Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Ten uczuć, gdy pokazujesz środkowy palec cudzemu kupczeniu :).

 

 

 

AKG K272 HD, 230 KT

http://allegro.pl/sluchawki-akg-k-272-hd-i6484963099.html

 

Wystarczy zmienić nausznice na typowe skórki AKG i ma się K271 MKII bez odpinanego kabla w dobrej cenie. Jedynie prosić o więcej zdjęć i zapytać czy nasadka gwintowana jest w zestawie.

 

tak z ciekawości co wypada lepiej M220 czy K272? :) głównie elektronika (nie jestem bas headem), trochę czarnych rytmów ale tez muzyka z zakresu ambientu się zdarza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było, ale ponoć AKG pracuje nad następcą K1000.

 

http://www.hifiinsider.com/news/2016/9/10/akg-working-on-the-successor-to-the-legendary-k1000

 

Póki co znana tylko cena, ok. 3500 eur?

 

Podejrzane jest dla mnie to, że prace zaczęły się w 2015 roku, a wszyscy się chwalą flagowcami, których zaprojektowanie zabierało lata.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to że pracują to akurat większość osób interesujących się tą marką wiedziało :). Nomax na head-fi ma w swoim avie driver, który ponoć został zaprojektowany przez tą samą osobę, która odpowiadała za K1000:

 

900x900px-LL-14fc103e_image.jpeg

 

The HP on my AVATAR will come from the same Engenieers who developed the K1000 in the past

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było, ale ponoć AKG pracuje nad następcą K1000.

 

http://www.hifiinsider.com/news/2016/9/10/akg-working-on-the-successor-to-the-legendary-k1000

 

Póki co znana tylko cena, ok. 3500 eur?

 

Podejrzane jest dla mnie to, że prace zaczęły się w 2015 roku, a wszyscy się chwalą flagowcami, których zaprojektowanie zabierało lata.

 

 

Na H-F jest wątek, z wywiadem z jednym z konstruktorów K1000 gdzie poruszany jest wątek ew. ponownej produkcji (kilka lat temu to był). Przewija się tam fragment, wśród userów, że Harman nie jest zainteresowany "audiofilami" i raczej nie będzie bił w ten segment. Później pojawiły się K812 a teraz będą K872 ... kto wie, może i coś jeszcze się pojawi?

 

 

AKG 872 w thomann.de są już dostępne!

https://www.thomann.de/pl/akg_k_872.htm

Edytowane przez asmagus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło że już jest. 7k zł zapewne ma w sobie wliczone jeszcze podatek od nowości i audiofilii stosowanej. Z czasem trochę zjedzie, tak jak K812.

 

Ale flagship flagshipem, a tymczasem ja po staremu w temacie vintage:

YCqZRVj.jpg

W oczekiwaniu na pastę polerską strzeliłem pamiątkowe zdjęcie wszystkich trzech serii koncepcji AKG na modele z podwójnym DKK32. Zrobione przy okazji zdjęć poglądowych dla Krzyśka i zakończenia prac nad przywróceniem K270 balansu międzykanałowego na basie. Słuchawki przyszły bardzo zaniedbane, miejscami po prostu zniszczone, ale tak na razie prezentują się po dwóch dniach napraw i pielęgnacji. W sumie mogło być znacznie gorzej. Pozostały się już tylko pierścienie do roboty.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło że już jest. 7k zł zapewne ma w sobie wliczone jeszcze podatek od nowości i audiofilii stosowanej. Z czasem trochę zjedzie, tak jak K812.

 

Ale flagship flagshipem, a tymczasem ja po staremu w temacie vintage:

 

YCqZRVj.jpg

 

W oczekiwaniu na pastę polerską strzeliłem pamiątkowe zdjęcie wszystkich trzech serii koncepcji AKG na modele z podwójnym DKK32. Zrobione przy okazji zdjęć poglądowych dla Krzyśka i zakończenia prac nad przywróceniem K270 balansu międzykanałowego na basie. Słuchawki przyszły bardzo zaniedbane, miejscami po prostu zniszczone, ale tak na razie prezentują się po dwóch dniach napraw i pielęgnacji. W sumie mogło być znacznie gorzej. Pozostały się już tylko pierścienie do roboty.

 

Z tymi cenami to różnie jest np. HD800, T5p2gen czy XBA-H3 były znacznie tańsze gdy wchodziły na rynek niż kilka miesięcy później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z HD800 jest przede wszystkim taka a nie inna polityka cenowa producenta. Można o niej przeczytać w sieci w paru miejscach. Zaś K872 to tylko wariant istniejącego modelu otwartego, który ma wyrobione konkretne miejsce na rynku. Stąd moje założenie.

 

Może okazać się w 100% celne. Czego sobie i innym życzę !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, daje, IMO robi z nich "stare" K550 ale nie zabiera basu, wyrównują prawie równe brzmienie. Na początku połączenie wydaje się nieco krzykliwe ale po paru minutach pady się układają i jest błogość. Tak po krótce gdyż nie zwykłym pięknie opisywać jak co po które gra, dla mnie skala jest trzystopniowa "gra lepiej", "gra gorzej" i "nie słyszę różnicy" ;) więc z hybrydowymi K550II grają mi lepiej niż stare K550

 

edit:

i jakby Lord chciał to mam dwie pary, jedna założona na stałe a druga założona ze 2 razy, za pięć dyszek oddam ;) jakby co to na PM zapraszam

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z tematem nauszników do K240 :)

Posiadam juz mięciutkie skorzane od custom one pro oraz velury od hifimanów.......

Po kilku miesiącach słuchania bardziej mi bliżej jednak welurowych padów, dlatego tez zakupilem dwa rózne nauszniki do beyerow:

EDT990 VB - te do otwartych słuchawek oraz

EDT770 VB - te do zamkniętych

Jak trochę odsłucham zdam relację....

 

KwtdxV3m.jpg

 

To będzie mój finalny build moich K240 studio, na kablu od perula:

PZayRmem.jpg

Edytowane przez kuman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło mnie męczyć jedno pytanie.

Skoro Beyerdynamic wysokoohmowe są polecane do lampy (990, 880) to czy któreś z vintage AKG wysokoohmowych byłyby dobrym kompanem dla np. LD2 czy espresivo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubo, a jak się ma (mniej więcej) granie 240DF spiętych z RA do podłączonych pod taką typową, ciepłą lampę? Znika ta ich "suchość", liniowość - zwał jak zwał ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się taki sam kierunek jak przy innych technicznych słuchawkach, również tych z wyższej półki - cieplej, ciężej, bardziej basowo z mocnym naciskiem na wypełnienie średnicy. DFy nadal będą próbowały grać świeżo i czytelnie przez ich nacisk na 2,4 kHz, który osobiście lubię. W zamian redukuje się sceniczność i może być słyszalny większy grain na sopranach. W HD800 czy T1 odebrałbyś to jako błąd i ujmę jakościową, ale DFy przyzwyczajają jakoby swojego posiadacza do natywnego graina wynikającego po prostu z wieku i może też poniekąd średnicy przetworników.

 

Moim zdaniem bardzo ciekawe efekty można uzyskać parując je w ramach dobrego toru tranzystorowego z dobrym korektorem. Lepiej można je wtedy poznać i usłyszeć jak dany zakres wpływa na ich tonalność i sposób prezentacji. Już drobna redukcja na 400 Hz i 2,4 kHz + lekkie podbicie basu robi z nich inne słuchawki.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubo, dzięki za opinię/wyjaśnienie :)

 

Zapytałem się, bo swego czasu podpiąłem DF'y pod RA ale spiętego z Prodigy zamiast ST i grało to owszem cieplej, natomiast ta ich liniowość pozostała. Jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało i trochę zaprzeczało sobie wzajemnie to tak było - ciepła liniowość :E Ale i tak najlepiej sprawują się te słuchawki IMHO na jasnym/neutralnym źródle, gdzie pokazują swój pierwotny charakter - tą liniowość, suchość, do bólu neutralność. Fakt, ciężko się na nich słucha muzyki, ale do jej słuchania mam kilka innych par słuchawek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności