Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, lobuz1 napisał:

Gratulacje. Sprzęt Allegro Smart to podobno hajend. Opisz wrażenia jak gra.

Właśnie miałem pisać, że Manu wie, a jeśli on wie to wszyscy już będą wiedzieć co tam jest 😉

No, ale zająłem się czymś innym i Manu był prawie tak szybki jak Bigmaras 😉

Odebrałem niedawno, niech sobie "dojdą" z temperaturą  w klatce schodowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem pisać, że Manu wie, a jeśli on wie to wszyscy już będą wiedzieć co tam jest
No, ale zająłem się czymś innym i Manu był prawie tak szybki jak Bigmaras
Odebrałem niedawno, niech sobie "dojdą" z temperaturą  w klatce schodowej
Kurcze. Nie wiedziałem że to forum dla deszyfrantów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, dj1978 napisał:

Nikt sie jeszcze tutaj chyba nie chwalił listwą zasilającą TAGA🙂. Model PF 600. 

Dzięki @discodroid za udany deal.

Nie nastawiłem się na zmiany w dźwięku, a tu jednak zaskoczenie. Jest wrażenie lepszego wglądu w nagranie, granie z większą swobodą, fajniejszy detal. Z tym, że różnice wyraźniej ukazują się na zestawie stereo, niż słuchawkach.

Filtracja coś tu raczej daje, a może to i skutek możliwości zastosowania lepszej klasy kable zasilających.

 

 

taga.jpg

Lepsza niż tomanek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vonBaron napisał:

Lepsza niż tomanek?

Ciężko powiedzieć, Tomanka nie mam od pół roku. Jak dłużej posłuchałem, to względem nieaudofilskiej listwy ewidentna różnica na plus. Wykonanie i gabaryt powiedziałbym, że robi trochę większe wrażenie niż Tomanek, chociaż listwy nie od tego są żeby na nie patrzeć🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kuba_622 napisał:

 

Serio takie dobre te Philipsy? :) Lepsze niż HD560S?

Obiektywnie nie są ani dobre ani lepsze od HD560s. Lecz ja je lubię. Wczoraj trochę porównywałem starą sztukę do HD650 - senki generalnie lepsze bo bogatsze na średnicy, takie wyrazistsze, ale jak skończyłem porównywać to włączyłem album z koncertem na pianino i jakoś lepiej mi się słuchało na Philipsach, takie bardziej adekwatnie brzmienie było w tym albumie. One też mają przetworniki pod jakimś tam kątem więc dają dość realistyczne wrażenia sceniczne. Senki w tym albumie próbowały gwiazdorzyć, a X2 mnie przeniosły na salę. 


https://music.amazon.com/albums/B099KQQ64C?ref=dm_sh_SJDnYGwn7MSAsnTDZgmxL4SHG
 

Możesz o nich myśleć jak o HD650 z nieco wyssaną średnicą i obfitszym basem, z większą przestrzenią. Mają taki swój klimat i po EQ nic mi nie przeszkadza. aaa i tak jak HD650 są takie ciepło-gładkie, tak X2 są ciepłe, ale nie gładkie, mają taką przyjemną dla mnie surowość w przekazie. Ciężko to opisać. 

 

Kiedyś toczyły walkę z DT990 pro i uznałem je nie tyle za lepsze co ciekawsze. Z cieplejszym bogatszym brzmieniem i głębszą prezentacją. BD grały tak monitorowo, a X2 konsumencko. Ty masz Kuba wysokie wymagania, mogłyby Ci nie podejść.

 

Przy pierwszych porównaniach nie mogłem się zdecydować które granie mi bardziej odpowiada czy ich czy 300R. Jednak stwierdziłem, że przy moich preferencjach X2 wysuwają się zdecydowanie na prowadzenie. Dla mnie Tygry są trochę nienaturalnie gładkie i trochę  takie nudne w rezultacie, w X2 jest więcej powietrza, więcej pazura i przestrzeń dająca bardziej przekonywujące (ciekawe) wrażenia (live?). 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MrBrainwash napisał:

Obiektywnie nie są ani dobre ani lepsze od HD560s. Lecz ja je lubię. Wczoraj trochę porównywałem starą sztukę do HD650 - senki generalnie lepsze bo bogatsze na średnicy, takie wyrazistsze, ale jak skończyłem porównywać to włączyłem album z koncertem na pianino i jakoś lepiej mi się słuchało na Philipsach, takie bardziej adekwatnie brzmienie było w tym albumie. One też mają przetworniki pod jakimś tam kątem więc dają dość realistyczne wrażenia sceniczne. Senki w tym albumie próbowały gwiazdorzyć, a X2 mnie przeniosły na salę. 


https://music.amazon.com/albums/B099KQQ64C?ref=dm_sh_SJDnYGwn7MSAsnTDZgmxL4SHG
 

Możesz o nich myśleć jak o HD650 z nieco wyssaną średnicą i obfitszym basem, z większą przestrzenią. Mają taki swój klimat i po EQ nic mi nie przeszkadza. aaa i tak jak HD650 są takie ciepło-gładkie, tak X2 są ciepłe, ale nie gładkie, mają taką przyjemną dla mnie surowość w przekazie. Ciężko to opisać. 

 

Kiedyś toczyły walkę z DT990 pro i uznałem je nie tyle za lepsze co ciekawsze. Z cieplejszym bogatszym brzmieniem i głębszą prezentacją. BD grały tak monitorowo, a X2 konsumencko. Ty masz Kuba wysokie wymagania, mogłyby Ci nie podejść.

 

Przy pierwszych porównaniach nie mogłem się zdecydować które granie mi bardziej odpowiada czy ich czy 300R. Jednak stwierdziłem, że przy moich preferencjach X2 wysuwają się zdecydowanie na prowadzie. Dla mnie Tygry są trochę nienaturalnie gładkie i trochę  takie nudne ostatecznie, w X2 jest więcej powietrza, więcej pazura i przestrzeń dająca bardziej przekonywujące (ciekawe) wrażenia (live?). 

A porównywałeś X2 z X2HR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Hustler napisał:

A porównywałeś X2 z X2HR?

Tak różnica jest - minimalna i moim zdaniem wynika z styranych padów i słabszego docisku. Nowe grają lepiej bo z większą kontrolą dołu (większa szczelność?) i ogólnie jest wrażenie większego porządku na scenie i wyraźniejszej separacji źródeł pozornych. W X2 bez HR gdzie już nawet materiał wewnątrz padów nie trzyma to dźwięk z kolei jest bardziej zrelaksowany i otwarty. Nie są to duże różnice. W zasadzie można powiedzieć, że to te same słuchawki tylko z innymi padami. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszystkie X2/X1s grają tak samo, jedynie X1 są inne, bardzo bliskie HD650, ale z większą swobodą, powietrzem i fun'em. Jak X1 dostaną rozdzielcze i neutralne źródło, to jest muzyka przez duże "M". Technicznie są przeciętne, ale dzięki temu sporo wybaczają. Szkoda, że już ich nie produkują, bo to jedne z najlepszych uniwersali, jakie dane mi było posiadać. 😉

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

@Bednaar Nwm czy uda się coś zorganizować w tym roku jeszcze. Ale od początku następnego na pewno coś będzie :). Możecie śledzić dział aktualności sklepowy, wizytówkę  w mapach google albo profil na fb Tam będą wszystkie informacje na temat ewentualnych eventów.

 https://www.facebook.com/mp3store.ldz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lobuz1 napisał:

Za tani kupiłeś- mózg odebrał sygnał, że tani i pupa blada- nie słyszysz różnicy.

A widzisz. Pod wpływem posłuchania Pylon Topaz natychmiast sprzedałem AP Spark 2. A najlepsze jest to, że tych Topazów też nie kupiłem, choć mnie mocno zauroczyły, tylko kupiłem Arcus TM65.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Rafacio napisał:

Dziś popełniłem kompletną głupotę. Po 15 latach używania LS25 zachciało mi się kupić pięć metrów Melodiki głośnikowej. Kupiłem. Oczywiście żadnej różnicy nie ma.

A ja mam icek Melodika Purple Rain no i jest jakiś postęp w porównaniu do Prolink Exclusive. Ja różnice w kablach słyszę tylko w dolnych rejonach cenowych, np. jakiś markowy vs. no-name. A w głośnikowych - po prostu kupiłem grubasy Cabletech 4 mm^2 z miedzi OFC 9 zł za metr i jestem happy :) 

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności