Skocz do zawartości

Dogoniłeś króliczka - pochwal się i pomóż innym


kommel

Rekomendowane odpowiedzi

Przy całym Wolfheart jakiego udało mi się przestreamować :D Jutro kupię oba albumy we FLACzku, to będzie lepiej. Ale tak, króliczek jest. HP150 fajne do mocnego łojenia, mnie się podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z BtD podchodzi mi jedynie ostatni album ;) Póki co zasłu****ę się w Wolfheart i jest git :D

 

P.S. Większość albumów metalowych jest dosyć średnio zrealizowana, zwłaszcza mniej znanych zespołów. Dlatego dałem sobie spokój ze szczegółowo grającymi słuchawkami, stawiając na fun. Fun fun fun :D Bo chodzi o to, żeby jarać się muzyką jak ksiądz nowym ministrantem :)

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

VE Asura 2.0 + nano 6g.

Kupiłem je już jakiś czas temu, ale wczoraj do mnie dotarło, że gdybym miał zostać z jedną parą wybrałbym Asurki. Piękna rozdzielcza, szczegółowa średnica, i stonowana góra. Myślę, że do detronizacji re400 doprowadziła otwarta konstrukcja, i charakter basu który ona nakreśla.

 

Dzięki @Play to ty mnie wkręciłeś w pchełki. :)

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niezaprzeczalnym króliczkiem, który nie ucieknie są Sennehisery HD565, które potrafią oczarować, i do których często powracam. Mam je od ładnych paru lat i ani razu nie pomyślałem o sprzedaży chociaż jednej pary. W połączeniu ze Skorpionem można słuchać godzinami bez jakiegokolwiek zmęczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojechałem do sąsiadów do pracy. wziąłem ze sobą tylko telefon, monki+ i jakieś tanie doki. chciałem wziąć taksy hd2000, ale no nie weszły nigdzie. i jakoś nie tęsknię za testami, dobrym dźwiękiem. to hobby to widać był efekt nudów w moim przypadku. tym bardziej teraz, jak bardziej pilnuję każdego grosza

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xYGmWQS.png

Tutaj można zauważyć wykres moich odtworzeń w poszczególnych latach. Zgadnijcie na które lata przypadała największa żonglerka sprzętem? ;) DT990 Pro po wielu starciach nadal dzielnie się bronią, reszta gratów też nie jest jakaś wybitna ale w końcu znowu mogę skupić się na muzyce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę z tezą, że dt990 nie są wybitne. :)

A ja się nie zgodzę z Twoim niezgadzaniem ;) .

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy dla mnie DT990 w sumie też są wybitne - po EQ idealnie wpisują się w moje gusta. Wygrały u mnie ze sporą ilością innych, często droższych słuchawek. Biorąc pod uwagę jednak ich cenę to na na forum ledwo co łapią się pod średnia klasę ;)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

A ja dzisiaj pierwszy raz od kilku miesięcy uruchomiłem Staxy, skończyło się to zarwaną nocą i słuchaniem tego samego kawałka przez kilka godzin. Jednak mają magię...

EDIT: I tak to już jest: pół roku się nie zajmowałem pasją no i jak w pysk strzelił: no to dostałem w prezencie od mojego (byłego) CEO nic innego, jak FM Acoustics 811. Nic nie powiem, bo w tym przypadku nic się nie mówi. Może opócz tego, że to gra z NS1000M lepiej, niż wszystko, co miałem? :)

No nie może być. Nie może.

EDIT: Kilka słów:

FM Acoustics 811.
A myślałem, że to taki lepszy Krell z serii EVO. Nie. Że jak to ma kilowat na kanał to bas i dynamika. To, co robi 811 z mikrodynamiką, i to, jak przekazuje emocje to większość lapowców się chowa. Krell Audio Standard był bardzo wysoko, jeżeli chodzi o kreowanie
atmosfery. 811 jest nie tyle klase wyżej. Ta końcówka to po prostu gra inaczej i jest na poziome Alepha 1.2. Aleph ma barwę typową dla S-E, chociaż jest bardzo szybkim wzmacniaczem. FM Acoustic 811 ma dwie niesamowite cechy na raz. Tutaj brak podbarwień idzie w parze ze specyficznym "ciepłem" w brzmieniu. Ale tu nie jest to uzyskane przez jakiekolwiek zabarwienie - 811 po prostu nie ma całego spektrum zniekształceń. Lavardin grał podobnie. W sensie, że miał niesamowitą przejrzystość. Ale i IT i MAP grały chłodno, w sensie, że jednak coś filtrowały. To są wszysko wzmacniacze, jak to ładnie Audio Research nazywa: "High Definition". Tylko, że taki np. Ref 110 a FM to są dwa światy jednak. Osobiście uważam, że AR Ref 110 to pierwszy (w sensie cenowym i brzmieniowym) wzmacniacz, ktory można zaliczyć do hi-endu. Ma masę układowo dobrze zrobionych rzeczy. Ma trafa klasy Tamury (w tej konfiguracji, bo to nie jest do końca ultralinear) i tak dalej. Po prostu gra - nie jak, lampa, ani nie jak tranzystor, bo to jakby nie o to chodzi.

A w ogóle - to miałem te cholerne Króliki w piz.. sprzedać, to musiałem dostać takie coś. Force Majeure się nade mną uwzieła. Z babą się rozstałem. I w ogóle to do kitu. Tylko to gra tak dobrze, że co mam zrobić?



 

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobra... z miesiąca na miesiąc bardziej spełniony.

 

IEMy to ER4XR - zostaną przynajmniej do momentu wydania nowego flagowca przez Etymotic (liczę ćwierć wieku jak poprzednim razem). FiiO X7+AM3 świetnie wpisywał się jako player dla nich, ale wolę DAC po OTG do komórki... czekam na FiiO Q5+AM3 i chyba również ze źródłem będzie spokój.

 

Jeśli chodzi o tor stacjonarny to jestem zadowolony z obu klocków (modowane DacMagic i Wire BAL-BAL) i wątpię czy kiedyś je zmienię ;)

T70-R10 zagościły na stałe jako słuchawki, które sceną jakoś specjalnie nie ustępują otwartym T90 + są bardziej muzykalne (ale wciąż dość T90-tkowe). Modowane AH-D7000 zostają jako bardziej funowe ale wciąż szybkie i bardzo rozdzielcze uzupełnienie...

Jeszcze mam ochotę posiadać T1 I-gen jako słuchawki do użycia czasami, bo zwykle nie mogę używać otwartych... dorwę je w dobrej cenie i robię tą długo obiecywaną przerwę od forum :F

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jeśli nie jesteśmy Billem Gatesem, to zawsze będzie jakiś kompromis. Zawsze teoretycznie będzie można coś poprawić.

 

Ja na razie pasuje. Osiągnąłem zadowalającą mnie jakość i biorąć pod uwagę wydane pieniądze, to jest to dość dobry kompromis. Przypuszczam że źeby w takim budżecie znaleźć dużo lepsze granie trzeba by się trochę naszukać.

Zestaw stacjonarny - Sanskrit 6th + Aune B1 + Etymotic Er4s z custom tipsami.

 

Sanskrit 6th to dość ciekawy DAC - do kupienia na angielskim amazonie za równowartość 400 PLN - a gra naprawdę bardzo szczegółowo, równo, choć moim zdaniem z lekkim ubytkiem w basie. Co powoduje że zestaw nie jest dla basolubów, natomiast do klasyki, małych składów nadaję się znakomicie. U mnie pracuje na zasilaczu Tomanka.

 

Aune b1 - wiadomo - poda bardzo szczegółowo dalej to co dostanie, tylko pięknie to powiększy do niezłych rozmiarów, urealni, bardzo porządny sprzęt zbudowany w oparciu o właściwe założenia. Połączony jest purpurowym kabelkiem melodika.

 

No i Er4s - też wiadomo - nigdy oprócz nich nie słyszałem słuchawek grających tak szczerze, bez żadnej kokieterii. Wynik jest taki że przy dobrze zrealizowanych albumach odsłuch jest bardziej niż satysfakcjonujący. I to wszystko kosztowało mnie jedynie 2400 PLN. :):D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ooooo, widzę, że przestaliśmy wierzyć w króliczka, :D :D ostatni post we wrześniu ;) mityczny stwór przestał istnieć? :D

 

Gdybym w niego wierzył to bym powiedział złapałem z C10, ale nie wierzę, w sumie to nawet nie wiem po co tego posta napisałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności