Skocz do zawartości

Test Aigo Z6 / Audio Heaven Z6


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym tylko sprostować, że M1 odpadł u mnie nie ze względu na potencjalny brak synergii z P1, tylko fizyczne braki w mocy Shanlinga, by te słuchawki wysterować. One są bardzo prądożerne jak na doki i żadna synergia tego nie wyrówna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony - oczywiście. Temat wydaje mi się zresztą że już dosyć jednoznacznie wyklarowałem. Być może zbyt kategorycznie zabrałem głos w tym wątku i stworzyłem wrażenie perfidnego wsadzania kija w mrowisko, ale też być może druga strona przypisała mi ogromny ładunek negatywnych intencji i motywów, których zapewniam - nie było. Z Inszym jesteśmy natomiast cały czas w kontakcie na PW, także jest to dobry moment aby zostawić to już na tym etapie i wrócić do meritum tematu.

 

 

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bigmaras napisał:

 

Miałem w rękach jeden i drugi i nie odczułem podobnych zachwytów co Evil. To zupełnie inne urządzenia dedykowane do różnych grup userów. Z6 to zdecydowanie zapas mocy i przy załapaniu synergii ze słuchawkami stanowi zupełnie inną, wyższą klasę sprzętu. Nie mam w tej chwili m1 do wypożyczenia ale jak ogarniesz to daj znak sygnał czapką to Z6 mogę Ci wysłać od ręki do porównania i sam ocenisz ;).

M1 wygrywa na pewno pod względem mobilności, gdyż jest niewielkich rozmiarów i dla kogoś, kto ceni ten walor wyżej od brzmienia to pewnie będzie lepszym wyborem. Przyznaje, że z biznesowego punktu widzenia zastanawiałem się na wprowadzeniem do oferty jednak w tej chwili mam u siebie kilka nowości, które zdecydowanie wyżej oceniam.

M1 nie mam ale versus C10 chętnie sprawdzę co Inszy miał na myśli mówiąc o "podobnym" graniu ;)

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7 maj 2017 o 23:56, bigmaras napisał:

 

Teraz sprawdziłem u siebie, pełna karta 32GB, co prawda fat32 bo z innego grajka, czas pełnego startu ok 12-15s zatem obawiam się, że jakieś nieporozumienie się wdziera z tym długim czasem.

Tak, zapewne, ale jak już pisałem, to nie zależy od karty, ale od wielkości bibliotek... Bigmaras, wrzuć na kartę 64GB plików mp3 ponad 5000, a zobaczysz ile się będzie Z6 uruchamiał...

Mi karta 16GB klasa 10 z 1200 bibliotekami mp3 uruchamia się około 10 sekund jak policzyłem i to Fat32, karta 8GB klasa 10 jest też około 10 sekund... 64GB klasa 10 z ponad 5300 bibliotekami, to około 70 sekund (ExFat). Chciałbym się tu mylić akurat, sprawdźcie to u siebie jak możecie, oki? :)

Mam też pytanie, czy ekran LCD u Was wyłącza się całkowicie w Z6? Jak widzę, to jak się wygasi, to jednak minimalnie, ale minimalnie świeci, to widać dopiero jak jest ciemno w pokoju np. Zapewne to jest przyczyną, że bateria nie jest mocarna w tym modelu, bo cały czas idzie prąd na LCD. Czy to też ktoś może sprawdzić i potwierdzić lub też zaprzeczyć? ;)

Dnia 7 maj 2017 o 17:26, Inszy napisał:

Żebyś się nie zdziwił.

Gaplessa często nie mają wielokrotnie droższe odtwarzacze, a prędkość uruchamiania jest wśród tych szybszych.

 

Natomiast w dźwięku niekoniecznie coś zmienią. Kto ma Z6, to pewnie i dobrał sobie słuchawki, które teraz straciłyby synergię.

Gaplessa ma nawet tani i przeciętny brzmieniowo Fiio X1 gen. 1 - wiec da się to zrobić nawet w modelu mocno budżetowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z 54GB / 3900 plików odpala się jakieś 62 sekundy.

 

16 godzin temu, rob72 napisał:

Mam też pytanie, czy ekran LCD u Was wyłącza się całkowicie w Z6? Jak widzę, to jak się wygasi, to jednak minimalnie, ale minimalnie świeci, to widać dopiero jak jest ciemno w pokoju np. Zapewne to jest przyczyną, że bateria nie jest mocarna w tym modelu, bo cały czas idzie prąd na LCD. Czy to też ktoś może sprawdzić i potwierdzić lub też zaprzeczyć? ;)

 

Tak, delikatnie świeci nawet przy zgaszonym ekranie. Fajnie gdyby coś z tym zrobili.

Edytowane przez jouhou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od kolegi do testów Aigo Z6. Panowie włożyłem kartę 64 GB z M1(Sandisk 80MB/s) i nie widzi jej Aigo. Karta w Note4, Fiio X5 III, M1 i komputer widzą ją poprawnie, a Z6 pisze "TF card remove". Formatowanie ExFat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie w instrukcji jest fat32, ExFat Coś się zbiesił. Sformatowałem w Exfat nową kartę i działa. Dziwne że inne Dapy tamtą kartę bez problemu widzą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro54 wahlował kartą pomiędzy grajkami ale także telefonem. Android zawsze zostawia kupe syfu systemowego na kartach zatem zawsze zalecam najpierw sformatować kartę, nawet gdyby pliki/karta były widoczne, gdyż może to stwarzać problemy nie tylko w tym grajku ale w wielu innych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale najpierw z grajka do grajka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11 maj 2017 o 13:13, jouhou napisał:

U mnie z 54GB / 3900 plików odpala się jakieś 62 sekundy.

 

 

Tak, delikatnie świeci nawet przy zgaszonym ekranie. Fajnie gdyby coś z tym zrobili.

Dzięki za taką informację! No cóż, Z6 do sporej poprawki i jak widać część forumowiczów średnio zna swój własny sprzęt, a mamy tu przecież mega testerów od DAP-ów... wielka więc prośba do Bigmarasa o przekazanie producentowi informacji gdzie urządzenie ma poważne błędy w sofcie, ok?

 

Czy poprawią to w najnowszym bardzo oczekiwanym firmware? To dziwaczny trochę producent, wątpię więc... ale może się mylę... ;)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rob72 napisał:

Dzięki za taką informację! No cóż, Z6 do sporej poprawki i jak widać część forumowiczów średnio zna swój własny sprzęt, a mamy tu przecież mega testerów od DAP-ów... wielka więc prośba do Bigmarasa o przekazanie producentowi informacji gdzie urządzenie ma poważne błędy w sofcie, ok?

 

Czy poprawią to w najnowszym bardzo oczekiwanym firmware? To dziwaczny trochę producent, wątpię więc... ale może się mylę... ;)

 

Dla producenta "poważny błąd" to błąd, który w jakimś stopniu uniemożliwia pracę urządzenia. Jednorazowe skanowanie tysięcy bibliotek przy starcie w czasie kilkudziesięciu sekund to nie jest zły wynik, a nawet wynik dużo lepszy od wielu dużo droższych urządzeń. 99% użytkowników nie magazynuje takich ilości plików kartach a w przypadku nawet kilkuset plików odtwarzacz uruchamia się szybko. Powiem szczerze, że sam osobiście używam kart 32GB a do magazynowania utworów używam dysku twardego komputera a nie karty. Nie miałem na karcie nigdy więcej niż 500-800 utworów i nigdy nie czułem takowej potrzeby. Pamietaj, że mogą tutaj wchodzić kwestie nie tylko optymalizacji ale po prostu pewno ograniczenia sprzętowe i ograniczenia samej karty, skąd zatem pojawił się zarzut "dziwnego producenta" ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skanowanie proponuje zrobic tak, po wrzuceniu ponad 2000  kawalkow na czysta karte 64GB start byl dlugawy ale potem dodalem jeszcze jeden tylko kawalek i teraz start trwa kilka sekund, Z6 indeksuje tylko ten jeden.

 

Moze czasem irytowac soft ale jednak najwazniejsze to jednak to, ze gra zacnie! ? Zobaczymy jak te nowe KZ ZS5 polubią się z nim. 

 

Przy okazji, jakie budzetowe doki chinskie (bo takie tylko kolekcjonuje na razie ?) lapią dobrą synergię u was z Z6? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vaiet X5 dość szybko skanuje, oczywiście wg moich doświadczeń rekordzistą jest M1 i chyba nikt go nie pobije. X5 przy karcie 48/64 GB (ok 1100 plików) skanuje poniżej 20 sekund. A M1 z tą kartą 5-6 sekund, ale chyba w tle resztę robi, bo aż tak sprzętowo nie jest silny. Na Aigo Z6 nie udało się jak pisałem z tą samą kartą. Ale wcale nie jest taki powolny, wolniejszy od X5 III i M1 ale nie ma problemu. 28 plików ok 2 GB prawie od razu pokazał.

@Sir Nick właśnie testuję z Aigo. Fajnie gra z QKZ W1PRO, KZ ZST, KZ ED9, QKZ DM9, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gra zacnie!!! Co do kart i bibliotek… Ja miałem Xduoo X3 i nie miał z tym problemów na takiej samej karcie z bibliotekami 5300 uruchamiał się w kilka sekund, tak samo Fiio x1 z 15 sekund to było, więc Z6 ma taki urok w sobie, że nie chce? ;)

Dnia 13 maj 2017 o 20:39, Sir Nick napisał:

Na skanowanie proponuje zrobic tak, po wrzuceniu ponad 2000  kawalkow na czysta karte 64GB start byl dlugawy ale potem dodalem jeszcze jeden tylko kawalek i teraz start trwa kilka sekund, Z6 indeksuje tylko ten jeden.

 

Moze czasem irytowac soft ale jednak najwazniejsze to jednak to, ze gra zacnie! ? Zobaczymy jak te nowe KZ ZS5 polubią się z nim. 

 

Przy okazji, jakie budzetowe doki chinskie (bo takie tylko kolekcjonuje na razie ?) lapią dobrą synergię u was z Z6? 

Może to jakiś patent na Z6 jest? ;) sprawdzę to! Zjadanie w moim Z6 baterii (wynik przy 5300 bibliotek - 7 godzin 20 minut), to chyba właśnie sprawka tych dużych bibliotek zapewne, ale to jeszcze sprawdzam, wiec nie piszę...

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Mam też pytanie, jak podłącze Z6 do kompa, przerzucę pliki i go wyłączę, zawiesza się na ekranie transferu danych - jak to odblokować? Dwa razy musiałem resetować, jak z tego wyjść bez resetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wrzuciłem na kartę 64 GB  1074 pliki - 47,8 GB. Uruchamianie ze skanowaniem trwało 15-20 sekund. Wszystkie pliki to flac 24/48 lub 24/96. Nie rozumie @rob72 czemu masz te problemy. Chyba, że masz bez liku katalogów? Albo jak z X1 masz pecha, że trafiają ci się egzemplarze wadliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności