Skocz do zawartości

FanKlub TAKSTAR


retter

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dołączam z TS671, pierwsze wrażenie jakie one brzydkie i wielkie.

Ich granie mnie rozwaliło w pozytywnym znaczeniu i inaczej teraz patrzę na nie z zewnątrz - są ładne ;)

 

Przeszedłem podobną drogę :)

 

jeszcze sprawdzę na miasto MH1 choć planowałem MC5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dołączam z TS671, pierwsze wrażenie jakie one brzydkie i wielkie.

Ich granie mnie rozwaliło w pozytywnym znaczeniu i inaczej teraz patrzę na nie z zewnątrz - są ładne ;)

 

Przeszedłem podobną drogę :)

 

a dla mnie dalej są brzydkie i ogromne, ale to w sumie nie jest istotne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, uwaga, będzie ogłoszenie :) Czy zaglądał ktoś ostatnio na alledrogo jak kształtują się ceny takstarów? http://allegro.pl/listing/user/listing.php?id=66890&us_id=12090611 . Ciekawy jestem jak na to odpowiedzą sklepy mp3store? Czyżby nowa konkurencja? Sam się waham czy nie kupić jakiś taksów do kolekcji:P

Ogólnie to polecam tego sprzedawcę. Dzisiaj byłem odebrać TS-671 i pełna kultura.

A tak przy okazji dołączam do klubu z wyżej wymienionym modelem.

 

Wysłane z mojego Nexus S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkim odsłuchu HD2000 z AK120, zachęciłem się do ponownego ich odsłuchu. Tyle mogę powiedzieć. Czyżby powstały słuchawki z w miarę dobrym dźwiękiem, na ulicę , za tanie pieniądze, które można wrzucić do plecaka, bez strachu o rysy i otarcia ? Może.

 

Tymczasem pytanie - czy HD2000 można rekablować, modować ? Aby więcej góry uzyskać ? Próbował ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie, czy posiada ktoś zarówno HD5500/6000, jak i Pro80/Hi2050? Chodziłoby mi o zrobienie porównawczego zdjęcia wielkości tych słuchawek. Ewentualnie HD5500/6000 z jakimiś innymi, znanymi słuchawkami, np. CAL! itp.

Chodzi o to, czy nadają się na miasto, bo Pro i HI nie za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej w to wątpię. Jak miałem hd6000 to strasznie odstawały mi po bokach od głowy. Wygląda się w nich co najmniej dziwnie choć nie to mi w nich przeszkadzało B)

 

 

Ja mam pytanie, czy posiada ktoś zarówno HD5500/6000, jak i Pro80/Hi2050? Chodziłoby mi o zrobienie porównawczego zdjęcia wielkości tych słuchawek. Ewentualnie HD5500/6000 z jakimiś innymi, znanymi słuchawkami, np. CAL! itp.

Chodzi o to, czy nadają się na miasto, bo Pro i HI nie za bardzo.

 

Nie mam obecnie hi2050 ale planuję ich zakup w najbliższym czasie. Co do wielkości są takie same jak PRO80-ki. HD6000 większe od pro80-ek i dodatkowo odstające od głowy ( po prostu są szerokie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spore są niestety :(

Jest szansa, że 5500 będą mniejsze?

Jak sie marudzi i chce mieć coś mniejszego to nie kupuje się nausznych tylko dokanałowe, masz i izolacje i bas:)

Nauszne są wygodniejsze ! :)

 

 

wooo jakie czekoladowe :P

20130702035407962.jpg

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spędziłem ponad 1h słuchając

- akg 701 i ts 671

na

- realteku HD i Xonarze Pheobusie (w praktyce prawie te same komponenty co w ST, a takie same jak w xense, tylko nie wymienialne)

 

I twierdzenie że TS-671 wymagają wzmacniacza/żródła/toru to jakiś żart (no chyba że ma się np: totalnie niedopasowaną impedancję, albo elementy które nie dają płaskiej charakterystyki)

 

W przypadku 701 obie karty miały wyrównany poziom na maxie bez wzmocnienia (którego realtek oczywiście nie ma), czyli na standard 1Vrms (co daje realną głośność rock/pop/etc na poziomie lekko ponad 90db dla akg 701, czyli coś co zaczyna męczyć po 1h)

- i tutaj jedynie co zauważyłem to lekkie wzmocnienie dolnego basu (tj. jakbym się nie wsłuchiwał to bym nie zauważył; właściwie nadal nie jestem pewien), chociaż zważywszy że xonar ma impedancję 18ohm, a 701 64ohm, więc już mamy nie dopasowanie

Natomiast dla ts-671 właściwie nic ; tutaj już nie był max głośności, tylko musiałem dać tak -8?10db[czyli pod standard z Smart phonów] by mniej więcej wyrównać głośność TS i akg.

 

Co prawda mogę być po prostu głuchy, jednak dodam od siebie że jeżeli ktoś widzi wzrost separacji albo rozrost sceny, to te rzeczy musi mierzyć w mm.

Dalej powiem tak, jeżeli różnica pomiędzy AKG 701 a TS 671 w jakości dzwięku wynosi 750 zł, to różnicę pomiędzy realtekiem a xonarem wyceniam na

50zł w przypadku AKG 701 dla xonara

20zł w przypadku TS 671, tylko nie wiem dla kogo :)

 

I jeśli miałbym kupiś TS 671 z super torem i rekablowaniem za ponad 1k;

to wolałbym już kupić AKG 701 i co kolwiek dającego 0,3Vrms lub preferencyjnie wyżej (nawet dzwiękówkę za 20zł albo te mp3 klips za 15zł)

 

PS: I z włączonym wzmocnieniem na xonarze jest tak samo (chociaż wątpię by brak wzmocnienia w ustawieniach oznaczał obejście wzmacniacza) , z tym że wtedy jeszcze dotatkowo muszę zjechać z głośnością o tyle ile wzmocniłem

Edytowane przez xdog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spore są niestety :(

Jest szansa, że 5500 będą mniejsze?

Jak sie marudzi i chce mieć coś mniejszego to nie kupuje się nausznych tylko dokanałowe, masz i izolacje i bas:)

Nauszne są wygodniejsze ! :)

Ale przecież są małe nauszne. Z tych co mam: PX100 - idealny rozmiar i wygoda. Brainwavz HM3/Retro DJ - mniejsze od CAL, trochę odstają ale nadal nie za duże. Soundmagic P30, Beyery DTX501p... A te HD6000 to podobnych rozmiarów będą, na oko, jak HI2050/Pro80.

Izolacja w dokach? Różnie bywa.

Bas? Zależy od doków. Miałem Audeo, to wszystko wyjaśnia. Nie chcę doków. Chcę nauszne. Ale dość małe. Założyłem swego czasu temat i nie ma słuchawek grających podobnie jak HI, ale małych. Momentum mają wąską scenę. Amperiorów nie słuchałem.

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Spore są niestety :(

Jest szansa, że 5500 będą mniejsze?

Jak sie marudzi i chce mieć coś mniejszego to nie kupuje się nausznych tylko dokanałowe, masz i izolacje i bas:)

Nauszne są wygodniejsze ! :)

Ale przecież są małe nauszne. Z tych co mam: PX100 - idealny rozmiar i wygoda. Brainwavz HM3/Retro DJ - mniejsze od CAL, trochę odstają ale nadal nie za duże. Soundmagic P30, Beyery DTX501p... A te HD6000 to podobnych rozmiarów będą, na oko, jak HI2050/Pro80.

Izolacja w dokach? Różnie bywa.

Bas? Zależy od doków. Miałem Audeo, to wszystko wyjaśnia. Nie chcę doków. Chcę nauszne. Ale dość małe. Założyłem swego czasu temat i nie ma słuchawek grających podobnie jak HI, ale małych. Momentum mają wąską scenę. Amperiorów nie słuchałem.

 

 

Nastawiając się na bas z doków wybieramy audeo, przez to skreślamy tą gamę słuchawek bo to nie to, no brawo !

 

Kogo nie zapytasz kto zna dobrze audeo powie ci ze jak chcesz bas to się bierze dynamiki a nie armaturę z audeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawiając się na bas z doków wybieramy audeo, przez to skreślamy tą gamę słuchawek bo to nie to, no brawo !

Kogo nie zapytasz kto zna dobrze audeo powie ci ze jak chcesz bas to się bierze dynamiki a nie armaturę z audeo

Ale ja nigdzie nie powiedziałem, że nastawiam się na bas. Nastawiam się na klasowe brzmienie portable. Braiwavz HM3, Soundmagic P30 to nie to. Kilka półek niżej od Takstarów.

Doki skreślam nie dlatego, że miałem do czynienia z Audeo. Brzmieniowo mi pasowały. Skreślam je dlatego, że nauszne są wygodniejsze, oferują lepszy drive, do tego nie powodują reakcji fizjologicznych na ciało obce w uchu. Z doków miałem Audeo i Triple.Fi. Nie próbowałem customów, ale raczej wad doków nie rozwiążą.

Nie nastawiam się na bas. Playerka się dopasuje do słuchawek i będzie OK. Szukam tego, co oferują Takstary, w edycji portable. Znane mi portable do 700zł nie spełniają tych kryteriów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Chcesz dużej sceny w Nausznych to licz się z tym, że będą to słuchawki z dużymi muszlami, czyli np. K550 czy k545.

Ale to już offtop, jak szukasz Nausznych to załóż osobny wątek.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, zrobił się. Podam linka do tematu, który istnieje od dawna:

http://forum.mp3store.pl/topic/113497-mobilny-nauszny-mid-end-czyli-niezla-zagwozdka-za-400-700zl/#entry1036130

I proszę moderatora o przeniesienie offtopowych postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spędziłem ponad 1h słuchając

- akg 701 i ts 671

na

- realteku HD i Xonarze Pheobusie (w praktyce prawie te same komponenty co w ST, a takie same jak w xense, tylko nie wymienialne)

 

I twierdzenie że TS-671 wymagają wzmacniacza/żródła/toru to jakiś żart (no chyba że ma się np: totalnie niedopasowaną impedancję, albo elementy które nie dają płaskiej charakterystyki)

 

W przypadku 701 obie karty miały wyrównany poziom na maxie bez wzmocnienia (którego realtek oczywiście nie ma), czyli na standard 1Vrms (co daje realną głośność rock/pop/etc na poziomie lekko ponad 90db dla akg 701, czyli coś co zaczyna męczyć po 1h)

- i tutaj jedynie co zauważyłem to lekkie wzmocnienie dolnego basu (tj. jakbym się nie wsłuchiwał to bym nie zauważył; właściwie nadal nie jestem pewien), chociaż zważywszy że xonar ma impedancję 18ohm, a 701 64ohm, więc już mamy nie dopasowanie

Natomiast dla ts-671 właściwie nic ; tutaj już nie był max głośności, tylko musiałem dać tak -8?10db[czyli pod standard z Smart phonów] by mniej więcej wyrównać głośność TS i akg.

 

Co prawda mogę być po prostu głuchy, jednak dodam od siebie że jeżeli ktoś widzi wzrost separacji albo rozrost sceny, to te rzeczy musi mierzyć w mm.

Dalej powiem tak, jeżeli różnica pomiędzy AKG 701 a TS 671 w jakości dzwięku wynosi 750 zł, to różnicę pomiędzy realtekiem a xonarem wyceniam na

50zł w przypadku AKG 701 dla xonara

20zł w przypadku TS 671, tylko nie wiem dla kogo :)

 

I jeśli miałbym kupiś TS 671 z super torem i rekablowaniem za ponad 1k;

to wolałbym już kupić AKG 701 i co kolwiek dającego 0,3Vrms lub preferencyjnie wyżej (nawet dzwiękówkę za 20zł albo te mp3 klips za 15zł)

 

PS: I z włączonym wzmocnieniem na xonarze jest tak samo (chociaż wątpię by brak wzmocnienia w ustawieniach oznaczał obejście wzmacniacza) , z tym że wtedy jeszcze dotatkowo muszę zjechać z głośnością o tyle ile wzmocniłem

Jeśli myślisz, że Xonar wyciągnie 100% chociażby z AKG, to jesteś w blędzie :) Ponadto wzmacniacz ma nie tylko zapewnić odpowiedni poziom głośności.

 

Generalnie kwestia mocno subiektywna, kto i co by wybrał. Takstary i K/Q701 to inne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa po ekranie nie pójdzie? Pytam, bo mam ten kabel na stanie ( dostałem go kiedyś tam )... Aczkolwiek nawet jak jeden, to i tak nie bardzo chyba z wtyczkami jack 3,5mm, które by to zmieściły...

 

A L4E5c? Widziałem, że chyba Retter sobie chwali to połączenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności