Skocz do zawartości

Test Aigo Z6 / Audio Heaven Z6


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko się zgadza, bo naprawdę so mało basowe, tutaj Z6 daje sporo od siebie. Na moje uszy wychodzi z tego naprawdę solidny bas, nie chciałbym już więcej, ale też basshead ze mnie średni. Szukaj chłodnych/niebasowych (i jasnych! na K550 już jest ciemnawo, chyba najwyższej góry trochę brakuje) słuchawek jeśli chcesz jak najbardziej zrównoważone brzmienie.

Z opisów ATH-A700x mogłyby się fajnie zgrać, niestety ich nie miałem okazji posłuchać.

Edytowane przez jouhou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mati464 czytał wątek od początku? jakby czytał to by się nie pytał ;) k550mk2 to idealny wręcz kompan dla Z6 (jestem basolubem w żadnym wypadku bassheadem)

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne dziś przestal mi działać z6 po 40 min odtwarzania muzyki pojawiły się piski i trzaski muzyka słabo słyszalna mam go ponad tydz dodając do tego częste wieszanie się to raczej słabo to wygląda w sprawie dzwieku i muzykalnosci 1 liga... oddaje bo jest na gwarancji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz. Ja mam 4 dni. Wszystkie moje flacki idą jak z nut. Nic się już nie zawiesiło poza pierwszym razem. Soft szybki. Na razie jestem bardzo zadowolony. Wszelkie wersje akustyczne utworów, koncerty, po prostu miód na uszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia po kilku dniach - z ath m50x jest troche słabo w metalu i rocku. Ewidentnie brakuje góry. Spodziewałem się po recenzji, że bedzie waliło basem ale o dziwo basu jest w sam raz dla mnie, średnica super ale całościowo dżwięk jakiś taki zamulony bez dynamiki. ALE dziś puściiłem na nim 2 albumy vinyl rip 24bit i szczena mi opadła jak to zagrało z tymi słuchawkami, normalnie w porównaniu ze zwykłymi ripami z płyt CD jest przepaść - w nagraniach 24bit nic nie brakuje, góra jest wyraźna i dynamika bardzo dobra. Po cichu liczę, że jakiś nowy firmawe będzie i trochę go rozjaśnią na zwykłych flacach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślicie, że ten Z6 dobrze będzie grał z AKG K545?

Myślę że będzie za ciepło

 

Wysłane z P9

A próbował ktoś z Focal Listen?

 

Edit: pod iemy Aigo czy lepiej A15?

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po opisach z listenami powinna być petarda. Jakie IEMy?

 

Hmmm, zastanawiam się nad zakupem ibasso it03 lub Cardas A8.

 

Edit: No właśnie z opisów wyszło mi dokładnie takie samo określenie: petarda. Aż dziwne, że jeszcze nie ma opinii na forum, która by to obaliła :D Lub potwierdziła.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

losowo na takich czynnościach jak powrót do listy utworów, po odpaleniu gdy leżał cały dzień po wejściu w kartę - to nie w czasie grania a przy próbie uruchomienia czegos z karty - losowo. Może to być wina mojej karty bo sformatowana pod iBasso i AK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej pytał o Z6 i Listen'y - niestety ale nie brzmi to dobrze, a teoretycznie powinno złapać synergię. Słaba dynamika, brak szczegółów, najgorzej jest z górą pasma, szczerze mówiąc nie wiem jak doświetlone musiałyby być słuchawki, żeby pokazały tutaj klasę, ale coś mi się wydaje, że to po prostu góra w Z6 kuleje konkretnie. Dla mnie to jest szare, mułowate brzmienie i to na Listenach! W porównaniu z Z6 podobnie wyceniany Shozy Alien brzmi z Listenami jak ósmy cud świata, gra analogowo, ale nie bez dynamiki i szybkości, z dużo lepszą separacją, większą sceną, detaliczniej, jedyne, czego lekko brakuje to lepszego zejścia basu i kopnięcia stopy.

Edytowane przez szwagiero
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności