Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Undertaker napisał:

@MrBrainwashBo Ty masz zdaje się najlepszego opa na świecie w tym FCL'u czyli NE5532p. 

Wersja na opa2228p to już wg mnie nie było to. Dokup se do niego Lampucerkę na czarnej płytce i masz zestaw marzeń, jakby to powiedział Szpaku - drim tim. 

Kto Ci grzebnął wzmaki? :D

Chętnie bym pochwalił i polecił wykonawcę, ale jak rozmawialiśmy to on zdaje się nie chce rozgłosu i woli by pozostało to tajemnicą, że mi pomógł. Tak więc milczę jak grób. :) 

Na ten moment mam podłączonego TR-ampa, a on też jest niby taki bardziej muzykalny. Jak kiedyś trafi mi się do posłuchania lampucera albo inny barwiący DAC to możliwe, że się skuszę. Pamiętam, że FCL wyciągną mi magię z któregoś softu jaki miałem na X5 gdy słuchałem na DT150. 

A tak to tak jak mówisz na NE5532 dla mnie najlepsze połączenie, bo wzmacniacz praktycznie znika z radaru ucha, pozostawia tylko takie gładkie coś, coś właśnie jak kiedyś porównywałeś jakby pić wodę z różnych naczyń. To na FCL woda jest bardziej mokra. ;) (może to po prostu kwestia tych 5om na wyjściu które podobno mają klony, nie wiem)

 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kartonik napisał:

A z takimi bebechami to mam tą dobrą wersję FCLa czy złą :ph34r:

 

FCL.jpg

Ja się nie znam to Ci nie powiem. Sam mam chyba jakąś wersje przejściową już nie 1, a jeszcze nie 2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, waski napisał:

Coaxy do moich Thieli CS3.7 

Przeszczep się powiódł i w końcu kolumny grają tak jak należy.

Małe święto sobie zrobiłem. Nie wiem czy pójdę spać dziś ❤️❤️❤️

 

 

20211105_224123.jpg

Zmieniłeś głośniki bez ingerencji w zwrotnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bakus1233 Tak.

Zmiana to nie był żaden tuning, a wymiana dwóch strupów z różnymi datami produkcji na nowy sparowany komplet prosto od producenta. Wywaliłem też tuning w postaci rezystorów wlutowanych przy starych głośnikach.

Kupiłem też części pod przeróbkę zwrotnicy do najnowszej, ostatniej jej wersji. 

Jednakże na te chwilę nie będę się brał za przeróbkę gdyż grają paczki teraz tak jak lubię. 

Edytowane przez waski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kartonikJa też się nie znam ale na oko masz FCL'a II? Pamiętam, że ten mój FCL 1 przerobiony na 2 też mi się bardzo podobał i szkoda że go sprzedałem :D Natomiast już kolejna 2 w innej budzie grała mi nieco inaczej. 

Najważniejsze jest żeby się Tobie podobało brzmienie, wiadomo. 

Z audio to tak już chyba niestety jest jak z tymi słynnymi Audeze, gdzie każda sztuka gra inaczej. 

 

Mi się po prostu wyjątkowo podobał FCL 1 na NE5532p w połączeniu z dakiem na cs4397, tyle ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MrBrainwash napisał:

tylko w dalszym ciągu mam placebo, że FCL gra trochę bardziej gładko.

ja zauważyłem to samo porównując innego klona (od mojego brata) ze wzmacniaczem na układzie scalonym - mam wrażenie, że ta gładkość, to zasługa zastosowania tranzystorów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Undertaker napisał:

@kartonikJa też się nie znam ale na oko masz FCL'a II? Pamiętam, że ten mój FCL 1 przerobiony na 2 też mi się bardzo podobał i szkoda że go sprzedałem :D Natomiast już kolejna 2 w innej budzie grała mi nieco inaczej. 

Najważniejsze jest żeby się Tobie podobało brzmienie, wiadomo. 

Z audio to tak już chyba niestety jest jak z tymi słynnymi Audeze, gdzie każda sztuka gra inaczej. 

 

Mi się po prostu wyjątkowo podobał FCL 1 na NE5532p w połączeniu z dakiem na cs4397, tyle ;)

 

Masz dobre oko ;). Jest jedynka przerobiona FCL II. Gra dobrze, tylko w porównaniu do Soloista II, na pierwszy rzut ucha ma węższą scenę i to mi w nim czasami przeszkadza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dj1978 napisał:

Świetnie, widzę że montaż wykonany wzorowo🙂

Dzięki. Jak pobujam kolumnę to mam wrażenie, że stoi na poduszce z puchu :).

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wciąż mam fazę na kable choć nie cierpię w nich grzebać.

 

Chord ClearwayX z dodatkami VIABLUE.

Gruby skurczybyk. Jeszcze zostały tylko drobiazgi- wymiana wzmacniacza :) .

 

20211110_143804.jpg

20211110_143713.jpg

20211110_144002.jpg

20211110_152257.jpg

 

 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, szwagiero napisał:

To teraz opisz jaki wpływ mają podstawki, a jaki kable? emoji848.pngemoji3.png

Oj nie- za wcześnie. Trzeba wygrzać podstawki i kable. :)  Traktuję to jak to mowi Hajto taką truskawkę na torcie. :)  

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2021 o 15:37, szwagiero napisał:

To teraz opisz jaki wpływ mają podstawki, a jaki kable? emoji848.pngemoji3.png

Mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że mają i to całkiem spory. Po zamianie kabli z Meolodiki na Chord ClearwayX i zastosowaniu absorberów uwidoczniły się smaczki w nagraniach, które nie były tak wcześniej słyszane- jest czyściej, pojawiłay się takie warstwy sceny wgłąb , które były mniej czytelne (np. chórki w utworach REM, których właśnie sucham), lepsza stereofonia, jest dynamicznie, ale tak bardziej miękko/melodyjnie (nie syntetycznie). Od wczoraj słucham prawie non stop, nie dosypiam, nie dojadam i to nie z powodu wypranego mózgu, że styki mi się przegrzały i mi się wydaje. Musicie mi uwierzyć….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że mają i to całkiem spory. Po zamianie kabli z Meolodiki na Chord ClearwayX i zastosowaniu absorberów uwidoczniły się smaczki w nagraniach, które nie były tak wcześniej słyszane- jest czyściej, pojawiłay się takie warstwy sceny wgłąb , które były mniej czytelne (np. chórki w utworach REM, których właśnie sucham), lepsza stereofonia, jest dynamicznie, ale tak bardziej miękko/melodyjnie (nie syntetycznie). Od wczoraj słucham prawie non stop, nie dosypiam, nie dojadam i to nie z powodu wypranego mózgu, że styki mi się przegrzały i mi się wydaje. Musicie mi uwierzyć….
Ja Ci wierzę, tylko pytanie, jakie zmiany od kabli, a jakie od podstawek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, szwagiero napisał:

Ja Ci wierzę, tylko pytanie, jakie zmiany od kabli, a jakie od podstawek? emoji3.png

Nie słuchałem dużo na samych podstawkach ze starymi kablami Melodika, ale zaobserwowałem pewne uspokojenie całego pasma, pewne zmiękczenie, ale wciąż było to takie granie bardziej skondensowane- odczułem jednak tą różnicę. Po wymianie kabli z Melodiki na Chord nastąpiła większa poprawa, takie oczyszczenie, otwarcie i słuchanie tych samych kawałków przykuwało uwagę na szczegóły wcześniej niedostrzegane, dół zrobił się bardziej soczysty i dynamiczny, średnica bardziej bezpośrednia, dłużej rozbrzmiewają talerze…Nie wiedziałem, że Onkyo tyle potrafi, ale ma dobrego towarzysza- krystalicznie brzmiącego daca m400 ze srebrem Argentum…i chwilowo nie chce mi sie nic testować i zmieniać bo nie jest to już słuchanie do kotleta- pojawiły się emocje. Ja się prawie popłakałem przy Beatlesach…Serio, nie oszalałem!!!

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Play napisał:

I takie zmiany tylko od kawałka drutu?

Ja mam chorda odyssey 2 - to jest dopiero szarlatański kabel za śmieszny pieniądz!

 

Co po nim podepniesz brzmi gorszej (w swojej cenie)

 

Chord wie jak robić kable :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności