Skocz do zawartości

Test Aigo Z6 / Audio Heaven Z6


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, rob72 napisał:

Mam też pytanie, jak podłącze Z6 do kompa, przerzucę pliki i go wyłączę, zawiesza się na ekranie transferu danych - jak to odblokować? Dwa razy musiałem resetować, jak z tego wyjść bez resetu?

 

U mnie to samo, trzeba parę chwil poczekać aż się "odwiesi". Ale mnie się to zdarza tylko przypadkiem jeśli zapomnę kliknąć opcję DAC po podpięciu - pliki na kartę wolę wrzucać osobno przez czytnik, znacznie wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Jaro54 napisał:

Dziś wrzuciłem na kartę 64 GB  1074 pliki - 47,8 GB. Uruchamianie ze skanowaniem trwało 15-20 sekund. Wszystkie pliki to flac 24/48 lub 24/96. Nie rozumie @rob72 czemu masz te problemy. Chyba, że masz bez liku katalogów? Albo jak z X1 masz pecha, że trafiają ci się egzemplarze wadliwe. 

To już ustaliliśmy, mój Z6 jest jak i Wasze, czyli w pewnym sensie sprawny... mój jak i inne Z6 ma problemy z obsługą dużych bibliotek, czyli jak plików na karcie jest powyżej ok 4000, to wtedy "muli", bo u mnie jak widzę, też chyba ciągnął co ciekawe aku na maksa (to jeszcze weryfikuję)... Ty masz kartę 64GB i tylko ok 1000 plików, to będzie ok! Mi na karcie 16GB i 1300 plików uruchamia się z 10 sekund, a już karta 64GB i 5300 plików i jest 70 sekund startu, no muł wchodzący z kamieniami pod górkę... Mnie to wkurza, bo ludzie mają karty i 128GB i z 6-7 tys plików i co Z6 nie ogarnie tego już? ;) Nadal uważam, że producent MUSI dokonać wielu poprawek w Z6! Co ciekawe, na karcie 16GB i 1300 plików w ogóle Z6 gra dużo lepiej!!! Tzn. dostał dodatkowej dynamiki, no teraz to gra naprawdę obłędnie Drodzy forumowicze... kurcze, czyli on nie domaga przy takiej konfiguracji karty i plików, szkoda ale czekamy na firmware i już... ;)

23 godziny temu, jouhou napisał:

 

U mnie to samo, trzeba parę chwil poczekać aż się "odwiesi". Ale mnie się to zdarza tylko przypadkiem jeśli zapomnę kliknąć opcję DAC po podpięciu - pliki na kartę wolę wrzucać osobno przez czytnik, znacznie wygodniej.

ok, ale on ma USB 3.0 i chciałby z tego korzystać, bo transfery są już dobre... ok, sprawdzę to co piszesz i zobaczymy...

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co ci karta 64 GB na mp3? Jakbyś miał flac lub dsd to ma sens, ale 5300 plików na jednej karcie???? Znalezienie czegoś to wieki trwa przy interfejsie Z6. Producent nic nie musi. Wybrałeś taki a nie inny dap i musisz pogodzić się z jego urokami. Jak kupisz samochód i ci coś nie pasuje to producent ci zmieni? Zbyt roszczeniowo podchodzisz do życia. Ja po prawie tygodniu testowania Z6 wiem, że to nie moja bajka.

Minusy

1. Brak BT - dla mnie duży minus (można go naprawić dodając zewnętrzny moduł, ale funkcjonalność cierpi i rosną koszty)

2. Z6 jest ciemnym grajkiem - tylko jasne słuchawki, bo nie można go znieść z ciemnymi, basowymi słuchawkami. Dziś podpiąłem mu Klipsch Reference on ear i niestety nie da się na nich słuchać Z6. Jeśli ktoś ma ciemne, basowe słuchawki i zamierza kupić Z6 to ma dwa wyjścia - sprzedać słuchawki i kupić inne o jasnym graniu lub kupić innego grajka

3. Interfejs użytkownika moim skromnym zdanie (zepsuty jestem przez Fiio i Shanling) jest niezbyt jasny i logiczny.

4. Potrafi sam z siebie zawiesić się w trakcie słuchania. Mi 2x zdarzyło sie od piątku do dziś

5. Dla mnie ważna sprawa - problem z czytaniem kart pamięci z innych DAPów. Na Fiio X1 Igen, Fiio X5 III, Shanling M1 nie mam problemu przełożyć z jednego do drugiego i słuchanie dalej.

6. Umieszczenia gniazda microusb na boku DAPa zamiast na górze lub dole. Utrudnia mobilnie gdy np chcemy podłączyć powerbank. Ale to przeszkadza tylko jak pisze mobilnie. 

Plusy

1. Po dobraniu słuchawek (bezwarunkowo jasno grających) całkiem fajny dźwięk.

2. Duża moc czasami zbyt duża jak nie ma się wysokoohmowych słuchawek, więc najlepiej od razu ograniczyć w menu głośność 

3. Spory czas pracy na jednym ładowaniu (z wyłączonym ekranem) powyżej 10h. 

4. Dobre wykonanie i spasowanie.

To na razie tyle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17 maj 2017 o 21:55, Jaro54 napisał:

Tylko po co ci karta 64 GB na mp3? Jakbyś miał flac lub dsd to ma sens, ale 5300 plików na jednej karcie???? Znalezienie czegoś to wieki trwa przy interfejsie Z6. Producent nic nie musi. Wybrałeś taki a nie inny dap i musisz pogodzić się z jego urokami. Jak kupisz samochód i ci coś nie pasuje to producent ci zmieni? Zbyt roszczeniowo podchodzisz do życia. Ja po prawie tygodniu testowania Z6 wiem, że to nie moja bajka.

Minusy

1. Brak BT - dla mnie duży minus (można go naprawić dodając zewnętrzny moduł, ale funkcjonalność cierpi i rosną koszty)

2. Z6 jest ciemnym grajkiem - tylko jasne słuchawki, bo nie można go znieść z ciemnymi, basowymi słuchawkami. Dziś podpiąłem mu Klipsch Reference on ear i niestety nie da się na nich słuchać Z6. Jeśli ktoś ma ciemne, basowe słuchawki i zamierza kupić Z6 to ma dwa wyjścia - sprzedać słuchawki i kupić inne o jasnym graniu lub kupić innego grajka

3. Interfejs użytkownika moim skromnym zdanie (zepsuty jestem przez Fiio i Shanling) jest niezbyt jasny i logiczny.

4. Potrafi sam z siebie zawiesić się w trakcie słuchania. Mi 2x zdarzyło sie od piątku do dziś

5. Dla mnie ważna sprawa - problem z czytaniem kart pamięci z innych DAPów. Na Fiio X1 Igen, Fiio X5 III, Shanling M1 nie mam problemu przełożyć z jednego do drugiego i słuchanie dalej.

6. Umieszczenia gniazda microusb na boku DAPa zamiast na górze lub dole. Utrudnia mobilnie gdy np chcemy podłączyć powerbank. Ale to przeszkadza tylko jak pisze mobilnie. 

Plusy

1. Po dobraniu słuchawek (bezwarunkowo jasno grających) całkiem fajny dźwięk.

2. Duża moc czasami zbyt duża jak nie ma się wysokoohmowych słuchawek, więc najlepiej od razu ograniczyć w menu głośność 

3. Spory czas pracy na jednym ładowaniu (z wyłączonym ekranem) powyżej 10h. 

4. Dobre wykonanie i spasowanie.

To na razie tyle. :)

Naprawdę osiągasz powyżej 10h na baterii w Z6? Dokładnie ile? Ja osiągam coś pomiędzy 7-8 godzin i to na mp3 320, aż się boje FLAC-a zapuścić, wkurza mnie to trochę... na razie nie wysyłam do Bigmarasa na gwarancję, bo chce być 100% pewny i spokojnie testuję... na razie taki wniosek: czym więcej plików na karcie (>3500), tym krótszy czas pracy na aku, ale jeszcze kilka dni potrzebuję na 100% pewności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11-12 godzin nie wiem od czego to zależy. Raz jeden było 8,5 godziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20 maj 2017 o 21:22, Jaro54 napisał:

11-12 godzin nie wiem od czego to zależy. Raz jeden było 8,5 godziny

 

Potwierdzam to - 11-12 godzin gra na jednym ładowaniu, ale tylko przy bibliotekach 1000-2000. Z6 ma ogromne problemy jak korzystamy z kart 64GB lub 128GB i wrzucimy tam 3000 lub więcej plików... mało że Z6 uruchamia się około 70 i więcej sekund, to na dodatek ciągnie jak oszalały aku, w moim 30% więcej prądu potrzebuje do obsługi takich bibliotek (tego problemu nie miał Fiio X1 ani Xduoo X3...)... Wielka więc prośba do Bigmarasa o przekazanie tych uwag do producenta, może coś oni zrobią z tym problemem jeszcze... przy okazji, to cieszę się, że mój Z6 nie jest wadliwy, tylko wszystkie Z6 mają ten problem niestety...

 

Tak się zastanawiam jak można jeszcze usprawnić jego obsługę i przecież w Fiio X1 przyciski głośności są też przyciskami do przerzucania utworów (gdy się dłużej je przyciśnie). Z6 ma tą nieszczęsną płytkę dotykową i tak można zdecydowanie przecież poprawić obsługę, ale czy oni to potrafią zrobić z firmware? ;)

 

Firmware Fiio X1 ma 26MB, firmware Z6 to 2MB, za dużo tu nie upchnęli na dziś...

 

Kiedy firmware do Z6???

 

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, rob72 napisał:

 

Kiedy firmware do Z6???

 

 

Jeżeli się pojawi to zostanie niezwłocznie udostepniony. Konkretna data nie jest znana. Wszelkie uwagi oczywiście są przekazywane jednak utrzymywanie magazynu plików na karcie w ilości ponad 5000 nie jest dosć popularne i nie spodziewał bym się cudów w tej materii. Proponowałbym zatem zmniejszenie ich liczebności poprzez rozbicie na dwie karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bigmaras napisał:

 

Jeżeli się pojawi to zostanie niezwłocznie udostepniony. Konkretna data nie jest znana. Wszelkie uwagi oczywiście są przekazywane jednak utrzymywanie magazynu plików na karcie w ilości ponad 5000 nie jest dosć popularne i nie spodziewał bym się cudów w tej materii. Proponowałbym zatem zmniejszenie ich liczebności poprzez rozbicie na dwie karty.

 

Rozbiłem pliki. Zakupiłem sobie nową kartę Sandisk 32GB klasa 10 (promo w mall.pl - 38 zł z przesyłką!) i oczywiście tu jest 2200 plików i nie ma problemów - śmiga wszystko bardzo szybko. Z6 uruchamia się z 15 sekund. Trudno, czekamy na firmware, może zaskoczą...

4 godziny temu, bigmaras napisał:

 

Jeżeli się pojawi to zostanie niezwłocznie udostepniony. Konkretna data nie jest znana. Wszelkie uwagi oczywiście są przekazywane jednak utrzymywanie magazynu plików na karcie w ilości ponad 5000 nie jest dosć popularne i nie spodziewał bym się cudów w tej materii. Proponowałbym zatem zmniejszenie ich liczebności poprzez rozbicie na dwie karty.

 

Nie powyżej 5000 plików, ale już przy 4000 są problemy, a to wcale nie jest takie rzadkie przy kartach 64GB czy 128GB. Producent powinien się tym zająć priorytetowo, bo wypuścił troszkę niedopracowany sprzęt i nie zaprzeczaj Bigmaras, bo tak jest, a szkoda bo Z6 ma ogromny potencjał… ;)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 11.06.2017 o 20:38, jouhou napisał:

Ja tam się boję ściągać, póki bigmaras nie potwierdzi ;)

 

Potwierdzam, producent wydał nowy firmware, ale nie spodziewał bym się jakiś gruntownych zmian.

http://cloud1.zoolz.co.uk/s-xTU5BgvJ

 

Lista zmian:

1.Stop the user to upgrade the software which is not match with firmware.

2.The screen brightness changed to defaulted 3.

3.Modify TF card clock,fix it at 400K/24M/48M

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z6 odmulony!!! Moim zdaniem zdecydowane poprawili brzmienie w nowym firmware. Jest szersza scena i dynamika, dopieszczone wysokie tony. No dzieje się! Jak ktoś na tym forum już napisał: "odmulili" i to znacząco - robi się w tej cenie niewątpliwie mocarz! Tak jak pisałem już, Z6 ma potencjał, szkoda że poza tym nic więcej nie zrobili, prośba do Bigmarasa o naciskanie producenta o usunięcie kilku problemów w Z6... To dziwne, cztery miesiące "robili" firmware, ale nic nie poprawili tak naprawdę... żadnych w sumie błędów nie usunęli, kompletny odjazd... doprawdy, to dziwaczna firma... ;)  ...ale dźwięk poprawili znacząco ;)

 

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowy firmware do Z6 z datą 23.06.17 i oznaczeniem - z6_20170607A. Z tego linka poniżej można bez żadnych obaw spokojnie ściągać i aktualizować Z6.

 

Zaczynam się bać, jakie to niespodzianki nas czekają... ;)

 

http://www.huaqidigital.com/xzzq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rob72 nie do końca bez obaw ponieważ są drobne różnice pomiędzy wersja na rynek chiński a europejski. Ściągając każda wersje i bez zastanowienia wrzucając do urządzenia możesz pewnego razu zamiast grajka mieć bardzo ładną podstawkę do kawy jak miało to już miejsce. Robisz to na własną odpowiedzialność i nie sugeruj innym ze bez obaw ;)


Wysłane z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dwa razy mi się udało bez komplikacji zaktualizować Z6 z tego linka? Nie kwestionuję tego, wiesz lepiej :)

 

Czyli jest nowy firmware już czy nie?

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem Z6. Trzeci raz to zrobiłem z podanego powyżej linka i jest ok, co poprawiono? Nic... Przepraszam, z funkcjonalności nic, natomiast cały czas producent poprawia dźwięk. Z6 coraz lepsze ma brzmienie moim zdaniem.

 

Koniecznością jest poprawienie wyszukiwania przez Music List i Artist - tu kolejność albumu nie jest zgodna z numeracją, tylko alfabetyczna... może Bigmaras producentowi to przekaże, trochę męczące to jest... ;)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla przypomnienia ważna uwaga!

 

Po raz kolejny odpytałem producenta o oprogramowanie ze strony www.huaqidigital.com

 

Cytuje dokładną odpowiedź:

"Please don't update the firmware from www.huaqidigital.com
If there is new firmware for overseas clients,I will send it to you without delay."

 

Wersja z tej strony jest do odtwarzaczy na rynek Chiński nie międzynarodowy i NIE jest to oficjalna strona producenta tylko sklepu i nie bierze on odpowiedzialności za żadne szkody związane z uszkodzeniem odtwarzacza po aktualizacji firmware z tej strony. Pojawiły się już przypadki, gdzie użytkownicy w skutek poszukiwań oprogramowania na różnych nieoficjalnych chińskich lub rosyjskich stronach uszkodzili odtwarzacz bez możliwości naprawy gwarancyjnej.

 

Na dzień dzisiejszy nie ma nowej wersji firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Inszy napisał:

Przekaż to wszystkim producentom i to nie tylko w przenośnym audio, bo właśnie tak działa obsługa po tagach, że system ignoruje fizyczne nazwy folderów i plików.

 

No nie wiem, rockbox jakoś nie ma z tym problemu przecież. Tzn. oczywiście nazwy plików nie mają nic do rzeczy, bo do sortowania utworów wykorzystuje się numerację zawartą w tagach właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tak jest, poza tym, to zabija słuchanie albumów, więcej wyobraźni ze strony producenta, takie urządzenie, to raczej słuchanie albumów, a nie jakaś list przypadkowych kawałków, nawigacja słabiutka w Z6... Generalnie DAP do poprawek, lista oczekiwanych poprawek jest kilka postów wcześniej.

 

Co do softu, to podany link znajduje się na pudełku AH Z6 i  trudno uznać to za coś bardzo "nieoficjalnego". Żadnego szukania po ruskich stronach, nie ma o tym mowy tu... instalowałem trzy razy i trzy razy pod każdym względem jest OK.

 

No i zamiast pisać, że nie można tego instalować, do roboty by się wzięły te żółte ludziki... Ten DAP aż piszczy prosząc o poprawki... ;)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rob72 napisał:

Nie do końca tak jest, poza tym, to zabija słuchanie albumów, więcej wyobraźni ze strony producenta, takie urządzenie, to raczej słuchanie albumów, a nie jakaś list przypadkowych kawałków, nawigacja słabiutka w Z6... Generalnie DAP do poprawek, lista oczekiwanych poprawek jest kilka postów wcześniej.

 

Nigdy się nie dogodzi każdemu i producent nie zauważa tutaj problemu a pod Ciebie jedynego softu nikt tworzyć nie będzie.

 

2 godziny temu, rob72 napisał:

Co do softu, to podany link znajduje się na pudełku AH Z6 i  trudno uznać to za coś bardzo "nieoficjalnego". Żadnego szukania po ruskich stronach, nie ma o tym mowy tu... instalowałem trzy razy i trzy razy pod każdym względem jest OK.

 

Powtarzam jeszcze raz bo widzę, że może za mało zrozumiale się wyraziłem: to nie jest oficjalna strona producenta tylko strona sklepu i producent wyraźnie zwraca uwagę aby nie instalować oprogramowania z tej strony na urządzeniach dedykowanych na Europe, gdyż może skutkować to uszkodzeniem odtwarzacza. Każda aktualizacja przez Ciebie robiona jest na własną odpowiedzialność i moja prośba jest taka abyś nie rekomendował tego innym użytkownikom. Udało Ci się bez przeszkód wgrać, brawo, bardzo się cieszę i życzę aby udawało dalej ale są tacy co tyle szczęscia nie mieli.

 

W chwili obecnej nie ma nowego softu do tego odtwarzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że zgodziłem się tym co piszesz kilka postów wyżej. Obecnie nikogo nie namawiam, tylko opisuję moje odczucia po instalacji tych "złych" firmware... zapewne chodzi o jakieś prawa autorskie tych firmware i ich rozpowszechnianie również poza Chinami, czy Azją.

 

Generalnie, to oczekujemy naprawdę istotnych poprawek w firmware, a producent robi sobie żarty z tym co publikuje...

 

Za wzór niech sobie wezmą jakikolwiek DAP Fiio, tam naprawdę dbają o soft, jest mega dopieszczony lub rockboxa z Xduoo X3 nawet... to naprawdę standard co tam jest i mega wygoda, którego Z6 nie ma i nie będzie miał na 99% już... Bigmaras jesteś Z6 dystrybutorem i rozumiem, że bronisz sprawy jak życia to logiczne, ale Z6 ma sporo w sofcie do poprawy i tego nic nie zmieni na dziś... ;)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności