Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, decees napisał(a):

@Kajetanjazz długo się czeka w kolejce do HEKów? Nadal tylko Hotel California dostępny, czy rozszerzyli repertuar? ;)

HEKów czy HE1? Nie ma kolejki, były zapisy online i od piątku wszystko było zajęte. Byłem ze znajomym, on wyszedł po paru minutach, ja potem parę fragmentów spróbowałem i też przed czasem wyszedłem oddając późniejszą wizytę. Bez szału. Na tidalu można sobie wybrać utwory, dać Macintosha podłączony 

Godzinę temu, Karkolomny napisał(a):

@Kajetanjazz Jutro sprawdzę 🙂 Trzeba było dać znać, że będziesz...

Wczoraj byłem;) Dużo znajomych twarzy i trochę nowych znajomości

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, decees napisał(a):

Oczywiście miałem na myśli 1ki. A czym HifiMan'y przeważyły w bezpośrednim starciu?

 

HE1 wszystko dobrze, ale nie zrobiły wrażenia w żadnym aspekcie. Shang dużo większa scena i świetne pozycjonowanie w niej. Dało się to zauważyć, a w senkach “eh następny kawałek, następny..” itd. Może nie są tak ciepłe w barwie jak he1, ale wszystko było zaprezentowane bardziej szczegółowo w większej przestrzeni i nadal naturalnie z twardszym lepiej kontrolowanym basem. Generalnie efektem było to, że Shangów chciało się słuchać i słuchać 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do HE1 wszedłem w piątek z marszu bez kolejki 😎... Pięć minut słuchania bo internet stanął dęba 😄 No cóż... temat zaliczony, zdjęcie zrobione. Sangrli-la zaliczone dziś. Z rozmów wynika, że ci co słuchali obu, to podzielają zdanie @Kajetanjazz... Mnie tam wystarczyłyby Susvary 🙂... No ewentualnie Torino Spirit Valkyria 🙂

Edytowane przez Karkolomny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karkolomny mnie jakoś zupełnie nie pociągają, razem ze znajomym co je ma i siedzą w pudełku od miesięcy. Na envym niczym więcej nie zaimponowały, ALE na sekcji wzmaka ef1000 zyskały taki rozmiar i dynamikę. Pierwszy raz je tak słyszałem, świetne 

7 minut temu, Karkolomny napisał(a):

 

Do HE1 wszedłem w piątek z marszu bez kolejki 😎

 

Minęliśmy się w takim razie? Byłem od otwarcia do zamknięcia🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kajetanjazz napisał(a):

@Karkolomny mnie jakoś zupełnie nie pociągają, razem ze znajomym co je ma i siedzą w pudełku od miesięcy. Na envym niczym więcej nie zaimponowały, ALE na sekcji wzmaka ef1000 zyskały taki rozmiar i dynamikę. Pierwszy raz je tak słyszałem, świetne 

Minęliśmy się w takim razie? Byłem od otwarcia do zamknięcia🤨

Ja byłem w pracy... no szkoda, że na forum nie zgadaliśmy się choć na szybką kawę... Za rok, jak dożyjemy 😏

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem wczoraj Shangri-la i choć rozumiem dlaczego ktoś może się nimi zachwycać, tak w żaden sposób nie są to słuchawki uniwersalne przez ten niesamowicie delikatny przekaz. A i prezentacja sceny jest dla mnie dziwna, jakby mój mózg nie mógł się zdecydować czy słucha ze słuchawek czy z monitorów.

Za to Susvary bardzo na plus i z chęcią bym je przygarnął.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Inszy napisał(a):

niesamowicie delikatny przekaz. A i prezentacja sceny jest dla mnie dziwna

 

Wg mnie prezentacja ta dźwięku, to jakby słuchać niewielkich monitorów na spokojnej łące. Niemniej jednak dla kogoś kto w większości słucha akustycznej muzyki (np ja :D ), to słuchawki przez które można zapomnieć o Bożym świecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kajetanjazz napisał(a):

To raczej bardzo dobra cecha:) 

Nie dla mnie, bo jest to niekonsekwentna cecha. Grają jak słuchawki, po czym nagle pojawiają się dźwięki jakby dochodzące z zewnątrz (pomijam odgłosy otoczenia).

Zaskakujące, wychodzi poza świat "normalnych" słuchawek, ale nie pozwoliło mi się wyluzować. Na Susvarach nie miałem tego problemu.

Jakby grały cały czas jak monitory, to by była inna rozmowa 🙂

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inszy muszę przyznać, że w przypadku Shangri-La miałem podobnie, bo te słuchawki generują scenę niezwykłych rozmiarów ze znakomitą precyzją, odległościami między źródłami pozornymi i najlepszą separacją z jaką spotkałem się na słuchawkach (w tym względzie HE1 nie był aż tak dobry). Niestety, był drobny problem ze wzmacniaczem, który prądowo był dostosowany do niższego modelu producenta (Shangri La junior), który jest łatwiejszy w napędzeniu, co potwierdził także kierownik stoiska Hifimana. Może w przyszłym roku będzie komplet. Zobaczymy :) Mam nadzieję, że uda nam się spotkać w przyszłym roku lub wcześniej :)

@espe0 jak najbardziej się zgadzam :))

 

@Kajetanjazz dziękuję za podzielenie sie spostrzeżeniami🙂👍 Muszę przyznać, że Orfeusz grał bardzo zwyczajnie, bez efektu wow, co dla niektórych może być atutem (szczególnie przy zawrotnej cenie ćwierć miliona złotych), a dla innych niekoniecznie 😉 Mnie osobiście bardzo podobały się dwa zestawy, chociaż Orfeusz grał bardziej słuchawkowo niż Hifiman. Prezencja obu bardzo mi odpowiadała i w przypadku podjęcia decyzji, który lepszy... podejrzewam, że dużo zależałoby od dobranego repertuaru oraz nastroju, który towarzyszyłby mi podczas słuchania muzyki :)

 

Dla mnie najlepszym połączeniem podczas targów dla Susvar (z kablem Tonalium) okazał się Hugo 2 kolegi @konrad_aw połączeniu z Enleum, które łączyło fantastyczną techniczność brzmienia z muzykalnością opierającą się na doskonałym, stuprocentowym nasyceniu przekazu w połączeniu z bardzo soczystym oddawaniem barw poszczególnych źródeł pozornych i znakomitą dynamiką. Jeśli ktoś lubi całkowitą transparentność, neutralność bez odrobiny piękna, to mogłoby to jemu przeszkadzać. Jednak mnie osobiście taki sposób prezencji bardzo odpowiadał i mógłbym słuchać Susvar w tym połączeniu godzinami :))

 

@decees były drobne kolejki, ale było można na spokojnie posłuchać wszystkich :) Niestety, na stanowisku Hifimana kryły się obok najlepszych słuchawek także te, których brzmienie mnie delikatnie mówiąc bardzo rozczarowało😔 Więcej wspomnę na dniach w wątku AVS. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alleandir w dużej mierze można je uznać za Baby Susvary i wolałbym je od wcześniejszych modeli Aryi, a także chyba nawet HEKów (szczególnie biorąc pod uwagę różnicę w cenie przy bardzo podobnych technikaliach). Model jest bardzo udany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tytus1988 napisał(a):

@Alleandir w dużej mierze można je uznać za Baby Susvary i wolałbym je od wcześniejszych modeli Aryi, a także chyba nawet HEKów (szczególnie biorąc pod uwagę różnicę w cenie przy bardzo podobnych technikaliach). Model jest bardzo udany.

A baby susvary to nie były również HE1000se? Jak HE1000se ma się do Arya organic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pioj bardzo krótko przeskoczyłem na HEKi i po ich odłożeniu nie powróciłem, bo były już u kogoś innego 😉 Jednak strojenie Aryi Organic odebrałem jako odczuwalnie cieplejsze od HE1000, co dla mnie było bardzo satysfakcjonujące i przez to podobniejsze dla mnie do Susvar. Technicznie jedynie walory sceniczne określiłbym jako trochę lepsze, jak i przestrzenność. Jednak te różnice względem Aryi Organic były bardzo małe. Nie ukrywam, że z wielką przyjemnością wypożyczyłbym je w przyszłości do porównań z HEKami @Filip77, aby w spokojniejszej atmosferze móc coś więcej powiedzieć o odrębnościach między nimi. Na pewno warto się nimi zainteresować. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tytus1988 napisał(a):

Niestety, był drobny problem ze wzmacniaczem, który prądowo był dostosowany do niższego modelu producenta (Shangri La junior), który jest łatwiejszy w napędzeniu, co potwierdził także kierownik stoiska Hifimana. Może w przyszłym roku będzie komplet

Ogólnie były problemy z łączeniem i czasem było za mało mocy przez to. Tak to wzmak junior dawał radę. Właśnie jak z Tomem gadałem to, bez kwestii kwoty, woli on połączenie shang senior z energizerem Jr, bo mają pełniejsze brzmienie i barwę vs. zbyt analitycznie na wzmaku Sr. To też jeden z powodów dlaczego było to zestawienie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Filip77

Przez moment przeszlo mi nawet juz wydac znaczne fundusze i kupic susvare refurbrished, ale jednak sie wstrzymalem i chyba az takim zapalencem nie jestem ;d Wydaje mi sie ze takie arya organic czy HEKse mi by wystarczyly, ale dodajesz jeszcze v2 do wyboru.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecicie przewód zbalansowany z wtyczką 4.4 do sundara (closed back to taki sam kabel?), a najlepiej jakby miał możliwość zmiany wtyczek na
2. 5/4.4/3.5 tylko takie kable są na AliExpress

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Alleandir napisał(a):

sluchal ktos arya organic? Jak sie maja do takich 1000se?

12 godzin temu, Pioj napisał(a):

Jak HE1000se ma się do Arya organic?

 

Dla mnie to dwie różne szkoły grania. HEKSE są szybkie, rozdzielcze, z dużą ilością detali i angażującym dźwiękiem. Dla mnie za ostre na górze. Arya Organic grają o wiele bardziej mięsiście, pomrukują (sub)basem, są melodyczne z dociążeniem i... po prostu nieco nudne w swojej poprawności brzmienia. :P Jakbym miał wybierać między tymi dwoma modelami, to wziąłbym Arya Organic. Są jeszcze HEK Stealth - coś pomiędzy. IMO ciekawe, również angażujące, ale jeszcze nienatarczywe.

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obecnie HE1000SE z cayin idac 6 mk2 oraz burson soloist 3x performance , góra niesamowicie rozdzielcza bez żadnej ostrości . Do tego piękny subbas , nasycona średnica i olbrzymia przestrzeń . Polecam połączenie . 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kajetanjazz najlepiej byłoby sprawdzić jedno i drugie połączenie :) Duże znaczenie miało też przechodzenie ze streamingu na jeden z odtwarzaczy, co sprawdzałem na Susvarze. Mnie przypadło do gustu połączenie EF1000 z Nuprime CDT-8 Pro, które prezentowało poziom i charakter brzmienia porównywalny z Hugo 2+Feliks Envy. 

 

Lumii_20231031_105821816.jpg

 

15 godzin temu, zgreg napisał(a):

Polecicie przewód zbalansowany z wtyczką 4.4 do sundara (closed back to taki sam kabel?), a najlepiej jakby miał możliwość zmiany wtyczek na
2. 5/4.4/3.5 tylko takie kable są na AliExpress

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 

 

Moim zdaniem warto byłoby podpytać @Perul o takie kabelki - bardzo mile wspominam chwile z Sundarą (otwartą) na kablu z miedzi 7N OCC, chociaż nie była to chyba wersja symetryczna.

 

@Tecnoselfrx połączenie musi być bardzo udane :) Sprzęty od Cayina mają swój urok. Dziękuję za wzmiankę, jak wypada w tej konfiguracji🙂👍

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności