Skocz do zawartości

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, audionanik napisał(a):

Społn, a po ile takie diamenty?

No i brakuje w tekście odniesienia do d7000!

400-550 dolców. Cięzko je dostać bo albo z drugiej ręki albo import z Singapuru. Na dropie ostatni rzut był 4 lata temu.

 

Ciężko mi je porównać do D7000 bo co prawda pare lat je posiadałem ale jeszcze dłużej ich nie posiadam i nie słuchałem. Wydaje mi się że Teaki mają mniejszą przestrzeń ale grają bardziej zwartym, bardziej wyrazistym i lepiej zdefiniowanym dźwiękiem. Napewno ten sam kierunek. @Tytus1988 będzie mógł niedługo potwierdzić lub zaprzeczyć

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bakus1233 napisał(a):

Ale co to może inaczej grać od przykładowo denonów d5000? Pady identyczne/podobne, przetwornik chyba ten sam, muszla też z drewna.

Sam sobie częściowo odpowiedziałeś:

- pady inne

- przetwornik, nawet jeśli ten sam, to może być inaczej zestrojony

Osobiście w D5000 dałbym większy damping przetwornika i pogrubił membrany bierne, co powinno przełożyć się na szybszy bas i łagodniejszą, trochę lepiej rozciągniętą górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady mi wyglądają na identyczne albo bardzo podobne więc drastycznie brzmienia nie zmienią.

Inaczej zestrojony przetwornik owszem coś tam może zmienić brzmienie (często zepsuć), ale to nie będą takie zmiany jakbyś kupił zupełnie inny model słuchawek. 
 

Dlatego nie spodziewam się, że one brzmią lepiej od denonów d2000/d5000., które w mojej opinii lepiej wyglądały niż grały. Tutaj na forum pytałem kiedyś pewnego użytkownika, który posiadał przerobione przez E-Mu Creative Aurvana Live i  jak dobrze pamiętam, to twierdził, że nie grają inaczej od zwykłych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Pady mi wyglądają na identyczne albo bardzo podobne więc drastycznie brzmienia nie zmienią.

Inaczej zestrojony przetwornik owszem coś tam może zmienić brzmienie (często zepsuć), ale to nie będą takie zmiany jakbyś kupił zupełnie inny model słuchawek. 
 

Dlatego nie spodziewam się, że one brzmią lepiej od denonów d2000/d5000., które w mojej opinii lepiej wyglądały niż grały. Tutaj na forum pytałem kiedyś pewnego użytkownika, który posiadał przerobione przez E-Mu Creative Aurvana Live i  jak dobrze pamiętam, to twierdził, że nie grają inaczej od zwykłych. 

 

Różnica jest spora. Generalnie Denono/Fostexy można określić jako grające dynamicznie, ekscytująco, naturalnie ale zawsze mają problemy z kontrolą basu, odchudzoną, niepełną średnicą i ostrymi wysokimi tonami.

 

 

AH-D5000-1024x464.jpg

 

TH610-1024x464.jpg

 

TH900-1024x464.jpg

 

 

Teaki są najrówniejsze mając najmniej górek i dołków z nich wszystkich i są najlepiej kontrolowane bez modowania, kombinowania i dobierania toru. No i kaman, D5000 w swoim czasie kosztowały 700$, D7000 1000$ a th900 1600$. Nie dosyć że najlepsze to jeszcze najtańsze.

 

Teak-1024x459.jpg

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20230924_16272401.thumb.jpg.edc047c89ec802f4d557a8f3f054a8b3.jpg
 
Ale to jest dobreeee. E-MU Teak to kwintesencja dynamicznego grania. Nie potrafie nic ciekawego o nich napisać bo one mają praktycznie wszystko tip top.
 
Trochę ciepłe a dość jasne. Są basowe ale zbalansowane resztą pasma. Bas ma genialną jakość, zejście i miażdżący impakt. Dobrze kontrolowany ale z wrodzoną delikatną miękkością którą uwielbiam. Średnica dostępna, przejrzysta, słodka i nieodchudzona. Wysokie tony błyskotliwe ale nie przykre. Przestrzeń i napowietrzenie jak w otwartych słuchawkach. Dynamika zabija. No i jeszcze raz ten basss.
 
W ogóle to są totalni optymiści grający swietnie wszystko i ze wszystkiego. Nie przeszkadzają im słabe realizacje i ani nie mają sybilizacji ani ostrości. W najgorszym razie jakieś minimalne które zamiast męczyć to dodają pikanterii i jeszcze bardziej ekscytują. 
 
Minusy:
 
psują odbiór innych słuchawek pokazując dwa środkowe palce innym 3x droższym słuchawkom pod które tak pieczołowicie budowałeś tor i zmieniałeś kabelki bo wcale wiele od nich technicznie nie odstają jednocześnie będąc od nich bardziej muzykalnymi i ekscytującymi.
 
W skomplikowanych aranżacjach trochę się gubią z separacją. Ciężko to wytłumaczyć ale jak bardzo dużo się dzieje to one tak jakby grały wszystko na jednym oddechu. Niby wszystko jest nadal słyszalne ale słuchawki za 7 tys jednak robią to lepiej układając wszystko na scenie na różnych poziomach.
 
Podsumowując: grają jak słuchawki kilka razy droższe, tyle że ciekawiej i bardziej muzykalnie. Nie mam pytań. Rzekłem
 
PS:
Teraz mam niezłą zagwozdkę czy je zostawić bo ja już posiadam inne słuchawki co prawda droższa ale grające w podobny sposób tylko że wszystko jeszcze bardziej, więcej, mocniej...
 
 
Czy mowa o tym modelu? 91532b50464919b80214ddb2493a068d.jpg

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, wfmsiekierka napisał(a):

Czy mowa o tym modelu? 91532b50464919b80214ddb2493a068d.jpg

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka
 

 

Tak tylko to jest wersja z nieodpinanym kablem.

 

22 minuty temu, bakus1233 napisał(a):

Wątpię aby były lepsze od TH900 :D no ale uczciwie przyznam, że nie słuchałem to już siedzę cicho.

 

Th900mk2 słuchałem też dosyć dawno i pamiętam że dynamika wgniotła mnie w ziemię, bas ściął mi białko w mózgu i to były by były świetne słuchawki tyle że góra pasma brzmiała jak rozżarzone żyletki a średnicy nie szło tam dosłyszeć z pomiędzy basiszcza i tej płomienistej góry. Nazwać to agresywną v-ką to jak by nic nie powiedzieć ;) No to pytanie co kto uważa za lepsze. Dla mnie lepsze są słuchawki których da się słuchać  ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bakus1233 napisał(a):

ale to nie będą takie zmiany jakbyś kupił zupełnie inny model słuchawek.

Pod względem charakterystyki, można zrobić "zupełnie inny model słuchawek". Co do parametrów takich jak scena, która zależy bardziej od "obudowy", to rzeczywiście jakichś wielkich zmian nie będzie.

9 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Wątpię aby były lepsze od TH900 :D 

A czy wystarczy, że będą "nie gorsze"? Owszem technicznie TH900 mają fajny bas na tle reszty Denono/Fostexów, ale zdaje się mają mocniejszy magnes w przetwornikach, więc to głównie stąd bierze się "lepsze prowadzenie membrany".

Choć pewnymi "sztuczkami" da się i ze słabszych magnesów całkiem sporo wyciągnąć, ale to już inny temat ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, side napisał(a):

Czyli tak jak w Hawkach, tak?

Wtyczki tak. Tylko że one są wykorzystywane jako mono i w Teakach ponoć są jakoś inaczej, że na odwrót te pola polutowane niż zazwyczaj. Trzeba by ekspertyzy jakiegoś kablarza o co tam biega.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, zdzichon napisał(a):

Kiedyś na nie długo polowałem, ale koniec końców i tak by mnie denerwowałybo pewnie latają na głowie przy ruchach tak samo jak ich pobratymcy a ja mam ADHD przy biurku gdzie głównie słucham :)

 

Tak, one typowo stacjonarne są. Może nie są bardzo duże, nie odstają też specjalnie (swoją drogą chciałbym zobaczyć kogoś na ulicy np w ZMF Atticus :D Te to nieźle odstawały - mina mojej żony była bezcenna choć nie sądziłem że po kwadraciakach Staxa coś ją jeszcze zaskoczy. Heddphony też dawały radę na szerokość :P) więc złudnie może ktoś uznać że da się ich używać jako przenośne ale nie. Siedzą na głowie ale przy mocniejszych ruchach tak jak piszesz, mocno się przesuwają. No i nie izolują specjalnie i nadal nie rozumiem czemu wszędzie piszą że one są zamknięte. W najlepszym razie zgodzę się na pół-otwarte czy coś w ten deseń i to się tyczy wszystkich konstrukcji z tej rodziny.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Spawn napisał(a):

2,5mm tylko one są podobno jakoś na odwrót polutowane więc nie każdy zbalansowany kabel 2,5mm

Czy te oryginalne 2,5mm to są wtyki "stereo" (3-polowe)?

Jeśli tak, to pewnie jest zrobione jak w ATH R70x, gdzie w prawym kanale jest puszczony sygnał do "prawego" (środkowego) pola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Spawn napisał(a):

na czubku z lewej jest L lub R zależy do której słuchawki idzie, na środku jest masa a tam gdzie G to nie ma nic

Jakby było w ten sposób, to na kablu od Hołków grałyby normalnie albo wcale, zależnie od tego czy pin w gniazdku (tym w muszli) odpowiedzialny za masę trafia w R czy w G.

Jeśli wtyki są takie jak wkleiłeś (3-pin) to oryginalnym kablu na 99% w lewej jest podłączone do L i G, a w prawej do R i G.

I dlatego podłączając kabel od Hołków w lewej jest normalnie, a prawa nie gra, bo sygnał zamiast do R podłączony jest do L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności