Skocz do zawartości

Dogoniłeś króliczka - pochwal się i pomóż innym


kommel

Rekomendowane odpowiedzi

Arturo, on nie istnieje ;) z nim jest jak z rumem, najpierw smakuje Ci ten za 30 pln, potem za 60, potem kupujesz taki za 100 i zaczynasz eksperymenty, a to tańszy a to taki a to znowu za 30 a to wyskoczysz i wydasz dwie stówki, potem się orientujesz, że nie ma bata aby ten tani smakował jak ten drogi i wszystko staje się jasne a jak już zaczniesz się delektować droższymi to osiąga się taki moment, że na długo zostaje się z tym jednym wybranym ale później i tak człowieka korci, żeby znowu poeksperymentować... jakie jest na to lekarstwo? albo lubisz rum albo nie lubisz, jak lubisz to pij ten który Ci najbardziej smakuje i nie licz, że nie znajdziesz smaczniejszego :D bo gorsze już znasz :)

Edytowane przez brunnerius
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat złapałem królika - FiiO X7 / AM2A + Ostry KC08T. Nie potrzebuje nic więcej i nie szukam. Co nie zmienia faktu, że choroba zakupowa nie minęła u mnie - po prostu przeskoczyłem na stereo Vintage :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że choroba zakupowa nie minęła u mnie - po prostu przeskoczyłem na stereo Vintage :).

Taniej jest :D ...przynajmniej taniej niż staxy :D , chociaż to też zależy co się za ile kupi bo w ostatnich latach to sprzedawcom palma odbija :) .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tor:

Po 3-ech powrotach do (klasycznego, w pełni symetryycznego, nie którejść z nowszych, wykastrowancyh wariacji) DacMagica (+ transport na XMOSie, bo lepiej gra po Coaxialu niż USB) i 2-óch do Mjolnira nie mam już ochoty żonglowania torem... ICki też dobrane (na grubej Smoczej miedzi - inaczej zbyt mało dociążony tor).

Jest bdb, może nie najlepiej i może coś by się chciało polepszyć, ale wiązałoby się to dla mnie ze zbyt dużymi nakładami finansowymi w stosunku do zysków i do tego ile wydałem na tor... bo klocki kupiłem okazjonalnie ;)

 

Słuchawki otwarte:

HE-6 na "welurach" (bo bardziej przypomina to zamsz) Audeze i również gruba Smocza miedź

 

Słuchawki zamknięte:

Limba T70-R10 by Michauczok (http://forum.mp3store.pl/topic/141332-beyerdynamic-dt-r10-limba-tesla/) + skórzane pady Audeze (inne niż na zdjęciu Michała) i po raz kolejny gruba Smocza miedź

 

IEMy:

Etymotic ER4XR na brązowych filtrach akustycznych i tipsach Westone Star Tips Blue

Na drugim miejscu ze wszystkich IEMów jakie miałem plasują się świeżo co okazjonalnie kupione Flare Audio R2S - po lekkim przykręceniu basu (regulacja) i założeniu założeniu zielonych Star Tipsów na prawdę świetne IEMy :>

Utrzeć nosa Etom nie utrą, ale przez wzgląd na cenę zostaną :F

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

 

Co nie zmienia faktu, że choroba zakupowa nie minęła u mnie - po prostu przeskoczyłem na stereo Vintage :).

Taniej jest :D ...przynajmniej taniej niż staxy :D , chociaż to też zależy co się za ile kupi bo w ostatnich latach to sprzedawcom palma odbija :) .

 

To jest mało powiedziane, widzę ostatnio niektóre klocki po 3-4K PLN. Rozumiem, że mają one wartość kolekcjonerską, ale poza niektórymi sprzętami (chociażby wzmacniacze na V-FETach i tak dalej) to naprawdę w większości przypadków nie bardzo można mówić o tym, żeby brzmienie szło w parze z jakością dźwięku.

A Staxy to akurat zły przykład na to, że "drogo", bo akurat tutaj nie do końca się sprawdza zasada znana w audio, jako tak zwane "diminishing returns" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie myślę, że to kwestia adrenaliny ( bo niepewność czy dobrze wybrałem ) i tego dreszczyku emocji towarzyszącemu nowym zakupom.

To uzależnia bardziej niż cukier, a cukier to wiadomo - uzależnia jak twarde prochy.

 

Jak zapytali legendarnego wspinacza czemu wspina się na góry to odpowiedział : bo są.

 

Gdyby zapytać zakupoaudioholika : czemu tak często zmienia-kupuje sprzęty to odpowiedziałby : bo się pojawiają.

 

Ot, cała tajemnica :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, czy złapanie mitycznego króliczka to koniec zakupów? koniec szukania? czy po prostu króliczek złapany i zaczynamy polowanie na następnego? bo jak tak, to gdzie tu logika i sens tematu? ;)

Dla mnie sens jest bo pokazuje ewentualne zestawy na jakich inni zakończyli poszukiwania. Ja w słuchawkach już nie szukam. Mam to co mnie zaspokaja.

Szukam teraz gdzie indziej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mógłbym się pokusić o to, że ukojenie portable prawdopodobnie przyniesie mi C10+07BE+K550MkII a tak, spodobało mi się bardzo, ale się chyba nie pokuszę bo ileż to już razy myślałem, że to koniec, u mnie to chyba będzie stała pogoń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuty sumienia i skrupuły zawsze będą pojawiać się między wierszami.

No, bo tak archetypicznie mamy wryte w zwoje, że facet to taka ostoja być musi, odpowiedzialna, co nie trwoni pieniędzy. Normalnie gigant niezłomny !

 

A tymczasem wystarczy stanąć przed lustrem, wypiąć dumnie swą klatę i powiedzieć głośno raz, a dobrze :

 

jestem Dużym Dzieckiem i potrzebuję tych zabawek jak kania dżdżu.

 

To nie boli, a jak uspokaja sumienie :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam swoje hobby tak jak własne szaleństwo, uwielbiam, kiedy człowiek się zatrzymuje, w czymkolwiek, to po kiego egzystować?

 

Życie z jakimkolwiek, nawet dla innych banalnym, celem jest po tysiąckroć lepsze od życia bez jakiegokolwiek celu ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do

http://forum.mp3store.pl/topic/114277-dogoniles-kroliczka-pochwal-sie-i-pomoz-innym/?p=1427005

obfotografowałem swoje króliczki... akurat się R2S wygrzewają, bo poprzedni właściciel zbyt wiele ich nie używał ;)

post-32765-0-93738400-1487195770.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co to za złom?....ha,ha.

 

A która część toru? Mi się tam wszystko podoba =)
Chyba skojarzenie jest takie SoundMana:

 

Złom - waga ciężka - hajendy

 

Notabene, kolega ma autozłom i kilka nowych BMW z salonu na własność.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE-6 i drewniane Tesle fajne są... może drewniakom bym ździebko wypełnienia basu dorzucił, ale i tak wolę od TH-900 =)

Myślałem, że chodzi o DAC, bo faktycznie budżetowy, miałem lepsze (1. & 2.), miewałem więcej (3.), ale i tak zostałem z jedną budżetówką - dobra jest i tania była =)

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności