Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowsza rewizja SP (przechodziłem z wersji "a" do "b" i "c") jest jak dla mnie najlepsza i najbardziej trafia w moje upodobania (lubię przestrzeń, dobrą górę, detale, lekkie oddalenie dźwięku).

Słuchałem Citrone z wersją "b" i jakoś nie trafiło w mój gust (jako ewentualny podstawowy tor), choć fanom lampowego, bliskiego i relaksującego grania by się spodobało, ale ja wolę przed snem posłuchać C4.

Chciałbym jeszcze kiedyś posłuchać innych DAC-ów z SP.

Jak na razie SP gra mi dobrze ze wszystkimi posiadanymi aktualnie słuchawkami. Ciekaw jestem jego zgrania z hd 800, które zauroczyły mnie po ostatniej wizycie u Sebastiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekawy połączenia z Citrone, choć mi w Headonicu dociążenia nie brakuje. DAC'a mam muzykalnego, ale Tube DAC był gęstszy w barwie (lampy podstawowe do tego modelu dodawane przez Cytryniarza).

 

 

Dla mnie wyraźne od początku obcowania z Headoniciem było to, że ma dobrze wypełnioną i naturalną barwę. Inne wzmacniacze mogły mieć więcej basu czy wysokich, ale najczęściej okazywało się, że mają ten bas dla mnie zbyt miękki/twardy i bez wypełnienia, nierzadko cierpiała też średnica (odchudzenie) czy też można było usłyszeć podbicie wysokich częstotliwości bądź też ich rozjaśnienie. Headonic jest po prostu kompletny i wyjątkowo trafił w mój gust.

 

 

Dalej mi wyszło, że świetnie różnicuje materiał muzyczny. Nie narzuca jakiegoś wyraźnego charakteru a to dla mnie świadczy o neutralności Headonica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja natomiast wslu****e sie w polaczenie headonica z lampizatorem level 3 (prototyp level 3 zwany level 2.5 z tego co wiem).

Baaaardzo dobre zgranie - z hifimanami he500 jest magia. Nie ma juz tu zadnych wkurzajacych poglosow na wyzszej srednicy. Barwa cos pieknego.

Na dt990 jeszcze nie testowalem - a tu bedzie na tym DACu pojedynek headonica z WBA virtuss-01.

Edytowane przez grubbby
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem, że niestety żadna strona z head-fi nie chce mi się załadować na żadnej z przeglądarek na moim komputerze, więc nie jest to, jak przypuszczałem, wina linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast wslu****e sie w polaczenie headonica z lampizatorem level 3 (prototyp level 3 zwany level 2.5 z tego co wiem).

Baaaardzo dobre zgranie - z hifimanami he500 jest magia. Nie ma juz tu zadnych wkurzajacych poglosow na wyzszej srednicy. Barwa cos pieknego.

Na dt990 jeszcze nie testowalem - a tu bedzie na tym DACu pojedynek headonica z WBA virtuss-01.

 

zanabyłeś ten DAC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem, że niestety żadna strona z head-fi nie chce mi się załadować na żadnej z przeglądarek na moim komputerze, więc nie jest to, jak przypuszczałem, wina linku.

U mnie też tak było, aż znalazłem taką która otwiera http://www.slimjet.com/en/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja natomiast wslu****e sie w polaczenie headonica z lampizatorem level 3 (prototyp level 3 zwany level 2.5 z tego co wiem).

Baaaardzo dobre zgranie - z hifimanami he500 jest magia. Nie ma juz tu zadnych wkurzajacych poglosow na wyzszej srednicy. Barwa cos pieknego.

Na dt990 jeszcze nie testowalem - a tu bedzie na tym DACu pojedynek headonica z WBA virtuss-01.

zanabyłeś ten DAC?

Ta jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ja natomiast wslu****e sie w polaczenie headonica z lampizatorem level 3 (prototyp level 3 zwany level 2.5 z tego co wiem).

Baaaardzo dobre zgranie - z hifimanami he500 jest magia. Nie ma juz tu zadnych wkurzajacych poglosow na wyzszej srednicy. Barwa cos pieknego.

Na dt990 jeszcze nie testowalem - a tu bedzie na tym DACu pojedynek headonica z WBA virtuss-01.

zanabyłeś ten DAC?

Ta jest
Wariat :)

Dużo majstrujesz, czy to co masz w stocku daje radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Stałem się posiadaczem dwóch wyrobów Majkela, Headonic i DACa bez nazwy. Wzmacniacza potrzebowałem, by napędził z komputera he-500.

Wzmacniacz Headonic mogę porównać z Audio-gd Precision 2. Otóż mimo wszystko wyrób chiński gra lepiej, ale i kosztuje dwa razy więcej, zatem jest to niejako usprawiedliwione. Headonic tak bardzo nie odstaje. Właściwie bardzo podoba mi się jego wygląd, tak bardzo skromny, laik byłby wielce zdziwiony, dowiedziawszy się o cenie. Słuchawek mam dość dużo, i tak jak Precision 2 nie radzi sobie z

grado sr325e, pojawia się bowiem zbyt wiele wysokich tonów, tak Headonic źle napędza denony D600. Grają bez polotu, ociężale, mało rozdzielczo.

A teraz magiczny DAC by Ear Stream...

Wcześniej posiadałem produkt wartości 700 czy 600 zł , także polski Projekt Nostromo. Gdy podlączyłem

Majkela produkt, pierwszym odczuciem było straszliwe wkurzenie, bo prawie różnicy nie słyszałem.

Owszem, drobne kwestie były inne, ale w pierwszej chwili postanowiłem, że te różnice nie warte są tych pieniędzy.

I tak sobie słuchałem DAC Majkelowego przez kilka dni nieprzerwanie. W końcu postanowiłem znów podłączyć swój stary tani DAC do porównania.

Tym razem na mej gębie pojawiło się zadowolenie, jako że usłyszałem, że tani gra cyfrowo, brak mu naturalności i gładkości. Droższy daje po prostu więcej przyjemności.

 

To by było na tyle, bo nie wiem , co dodać

Edytowane przez jarrro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla rozumiejących po turecku http://www.techno-fi.net/forum/konu/ear-stream-sonic-pearl-2-ve-questyle-cma-800r-kar%C5%9F%C4%B1la%C5%9Ft%C4%B1rmas%C4%B1.10645/

Ewentualnie translacja w Google np. na angielski, bo na polski nie polecam. :) Szkoda, że wersja wzmacniacza zdążyła się zdezaktualizować, bo to sprzed roku, taka rev. C beta. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz magiczny DAC by Ear Stream...

Wcześniej posiadałem produkt wartości 700 czy 600 zł , także polski Projekt Nostromo. Gdy podlączyłem

Majkela produkt, pierwszym odczuciem było straszliwe wkurzenie, bo prawie różnicy nie słyszałem.

Owszem, drobne kwestie były inne, ale w pierwszej chwili postanowiłem, że te różnice nie warte są tych pieniędzy.

I tak sobie słuchałem DAC Majkelowego przez kilka dni nieprzerwanie. W końcu postanowiłem znów podłączyć swój stary tani DAC do porównania.

Tym razem na mej gębie pojawiło się zadowolenie, jako że usłyszałem, że tani gra cyfrowo, brak mu naturalności i gładkości. Droższy daje po prostu więcej przyjemności.

 

To by było na tyle, bo nie wiem , co dodać

 

Miałem identyczną sytuację z Headoniciem. Po przełączeniu z Lovely Cube nie słyszałem prawie żadnych różnic, po osłuchaniu się z Headoniciem i powrocie do LC różnice zarysowały się grrrubą kreską.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • majkel promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności