Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi



(...) Z tego albumu mam jeden traczek do testowania basu - Various Methods of Escape. Sam kawałek lubię mniej od "Copy", ale bas jest trochę bardziej zróżnicowany i wymagający dla sprzętu, odpal je sobie po kolei na swoim systemie, to usłyszysz


A taak, zdecydowanie w tym numerze bas jest, fajny i bardziej wymagający, a kawalek muzycznie wcale nie gorszy.
Ale Copy of A jako faktyczne otwarcie płyty robi niesamowite wrażenie tą ścianą basu na początku - jeśli ktoś nigdy tego nie słyszał, a tu nagle okazuje się że nie dość że jest, to jeszcze się go czuje całym człowiekiem, to szczęka, spodnie i co tam kto ma lecą :)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie, chciałbym poruszyć temat w sumie chyba nie tak często poruszany, czyli zamknięte planary w kwocie powiedzmy niewygórowanej jak na tą konstrukcje, czyli do 2-4k zł. Na myśl przychodzą mi od razu trzy pary: Sundara cb, m1570c i lcd-2 cb. Z tej trójki słuchałem tylko Sundar, które na dzień dobry wygrały u mnie z th-610 (żeby nie powiedzieć że pod względem subiektywnych upodobań wytarły nimi podłogę 😐). Czy ktoś z Was miał styczność z więcej niż jedną parą zamkniętych, budżetowych planarów i mógłby je między sobą porównać, może stworzyć jakieś swoje subiektywne „top ileśtam”?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, delfin150 napisał(a):

zamknięte planary w kwocie ... niewygórowanej

Tu, zauważalnie taniej od wymienionych, możesz jeszcze rozejrzeć się za Fostexami T40/T50/T60 oraz Monolith M565c.

 

4 godziny temu, delfin150 napisał(a):

Sundara cb, m1570c i lcd-2 cb. Z tej trójki słuchałem tylko Sundar, które na dzień dobry wygrały u mnie z th-610

Sundary jako jedyne z wymienionych (również tych powyżej przeze mnie) mają jednostronne magnesy, co przekłada się na mniejszą makrodynamikę. Osobiście właśnie Sundar z tego powodu, bym nie brał. Tylko, że ja praktycznie zawsze moduję słuchawki, więc patrzę na nie pod kątem potencjału przetwornika, solidności wykonania i ergonomii, a nie zestrojenia, które mogę sobie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Palpatine napisał(a):

Meze Empyrean nie zaliczają się do tych dobrych? Lub Audeze XC?

Zdaje się chodziło Ci o Meze Liric. Empyrean są otwarte. 

51 minut temu, Blizniak napisał(a):

Jeszcze nie spotkałem dobrych zamkniętych planarow. 

Myślę, że warto posłuchać Dan Clark Stealth. 

52 minuty temu, Blizniak napisał(a):

Ciężko o dobre zamknięte dynamiki 

Polecam ZMF Verite Closed. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Compton napisał(a):

A z czego grają panie kolego?

Bazowo bardzo dobrze grają z Xduoo XA-10 i Rockna Weavelight jako dac ale co tam jak zmywam gary w kuchni owijam kabel kolo głowy ;) i podpinam Hiby RS6 i jest super. Poważnie, mięsiste granie z wygarem na lekko poluzowanym basie. A potem myślę czemu by nie podpiąć Lotoo Paw S2 😃no i nie jest już tak super😉a . Ale grają: luźny bas , skromna dynamika, dość płasko . Kto podpina takie phony do dongla na trzeźwo😜.

Wracam więc do Xduoo Xa-10 i wraca magia.

Musiałem to dopisać. Wyglądają kontrowersyjnie , zdaje sobie z tego sprawę ale też nie kupowałem ich na siłę - po prostu mi się podobają . Ich trochę siermiężny wygląd nie zdradza tego że są naprawdę wygodne. Swoje ważą to prawdą ale odsłuch po kilka godzin non stop nie jest walką o przetrwanie. Leża na głowie dość luźno i  nie czuć aby kiedykolwiek cisnęły po bokach. Moje doświadczenie z planarami jest prawie żadne i nie wiem czy jest to jakieś wielkie odkrycie ,  mianowicie mogę je profilować wokół uszu w czterech płaszczyznach . Raz przesunę je do gór , innym razem po przekątnej do tyłu i w druga stronę i wg mnie nie odbiją się to prawie w ogóle na jakości dźwięku . Jest to bardzo wygodne, ponieważ słuchawki zmieniają pozycję wokół uszu i to też wpływa poczucie komfortu i wydłuża odsłuchy.

Edytowane przez Tomek1777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, czy lcd-2 classic i lcd-2 rosewood to ten sam dźwięk w innej obudowie, czy różnią się one strojeniem/bebechami w środku? Pytam bo ciężko mi jest sobie wyobrazić, że Audeze bierze ponad 1k zł więcej za drewienko 😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek1777 gratuluję zakupu Phobosów oraz dziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami na ich temat!🙂👍🥇

 

@kajo1971 widzę, że pojawiło się u Ciebie wspaniałe towarzystwo 🙂👍🥇 Czy mogę Ciebie poprosić o to, jak odbierasz M1570 bezpośrednio z ACRO, a także z podłączonego A 20 względem HD600? Z góry dziękuję! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tytus1988 napisał(a):

@Tomek1777🙂👍🥇

 

@kajo1971 widzę, że pojawiło się u Ciebie wspaniałe towarzystwo 🙂👍🥇 Czy mogę Ciebie poprosić o to, jak odbierasz M1570 bezpośrednio z ACRO, a także z podłączonego A 20 względem HD600? Z góry dziękuję! :)

 

m1570 i A20 testowo wypożyczone od bezpośredniego sąsiedztwa więc pasja do audio została zaszczepiona przez tzw płot :)

Co do wrażeń i porównań do HD600 to napewno m1570 są bardziej angażujące i bezpośrednie a także rozdzielcze i wyrównane w pełnym zakresie z potężnym nisko schodzącym basem ale i trochę kłująca gorą ale nie do krwi :) Myślę że po dopasowaniu kabelka i zasileniu ich po balansie mogło by to być świetne granie a napewno w mocniejszym repertuarze muzycznym . Więc uświadamianie  sąsiada co do wyższości lepszych/ innych niż stockowe kabelki trwają :) Niestety jest zawsze jakieś ale a to ich waga która jak dla mnie dyskwalifikuje te słuchawki chyba że w komplecie z nimi producent będzie dorzucał " kozetkę " odsluchową . Przy dłuższych odsłuchach trochę męczą ( chyba ta ich natarczywość ale to pewno kabelek stockowy o sobie przypomina ) no i grzeją ucho więc wakacyjne odsłuchy mogą być pod znakiem zapytania . Mają w komplecie zamszowe pady ale ich nie trenowałem . 

Co do A20 to dziwny to wzmak bo niby wszystko ok ale gra jakoś tak pogrubionym dźwiękiem przez co traci na rozdzielczości i klarowności a sygnał był podawany wprost z Acro po RCA ( Belkin Synapse Gold ) więc jak widać sekcja wzmacniacza w Acro pokazuje swoją wyższość :)

Co do połączenia HD600 z A20 to dokonałem to tylko dla sprawdzenia ze względu na wpięcie stockowego kabelka z wtykiem 6.3 i ta konfiguracja zagrała najsłabiej . Nie bez przyczyny HD600 z miedzią pozłacaną po balansie 4.4 od Jimmiego Dragona świetnie się uzupełniają i łapią synergię z Acro :)

Świetnie zagrał także wzmak DIY HA2013 z m1570 :) No miałem go sprzedawać ale po tym co usłyszałem to zapakuje go do porządnej obudowy i będzie cieszył ucho :)

IMG20230226143503.jpg

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek1777 zawsze za szybko ich ubywa😉 Życzę miłych chwil z muzyką na Phobosach! 🙂🎶

 

@kajo1971 dziękuję za przedstawienie porównania między wspomnianymi słuchawkami, a także tego jak spisują się w konfiguracji z różnymi sprzętami!😉👍 Świetnie, że przy okazji odsłuchów udało się odkryć synergiczne połączenie z DIY HA2013 :) Czasami takie wypożyczenia pomagają uchronić nam posiadane sprzęty przed zbyt pochopną sprzedażą i docenieniem tego, co potrafią zaoferować :) Też tak miewałem... i miewam 😉

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
16 minut temu, kajo1971 napisał(a):

Nowe planary od Erzetich - Charybdis

@Name44 zdążył już podzielić się tym newsem w innym wątku:

 

 

A skoro już i tak zamieściłem post, to poruszę nurtującą mnie kwestię: jak zapatrujecie się na IEMowe konstrukcje oparte na planarach, których w ciągu ostatnich lat pojawia się coraz więcej?

Edytowane przez HappyBlack
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HappyBlack napisał(a):

@Name44 zdążył już podzielić się tym newsem w innym wątku:

 

 

A skoro już i tak zamieściłem post, to poruszę nurtującą mnie kwestię: jak zapatrujecie się na IEMowe konstrukcje oparte na planarach, których w ciągu ostatnich lat pojawia się coraz więcej?

RAPTGO HOOK X dają radę i kosztują niedużo jak na to jak grają. Trzymają jednak planarny fason i mocno się skalują ze wzmocnieniem . Prawdziwe możliwości pokazują ze stacjonarką. Potrzeba trochę pary żeby je rozruszać .

Edytowane przez Tomek1777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomek1777 napisał(a):

RAPTGO HOOK X dają radę i kosztują niedużo jak na to jak grają. Trzymają jednak planarny fason i mocno się skalują ze wzmocnieniem . Prawdziwe możliwości pokazują ze stacjonarką. Potrzeba trochę pary żeby je rozruszać .

 

Co, według Ciebie, jest potrzebne, aby Hooki pokazały prawdziwe możliwości? Jaki stacjonarny klocek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, side napisał(a):

 

Co, według Ciebie, jest potrzebne, aby Hooki pokazały prawdziwe możliwości? Jaki stacjonarny klocek?

X mają super scenę , dobrze pokazują detal , są więc niezłe technicznie. Przy tym barwa średnicy jest bardzo dobra. Tutaj trzeba zwrócić uwagę na skraje pasma gdzie dużo się dzieje. Po pierwsze , bas jest duży , nisko schodzi ale ma ograniczony impakt. Po prostu te iemy nie są same z siebie dynamiczne. Po drugie góra. Tu się na prawdę dużo dzieje i zestawienie dwóch przetworników tworzy to coś co czynie Hooki wyjątkowymi. Z jednej strony basik hula aż miło , z drugie góra dodaje pieprzu i kiedy trzeba potrafi iskrzyć. Może "wstyd" się przyznać ale ja słuchałem w życiu 3 wzmacniaczy stacjonarnych , wiec za wiele nie podpowiem . Z moim obecnym Xduoo XA-10 zgrywają się dobrze. W przyszłym tygodniu mogę sprawdzić je jeszcze z IFI ICan Pro. Wg mnie wzmacniacz do nich musi mieć dobrą kontrolę na basie, dynamikę i nie przesadzać z ekspozycją sybilantów.

 

Zainspirowałeś mnie , bo dawno ich nie słuchałem. Podłączyłem je właśnie pod stacjonarkę zaraz po Phobosach . Bardzo dobre granie z Xduoo Xa-10 . Nie ma dużego deficytu po przesiadce z pełnowymiarowych planarów. Duży plastyczny dźwięk, duże bryły kreślone grubszą kreską  i powtórzę się - duży , nisko schodzący bas. Nie mają sceny , konturu i separacji oraz dynamiki  Phobosów ale to jest ten sam typ grania. Szkoła Audeze.

Już gdzieś pisałem o tym , obecnie doki z wyższej półki zaczynają na tyle mieszać, że czasami mam dylemat czy założyć coś na uszy , czy może wepchać do środka ;) . Zdaję się że kolega   @Najner i pewnie wielu innych ma  podobne zdanie. A mówimy tutaj o dokach za około 1 tyś. Wielu by było zaskoczonych jak one by wypadły na tle tanich nauszników typu He-400 lub innych w podobnym budżecie. 

Edytowane przez Tomek1777
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Dopytuję, ponieważ czasamo korci mnie, aby kupić stacjonarnego dac ampa, ale to przecież niekonieczna sprawa, jak miałem i na razie mam i zamierzam mieć tylko iemy. Dlatego dopytuję za każdym razem, gdy ktoś pisze o pełni możliwości doków ze wzmacniaczem stacjonarnym. Bo może to bardziej kwestia synergii niż prądu?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności