Skocz do zawartości

FanKlub TAKSTAR


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Nie uszczelniałem ich na połączeniu muszli z korpusem. Muszlę wyłożyłem gumą wytłumiającą + próbowałem różnych wariacji z matą tłumiącą pod panele, którą zamieniałem na watę z kolumn. Tak jak pisałem padów innych nie miałem, ale mam wątpliwości czy nawet gdyby były , to udałoby się osiągnąć zadowalający efekt. Retter, spróbuj, może przyjdzie Ci do głowy jakaś rewolucyjna opcja :D

Pytanie czego oczekiwałeś jeśli pogłosu otwartych to nie ma ci się dziwić.

Tak jak powiedziałem brak mi padów 671 ew hm5, pomysł materiały mam kabel też czeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno miałem świadomość, że takie cechy jak scena czy przestrzeń muszą być inne. Próba była zrobiona z ciekawości. Tak jak pisałem szczegółów tego co mi nie odpowiadało nie pamiętam, ale wydaje mi się, że uciekła gdzieś ta "magia" TS-ów 671. Stały się one po prostu niedrogimi słuchawkami jakich wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, które z tych Takstar'ów nadadzą się do słuchana cięższych brzmień(Stone Sour, Korn, Disturbed, FFDP, Pantera itp) ? Zależy mi na dobrej separacji instrumentów, dynamice i dobrze kontrolowanym basie. Myślałem nad Pro80, ale z tego co wyczytałem mają wąską scenę, czy to jest aż tak odczuwalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do ts671, @retter jesteś pewny, że pady od hm5 będą pasowały czy masz plan na ich dopasowanie?

 

Co do słuchawek do cięższego brzmienia PRO80 są bardzo dobrym wyborem. Scena jak na konstrukcję zamkniętą wcale nie jest taka wąska, dla mnie pod tym względem jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do ts671, @retter jesteś pewny, że pady od hm5 będą pasowały czy masz plan na ich dopasowanie?

 

Co do słuchawek do cięższego brzmienia PRO80 są bardzo dobrym wyborem. Scena jak na konstrukcję zamkniętą wcale nie jest taka wąska, dla mnie pod tym względem jest ok.

Mam plan na dopasowanie który wypali na 100 bez naruszania padów, a za sprawą budy i drivera powinny grać ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie. Pewnie sporo osób będzie zainteresowanych tą zmianą. Pady od brainwavz hm5 są bardzo wygodne więc tsy w połączeniu z nimi mogą być hitem :)

Mogą być hitem, bo szczelne skórzane pady = sporo więcej basu, zwłaszcza tego najniższego, co zwiększy grono ich odbiorców.

Co do wygody to bym polemizował, zwłaszcza w upalne dni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem o całych słuchawkach

 

http://www.aliexpress.com/store/product/Takstar-overcometh-pro-80-professional-monitor-earphones-hifi/1046283_1523439164.html

tutaj jeszcze taniej

 

Item specifics
Style: Headband Communication: Wired Connectors: 3.5mm Use: Computer Earphones / headset microphone: none plug type: polychip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klon z Takstarami bardzo dobrze się zgrywa według mnie, czuć że dodaje im trochę basu choć dalej nie są to słuchawki basowe oczywiście, generalnie prawidłowo steruje te słuchawki. Ale pewnie źródło również odgrywa tu ważną rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako przedstawiciel samozwańczego, radykalnego odłamu klubu AKG, pozwolę sobie bezczelnie napaść na fanklub Takichstarych :) i oznajmić, że prawdopodobnie będę miał na testach parę modeli. Z tego też względu chciałbym zapytać się Was, jako klubowiczów i posiadaczy, które modele są najciekawsze i jednocześnie które wg Was mogłyby znaleźć się w moich niecnych łapach jako pierwsze.

 

Z tego co się orientuję pobieżnie, TS-671 i HI2050 są bardzo ciekawe. Pytanie czy coś jeszcze? Jakieś requesty o które mogę zapytać dostawcę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako przedstawiciel samozwańczego, radykalnego odłamu klubu AKG, pozwolę sobie bezczelnie napaść na fanklub Takichstarych :) i oznajmić, że prawdopodobnie będę miał na testach parę modeli. Z tego też względu chciałbym zapytać się Was, jako klubowiczów i posiadaczy, które modele są najciekawsze i jednocześnie które wg Was mogłyby znaleźć się w moich niecnych łapach jako pierwsze.

 

Z tego co się orientuję pobieżnie, TS-671 i HI2050 są bardzo ciekawe. Pytanie czy coś jeszcze? Jakieś requesty o które mogę zapytać dostawcę?

671 otwarte

662

 

2050 półotwarte

 

pro80 zamknięte

hd6000

 

671 po wygrzaniu i wymianie kabla pokazują swoją prawdziwą naturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zaktualizowałem listę nadchodzących artykułów na głównej. Potwierdzone na 100% mam 2050 i 671.

 

Jeśli TS-671 mają na stałe kabel, to obawiam się, że guzik z nimi zrobię w tej kwestii. O wygrzewaniu mam sceptyczne bardzo zdanie, ale ok, będę przy nich uczulony na ten aspekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Jeśli TS-671 mają na stałe kabel, to obawiam się, że guzik z nimi zrobię w tej kwestii. O wygrzewaniu mam sceptyczne bardzo zdanie, ale ok, będę przy nich uczulony na ten aspekt.

Akurat w tych słuchawkach zmiany są zauważalne, zwłaszcza w wysokich tonach. Z tym, że ja wygrzewałem swoje specjalną próbką, która miała za zadanie właśnie wysokimi wygrzać i je poprawić (zdaje się załączyłem w którejś wypowiedzi pod recenzją TS671 ta próbkę). Po wygrzaniu przede wszystkim zauważalnie zmniejszyła się ilość sopranów, ale też nabrały ogłady, bo zmniejszyły się głównie te poniżej 10kHz, czyli naturalniej wybrzmiewają (jak dla mnie). Mimo mniejszej ilości wysokich nie zauważyłem pogorszenia sceny, a może nawet stała się minimalnie większa. Porównywałem bezpośrednio: swoje z prawie nowymi, które przysłano mi na rekabling - swojej pamięci bym aż tak nie zaufał ;)

Jeśli chodzi o Hi2050, to z wysokimi jest dokładnie to samo - też trzeba je długo wygrzewać. Zasugerowałbym po pierwszych odsłuchach zmodowanie Hi2050 http://pokazywarka.pl/hi2050/ - mod jest w 100% odwracalny, więc będziesz mógł zwrócić słuchawki w stanie fabrycznym. Po modzie najbardziej zyskuje zejście basu i jego kultura no i scena (też porównywałem bezpośrednio z niemodowanymi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności