Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, neonlight napisał:

Mam identyczne spostrzeżenia, co koledzy powyżej, a słuchałem 900'ki na sprzętach z różnych półek cenowych. Poza tym, te słuchawki łatwo jest napędzić, więc pozostaje tylko złapanie dobrej synergii. Dla mnie to jest klasyczny przykład zbyt wyśrubowanego zestrojenia, czyli w tym przypadku, maksymalnego wyciągnięcia detalu i rozmiaru sceny, kosztem odchudzenia wyższego basu i środka. ;) 

Otóż to. Ale gusta mogą się różnić i rozumiem jeżeli komuś może pasować odchudzony, bardziej analityczny dźwięk. Ja w swoim opisie zaznaczyłem, że to moje zdanie, ja mam inne preferencje, więc pisanie o jakichkolwiek bzdurach z mojej strony jest trochę nietaktem, bo koledze wyżej musiałbym pożyczyć mój gust i uszy, żeby mógł się wypowiadać, że to bzdury.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, Pan wiecznie na bombie stwierdzam, że góry TH900 nie da sie zreperować na żadnym sprzęcie, czy to ciepłym, czy to ultra ciepłym czy nawet tym za bańke.A jarałem się nimi długo i byłem w stanie nawet sprzedać swoją lube na straganie za nie.

Poprostu sie nie da.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kevoo napisał:

Otóż to. Ale gusta mogą się różnić i rozumiem jeżeli komuś może pasować odchudzony, bardziej analityczny dźwięk. Ja w swoim opisie zaznaczyłem, że to moje zdanie, ja mam inne preferencje, więc pisanie o jakichkolwiek bzdurach z mojej strony jest trochę nietaktem, bo koledze wyżej musiałbym pożyczyć mój gust i uszy, żeby mógł się wypowiadać, że to bzdury.

Do niektórych dźwięków trzeba też dorosnąć, mnie też kiedyś TH-900 kuły w ucho a teraz uważam że to najlepsze zamknięte do 10k :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, vonBaron napisał:

Do niektórych dźwięków trzeba też dorosnąć, mnie też kiedyś TH-900 kuły w ucho a teraz uważam że to najlepsze zamknięte do 10k :D

Zestarzeć*, dla mnie też jest wszystko mniej ostre niż 10 lat temu... a co dopiero będzie za kolejne 10 lat :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VonBaron jeszcze nie dorósł do tego jak traktować ludzi bez podziału jeśli chodzi o pracę a poucza o muzyke.Bo wystarczy że mu paczke dowiozą dwa dni później a już jest w stanie typa pokroić

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, deftones9 napisał:

VonBaron jeszcze nie dorósł do tego jak traktować ludzi bez podziału jeśli chodzi o pracę a poucza o muzyke.Bo wystarczy że mu paczke dowiozą dwa dni później a już jest w stanie typa pokroić

Nie będziesz mnie pouczał do czego dorosłem a do czego nie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, vonBaron napisał:

Do niektórych dźwięków trzeba też dorosnąć

 

2 minuty temu, vonBaron napisał:

Nie będziesz mnie pouczał do czego dorosłem a do czego nie.

 

Stary Immanuel Kant pisał, by traktować innych jedynie tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, deftones9 napisał:

A ja, Pan wiecznie na bombie stwierdzam, że góry TH900 nie da sie zreperować na żadnym sprzęcie, czy to ciepłym, czy to ultra ciepłym czy nawet tym za bańke.A jarałem się nimi długo i byłem w stanie nawet sprzedać swoją lube na straganie za nie.

Poprostu sie nie da.

Ty już ich nie masz? Na co się przesiadłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Th900 rzeczywiście potrzebują rozdzielczego toru, żeby ta ich góra zagrała a nie cięła (podobnie jak t90). Niemniej jednak to są niezrównoważone słuchawki (choć klasowe). Tak jak pisał @Kevoo wyciągnięta niebotycznie góra, odchudzona  upchana do góry średnica i monstrualny bas. Rozrywka tylko ze hajendowa, co już z resztą pisałem...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

Tak jak pisał @Kevoo wyciągnięta niebotycznie góra, odchudzona  upchana do góry średnica i monstrualny bas. Rozrywka tylko ze hajendowa, co już z resztą pisałem...

A wystarczyłoby założyć trochę niższe pady, albo w welury pójść, w końcu i tak słabo izolują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, audionanik napisał:

Może tak być.

Wystarczy docisnąć muszle, że pady trochę "klapnęły" i już wiadomo jaki efekt na niższych by był. Na pewno scena się przybliży, ale tonalność powinna się sporo poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Perul napisał:

Na pewno scena się przybliży, ale tonalność powinna się sporo poprawić.

Aaa to na pewno; ale jakoś nie miałem parcia na eksperymenty z nimi; bo "poleciałaby" pewno ta ich wyczynowość. A no i jeszcze rekablowanych słuchałem..ale to tam mało istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Perul napisał:

Wystarczy docisnąć muszle, że pady trochę "klapnęły" i już wiadomo jaki efekt na niższych by był. Na pewno scena się przybliży, ale tonalność powinna się sporo poprawić.

Nie no ja w cuda nie wierzę, dociskałem pady, charakter zmienia się, ale nieznacznie, nie jest to żadne remedium na tak mocną V'kę, to mógłby być szlif do dźwięku, a tu trzeba by było zacząć od podstaw. Zresztą podobno na stockowych padach grają najlepiej.

 

Serio ja miałem wielkie chęci, żeby to były moje ostatnie słuchawki, wolę skupić się na muzyce niż słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kevoo napisał:

Nie no ja w cuda nie wierzę, dociskałem pady, charakter zmienia się, ale nieznacznie, nie jest to żadne remedium na tak mocną V'kę, to mógłby być szlif do dźwięku, a tu trzeba by było zacząć od podstaw. Zresztą podobno na stockowych padach grają najlepiej.

 

Serio ja miałem wielkie chęci, żeby to były moje ostatnie słuchawki, wolę skupić się na muzyce niż słuchawkach.

Charakter zmienia się, nawet w odczuwalnym stopniu, ale jak długom można słuchać z dociśniętymi padami ;) Po odpuszczeniu, przynajmniej u mnie, wszystko wracało do punktu wyjścia. Nie zgodzę się, że na stockowych grają najlepiej, wg mnie z Dekoni było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności