Skocz do zawartości

IBasso DX90


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

 

(...) czy pozostali co odbierali pre order z mp3store to mieli środek pudełka ewidentnie wsadzany i wyjmowany i to tak, że rogi pozaginane i część oderwana?

Tego się obawiałem.

Mam nadzieję, że celnicy nic nie popsuli. Może dziady jedne się nimi bawiły? Cholera wie co się działo dokładnie z tymi playerkami przez ten czas.

Polecam wszystkim odbierającym DX90 od kuriera dokładne obejrzenie sprzętu przy kurierze, ewentualnie nagranie całego procesu rozpakowywania na filmie żeby mieć dowody.

mp3store i tak zbytnio na nich nie zarobił więc na pewno nie będą tak mili żeby przyjmować reklamacje. W tej chwili nie są w stanie zagwarantować, że urządzenie nie ma uszkodzeń fizycznych.

 

Nie głoś tu jakichś teorii spiskowych. Celnicy otworzyli opakowanie i obejrzeli dokładnie co jest w środku. Na moim odtwarzaczu nie było nawet śladów palców, widać było tylko pozaginane kartonowe rogi zapewne od sprawdzania kieszonki na kable i silikon. Cholera wie co się działo, ale nie zmienia to faktu, że odtwarzacz sam w sobie był nietknięty i nie najmniejszych powodów do podejrzewania celników o korzystanie ze sprzętu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój player miał taką "firmową" naklejkę, że importerem jest mp3store i że jest to odtwarzacz mp3 ;) więc tak paczki były otwierane. Player wyglądał na dziewiczy jak najbardziej tutaj bez zastrzeżeń - tylko to pudełko. Żeby nie było nie mam do nikogo pretensji - sam prawie je potargałem próbując wyciągnąć - w porównaniu z Fiio to jakość wykonania opakowania i jego spasowania zostawia jednak sporo do życzenia.

 

@maciux dzięki za info, sprawdzę. są jakieś niedrogie baterie do Samsunga które mają sens do ibasso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zwrotów przecież nie ma :D

:) Prawo je gwarantuje.

Suszec... To,że twój nie nosił śladów używania nie znaczy że nie były używane inne sztuki. Ja tylko przypominam kolegom o możliwości jakie daje im regulamin każdej firmy kurierskiej.

Edytowane przez cherubim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój player miał taką "firmową" naklejkę, że importerem jest mp3store i że jest to odtwarzacz mp3 ;) więc tak paczki były otwierane. Player wyglądał na dziewiczy jak najbardziej tutaj bez zastrzeżeń - tylko to pudełko. Żeby nie było nie mam do nikogo pretensji - sam prawie je potargałem próbując wyciągnąć - w porównaniu z Fiio to jakość wykonania opakowania i jego spasowania zostawia jednak sporo do życzenia.

 

@maciux dzięki za info, sprawdzę. są jakieś niedrogie baterie do Samsunga które mają sens do ibasso?

 

Nie robiłem jeszcze rozeznania w sprawie baterii. W sumie używam playera głównie stacjonarnie (lub w dłuższej podróży PKP), stąd nie potrzebowałem jeszcze zamiennika.

 

Ogólnie sporo ciaśniejsze te opakowanie, tzn. takie same jak w DX50, ale wszystko na styk - najbardziej ta opaska na pudełku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a ja mam problem taki, że komputer nie widzi plejerka :( Windows 7 64 bit, w ustawieniach dx-a opcja storage zaznaczona

 

Kartę microSD widzi?

 

Ktoś na HF to meldował. Jakoś to rozwiązał... za chwilę poszukam.

 

Już nie trzeba... zawinił przedłużacz USB. Jak się przez niego podłączyło to tylko się ładował dx, a po podłączeniu bezpośrednio do komputera bez przedłużacza system od razu wykrył i kartę pamięci i pamięć wewnętrzną

Edytowane przez Suszec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a ja mam problem taki, że komputer nie widzi plejerka :( Windows 7 64 bit, w ustawieniach dx-a opcja storage zaznaczona

 

Kartę microSD widzi?

 

Ktoś na HF to meldował. Jakoś to rozwiązał... za chwilę poszukam.

 

Nie trzeba... zawinił przedłużacz USB. Jak się przez niego podłączyło to tylko się ładował dx, a po podłączeniu bezpośrednio do komputera bez przedłużacza system od razu wykrył i kartę pamięci i pamięć wewnętrzną

 

 

Właśnie miałem pisać, że u mnie DXa system nie widzi po podłączeniu pod stację dokującą laptopa, więc chciałem pytać o HUBy, przedłużki itp. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie wg jakiego klucza dx odtwarza piosenki poprzez Directories? Mam na karcie sd folder z muzyka testowa I jak wchodze do niego poprzez Directories to widzie je w kolejnosci wg nazwy plikow ale odtwarza juz jakos przypadkowo. Jako play mode mam ustawione order. Tagi mam poczyszczone tj zostawilem tylko artist, album, title, discnumber I track, wszystko pozostale I cover'y mam pousuwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie wg jakiego klucza dx odtwarza piosenki poprzez Directories? Mam na karcie sd folder z muzyka testowa I jak wchodze do niego poprzez Directories to widzie je w kolejnosci wg nazwy plikow ale odtwarza juz jakos przypadkowo. Jako play mode mam ustawione order. Tagi mam poczyszczone tj zostawilem tylko artist, album, title, discnumber I track, wszystko pozostale I cover'y mam pousuwane.

Coś jest nie tak w tagach, inaczej tego wytłumaczyć nie umiem. Nie zdarzyło mi się coś takiego w DX90, ani DX50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję oddac wszystkie bo moim zdaniem na 100% celnicy przez ten czas co dx byly na cle ich sluchali. Podłączanie przez przedłużacz i nie działa no zwrot jak nic.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie wg jakiego klucza dx odtwarza piosenki poprzez Directories? Mam na karcie sd folder z muzyka testowa I jak wchodze do niego poprzez Directories to widzie je w kolejnosci wg nazwy plikow ale odtwarza juz jakos przypadkowo. Jako play mode mam ustawione order. Tagi mam poczyszczone tj zostawilem tylko artist, album, title, discnumber I track, wszystko pozostale I cover'y mam pousuwane.

a zobacz datę wgrania na kartę albo datę utworzenia pliku, mimo że nie mam DX90 ale tak było bardzo często w dapach, że brał po datach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mocno stęskniony za "doperfekcjonowanym" DX50 rozpakowałem DX90. Myślę sobie, nareszcie! Pierwsze dźwięki w pracy... i zdecydowanie nasz "związek" ma szansę się rozwinąć. Zaznaczę że od kilku tygodni testuje X5. Wróciłem do domu, rozpakowałem 90'kę, nakleiłem "folijkę" (a co tam, niech ma, niech się cieszy). Przełączam w ustawieniach na tryb DAC, podłączam pod kompa... i... nic (linux, wszystkie USB-DAC'i działały jak dotąd bez problemu i instalowania czegokolwiek). Odczuwam rozgoryczenie. "Skrolowanie" listy plików skacze, jak pamiętam DX50 na ostatnim sofcie był tak z 2 razy płynniejszy. No nie ma szans żeby DX90 rywalizował z X5 zanim iBasso nie weźmie się z głową do softu.

 

A już myślałem że dziś odbierając DX90 ze sklepu "przestaje czekać", otóż nie, teraz rozpocząłem czekanie na nowe softy...

Na szczęście sam "dźwięk" osłodzi czekanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mocno stęskniony za "doperfekcjonowanym" DX50 rozpakowałem DX90. Myślę sobie, nareszcie! Pierwsze dźwięki w pracy... i zdecydowanie nasz "związek" ma szansę się rozwinąć. Zaznaczę że od kilku tygodni testuje X5. Wróciłem do domu, rozpakowałem 90'kę, nakleiłem "folijkę" (a co tam, niech ma, niech się cieszy). Przełączam w ustawieniach na tryb DAC, podłączam pod kompa... i... nic (linux, wszystkie USB-DAC'i działały jak dotąd bez problemu i instalowania czegokolwiek). Odczuwam rozgoryczenie. "Skrolowanie" listy plików skacze, jak pamiętam DX50 na ostatnim sofcie był tak z 2 razy płynniejszy. No nie ma szans żeby DX90 rywalizował z X5 zanim iBasso nie weźmie się z głową do softu.

 

A już myślałem że dziś odbierając DX90 ze sklepu "przestaje czekać", otóż nie, teraz rozpocząłem czekanie na nowe softy...

Na szczęście sam "dźwięk" osłodzi czekanie...

 

Jest 2.0.5 - soft dużo szybszy, dotyk płynny, przełączanie utworów dużo sprawniejsze.

 

Tylko nie wiem czy będzie tak słodzić jak 2.0.0, mnie słodzi mniej :)

 

Z DACem pod linuxa i maca rzeczywiście bummer.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 2.05 jest płynniej zdecydowanie więc zmiany idą w dobrym kierunku, brakuje mi na nowym sofcie tego czarowania przestrzenią i zejścia basu. Do tego msm wrażenie jak by jeszcze lekko miał inną górę bardziej ostrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego i mi brakuje, ale iBasso zapowiedziało przybliżenie nowego FW do 2.0.0, więc liczę na powrót 3D. Widziałem na HF, że też piszą o ostrzejszej górze na 2.0.5. Ja akurat odbieram ją jako łagodniejszą - chyba przez to, że słyszę mocniejszy midbass + nasycenie.

 

miaziol, pisz czem prędzej jak filtry cyfrowe? :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm filtry są mega subtelne różnice są ciężkie do wychwycenia ale tak jak by na slow była zmiana w prezentacji dźwięku te wysokie są mniej krzykliwe takie łagodniejsze a przez to scena tak jak by zyskiwała więcej powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności