Skocz do zawartości

IBasso DX90


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem po jaką cholerę to ruszają. Świetnie dopracowali soft i tak mogli zostawić - poprawili wszystko, co tego wymagało i zepsuli najważniejszy element...

 

Jeśli iBasso się uprze to dojdzie do kuriozalnej sytuacji - użytkownicy będą korzystać ze zmodowanej wersji softu przez użytkownika DOC2008 (jeśli ją zrobi), na przekór ideologii brzmieniowej producenta.

 

miszko77: Tak - detale będą w teście, już na dniach. Muszę przerobić kwestie oprogramowania i obsługi przez ten felerny soft 2.0.5 - odsłuchy będą na obu. No żeby testować różne softy... -_-

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciux: porownasz tez do dx50 na RB?

 

swoja droga skad ten soft nowy do dx90 - kto go wygrzebal skoro oficjalnie na stronie go nie ma... ? moze wlasnie jakas beta albo RC?

 

Sorensiim na Head-Fi, a on ma bezpośrednie wtyki u iBasso. Zapowiadali ten soft, miał się pojawić wczoraj z driverem USB DAC, ale był jeden dzień opóźnienia. Jest też na serwerze iBasso, ale nie ma jeszcze linka - czyli tak samo jak ze wszystkimi FW DX50. Nie jest oznaczony jako beta, mam nadzieję, że to nie jest ostateczna wersja. Już nasmarowałem maila iBasso w tej sprawie.

 

Porównam do RB - DX50 z RB będzie bliżej, ale to dalej nie to w kwestii barwy, dynamiki, rozdzielczości, czystości sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie. 2.0.5 to nie jakaś tragedia, bo tak mogła zabrzmieć moja poprzednia wypowiedź. Dalej jest spoko, ale nastąpiło przejście na bardziej naturalne i cieplejsze brzmienie, bardziej nasycone - tak z "duszą". Na 2.0.0 jest bardziej bezwzględnie i "transparentnie". 2.0.5 to już większy dystans do muzyki i łagodniejsza sygnatura. Dla mnie to strata, ale wielu będzie pasować - szczególnie tym, którzy wolą szerokość od głębi i mniejszy wykop.

 

BTW, ktoś na HF dostał:

 

"Hi,

I am sorry if you you dont like the sound of the new firmware.

We will release another firmware after 2~3 weeks. I will make it closer to the V2.0.0

 

Sincerely

iBasso Audio"

 

 

Ok, nic już nie mówię... Za jakiś czas uderzę z konkretami, a nie tak Was męczę, sorki.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MP4 Nation nadało przesyłkę, w sumie nie jest źle 4 dni robocze po czasie, w czwartek zapowiada się piękny dzień, mam tylko nadzieję że niczego nie będzie brakować.
Pewnie już będzie wgrany 2.0.5 F.W. Jak zrozumiałem do góry oprogramowanie mogę zmieniać przez wrzucenie na pamięć wewnętrzną i update, a w dół, muszę robić to jakimś dodatkowym iBasso Tool.
Możesz wytłumaczyć maciux jak się to odbywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MP4 Nation nadało przesyłkę, w sumie nie jest źle 4 dni robocze po czasie, w czwartek zapowiada się piękny dzień, mam tylko nadzieję że niczego nie będzie brakować.

Pewnie już będzie wgrany 2.0.5 F.W. Jak zrozumiałem do góry oprogramowanie mogę zmieniać przez wrzucenie na pamięć wewnętrzną i update, a w dół, muszę robić to jakimś dodatkowym iBasso Tool.

Możesz wytłumaczyć maciux jak się to odbywa?

 

Myślę, że będziesz miał tam 2.0.0. - 2.0.5 dopiero co się pojawił.

 

W DX50 można było robić downgrade tam samo jak upgrade, w DX90 trzeba użyć RKbatchtool - iBasso udostępniło programik i sterowniki pod DX90, wszystko jest tutaj (pierwszy post): http://www.head-fi.org/t/697035/ibasso-dx90-dual-sabre-1st-page-to-reformat-and-fw-download-new-fw-available

 

Jakby były jakieś wątpliwości, to wytłumaczę o co chodzi.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MP4 Nation nadało przesyłkę, w sumie nie jest źle 4 dni robocze po czasie, w czwartek zapowiada się piękny dzień, mam tylko nadzieję że niczego nie będzie brakować.

 

Zamawiałeś FedEx, czy inny transport?

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie o 23 w niedziele już się coś zaczęło dziać, dostałem maila z przeprosinami, kolejnego, oraz informację że dostali dostawę i w poniedziałek planują moją wysyłkę.
W poniedziałek o 5:39 dostałem numer przesyłki.
Trzeba być dobrej myśli.

Edytowane przez worms14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekajcie, nie jest źle dopóki producent udostępnia poprzednie wersje oraz narzędzia do migracji. Dodatkowo mamy internet, wspaniałą społeczność która dba o nasze DXy - mam na myśli RB oraz miksy firmware. Gorzej jak byśmy byli skazani na jeden system/wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. iBasso to na szczęście nie jest Apple i nawet nie ma zamiaru ograniczać możliwości modyfikowania softu. Mamy możliwość wyboru i to bez kombinowania :) Ja co prawda wolałbym mieć i płynność i dźwięk, ale jak widać nie wszystko możliwe, a jeśli możliwe to panowie z head-fi albo rockboxowcy wkrótce znajdą złoty środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. iBasso to na szczęście nie jest Apple i nawet nie ma zamiaru ograniczać możliwości modyfikowania softu. Mamy możliwość wyboru i to bez kombinowania :) Ja co prawda wolałbym mieć i płynność i dźwięk, ale jak widać nie wszystko możliwe, a jeśli możliwe to panowie z head-fi albo rockboxowcy wkrótce znajdą złoty środek.

 

Nawet jeśli dźwięk będzie się ciągle zmieniał jak to było w przypadku DX50 (a pewnie będzie) to i tak nie będziesz zmuszony pójść na kompromis, chłopaki (a dokładnie to chyba jeden użytkownik) z Rosji robią fajne mixy więc wilk syty i owca cała. Po za tym iBasso koniec końców wydało na pięćdziesiątkę bardzo dobry soft, pomijając wcześniejsze wahania.

 

Jak tam recenzja Maciux? Kiedy planowana premiera? Może wrzucisz kilka słówek jako pożywkę dla spragnionych ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa z przedsprzedaży :D dobre, bardzo dobre.

Przedsprzedaż jest tak się ciągnie że nie wiem czy jeszcze można mówić o przedsprzedaży. Jedyne co to cena dość niska jak na polskie warunki i gwara na miejscu - ot cały plus przedsprzedaży.

 

Tak swoją drogą Worms14: Ile Cię to wszystko kosztowało?

Edytowane przez cherubim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności