ziemniaków i marchewki także.

 

7 godzin temu, rudy1997 napisał(a):

Z czasem w zyciu bedzie coraz ciezej. Bedzie ciezej rozumiec, biegac, chodzic, nawet myslec. Przyjda choroby. Czeka to kazdego. Na  koniec nastepuje nieuniknione. 

 

kot-kotek-chcialbym-nabyc-roczny-abonament-fitness-club-pietro-wyzej-tu-jest-cukiernia-ja-wiem.jpg

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności