Skocz do zawartości

Test Aigo Z6 / Audio Heaven Z6


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze najpierw najlepsze możliwe słuchawki kupić tak mogę napisać. A playerów jest zatrzęsienie i z tego co widzę to nawet te w chorych cenach leżą często i kwiczą jeśli chodzi o funkcjonalność bo mają nie raz niedopuszczalne jeszcze kilka lat temu braki w sofcie. Co to się porobiło z tym rynkiem. Ludzie głupieją czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mam na myśli czy dołożenie kilkuset złotych może przyczynić się do kupna lepszego odtwarzacza jeśli bierzemy pod uwagę jakość dźwięku. Szukam odtwarzacza neutralnego/lekko ocieplonego, biorę pod uwagę droższe playery ale używane. Powiedzmy, że chcę przeznaczyć 1800zł na sprzęt. I zastanawiam się czy np. Z6 + jakieś słuchawki wokółuszne zamknięte pasujące do niego do ceny z reszty budżetu. Czy może odtwarzacz droższy, a właśnie niekoniecznie lepszy czy też niewspółmiernie droższy do tego co oferuje względem Z6 (a tego właśnie nie wiem ze względu na laictwo w temacie audiofilskim) ;) ale już wtedy pozostaje mniejszy budżet na wybór słuchawek pod player.

Edytowane przez mati464
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, bo cały czas go słucham, można spokojnie powiedzieć, że w kwestii dźwięku, sposobu jego podania, wywoływanych emocji, pobudzania wyobraźni i przenoszenia do magicznego świata muzyki Audio Heaven Z6 powinien kosztować co najmniej 2 tysie pln. Dla mnie koniec, kropka i basta :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mati464

Piszesz że odtwarzacz neutralny/lekko ocieplony, a co ze słuchawkami? Wiesz jakie brzmienie ogólnie Cię interesuje? Bo musisz dobrać cały zestaw żeby grał tak jak chcesz. Swoją drogą Z6 jest zdecydowanie ciepły i daje sporo basu.

Tak właśnie wyczytałem i nie ukrywam, że najbardziej zainteresowałem się tym odtwarzaczem i skłaniam się do kupna z6. Zdaję sobie sprawę, że słuchawki trzeba dobrać do odtwarzacza. Nie słucham łupanek, metalu i tego typu muzyki. Lubię łagodny, ciepły dźwięk z nie zbyt nachalną górą, dużą separacją, czystością dźwięku - nie chce mieć efektu zalania basem i niemożliwości usłyszenia innych dźwieków, chciałbym by były muzykalne i miały nacisk na wokal. Rozumiem, że przy wyborze słuchawek musimy iść w przeciwieństwa co do odtwarzacza, aby się wzajemnie wypełniały. Może z wiedzy i doświadczenia jesteście w stanie przytoczyć kilka typów słuchawek wokółusznych zamkniętych lub półotwartych do z6 w cenie powiedzmy do 1000zł.

P.S Dodam jeszcze tylko, że moje doświadczenie w audio jeśli chodzi o odtwarzacze to Creative, Vedia V39, Ipod Classic 6g, Ipod Touch 1g.

Jeśli chodzi o słuchawki to zazwyczaj były to dokanałówki m.in Creative Ep-630, Koss Spark Plug, Jbl Reference 220, Sennheiser CX400, a także Denon AH-D340 z nausznych. Te ostatnie 2 pozycje są aktualne. Do odtwarzacza oprócz nausznych wygodnych słuchawek do domu w przyszłości jeszcze będę chciał dokupić jakieś dokanałówki w celach mobilnych. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez mati464
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli zamknięte to koniecznie sprawdzić K550, sam posiadam i z z6 grają rewelacyjnie, bo same w sobie mają mało basu (ale b.dobrej jakości), są neutralne/lekko jasne, mocno przestrzenne (z tego słyną zresztą) i dość szczegółowe. Możliwe że to najlepsza opcja dla Ciebie, ale jak zawsze wskazany odsłuch samemu w miarę możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, bo cały czas go słucham, można spokojnie powiedzieć, że w kwestii dźwięku, sposobu jego podania, wywoływanych emocji, pobudzania wyobraźni i przenoszenia do magicznego świata muzyki Audio Heaven Z6 powinien kosztować co najmniej 2 tysie pln. Dla mnie koniec, kropka i basta :)

Dokładnie jeśli dźwiękowo stawiam go nad zx2 a jak wiadomo zx2 porównywany jest z ak240 to i te 2 tys to "prawdziwa" okazja:)

Że też was Chinczyk nie zna, posadke w dziale marketingu mieli byście zaklepaną

Edytowane przez Teti
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm trochę posłuchałem ale jeszcze za mało zapewne ale pierwsze odczucia są takie że może to się nie zgrywa za dobrze ze słuchawkami jakie mam bo nie mam aż takiego efektu łał . Jako Dac wypada słabiej od SMSL M3 na pro80 i ostry kc08. Jak odtwarzacz daje radę wydaje mi się że lepszy poziom niż Fiio X1II ale musze dorwać drugą kartę pamięci żebym mógł porównać bezpośrednio.

I czy tylko ja mam wrażenie że to zupełnie inna szkoła grania kiedy gra jako DAC USB a kiedy normalnie jako odtwarzacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym DAC USB nie zauważyłem jakichś specjalnych zmian w brzmieniu w porównaniu do grania jako DAP. Ale to może być kwestia programu - np. na Foobarze muzyka brzmi trochę jaśniej niż na MusicBee czy Aimpie. A jak jest ustawione jakieś eq, to już w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm trochę posłuchałem ale jeszcze za mało zapewne ale pierwsze odczucia są takie że może to się nie zgrywa za dobrze ze słuchawkami jakie mam bo nie mam aż takiego efektu łał . Jako Dac wypada słabiej od SMSL M3 na pro80 i ostry kc08. Jak odtwarzacz daje radę wydaje mi się że lepszy poziom niż Fiio X1II ale musze dorwać drugą kartę pamięci żebym mógł porównać bezpośrednio.

 

I czy tylko ja mam wrażenie że to zupełnie inna szkoła grania kiedy gra jako DAC USB a kiedy normalnie jako odtwarzacz?

A to ciekawe, bo według mnie KC08T to super kompan dla Audio Heaven Z6, czyżby wersja T aż tak się różniła od poprzednika?

 

@MatmaN, @Inszy chyba ma ałdeło, może coś wie o tym połączeniu

 

edit:

dzisiaj eksperymentalnie cały dzień w pracy słuchałem xduoo X3, powrót do domu i przełączenie się na AH Z6 i znów jestem w audioraju ;)

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakieś konkretne wrażenia z odsłuchów jeszcze za wcześnie, ale mogę się już podzielić kilkoma obserwacjami....

 

DAC usb - działa, ale jak dla mnie jest bezużyteczny. Mikrotrzaski występują co kilka sekund. Dopóki tego nie naprawią, na nic mi taka funkcjonalność. Sterowników nie ma, więc samemu nic pokombinować nie można. Testowane na 2 kompach z Win10pro.

 

Wgrałem nowy firmware (był niby 0800, wgrałem 0802) - tak mi się przynajmniej wydaje, bo wersja w informacjach się nie zmieniła, ale proces przebiegł bez zgrzytów i jest inna grafika przy uruchamianiu. link do firmware - http://huaqidigital.com/xzzq Nic to nie zmieniło w kwestii DAC usb.

 

Interfejs ogólnie przyzwoity, karta 200GB działa bez problemów, skanuje szybko, czyta *.ape, z niektórymi plikami ma problemy, ale ciężko mi wyłapać regułę z którymi. Niestety często się zawiesza (twardy reset wymaga przytrzymania wszystkich 3 fizycznych przycisków), potrafi też zaatakować uszy różnymi głośnymi dźwiękami - w przypadku pików z którymi sobie nie radzi, w przypadku podłączania do kompa, ... Dość dziwne zachowanie przycisków dotykowych - podświetlają się przy wyłączonym ekranie, jakby był tam jakiś czujnik zbliżeniowy, ale pomimo to i tak nie działają przy wyłączonym ekranie.

 

Co do dźwięku.... Trzeba koniecznie poszukać synergii, bo z każdymi słuchawkami to to nie zagra. Harmony 8.2 i Flare Audio R2A, które poszły na początek, wypadły bardzo słabo - przede wszystkim bas, zamulony i bardzo kiepsko kontrolowany. Oczywiście jeszcze go nie wygrzałem, więc może coś się zmieni. Potem spróbowałem czegoś grającego twardo, neutralnie, bardziej analitycznie - Flare Audio R2S i od razu było o niebo lepiej. Muszę przyznać, że w tym połączeniu Z6 potrafi zagrać świetnie - ciepłe, nasycone brzmienie, ale nie zamulone; scena całkiem przyzwoita - zwłaszcza pod względem głębi.

 

No nic, testuje dalej, sprawdzam kolejne słuchawki, jednocześnie wygrzewając.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z mikrotrzaskami, to raczej nie wina oprogramowania Z6. U mnie takich artefaktów nie ma, a przecież soft mam publiczny. Jednak potrafiły się zdarzać zakłócenia zaraz po podpięciu grajka do kompa i uruchomieniu muzyki. Ponowne uruchomienie programu za każdym razem rozwiązywało problem, jakby silnik nie nadążył za zmianą DACa.

 

I u mnie nie działają żadne pliki ape jakie mam. Skoro u Ciebie potrafią wysypać grajka, to chyba bezpieczniej założyć, że póki co ten format po prostu nie działa. Jeśli jednak zawiechy masz niezależnie od formatu, to proponuję cofnąć się z softem. Jak animacja przy uruchomieniu nie wygląda tak, to znaczy że masz ten nowy fw, który może być trefny:

http://data.zakupek.pl/test/aigo/2.jpg

 

Jakby co, wcześniejsze softy wrzuciłem tutaj:

https://drive.google.com/open?id=0B4beO04Ky9X5dWlKZ1RaT0VWVWM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z mikrotrzaskami, to raczej nie wina oprogramowania Z6. U mnie takich artefaktów nie ma, a przecież soft mam publiczny. Jednak potrafiły się zdarzać zakłócenia zaraz po podpięciu grajka do kompa i uruchomieniu muzyki. Ponowne uruchomienie programu za każdym razem rozwiązywało problem, jakby silnik nie nadążył za zmianą DACa.

 

I u mnie nie działają żadne pliki ape jakie mam. Skoro u Ciebie potrafią wysypać grajka, to chyba bezpieczniej założyć, że póki co ten format po prostu nie działa. Jeśli jednak zawiechy masz niezależnie od formatu, to proponuję cofnąć się z softem. Jak animacja przy uruchomieniu nie wygląda tak, to znaczy że masz ten nowy fw, który może być trefny:

http://data.zakupek.pl/test/aigo/2.jpg

 

Jakby co, wcześniejsze softy wrzuciłem tutaj:

https://drive.google.com/open?id=0B4beO04Ky9X5dWlKZ1RaT0VWVWM

 

Animacja wygląda teraz tak jak na fotce, więc być może nie trefny to firmware :)

 

*.ape grają bez problemu. Wywaliło mi kilka razy na *.flac, plus niektóre 24bit/192kHz grają dobrze, niektóre z zakłóceniami....

Pokombinuje jeszcze z DACiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano nie - ja mam już nowszą i brzydszą animację, ale ponoć ta wersja może być problematyczna, mimo że przedstawia się jak starsza.

 

I tak, gęste pliki mogą rozłożyć Z6 (u mnie się wyłączał, a nie zawieszał), obstawiałem, że karta pamięci nie wyrabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności