Skocz do zawartości

Test Aigo Z6 / Audio Heaven Z6


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Panowie,

 

Od niedawna posiadam Z6, jak na moje potrzeby sprawdza się doskonale, używam go z słuchawkami Ultrasone HFI-2400. ( muzyka ciężka, głównie Rammstein )

 

Prośbę mam natomiast następującą, gdzie pobrać ten ostatni firmware z literą H przy animacji ?

 

Pozdrawiam,

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z Denonami D7100 ma to szansę zagrać? Na wcześniejszych stronach chyba widziałem , że do DT990 polecacie, a to też V-kowe słuchawki, no i w teście DT770 złapały senergię.

 

 

Znalazłem ciekawe pomiary na hedfaju i pokrywa się z tym co ktoś u nas wcześniej pisał, że na flacach 16 bitowych jest przyciemniona góra a na 24 bit jest dobra.

 

http://www.head-fi.org/t/720512/obscure-chinese-daps/1185#post_12656225

 

Możecie to jeszcze potwierdzić, a może coś zmienił najnowszy soft? W sumie to mam całą bibliotekę w 16 bit, 24 bit jak na lekarstwo...

Edytowane przez kony74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Najnowszy soft:

http://cloud1.zoolz.co.uk/s-OavR1Br1

 

Pobawiłem się chwilę i zmian użytkowych na razie nie widzę (choć znów wróciła ta fajna animacja Z6 z wcześniejszych wersji).

Zmiana w dźwięku jest mocno odczuwalna - zdecydowanie podciągnęli wyższą średnicę (poprawili filtry przy niższym bitrate?), przez co grajek jest bardziej uniwersalny, a przy tym nie traci swojego charakteru. Jak dla mnie na plus :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak miałem od Marasa to przerobiłem kilka kart, kombinacji plików itp, "czaskał" jak sam grał i przełączał się z kawałka na kawałek, jak ja przełączałem to nie było tej bolączki, no nic, może wina tamtego egz, Maras już zamilkł i nawet gadać ze mną nie chce tak mu doope o to trułem, bo mimo, że mam C10 to Z6 też bym chciał mieć bo podobało mi się wyjątkowo to jak grał, wyjątkowo. Może jednak się do Marasa uśmiechnę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo coś o tych etui, były/będą?

 

Początek przyszłego tygodnia.

 

a jak miałem od Marasa to przerobiłem kilka kart, kombinacji plików itp, "czaskał" jak sam grał i przełączał się z kawałka na kawałek, jak ja przełączałem to nie było tej bolączki, no nic, może wina tamtego egz, Maras już zamilkł i nawet gadać ze mną nie chce tak mu doope o to trułem, bo mimo, że mam C10 to Z6 też bym chciał mieć bo podobało mi się wyjątkowo to jak grał, wyjątkowo. Może jednak się do Marasa uśmiechnę ;)

 

Problemy z zakłóceniami pojawiały się czasem ale jak urzadzenie pracowało jako zewnętrzna karta dźwiękowa i zostało to wyeliminowane poprzez software już w poprzedniej wersji ale o tym co piszesz to nie przyswoiłem i nikt nie zgłaszał problemu :]

 

BTW. jak nie odpowiedziałem poprzez forum to trzeba było pisać jeszcze raz bo czasem mam zawaloną skrzynkę i musiało mi umknąć, a tak poza tym to to przecież masz telefon :]

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie może być jakiś problem w tagach. Jak grajki sobie z nimi nie radzą (np. za duże pliki okładek), to często traktują je jako część muzyki i robią się trzaski na koniec utworu (z reguły ułamek sekundy), a przy ręcznym przerzucaniu problemu nie ma, bo odtwarzacz nie dojeżdża do końca pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mi właśnie stracha napędził, bo przez jakąś godzinę nie dawał znaku życia, nie reagował na nic, win7 po podpięciu do kompa dawał komunikat o nierozpoznanym urządzeniu. Już miałem pisać do marasa że chyba będę musiał wysłać na gwarancję, ale przed chwilą po przytrzymaniu resetu (+ podpięte ładowanie) odżył. Nie wiem czy to może być sprawka nowego softu, ale cały czas leżał sobie na biurku więc chyba nie można tego wykluczyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie. Jak myślicie czy ten odtwarzacz zgra się ze słuchawkami Yamaha EPH-100??

Nie powiem trochę mnie nakręciliście słuchawkami TripleFi 10 Logitecha, ale widzę, że na allegro sprzedają tylko powystawowe za niespełna 400zł, ale gwara tylko rozruchowa 6 miechów, więc trochę strach jakby coś siadło po ponad 6 miesiącach.

Muza jakiej słucham to głównie soundtracki Hansa Zimmera, Jan A.P. Kaczmarek, Max Richter, M83, Junkie XL..., więc jestem ciekaw czy by się playerek do tego nadawał.

Wiadomo że co jakiś czas zapuściło by się jakieś hity lat ’80, ’90 i coś nowego.

Może coś innego xDuoo X10, FiiO X1 MKII (dużo niższa półka).

Nie jestem audiofilem, ale uwielbiam gdy muza wzbudza emocje, a nic tak tego nie dostarcza jak cała orkiestra ;)

Mam pytanie. Jak myślicie czy ten odtwarzacz zgra się ze słuchawkami Yamaha EPH-100??

Nie powiem trochę mnie nakręciliście słuchawkami TripleFi 10 Logitecha, ale widzę, że na allegro sprzedają tylko powystawowe za niespełna 400zł, ale gwara tylko rozruchowa 6 miechów, więc trochę strach jakby coś siadło po ponad 6 miesiącach.

Muza jakiej słucham to głównie soundtracki Hansa Zimmera, Jan A.P. Kaczmarek, Max Richter, M83, Junkie XL..., więc jestem ciekaw czy by się playerek do tego nadawał.

Wiadomo że co jakiś czas zapuściło by się jakieś hity lat ’80, ’90 i coś nowego.

Może coś innego xDuoo X10, FiiO X1 MKII (dużo niższa półka).

Nie jestem audiofilem, ale uwielbiam gdy muza wzbudza emocje, a nic tak tego nie dostarcza jak cała orkiestra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności