Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Rafacio napisał:

Uważasz, że wygładzone i gładziutkie brzmienie jest naturalne? Ciekawa wizja.

Uważam, że guzik mnie obchodzi, co miał artysta na myśli, tworząc coś, co odbiega od neutralności i kij w oko tym w studio, którzy do niej się nie stosują. Nie wiem, czy ciekawa wizja, czy nie, wiem natomiast tyle, że podejście do tematu w twoim stylu, komplikuje sprawę audiofilom, którzy cyrki odstawiają kupując sprzęt za sprzętem i przy tym wydając whooy siana, żeby posłuchać muzyki z przyjemnością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale problem w tym, że ty uważasz, iż przyjemność innym sprawi tylko dźwięk jaki ty lubisz. I w każdej swojej wypowiedzi tego nauczasz. A to co dla ciebie za ostre dla kogoś innego może być zbyt wygładzone.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafacio napisał:

Ale problem w tym, że ty uważasz, iż przyjemność innym sprawi tylko dźwięk jaki ty lubisz. I w każdej swojej wypowiedzi tego nauczasz. A to co dla ciebie za ostre dla kogoś innego może być zbyt wygładzone.

To błędnie interpretujesz moje wypowiedzi, ja wyrażam swoją prywatną opinię, na podstawie osobistych preferencji i nic mnie nie obchodzi, co, kto i w jaki sposób będzie słuchał, to nie moja brocha.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafacio napisał:

Widać artysta miał coś na myśli, że tak nagrał swoją muzykę.

Albo po prostu nie miał hajsu, aby było lepiej.

Niektórzy kupują pierwsze wydanie, bo tak miało być. Bo remaster beeee. A artysta na remasterze lub w wywiadzie po 30 latach mówi, że za dzieciaka kasy nie mieli i nagrali jak nagrali, w dwa dni - a chcieli lepij.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rafacio napisał:

Psujecie te słuchawki aż miło 😎, ale ja nie o tym...

Wy naprawdę lubicie te plecionki? Bo mnie nigdy nic gorszego w życiu, jeśli chodzi o wygodę używania kabla nie spotkało, a nie sądzę, że ta plecionka Ultrasone jest jakaś inna niż te wasze. To jest dramat użytkowy.

Moja plecionka od FAW jest elastyczna, dobrze się układa, nigdy się nie plącze, użytkowo świetna, nadto piękna, pod kolor skórki w k701 i oczywiście sonicznie doskonała. Tylko ona sprawiła, że po raz 3 nie sprzedałem k701.

A co do basu k701 na stockowych padach. On ma swoje zalety - jest szybki, punktowy, długi czas bardzo go takim lubiłem. Podczas tegorocznego nawrotu audiochoroby jednak, przewaliwszy IEMów dobrych naście, wokółusznych nieco mniej, co wróciłem do k701, to miałem wrażenie totalnego bezbasia i psuło mi to przyjemność słuchania. Może gust mi się zmienił i wolę teraz basu więcej? Z AM05 problem mam ten sam... W każdym razie, naprawiłem te swoje k701 pseudoskórkowymi padami. Jest bas, spory. Niemniej używam ich prawie wyłącznie  do oglądania filmów z lapka.  Bo są bardzo wygodne i lekkie, przestrzeń, szczegół i ten bas, do efektów. Stacjonarnie wyłącznie hd650 z forum 608, a przenośnie to inne wokółuszne - z dapów, po balansie, bo lubię, albo inne wynalazki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bob2000 napisał:

Niektórzy kupują pierwsze wydanie, bo tak miało być. Bo remaster beeee. A artysta na remasterze lub w wywiadzie po 30 latach mówi, że za dzieciaka kasy nie mieli i nagrali jak nagrali, w dwa dni - a chcieli lepij.

Tak mawia Steve Harris o tragicznych remasterach 2015. Tyle, że po trzeciej płycie, a nawet drugiej kasaj uż była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rafacio napisał:

A to co dla ciebie za ostre dla kogoś innego może być zbyt wygładzone.

Możesz zrobić sobie eksperyment myślowy. Bardzo lubisz stokowe K701, odpowiada Ci ich brzmienie, ale na chwile pomyśl sobie, że zmodowane AKG to wersja stock, a wersja stock której teraz słuchasz to słuchawki zmodowane. Co robisz? Sprzedajesz K701 bo grają jak HD650, czy modujesz je do tego co masz? Rozważamy tu tylko kwestie brzmienia, a nie logistyki i filozofii. 

 

Ja lubię kombinatorykę i nakierowanie na progres. Sam wolę jednak nie być beta-testerem tylko mieć produkt z którego jestem zadowolony od początku do końca. Dlatego sprzedałem K712 i cieszę się HD58x. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak po prostu nie znam się na projektowaniu słuchawek i wypychanie ich szmatami czy wymiana padów na oślep to nie dla mnie. Na pewno nie zrobię tego lepiej niż zespół inżynierów z doświadczeniem kilkudziesięciu lat. 

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak po prostu nie znam się na projektowaniu słuchawek i wypychanie ich szmatami czy wymiana padów na oślep to nie dla mnie. Na pewno nie zrobię tego lepiej niż zespół inżynierów z doświadczeniem kilkudziesięciu lat. 
A co z tą muzyką na żywo, która inaczej brzmi niż na AKG?
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Rafacio napisał:

Na pewno nie zrobię tego lepiej niż zespół inżynierów z doświadczeniem kilkudziesięciu lat. 

Zespół inżynierów z Ultrasone, którym bądź co bądź zaufałeś kupując ich słuchawki, zrobił taką plecionkę do elevenów, że teraz chętnie na nią psioczysz😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem. ale przecież nie będę jej przerabiał tylko ewentualnie jak już doprowadzi mnie do ostateczności kupię inny kabel. I tak chcę jakiś krótszy kabel kupić, może balans od razu. Ale jak widzę cenę za kawałek miedzi kilka stów to mi się odechciewa. Po drugie nie ma co porównywać kawałka drutu, gdzie każdy może sobie coś ulepić do zaprojektowania i zbudowania słuchawek. Jak bym wiedział co to za wtyczki są w tym moim kablu to bym takie kupił, kawałek kabla, zlutował i by było. Nawet mógłbym położyć taki kabelek na parapecie w trakcie pełni księżyca.

Edytowane przez Rafacio
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej kupić K712. Te niby błędy są już naprawione. Odblokowanie portów w 701/2 powoduje, że basu jest więcej, ale jest on bardzo zły. Dziwię się, że jeszcze nikt tutaj nie produkuje słuchawek. Sami geniusze z chusteczkami do nosa czy papierem toaletowym. A mi się czasem wydaje, że z tym dążeniem do basu to po prostu pozostałość po słuchaniu umc umc umc. I nadal uważam, że robienie basowych potworów ze słuchawek, które nigdy nimi być nie miały to jest głupota po prostu. Coś jakby na złość mamie odmrożę sobie uszy.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej kupić K712. Te niby błędy są już naprawione. Odblokowanie portów w 701/2 powoduje, że basu jest więcej, ale jest on bardzo zły. Dziwię się, że jeszcze nikt tutaj nie produkuje słuchawek. Sami geniusze z chusteczkami do nosa czy papierem toaletowym. A mi się czasem wydaje, że z tym dążeniem do basu to po prostu pozostałość po słuchaniu umc umc umc. I nadal uważam, że robienie basowych potworów ze słuchawek, które nigdy nimi być nie miały to jest głupota po prostu. Coś jakby na złość mamie odmrożę sobie uszy.
Co ma odmrożenie uszu do odklejenia naklejki bądź zmiany kawałka obszytej gąbki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle się pisze o akustyce, a ty ot tak piszesz o zmianie padów? Które to tworzą adaptację akustyczną?
Co ma akustyka do odmrożenia uszu? I co z tą muzyką na żywo vs grana z AKG?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Play napisał:

I co z tą muzyką na żywo vs grana z AKG?

Mie wiem. Od nastu lat nie bywam na żadnych koncertach. A jak raz kupiłem bilety to koncert został odwołany. Poza tym o co w ogóle ci chodzi z tą muzyką na żywo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mie wiem. Od nastu lat nie bywam na żadnych koncertach. A jak raz kupiłem bilety to koncert został odwołany. Poza tym o co w ogóle ci chodzi z tą muzyką na żywo?
O to, że może brzmieć inaczej niż na AKG, bo ktoś spie*dolił mastering, ale ty uparcie bronisz zamysłu 'artysty'.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiesz, czy s******lił czy artysta tak chciał. Artyści czasami dziwnych rzeczy chcą. Czasami ciężko paryżewiaka zrozumieć. A teraz domyślam się, że chodziło ci o nagrywanie w studio, gdy pisałeś o muzyce na żywo.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Rafacio napisał:

Tego nie wiesz, czy s******lił czy artysta tak chciał. Artyści czasami dziwnych rzeczy chcą. Czasami ciężko paryżewiaka zrozumieć. A teraz domyślam się, że chodziło ci o nagrywanie w studio, gdy pisałeś o muzyce na żywo.

Moje zdanie, kupujesz 702 (Q701, K701) i jest prawie idealnie ale czegoś brakuje. Zmieniasz pady i/lub dokładasz gąbki/flizelinę, i/lub kabel i/lub bass mod, i/lub tor i osiągasz to co Ci najlepiej pasuje, to co Ci daje max fun. Ja nie widzę w tym nic złego, te słuchawki łatwo stroi się pod indywidualne upodobania niskim kosztem więc dlaczego tego nie robić? Mamy różne aparaty słuchowe, różne oczekiwania więc dlaczego nie zestroić sobie słuchawek tak aby dawały max przyjemności? Tobie podoba się 100% fabryka, mi to pasuje, innym podoba się coś innego, tez mi to pasuje.

 

Nawet jak stock pasuje Ci to z czasem słuchawki spowszednieją, a może nawet znudzą się i taka mała zmiana może dużo wnieść,  odświeżyć związek i ponownie zauroczyć. Baw się :)

Edytowane przez LukaszS
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności