Skocz do zawartości

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry wszystkim.

 

Mam pytanie i prośbę, szukam oryginalnych padów do th900. Najlepiej do kupienia w kraju, nie w japonii. :) Moje już lekko ząb czasu nadgryzł, widać na poduchach lekkie zużycie... A boje się, że nadzieje się na jakieś wynalazki...

 

I przy okazji pytanie, ponieważ moje zdolności manualne są już legendarne wśród znajomych... W negatywnym tego słowa znaczeniu... Czy ktoś może w miarę dokładnie opisać jak się te pady zmienia, żeby nic nie zepsuć? Ewentualnie czy ktoś z Krakowa lub bliskich okolic ma takie doświadczenia i za kolegę Danielsa by pomógł w wymianie? :)

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, areskrk napisał:

Dzień dobry wszystkim.

 

Mam pytanie i prośbę, szukam oryginalnych padów do th900. Najlepiej do kupienia w kraju, nie w japonii. :) Moje już lekko ząb czasu nadgryzł, widać na poduchach lekkie zużycie... A boje się, że nadzieje się na jakieś wynalazki...

 

I przy okazji pytanie, ponieważ moje zdolności manualne są już legendarne wśród znajomych... W negatywnym tego słowa znaczeniu... Czy ktoś może w miarę dokładnie opisać jak się te pady zmienia, żeby nic nie zepsuć? Ewentualnie czy ktoś z Krakowa lub bliskich okolic ma takie doświadczenia i za kolegę Danielsa by pomógł w wymianie? :)

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz.

K

Sklep mp3store

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wymiana padów w TH900 itp. to łatwizna - jedną ręką łapiesz muszlę, a drugą dociskasz do niej pad i przekręcasz w przeciwnym kierunku do ruchu wskazówek zegara, o kilka milimetrów. To wszystko, pad zdjęty.

 

Teraz wyciągasz ze starego pada plastikowy pierścień i wkładasz go do nowego, przykładasz nowy pad do muszli, dociskasz i przekręcasz zgodnie z ruchem wskazówek zegara, i gotowe. Powodzenia. 🙂👍

 

 

 

 

Edytowane przez neonlight
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :) Nie wiem czemu nie pomyślałem o sklepie z nazwy forum :) gdzie zresztą kupiłem słuchawki.. Może dlatego że jakoś tak tajemniczo o tym na forum pisano, więc założyłem że nie może to być takie proste :)

 

A co do "łatwości" zmiany... Uwierzcie mi, ja naprawdę mam niszczycielski talent w dłoniach :)

 

 

No ok, na filmikach wygląda to na łatwiznę :) Jeszcze raz dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ok, to zamykając temat wymiany padów... Udało się :) Choć naciąganie na te plastikowe białe wkładki mocujące... Naprawdę myślałem że ta "bioskóra" zaraz pęknie. Ale udało się, co ciekawe nowe pady delikatnie zmieniły sposób grania. Mam wrażenie że lekko utwardziły bas. Teraz już tego nie słyszę, ale pierwsze słuchanie na nowych padach dało takie wrażenie. 

 

Pozdrawiam i Wesołych Świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, areskrk napisał:

Ok, to zamykając temat wymiany padów... Udało się :) Choć naciąganie na te plastikowe białe wkładki mocujące... Naprawdę myślałem że ta "bioskóra" zaraz pęknie. Ale udało się, co ciekawe nowe pady delikatnie zmieniły sposób grania. Mam wrażenie że lekko utwardziły bas. Teraz już tego nie słyszę, ale pierwsze słuchanie na nowych padach dało takie wrażenie. 

 

Pozdrawiam i Wesołych Świąt :)

No widzisz, pisałem, że to łatwizna - gratulacje. 😉👍

 

Pozdrawiam i również Wesołych Świąt. 😎🎸🎶

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Fostexy Th610, kolejne zetknięcie. Tym razem synergia z Astellem SP1000 okazała się całkowita. Zagrały na poziomie słuchawek za droższe pieniądze. Przede wszystkim ten piękny subbas. Mniam. No i pod tym Astellem nie odczuwałem żadnej ostrości ani ziarnistości. Pełna analogowość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gracjan napisał:

Fostexy Th610, kolejne zetknięcie. Tym razem synergia z Astellem SP1000 okazała się całkowita. Zagrały na poziomie słuchawek za droższe pieniądze. Przede wszystkim ten piękny subbas.

Fakt, bardzo dobre słuchawki - ale ta cena :(

Są w łódzkim mp3store stale dostępne do odsłuchu - jakby ktoś był zainteresowany.

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Cześć wszystkim.
Jako świeży użytkownik Fostexów TH610 mam pytanie - chodzi o polecane tutaj pady do nich 
https://pl.aliexpress.com/item/4001011366370.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4855340eedGH3p&algo_pvid=db78eb30-14a7-43bf-861a-2f2aaf31b1a8&algo_expid=db78eb30-14a7-43bf-861a-2f2aaf31b1a8-29&btsid=0b0a050115921432527242769e9423&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_%2Csearchweb201603_&gatewayAdapt=glo2pol te ze skórzanej owcy :)  Czy do nich jeszcze trzeba dokupić te ringi za 50 zeta czy można przełożyć wnętrze z oryginalnych? 

Testował ktoś może któreś z padów z tej oferty ? https://pl.aliexpress.com/item/1005003318661839.html?spm=a2g0o.productlist.main.3.33781b677mv347&algo_pvid=53077f8e-cc7b-4bf1-8a1e-f3d58f2d5d82&algo_exp_id=53077f8e-cc7b-4bf1-8a1e-f3d58f2d5d82-1&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000025186562515"}&pdp_npi=2%40dis!PLN!133.73!81.58!!!!!%402145280e16689747431572873d0748!12000025186562515!sea&curPageLogUid=HCzqrHQN0n9p 

(tutaj jest 5 rodzajów i ze 3 można by zaryzykować, ale nie chcę kupować za dużo bo jak za każdą zmianą trzeba przekładać te ringi to dość uperdliwe zajęcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, BearPL napisał(a):

Czy do nich jeszcze trzeba dokupić te ringi za 50 zeta czy można przełożyć wnętrze z oryginalnych?

W Denonach można przełożyć ringi, więc i tu na 99% również.

 

11 godzin temu, BearPL napisał(a):

tutaj jest 5 rodzajów i ze 3 można by zaryzykować,

 

10 godzin temu, Inszy napisał(a):

Te drugie odpuść. Solidne i wygodne, ale dżwiękowo psują TH610

Dokładnie, oryginalne pady są dość niskie i skórkowe (nieprzewiewne), na pewno nie szedłbym w wysokie i "przewiewne", czyli odpuściłbym sobie pozycje 3, 4, 5. Te 2 wyglądają na wysokie, ale są bardzo mięciutkie, więc na głowie dobrze "klapną" i nie powinny być dźwiękowo zbyt daleko od oryginału. Te 1 z futerkiem w środku, niby bardziej "przewiewne" od skórek, więc basu mniej będzie, ale też z racji futerka nie będą krzykliwe na wyższej średnicy, czyli finalnie podkreślą środek pasma, zwłaszcza dolny środek. Też są miękkie, więc powinny "klapnąć" i nie "zabijać" najwyższymi tonami.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Perul napisał(a):

Te 2 wyglądają na wysokie, ale są bardzo mięciutkie, więc na głowie dobrze "klapną" i nie powinny być dźwiękowo zbyt daleko od oryginału.

Mam je, tyle że wiszą na T50RP i na TH610 było bardzo daleko od oryginału, dość mocna studnia na średnicy. Tu swoje wnosi chyba też sam kształt padów jeśli chodzi o ich wewnętrzną część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Inszy napisał(a):

Mam je, tyle że wiszą na T50RP i na TH610 było bardzo daleko od oryginału, dość mocna studnia na średnicy. Tu swoje wnosi chyba też sam kształt padów jeśli chodzi o ich wewnętrzną część.

Czyli wychodzi na to, że te drugie z pierwszego linku to pewny zakup. 
A z tego drugiego są jakieś, których słuchałeś, żeby właśnie robiły dokładnie to co @Perul napisał ? "Te 1 z futerkiem w środku, niby bardziej "przewiewne" od skórek, więc basu mniej będzie, ale też z racji futerka nie będą krzykliwe na wyższej średnicy, czyli finalnie podkreślą środek pasma, zwłaszcza dolny środek. Też są miękkie, więc powinny "klapnąć" i nie "zabijać" najwyższymi tonami."  Czy te zamszaki nr 1 dadzą taki efekt? Chciałbym uniknąć efektu studni.
Właśnie na czymś takim mi zależy, bo ona na wyższej średnicy dla mnie są dość nieprzyjemne i nie wiem czy przez to je sprzedać czy jeszcze kombinować z padami (jeszcze czekam na przeróbkę końcówki kabla miedzianego, może on coś zmieni). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, BearPL napisał(a):

ona na wyższej średnicy dla mnie są dość nieprzyjemne i nie wiem czy przez to je sprzedać czy jeszcze kombinować z padami

No to możesz te z futerkiem zaryzykować, choć z racji ich wysokości, to nie wiem czy góra (ta wyższa) nie będzie zbyt nachalna.

 

Albo jeszcze można w modowanie-zaklejanie się pobawić, ale to sporo tłumaczenia i bez fotek się nie obędzie, więc w razie co pisz PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Takie pytanie okołofostexowe - kojarzycie coś, co gra w zbliżony sposób do TH610, ale dość przyzwoicie tłumi zewnętrzne dźwięki?

Bo nie wiem czy nie będę potrzebował za kilka miesięcy lepszej izolacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2023 o 08:32, Inszy napisał(a):

Takie pytanie okołofostexowe - kojarzycie coś, co gra w zbliżony sposób do TH610, ale dość przyzwoicie tłumi zewnętrzne dźwięki?

Bo nie wiem czy nie będę potrzebował za kilka miesięcy lepszej izolacji...

 

Niełatwe pytanie, ale ja bym zaryzykował stwierdzenie, że Owle. O ile mnie pamięć nie myli to też przetwornik z celulozy.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności