Skocz do zawartości

IBasso DX90


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się tak zastanawiam. Po co w ogóle robić było "przedsprzedaż", sklep nie mógł po prostu zrobić "promocji", że pierwsze x osób z listy dostanie playera w niższej cenie? To byłyby na pewno lepsze warunki dla kupujących i nie byłoby mrożenia pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo miało być tak pięknie i szybko ale się zesrało i tyle. Przez iBasso, które nie wykazywało w papierach jednej sztuki czegoś co było w paczce. Nie wiem może chcieli zrobić jakąś miłą niespodziankę i tym sposobem spieprzyli całą akcję.

Ale oczywiście na forum pisze się tylko jaki to UC jest niefajny bo tak długo trzyma.

Edytowane przez cherubim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po teście Maciuxa :

- rozumiem, że zakup baterii jest konieczny. Bez niego mamy kolejnego "Hifimana 601".

- z wrażeń audio odczytałem, że przezbrojenie się z Tygrysa II (Panzerkampfwagen VIB) czyli AK120 na Panterę (Panzerkampfwagen V) czyli DX90 nie jest konieczne. Przy czym analogia do tych czołgów wydaje mi się właściwa. Pantera była tańsza ale bardziej zawodna (zmiany firmware w DX90). AK100 to Tiger I, AK240 to superciężki Maus zaś DX50 to Panzer IV.

Jednym słowem 90 nie da Ci wiele więcej niż 120 skoro już masz 120.

- jak jest wĺaściwie z Q701, K612, K550/551 ? Posiadacz DX90 może zapomnieć o klonach, Raptorach i innych stacjonarkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak rozumiem różne teksty AK120 ma jakieś ciepłko, które dla osób takich jak ja jest nieakceptowalne i kłóci się z koncepcją referencji i neutralnośći. Tym samym, dx90 wydaje się bardziej do takiej koncepcji zbliżać. Znów, różne gusta, różne potrzeby, nie ma lepsze gorsze, po prostu inne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kabelek się wpina zamiast słuchawek :D zastanawiam się nad wgraniem 2.05 bo jednak soft jest taki se :D. Moje 8-letnie dziecię pobawiło się dx-em i stwierdziło: fajne ale wiesz tata że on ma jakieś opóźnienie przy zmianie kawałków. Zauważyło to nawet dziecko, więc nie jest to wyimaginowany problem. Warto poczekać na tego graja nie rezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to nie przeszkadza, najważniejszy jest dźwięk i na nim się nie zawiodłem, a do szybkości, to mam kompa i tutaj jakieś opóźnienia by mnie denerwowały, ostatecznie telefon, bo tez mi prawie za kompa służy.
Jak soft będą dopracowywać, to jak najbardziej niech to robią byle by czegoś nie popsuli, jak będzie 90 tak się rozwijała jak 50 to nie będzie źle.
Oryginalnie mam 2.0.0 i jestem mega zadowolony, tylko nie mogę tych filtrów znaleźć, może w tej wersji tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie skusze się na ta wersję softu, poczekam , tak jak pisałeś, na kolejna która będzie miała bardziej zbliżony dźwięk do 2.0.0.
Kurde ciężko się oderwać od słuchania by coś naskrobać, jadę z PinkFloyd i nie wiem za ile przestanę, pewnie jak bateria się skończy.

Bateria znika w oczach, jest jakieś zabezpieczenie przed całkowitym rozładowaniem akumulatora, w stylu niski poziom baterii podładuj urządzenie, lub sam się bezpiecznie wyłączy, bo nie pamiętam jak to było w 50, ale tam raczej na to uwagi nie zwracałem, dawno mi zniknęły wszystkie kreski z akumulatora , a 50 dalej grała, najczęściej na 20 minut jazdy rowerem starczało a w domu ładowanie.
Jak tutaj się zachowuje poziom wyświetlany?

Edytowane przez worms14
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie skusze się na ta wersję softu, poczekam , tak jak pisałeś, na kolejna która będzie miała bardziej zbliżony dźwięk do 2.0.0.

Kurde ciężko się oderwać od słuchania by coś naskrobać, jadę z PinkFloyd i nie wiem za ile przestanę, pewnie jak bateria się skończy.

 

Bateria znika w oczach, jest jakieś zabezpieczenie przed całkowitym rozładowaniem akumulatora, w stylu niski poziom baterii podładuj urządzenie, lub sam się bezpiecznie wyłączy, bo nie pamiętam jak to było w 50, ale tam raczej na to uwagi nie zwracałem, dawno mi zniknęły wszystkie kreski z akumulatora , a 50 dalej grała, najczęściej na 20 minut jazdy rowerem starczało a w domu ładowanie.

Jak tutaj się zachowuje poziom wyświetlany?

 

Jakieś zabezpieczenie musi być, nawet w samym jądrze już zaimplementowane. Ale ja bym na Twoim miejscu się tak tym nie przejmował, sprzęt jest do używania, a bateria kosztuję grosze więc szkoda się czaić. Jedynie zawsze stosuję się do zasady że jak już podłącze do ładowania to ładuję do pełna, nie pstrykam co 5 min z "doładowywaniem" i sprawdza się u mnie w każdym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham do póki nie padnie, a później przewód do wypalania i pod ładowanie, mam nadzieję że rano będzie naładowany i zabiorę go do pracy, a przy okazji, 8 godzin się wygrzeje.

Edytowane przez worms14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tymczasem jest już recka Maciuxa :)

świetna recenzja, szacun za pracę którą w nią włożyłeś

 

wygląda na to, że mam grajka jakiego szukałem

tzn jeszcze nie mam, ale kiedyś będę miał ;)

 

Dziękuję. Miało być krócej z opisywaniem konkretnych połączeń, ale wpakowali nowy soft :)

 

all999: Właśnie gdybałem o możliwości wyboru, co byłoby gdyby wprowadzili wybór bibliotek. Fragmentaryzacja jak cholera, w torze: słuchawki, pady/tipsy, kable, wzmacniacze, interkonekty, DX90/DX50, filtry cyfrowe, biblioteki audio. Miejsca w sygnaturkach by ludziom nie starczyło :D

 

worms14: Najpewniej bateria nie jest pełna od producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla każdego coś miłego, kupisz nowe słuchawki - tadam - zmieniasz soft i już :)


 

 

Tymczasem jest już recka Maciuxa :)

świetna recenzja, szacun za pracę którą w nią włożyłeś

 

wygląda na to, że mam grajka jakiego szukałem


tzn jeszcze nie mam, ale kiedyś będę miał ;)

 

Dziękuję. Miało być krócej z opisywaniem konkretnych połączeń, ale wpakowali nowy soft :)

dla mnie mogłoby być nawet dłużej, oczami wyobraźni (cokolwiek to znaczy :) ) już prawie słyszałem jak on gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

To filtry wbudowane w DACe - w DX90 są dwa, regulują roll-off - sharp i slow roll-off. To skomplikowana sprawa, z tego co czytałem ma wpływ na post i pre-ringing - jakieś błędy w domenie cyfrowej, które można redukować roll-offem częstotliwości - chyba sporo ponad 20 kHz. Da się to zmierzyć, ale czy usłyszeć - wątpię. To kolejne urządzenie z filtrami tego typu jakie mam - wcześniej sprawdzałem to między innymi w MyTeku Stereo192DSD-DAC, Audiolab M-DACu, Nostromo Wolfie.

 

Podobno wpływają bardziej na zmęczenie w trakcie odsłuchów, niż są słyszalne na ucho.

 

Te filtry to nic innego, jak ustawienia filtra cyfrowego w chip'ie ESS Sabre - różnice, w dużym skrócie:

- Sharp (Fast): jest to klasyczny filtr FIR (Finite Impulse Response) z symetrycznymi współczynnikami, liniowy fazowo oraz nie rozpraszający. Ma tłumienie -115 dB zatem, i ma stosunkowo duże opóźnienie grupowe na poziomie 35 próbek. Oznacza to, że dla CDDA (44.1 KHz Fs) opóźnienie gupowe będzie ~ 800 uS. Występouje pre-echo, lecz jest znakomite usuwanie szumów poza pasmem (powyżej 22.05KHz dla 44.1 KHz Fs)

- Slow: zasadniczo ten filtr ma przede wszystkim zredukować opóźnienie grupowe, występujące w filtrze 'Sharp', także ma symetrzyczne współczynniki, gorsze tłumienie poza pasmem ale opóźnienie grupowe na poziomie 6.25 próbek (140 uS dla 44.1 KHz Fs). Też jest pre echo, lecz mniejsze.

 

Różnice są, a i owszem ale to nie jest noc i dzień, sam mam Myteka i te różnice są dla mnie dość subtelne, lecz odczuwalne. Natomiast różnica między filtrami w Sabre a upsamplingiem zewnętrznym do 176.4, jest, IMVAO, duża.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności