Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

 

Króciutko o tworze inżynierów, co zbudowali m. in. serię K7xx Austrian Audio Hi-X55. 

 

Słuchawki bardzo szybkie, rozdzielcze w diabły i dynamiczne. Absolutnie niewiarygodna stereofonia jak na zamknięte, wręcz nienaturalna. 

 

Problemem tych słuchawek jest strojenie, balans tonalny. Otóż środek jest totalnie spieprzony. Na 1,2kHz jest pik 5dB, potem dołek od 2,5 do 6,5kHz. Bez EQ męczy to bardzo szybko. Przypominają pod tym względem Ultrasone Signature Pro. Po wyrównaniu eq parametrycznym, grają bardzo przyjemnie, ale IMO tak nie powinno to wyglądać w słuchawkach w ogóle, zwłaszcza studyjnych. Co jak co, ale środek powinien być równy jak stół, bo skraje pasma to rzecz preferencji. Co do góry i basu, to dół jest stonowany, ale potrafi się odezwać kiedy trzeba, ilościowo raczej wyważony, jednak impakt ma jaki potrzeba. Góra nie tak agresywna jak np. w Beyerach DT880 czy 1990Pro, ale coś na modłę K701, także tu jest wręcz wzorowo. 

Jeśli ktoś potrzebuje zamkniętych słuchawek o superpanoramie stereo ze świetną lokalizacją źródeł pozornych, z fajnym detalem, szybkich i bardzo dynamicznych, pod warunkiem, że dysponuje w torze dobrym EQ, to niech bierze. Na kolorowanie czy ciepełko nie ma co liczyć, te słuchawki tego nie dodadzą. A krzywizny w pasmie nie polepszają odbioru, a wręcz przeciwnie, nie wiem, o co chodziło autorom, czy te okolice 1 kHz to jakiś ich fetysz czy co, nie wnikam. 

 

Do tego jakość wykonania i trwałość użytych materiałów to jest mistrzostwo, po prostu tautoński czołg.

IMG_20210405_131359.jpg

IMG_20210405_131308.jpg

Edytowane przez Whooy
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mała errata.

 

Padło kilka pytań na prv tu i ówdzie, jak te AA się mają do K371.

 

Otóż sprawa jest bardzo prosta. K371 to bardzo przyjemne, klarowne w odbiorze słuchawki. Grają równo, dynamicznie, są świetnie zbalansowane, oddają subbas bez wchodzenia na dolny środek i ogólnego rozbuchania dolnego pasma. Dobrze reprodukują wokalizę, detal mają na wysokim poziomie. Natomiast porównując je do AA to jednak jest mocny przeskok jakościowy na korzyść AA. Hi-X55 grają realnie po zastosowaniu EQ,  stereofonia z efektem 3D, wszystko zawieszone w trzech wymiarach, a nie płasko, niemal jak mono jak to ma miejsce w przypadku K371. Separacja źródeł i ogólne wrażenie uczestnictwa też na korzyść AA bez cienia wątpliwości. AA grają też gładko (nie mylić z ciepło), są delikatnie przyciemnione, tymczasem K371 mają najsilniejszy fundament basowy, potem jest neutralny środek, ale znacznie mniej realistyczny i górka trafiona idealnie, ale nie tak dźwięczna i rzeczywista jak w AA. Tak więc są to niewątpliwie słuchawki z innego poziomu jakościowego IMO. W AA wszystko jest namacalne, osadzone w przestrzeni, a K371 to ściana dźwięku, przyjemna, zbalansowana, ale zwykła ściana jak w większości tańszych słuchawek. Tymczasem AA to liga już porównywalna realizmem z dobrze napędzonymi K701 czy T1v2 np., nawet są do tych ostatnich istotnie podobne, Beyery mają minimalnie mniej góry, ale panorama stereo jest świetna w AA biorąc pod uwagę, że to słuchawki zamknięte i nie ma się wrażenia przejścia z jednych na drugie, że tu mamy spektakl, a tam granie ze sprzętu. Tak więc K371 to świetne monitorowe słuchawki, ale nie zapewniające odczucia uczestnictwa w wykonaniu, a AA to potrafią. Aha, jeszcze jedno, AA znakomicie pokazują charakter zasilającej elektroniki, a K371 grają ze wszystkiego podobnie i nie są zbyt kapryśne. Tymczasem austriacki wyrób jest kapryśny, bez EQ wierci dziurę w głowie pikiem na 1,2 kHz, ale po EQ i z lekko ciepłego, wypełnionego źródła - rewelacja.  

IMG_20210425_210615.jpg

Edytowane przez Whooy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.04.2021 o 13:01, Whooy napisał:

Na 1,2kHz jest pik 5dB, potem dołek od 2,5 do 6,5kHz. Bez EQ męczy to bardzo szybko.

wygląda na to, że w środku brak wygłuszenia i ta częstotliwość jest podbijana przez odbicia od tylnej ścianki muszli - jakbyś rozebrał i do wnętrza muszli płatek kosmetyczny włożył, to powinno być zauważalnie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rafacio napisał:

I myślisz, że zespół fachowców nie pomyślał o tym płatku? Co za łajzy.

Znaczy wszystkie słuchawki są dobre, bo są robione przez fachowców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bendezar napisał:

Znaczy wszystkie słuchawki są dobre, bo są robione przez fachowców?

Z grubsza rzecz biorąc i nie tylko słuchawki, to sprzęt audio obecnie jest po prostu dobry. Pomijając faktycznie s******lone produkty cała reszta to kwestia subiektywna odbiorcy, kwestia gustu. Elementy elektroniczne są tak tanie dziś, że dobry wzmacniacz zrobić można za kilka stów. A, że niektórzy chcą za to dziesiątek tysięcy to inna kwestia. Kwestia chętnych by bezsensownie płacic.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafacio napisał:

I myślisz, że zespół fachowców nie pomyślał o tym płatku?

Najwyraźniej tak, jest masa "niedorobionych" słuchawek. Peak z niczego się nie bierze, a to co napisałem, to najczęstsza przyczyna peaków.

Jedyna marka jaką kojarzę, która naprawdę stroi słuchawki to Sennheiser, i to nawet te najtańsze HD201, HD202. Za to przetworniki jakie tam pchają odstają "trochę" technologicznie - jakieś 20 lat ;) .
Oczywiście mam na myśli słuchawki do jakiegoś budżetu (w każdej firmie trochę inny), bo powyżej to już i inne firmy coś zaczynają "rzeźbić", a nie tylko wkładać przetwornik do designerskiej obudowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o jakąś niedoróbkę czy oszczędności, tym bardziej, że specjalnie do tego modelu stworzyli nowy driver in-house, produkowany w Austrii, a nie jakiegoś chińczyka, z technologią dużego wychyłu membrany, stąd nazwa modelu hi-excursion . Ponadto te słuchawki mają podwójne wygłuszenie, jak twierdzi prezes AA, Seidel. Tutaj ch-ka jest po prostu tak popieprzona, bo oni sądzili, że tak to ma grać ich zdaniem - z ryczącą średnicą, wyciszoną wyższą górką, pewnie by słuchawki nie sybilowały mimo analitycznego charakteru. 

1606868025083.png

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam sobie budżetowego wzmaka do K701. Na początek zrobiłem odsłuch IFI ZEN CAN. Od razu małe porównanie do Hifiman 400i, które jakoś bardzo słabo wypadły dla mnie na wokalu, taki matowy i kartonowy, dziwne. Reszta ujdzie. W porównaniu moje zmodowane K701 na ZEN CAN grały całościowo bardzo soczyście, z dużym wypełnieniem. Wyraźnie głębszą i szerszą sceną. Detal wyraźny, czysty i gładki. Bez podbijania gainu, potek godzina 13 i nie doświadczałem braku mocy. A to wszystko z Ibasso DC03 jako DAC, takie audiofilskie loty tuż nad powierzchnią ziemi😉

Całkiem spoko ten IFI, ale to może dlatego, że zmodowane K701 są znacznie więcej niż spoko🙂

 

IMG_20210514_1256156.jpg

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
5 minut temu, manuelvetro napisał:

Dyskwalifikacja, zbyt dużo modów yebniente.

Co, pękasz cieniarzu?

A serio, to technicznie szału nie ma. Z resztą podobnie zmodowanych też już kiedyś słuchałem; impresjonistyczne mazie jak były tak są, lokalizacja źródeł taka-se, góra z mgiełką...itd... Wielu rzeczy się nie przeskoczy w tych słuchawkach, ale obrośniętych lekkim tłuszczykiem k701 słucha się z duuuużą przyjemnością i nie będę ich hejtował, bo tak zmodzone są naprawdę fpyte.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, audionanik napisał:

Co, pękasz cieniarzu?

A serio, to technicznie szału nie ma. Z resztą podobnie zmodowanych też już kiedyś słuchałem; impresjonistyczne mazie jak były tak są, lokalizacja źródeł taka-se, góra z mgiełką...itd... Wielu rzeczy się nie przeskoczy w tych słuchawkach, ale obrośniętych lekkim tłuszczykiem k701 słucha się z duuuużą przyjemnością i nie będę ich hejtował, bo tak zmodzone są naprawdę fpyte.

 

U mnie k701FAW  jest fpyte technicznie. Lepiej niż he400se stock i podobnie jak pigwy stock, za wyjątkiem basu. Po zabawach kablowych z planarami  https://muzostajnia.wordpress.com/2021/06/03/kablomania/ technikalia się wyrównują z lekka przewagą planarow - już nie tylko na dole pasma, są bardziej wyrównane po całości.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdę, no ładnie grają z Cube, ładny kolorek na średnicy się robi z tą cegłą; taki trochu surogat lampowy...no całkiem sympatycznie, bo nie brumi i szumi jak lampa..

25 minut temu, Hustler napisał:

Ja jak kombinowałem z padami i na K701 założyłem te memory foam od K712, to dla mnie dźwięk się dziwnie zmulił i K701 straciły cały swój urok. Co ciekawe pady kątowe od K701 założone na K712 dawały ciekawe efekty.

Nie dziwnie, tylko normalnie:D. Pady od k712 przymulają i dodają tłuszczyku. Mnie to nie przeszkadza - nie dla sq k701 kupiłem;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik Ja ogólnie z serii K7 najbardziej lubię K712 Pro, a miałem kilka par K701, K702, dwie pary K712 i K7XX, ale K701 z padami memory foam po prostu brzmiały dla mnie dziwnie i na pewno inaczej niż K712 Pro, w których są inne wkładki akustyczne i możliwe, że różnią się czymś jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam wyżej sztoki k701 nad k712pro jeśli chodzi o wgląd w nagranie; ale klasa podobna, czyli szału ni ma. Przyjemniej i strawniej jednak grają 712.

701 z padami od 712 nie grają mi dziwnie. Może jeśli ktoś jest mocno przyzwyczajony do obu  par w sztoku i jest przy tym ich zatwardziałym wyznawcą, to pierwszym wrażeniem będzie wtf? Ja kupiłem je dla zabawy i wspominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
7 minut temu, vonBaron napisał:

Dziś dzięki @dj1978 przekonałem się jak dobrze K701 grają po zmianie padów. Naprawdę bardzo dobre granie za śmieszne pieniądze, aż jestem w szoku 😮

@dj1978Co to za pady? i kabel przy okazji?

Edytowane przez Cain1916
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Cain1916 napisał:

@dj1978Co to za pady? i kabel przy okazji?

To są te podane wyżej Brainwavz Hybrid XL, dodają takiego zdrowego dociążenia średnicy i basu. U siebie słucham z kablem Forza Noir Hybird HPC i bardzo daje radę. U @vonBaronsłuchaliśmy na którymś modelu Toxic Silver i równie bardzo dobrze grało.

Wpinaliśmy do Niimbusa US4, z którym K701 nie miały żadnego skrępowania i vice versa, Niimbus też nie był nimi skrępowany ani ograniczony, bardzo dobre słuchawki zatem😉, a wzmak to już w ogóle osobny rozdział.

Edytowane przez dj1978
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dj1978 napisał:

To są te podane wyżej Brainwavz Hybrid XL, dodają takiego zdrowego dociążenia średnicy i basu. U siebie słucham z kablem Forza Noir Hybird HPC i bardzo daje radę. U @vonBaronsłuchaliśmy na którymś modelu Toxic Silver i równie bardzo dobrze grało.

Wpinaliśmy do Niimbusa US4, z którym K701 nie miały żadnego skrępowania i vice versa, Niimbus też nie był nimi skrępowany ani ograniczony, bardzo dobre słuchawki zatem😉, a wzmak to już w ogóle osobny rozdział.

A jak tam wyższa średnica, nowe pady utemperowały ją, czy dalej jest piłowanko? 😗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, neonlight napisał:

A jak tam wyższa średnica, nowe pady utemperowały ją, czy dalej jest piłowanko? 😗

Jak dla mnie, na nowych padach to nawet w pierwszej chwili wydaje się zbyt wygładzona. Z tym, że za te szorstkości to ja bym bardziej obarczał niskich lotów stockowy kabel, którego u mnie nie ma🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności