Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Wróciłem do 1266 po przygodzie z Charybdis i jednak jeśli chodzi o słuchawki do ciężkiego grania to Abyssy nie mają konkurencji, mają mocniejszy bas, mocniej rysują dźwięk, jest więcej sopranów, chyba jedynie Charybdis mają lepszą scenę ale holografia już bardziej podoba mi się w 1266.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2023 o 11:18, marco-polo napisał(a):

Pięknie to ująłeś że wszystkie słuchawki nie są idealne.

Ja to lubię słuchawki o wadze piórkowej 180 gram do 280gram i max 380 gram. Reszta to masochizm dla karku :)


Cześć 😄 Są niby ciężkie i tego się obawiałem, ale tak świetnie rozłożona jest ta masa na głowie, że nie czuć tego po chwili, a trzymają się głowy bardzo dobrze. 
 

Zdecydowanie Erzetich Charybdis niesamowicie mnie zaskoczyły. Po pierwsze pod względem samej budowy. Moim zdaniem wyeliminowali wszystkie słabe i słabsze punkty Phobos. Wtyczki wyprowadzone na zewnątrz może wyglądają dziwnie, ale jest to bardzo wygodne. W Phobosach przy sztywniejszym kablu to ciężko było głową poruszać. Na stockowym kablu jeszcze ok, ale to obecne rozwiązanie jest dużo lepsze. 
No i ta wygoda, o której wspomniałem.

No i nie wspomniałem o dźwięku. Zaskoczyły już surowe. Swoją drogą na wygrzewanie reagują bardzo powoli. 
Jak wspomniał @vonBaron robią duże wrażenie. Bo i przestrzeń i szczegół i barwa, naturalność, spójność i to, że nie potrzebują wielkiego pieca.  Mają coś takiego w barwie jak SR325i czy PS1000. A barwa to jest warunek niezbędny dla mnie. Inne aspekty brzmienia się po prostu nudzą po czasie. Jeśli nie ma ładnej, naturalnej barwy to reszta to tylko fajerwerki.


Może gdzieś tam w drobiazgach Susvara czy Abbys są trochę lepsze, ale też zupełnie inna półka cenowa.

Jeszcze nie testowałem z innymi kablami (Piotr Ryka kilka testował z Charybdis), ale jak już na seryjnym jest tak dobrze to robi wrażenie. 
 

Generalnie grają tak jak i kolumny z dużą membraną czyli jakby bez wysiłku, swobodnie i dużym zapasem dynamiki.

Edytowane przez GRADO__Fan
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vonBaron napisał(a):

Czyli głuchy nie jestem jeszcze ;)Słuchawki mógłby być lepsze tu i tam ale za tą cenę naprawdę nie ma się do czego przyczepić. 

No ja głuchy jestem na jedno uchu ciągle słyszę szumy a słuch w lewym na głośności 10%

Nie wiem czy to wiek czy to nerw słuchowy albo co innego. 

Jakieś ktoś miał przypadki i jak to wyleczył. To jest dokuczliwe bo to ciągle jakby szum muszli albo morza. Geranium roślinka pomoże czy raczej to utrata słuchu lub uszkodzony bębenek? Draźni mnie to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marco-polo napisał(a):

No ja głuchy jestem na jedno uchu ciągle słyszę szumy a słuch w lewym na głośności 10%

Nie wiem czy to wiek czy to nerw słuchowy albo co innego. 

Jakieś ktoś miał przypadki i jak to wyleczył. To jest dokuczliwe bo to ciągle jakby szum muszli albo morza. Geranium roślinka pomoże czy raczej to utrata słuchu lub uszkodzony bębenek? Draźni mnie to.

 

Tak jak moja żona 😕 coś ostatnio jej się pogorszyło.

Znajomy miał tak, że nagle zaczął tracić słuch w jednym uchu a potem w drugim. Okazało się, że to był jakiś wirus. Miał kilka wielogodzinnych sesji w jakiś komorach ciśnieniowych i na szczęście udało się sporo słuchu odzyskać. Radziłbym się skonsultować z laryngologiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, marco-polo napisał(a):

No ja głuchy jestem na jedno uchu ciągle słyszę szumy a słuch w lewym na głośności 10%

Nie wiem czy to wiek czy to nerw słuchowy albo co innego. 

Jakieś ktoś miał przypadki i jak to wyleczył. To jest dokuczliwe bo to ciągle jakby szum muszli albo morza. Geranium roślinka pomoże czy raczej to utrata słuchu lub uszkodzony bębenek? Draźni mnie to.

 

Miałem szumy uszne w jednym uchu przez około 3 tygodnie, ustąpiły same ale współczuję tym co mają to cały czas... 

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marco-polo napisał(a):

No ja głuchy jestem na jedno uchu ciągle słyszę szumy a słuch w lewym na głośności 10%

Nie wiem czy to wiek czy to nerw słuchowy albo co innego. 

Jakieś ktoś miał przypadki i jak to wyleczył. To jest dokuczliwe bo to ciągle jakby szum muszli albo morza. Geranium roślinka pomoże czy raczej to utrata słuchu lub uszkodzony bębenek?

Ja z 15 lat temu miałem niezłe przeboje z uszami, spore mam w tej kwestii doświadczenie.

To Twoje brzmi na uszkodzenie neurologiczne, koniecznie szybko zdiagnozuj czy na pewno, bo jeśli się utrwali, to potem małe szansę na "naprawę". Napisz na PW, jak chcesz więcej szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, x86 napisał(a):

To dobra wiadomość bo może przy okazji Sony wdroży lepszą metodę malowania widełek :

Powyżej model MM-500. 

 

2 godziny temu, marek_m napisał(a):

Sporo mogą poprawić ;)

 

To też MM-500

 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

Z informacji prasowej wynika że audeze zostało kupione przez oddział playstation co może oznaczać koniec audiofilskich wyrobów audeze na rzecz wyłącznie gamingowych. Teraz robią takie

 

image.png

Edytowane przez Spawn
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę plusy że Sony ich przejmie. Może wreszcie będą stroić słuchawki zgodnie z głębszą logiką, czyli na wykresie będzie porządny ear-gain jaki widać w liniach docelowych pochodnych z pomiaru głośników (free field, difuse field I jego pochodne, Harman target).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Spawn napisał(a):

 

 

Z informacji prasowej wynika że audeze zostało kupione przez oddział playstation co może oznaczać koniec audiofilskich wyrobów audeze na rzecz wyłącznie gamingowych. Teraz robią takie

 

image.png

 

Może nie będzie jednak tak źle bo gdzie indziej znalazłem taką informację

 

"Audeze will continue to operate independently and develop products for multiple platforms, while also benefiting from being part of the PlayStation ecosystem."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2023 o 19:20, vonBaron napisał(a):

Miałem szumy uszne w jednym uchu przez około 3 tygodnie, ustąpiły same ale współczuję tym co mają to cały czas... 

No właśnie nie wiem jak do tego podejść bo w lekarzach tutaj to wiesz loteria fantowa idziesz i wujek google prawdę im powie. :)

58 minut temu, hammerh34d napisał(a):

Oszfak.
Cóż, i tak mam w planach staxy. Lcd2c będą musiały wystarczyć.

MojeLCD2C to dbam o nie jak o ferrari :)

 

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Pioj napisał(a):

A ja widzę plusy że Sony ich przejmie. Może wreszcie będą stroić słuchawki zgodnie z głębszą logiką, czyli na wykresie będzie porządny ear-gain jaki widać w liniach docelowych pochodnych z pomiaru głośników (free field, difuse field I jego pochodne, Harman target).

Wykresy z miejsca się poprawią...😉.

Coby strojenie się ostało 🙂.

Edytowane przez Tommy66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności