Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FanKlub TAKSTAR


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Retterze, przepraszam ,że Ciebie - posiadacza TS'ów oraz założyciela klubu Takstara uraziłem - będę ostrożniejszy.

Były testowane na Wave (wolfson) + fiio e06 następnie do stacjonarnego customa na scalaku całkiem sporego dual-mono przystosowanego do wysoko-ohmowców do testowania słuchawek i niestety nie zagrało :(

Szkoda bo naprawdę chciałem mieć coś ciekawego za tak niską cenę.

Jeśli jest ktoś z Poznania to bardzo chętnie spotkam się na piwo/kawę w celu przesłuchania TS'ów na dobrym dla nich wzmacniaczu.

 

Down32, HI są super - więcej powietrza, wygodne welurowe pady przypominające budową te od HM5. Wygląda że są to te same konstrukcje i zarówno HI można zamknąć tak pro 80 otworzyć. Jednak bez testów jak napisał Retter się nie obędzie.

Edytowane przez Setmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retterze, przepraszam ,że Ciebie - posiadacza TS'ów oraz założyciela klubu Takstara uraziłem - będę ostrożniejszy.

Były testowane na Wave (wolfson) + fiio e06 następnie do stacjonarnego customa na scalaku całkiem sporego dual-mono przystosowanego do wysoko-ohmowców do testowania słuchawek i niestety nie zagrało :(

Szkoda bo naprawdę chciałem mieć coś ciekawego za tak niską cenę.

Jeśli jest ktoś z Poznania to bardzo chętnie spotkam się na piwo/kawę w celu przesłuchania TS'ów na dobrym dla nich wzmacniaczu.

 

Down32, HI są super - więcej powietrza, wygodne welurowe pady przypominające budową te od HM5. Wygląda że są to te same konstrukcje i zarówno HI można zamknąć tak pro 80 otworzyć. Jednak bez testów jak napisał Retter się nie obędzie.

 

hahahaha nie Mnie, tylko robisz kuku TSom i Sobie, e06 dla 671 ma się jak siodło do wieprza :D :D no genialne połączanie :)

Do ropniaka 4,2L też wlewasz PB98+ bo ma więcej oktanów ? bo tak to tłumaczysz. Nie tylko moc ale i sygnatura się liczy, ale i źródło.

Klub TSa założyłem na prośbę jednego użytkownika.

Raz jeszcze powiem nie ma złych produktów, są złe wybory (kupno otwartych a oczekiwanie by tłumić otoczenie).

Po za tym wałkowane już nie raz, wygrzane, kabel wymieniony, pady wymęczone w pralce ???

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekuję dobrego w miarę równego brzmienia i przestrzeni :) Każde słuchawki po wygrzaniu i prawie każde po wyminie kabla na lepszy zagrają lepiej...

 

Ehh... przestałbyś się w końcu przekomarzać tylko zaproponował jakieś dobre rozwiązanie ;) Jakiś wzmak za rozsądne pieniążki jak TSy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na uae23 asynchronus i wzmaku lampowym chodziły bardzo fajnie. Poszerzyła się bardzo scena ale to pewnie za sprawą dosyć szczegółowej lampy. Słyszałem, że na OTLu dobrze spisywały się TSy ale trzeba poczekać na potwierdzenie, bo ja tylko o tym czytałem. Ciekawy jestem na czym słucha retter6:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale tyko 671 są tanie o dziwo reszta toru już nie, to nie znam takich zabawek tak czy innaczej 1kzł trzeba mieć co immo i tak jest mało na całość (dac-amp-ts)


ja wszystko co podeszło taczka video, mini, sflow, classic 7g, ampy :OTL(jasne i normalne lampy), MxM, O2, smsl 4s, wzmak stacjonarny

i oczarowały mnie zestawem najchłodniejszym imod - o2 -671 :wub::win::win: krystaliczny namacalny wokal, koncert na żywo aaah :wub: ale moje preferencje mocno rzutują na to czego oczekuje.

Ale nie ma czegoś do wszystkiego :)

 

edit 1
e07k jest nie wystarczający to raz dwa nie pasuje do nich to dwa

 

 

edit 2

ekmm ekmmm chyba muszę przeprosić ts671 po EQalizacji dobrym zasilaniu jebi....ą w czachę bez zalewania reszty choć HI robiły to innaczej, jakoś pro80 już mnie przestały specjalnie interesować :D

Edytowane przez retter6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pyta o model HD5500. Słuchałem ich na swoim źródle T4G z FiiO E12 i są bardzo podobne do modelu 6000, Lekko ocieplone granie z cofnietym środkiem, super fajnym basiorem i zgładzoną górą. Przyjemne w odsłuchu, wygodne. Jak ktoś ma większe uszy to będzie mu się odbijał przetwornik na nich :)

Masz jakiś punkt odniesienia ? Do jakich słuchawek są podobne brzmienie i jakością dźwięków ? Może shure srh440 albo Sennheiser PX360 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

671 przy dobrym źródle pokazują klasę. Przy podpięciu ich do telefonu lub zwykłego playera się nie dziwię, że Ci się nie spodobały. Ale mnie również bardziej przypadły do gustu hi2050 , które są ładniejsze i po modach grają powiedziałbym lepiej od ts`ów . Grają na tyle dobrze, że je zakupię na 101%. Sam mam parę pomysłów na mody do nich ale najpierw je wyprobuję ;) a wcześniej kupię słuchawki. Najlepiej byłoby połączyć cechy wszystkich modeli takstara i stworzyć jedne super słuchawki.

po modach?

jeden to mod Perula przybliżający średnicę a jaki jest drugi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod padów dodaje subbasu a nie średnich. Może ciut ich na dole przybywa, ale niewiele. Żeby to zniwelować dodałem podkładki z pianki pod pady - ucho dalej od przetwornika = trochę mniej średnich (właśnie tych niższych) i bardziej odsunięta scena.

 

No chyba, że miałeś na myśli mod jak w HD330.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retterze, przepraszam ,że Ciebie - posiadacza TS'ów oraz założyciela klubu Takstara uraziłem - będę ostrożniejszy.

Były testowane na Wave (wolfson) + fiio e06 następnie do stacjonarnego customa na scalaku całkiem sporego dual-mono przystosowanego do wysoko-ohmowców do testowania słuchawek i niestety nie zagrało :(

Szkoda bo naprawdę chciałem mieć coś ciekawego za tak niską cenę.

Jeśli jest ktoś z Poznania to bardzo chętnie spotkam się na piwo/kawę w celu przesłuchania TS'ów na dobrym dla nich wzmacniaczu.

 

Down32, HI są super - więcej powietrza, wygodne welurowe pady przypominające budową te od HM5. Wygląda że są to te same konstrukcje i zarówno HI można zamknąć tak pro 80 otworzyć. Jednak bez testów jak napisał Retter się nie obędzie.

Kolego, ale przy wave to fiio ci coś poprawia? Jedynie zawęża scenę. TSy pierwsza rzecz wygrzanie, nie wygrzane to 50% tego co potrafią. Nie zapominajmy też o zgraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pro80 i ts671 zostały wczoraj u Mikolaja612. Na mody i rekabling. Po tym co zrobił mi z k701 - zmianą kabla, przy której asystowałem i wstępną zabawą Takstarami, cóż oddałem mu Taksy i mówię, rób chłopie, co chcesz, baw się, zmoduj je jak Ci się podoba :) Zna się chłop na rzeczy bardziej jeszcze niż się spodziewałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Retterze, przepraszam ,że Ciebie - posiadacza TS'ów oraz założyciela klubu Takstara uraziłem - będę ostrożniejszy.

Były testowane na Wave (wolfson) + fiio e06 następnie do stacjonarnego customa na scalaku całkiem sporego dual-mono przystosowanego do wysoko-ohmowców do testowania słuchawek i niestety nie zagrało :(

Szkoda bo naprawdę chciałem mieć coś ciekawego za tak niską cenę.

Jeśli jest ktoś z Poznania to bardzo chętnie spotkam się na piwo/kawę w celu przesłuchania TS'ów na dobrym dla nich wzmacniaczu.

 

Down32, HI są super - więcej powietrza, wygodne welurowe pady przypominające budową te od HM5. Wygląda że są to te same konstrukcje i zarówno HI można zamknąć tak pro 80 otworzyć. Jednak bez testów jak napisał Retter się nie obędzie.

Kolego, ale przy wave to fiio ci coś poprawia? Jedynie zawęża scenę. TSy pierwsza rzecz wygrzanie, nie wygrzane to 50% tego co potrafią. Nie zapominajmy też o zgraniu.

 

Fiio podbił sygnał, złagodził lekko najwyższe soprany i lekko wyciągnął bas ,który względem HI2050 był i tak bardzo cichy. Zdecydowanie coś tak mikrego i o innym przeznaczeniu nie jest jakimkolwiek wyznacznikiem. Prawdziwym punktem odniesienia jest stacjonarny scalak na którym też HI względem TS były pełniejsze.

 

Edit@

Co nie zmienia faktu, że chętnie posłucham wygrzanych TSów z dobrym wzmakiem, zrekablowanych, ze zmęczonymi padami.

Edytowane przez Setmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaczyna powoli denerwować hybrydowy kabel, który ciągnie PRO80 ku dołowi. Jak się przyzwyczaje to nie zmienię ale zobaczymy jak będzie. Manuel powiedz tylko jak możesz na jakim kablu będziesz miał PRO80?

Na tym samym, co k701. Kabel jest tajemnicą Mikołaja612. Ja wiem, co prawda ;) w każdym razie moje k701 przed rekablingiem były w stosunku do jego q701 po modach, pomijając skąpy bas wyraźnie ciemniejsze i zmulone, z kocem. Po recablingu k701 bez dalszych modów, obaj mieliśmy problem z odróżnieniem, które są które. W ślepych testach nie byłoby na to chyba szans. W każdym razie Mikolaj612 nie rekabluje, dla mnie zrobił wyjątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Jeżeli sonolene 3014 to czy kabel będzie szedł do jednej słuchawki czy do dwóch? Właśnie się zastanawiałem nad nim. A jak będzie możliwość tylko do jednej słuchawki to jak mam go podłączyć z prawą słuchawką ( uciąć kawałek kabla i pociągnąć go przez pałąk do drugiej muszli, dobrze myślę)? Nigdy nie recablowałem słuchawek ale sierotą nie jestem i pewnie powinienem sobie poradzić tylko potrzeba mi podstawowych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zrodlo to karta dzwiekowa Titanium HD obecnie z wymieniona jedna para opampow na lme49720.


Nie chce kupowac ampa osobnego. Czytajac wasze recenzje zaintregowaly mnie bardzo Takstar TS 671 czy takie polaczenie to bylby dobry wybor?


Glownie mysle o muzyce ale ciekawy tez jestem czy nadaje sie b. dobrze do gier (przestrzen, fps)?



Muzyki slucham juz bardzo dlugo na Technicsie sc-eh780 z ktorego w ogromnym stopniu jestem zadowolony, podoba mi sie ze gra on zawsze ze szczegolami np. jesli chodzi o wokale i ich glebie slychac dobrze i lepiej niz w innych ktore slyszalem chrypke wokalisty itp. np. w piosenkach Edyty Bartosiewicz a taki smaczki sa dla mnie wazne. Chcialbym to zachowac ale uzyskac jeszcze cos wiecej w muzyce a takze bardziej miekkie i muzykalnie brzmiace bassy troche bardziej podobne do tych w Samsung Sms 5100 Magic Speaker.


I jeszcze jedno mialem glosniki Swans m200mkii i calkowice mi nie podzeszly (choc przyznaje ze nawet ich nie wygrzalem ale watpie zeby mogly zaczac grac diametralnie inaczej), pod kazdym w zasadzie wzgledem dzwiekowo mi sie nie podobaly takze czegos podobnego nie szukam dzieki.



Przyklady niektorych artystow ktorych slucham/sluchalem: Lene Marlin, Alsou, Zemfira, Edyta Bartosiewicz, Tangarine Dream, Clannad Michael Jackson, Gabriella Cilmi ale jestem otwarty a lista moglabyc olbrzymia naturalnie.



PS - Jak kupowalem Titanium HD to wszedzi pisalo ze sa swietnym zrodlem dla sluchawek a teraz zwykle czytam ze bez ampa ani rusz bo nie wykorzystuje sie mozliwosci. Titanium HD to cieple zrodlo niektorzy porownuje je z lampa (tak samo bylo z Swans ;) ktore mi nie podobaly sie ale Swan probowalem tez na innej karcie z tym samym efektem).


Edytowane przez Alamar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod to źródło to bym raczej Hi2050 polecił. Z tym modem (odwracalnym) http://forum.mp3store.pl/topic/108844-takstar-hi2050-monitor-mod/ przestrzeń mają porównywalną z TS671.

Oczywiście tak samo jak TSy trzeba je wygrzać (tak samo długo), żeby pełnię ich możliwości poznać, rekabling też się przydaje, aczkolwiek to już bardziej kosmetyka w porównaniu z modem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja chcialbym aby wokale mialy glebie i szczegoly (zreszta nie tylko wokale), a tutaj w tej recenzji: http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-takstar-hi-2050/ akurat ta cecha (wokale) tych sluchawek (mimo uzycia ampa) zostala najbardziej skrytykowana..

Zalezy mi na wokalach damskich ich detalicznosci (lepiej wiecej niz mniej, czyli nie chcialbym aby byly wygaszone) ale fajnie takze jakby np. elektroniczny Tangarine Dream swietnie brzmial, poza tym tak jak wyzej pisalem.

 

Z kolei wy najbardziej tutaj zachwycaliscie sie chyba wlasnie wokalami damskimi w Takstar TS 671 a tam gosc pisze w ich recencji ze lepsze sa meskie ;)

Z kolei w pro 80 ktos na forum narzekal na zakres 1kz-4kz.

 

PS- modow nigdy jeszcze nie robilem ba w ogole nie mam doswiadczenia ze sluchawkami tak jak pisalem wyzej. Podalem tego mojego technicsa bo jak cos ma grac gorzej a nie lepiej jesli chodzi o muzyke to nie ma sensu (tamte glosniczki swans mialy super opinie, kosztowaly duzo i byly to niby monitory a ja zadnych szczegolow w detalach nie uswiadczylem).

 

http://www.head-fi.org/products/takstar-ts-671 - wedlug tej recenzji niby dobrze graja takze i bez wzmacniacza, tutaj ktos na forum tez pisal ze z playera mu pasowaly sa dwie opinie pozytywne ;)

Moze ktos napisze wiecej ts-666 bo wokale podobno maja dobre i sa chyba zrownowazone ale cos wiecej?

Edytowane przez Alamar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RE: Z kolei w pro 80 ktos na forum narzekal na zakres 1kz-4kz

 

Jak w Pro80 zrobiłem frequency sweepa to tam jest taki mały punkt (i tylko punkt) (przy 4kHz) że prawie się dzwięk wygasza;

Nie jest to problem, sprowadza się to do tego że dzwięk jest troszkę oddalony (ale np: mi się to podoba)

 

"Z kolei wy najbardziej tutaj zachwycaliscie sie chyba wlasnie wokalami damskimi w Takstar TS 671 a tam gosc pisze w ich recencji ze lepsze sa meskie" - bo tutaj używają specjalnych kabli i setupu za 1k żeby zrefokusować dzwięk słuchawek.

A tak na serio to w takstarach TS-671 jest focus ogólnie na średnich (ale tylko lekki) i jest duże wypełnienie dzwięków.

 

Z tytanium pewnie będziesz miał nadmiar mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz i tak nie kupie ale tak na przyszlosc jaki wzmacniacz (sam bez dac) bylby potrzebny aby wyciagnac z nich 100%?

 

Wstawie tu co napisalem w PM do Rettera aby dokladniej opisac czego wydaje mi sie ze szukam:

Mnie wlasnie zalezy na wokalach (zwlaszcza kobiecych bo takie czesciej slucham) i zeby byly zwlaszcza w nich oraz ogolnie w muzyce wszystkie smaczki i szczegoly dobrze slyszalne nie stlumione ale zeby calosciowe granie bylo przyjemne (mam takie glosniki 2.1 Samsung Magic Speaker ktorym wiele brakuje ale maja jedno sa bardzo przyjemne, mieciutki bas, swietnie mozna przy nich spac, natomiast mialem chwalone wszedzie Swans i dzwiekowo w ogole mi sie nie podobaly a jak je zostawilem podlaczone na noc to spac sie nie dalo). To co ja slucham to np. wybrany pop, ballady, melodyjny rock, pop-rock w tym akustyczny, elektroniczne brzmienia tak ale nie agresywne techno, metalu tez nie slucham (poza wyjatkami jak np. Rammstein). Podawalem przykladowych artystow ktorych slucham: Lene Marlin, Alsou, Zemfira, Edyta Bartosiewicz, Tangarine Dream, Clannad, Michael Jackson, Gabriella Cilmi, Lara Fabian.

Edytowane przez Alamar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności