Skocz do zawartości

Test Aigo Z6 / Audio Heaven Z6


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Inszy napisał:

I pewnie ciągle używasz tych samych kart pamięci?
Bo mi z zapchaną kartą 64GB uruchamia się 27 sekund (moment w którym zaczyna grać muzyka) i trzyma jakieś 10 godzin na jednym ładowaniu, głównie grając pliki FLAC.
Soft najnowszy.

Trzeci grajek, trzeci robiący problemy, ta sama osoba - to nie przypadek.

Wiem, że się z nasz na tych tematach i jesteś tu „guru”, ale dwa razy mi jednak źle doradzałeś i w sumie „wisisz” mi kartę pamięci, bo przekonany w Twoją nieomylność kupiłem niepotrzebnie kolejną kartę... ;) byłeś przekonany, że kłopoty z X1 powoduje karta pamięci … niestety jak pokazały testy w Chinach, X1 miał wadę… z X3 tak samo coś było nie tak… wieszał się na wszystkich micro i to nawet na tej nr. 4, co pożyczyłem ostatnio…

A Z6 jest OK.! Nie wiesza się!!! Uruchamia się długo, ale tu rzeczywiście może mieć na to wpływ klasa karty, może moja jest za wolna (oczywiście format ExFat zrobiony!). Oczywiście uważam, że nowy soft może ten proces przyspieszyć!

… a może naprawdę czasem jest przypadek i prawo jakiejś serii – skąd to wiesz? Na razie się myliłeś w tych poradach do moich X1 i X3... ;)

To tyle w tym temacie z mojej strony, bo w zasadzie takim tonem (troszkę złośliwy i daleki od prawdy jak się okazuje…) zakończyłeś dalszą wymianę treści w tym miejscu i co uważam jest ze szkodą dla tego forum…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rob72 - a tak odrobine czepiajac sie. Te karty pamieci co masz, to w jakiej sa klasie? Class4? Mozesz zrobic syntetyczny test odczytu i zapisu w dowolnym benchmarku. No i dla pewnosci to karty kupowane w sklepie, a nie od najtanszych sprzedawcow allegro? Bo te tanie karty nie maja nic wspolnego z parametrami jakie powinny miec i np taka "ekonomiczna" Class10 potrafi miec 3,5MB/s w zapisie.

 

Moze czepialstwo, ale az trudno uwierzyc, zeby ktos mial takiego pecha, ze kazdy kolejny sprzet trafia do niego wadliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rob72 na forum jest po kilkunastu, kilkudziesięciu użytkowników takich jak ty DAP-ów i tylko tobie trafiły się w różnych dap-ach takie problemy? Ja mam X1, M1 i X5 III, karty kupuję w sklepach typu x-kom lub Biedra w promocjach i nie doświadczyłem twoich niedogodności. Nigdy żaden z w/w moich dap-ów nie grał poniżej 8 godzin. Słucham flac 24/48 lub 96 a więc dużo bardziej wymagające niż mp3 nawet 320. Więc nie wiem co ty wyrabiasz. Sprawdź kompa i karty pamięci. Może razem z muzyką wrzucasz jakieś śmieci? 

Jeśli prawdę prawisz to jesteś super, hiper pechowcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30 kwiecień 2017 o 21:29, sn4ke napisał:

@rob72 - a tak odrobine czepiajac sie. Te karty pamieci co masz, to w jakiej sa klasie? Class4? Mozesz zrobic syntetyczny test odczytu i zapisu w dowolnym benchmarku. No i dla pewnosci to karty kupowane w sklepie, a nie od najtanszych sprzedawcow allegro? Bo te tanie karty nie maja nic wspolnego z parametrami jakie powinny miec i np taka "ekonomiczna" Class10 potrafi miec 3,5MB/s w zapisie.

 

Moze czepialstwo, ale az trudno uwierzyc, zeby ktos mial takiego pecha, ze kazdy kolejny sprzet trafia do niego wadliwy.

Te karty to klasa 10 (Kingston, Goodram, Transcend - kupowane w komputroniku) są oki, czyli są szybkie, bo sprawdzałem hdtune i mają deklarowane parametry. Jest tu ok :)

Chyba miałem pecha... jak widzę dopiero Z6 nie wykazuje problemów, bo to co pisałem to nie jest wada, tylko chyba ilość plików mp3 na karcie (ponad 5500...) i nawet Z6 potrzebuje czasu żeby to zeskanować, na razie to jest te 60 sekund, ale to nie jest problem bo skubaniec gra jak marzenie, odlot... :) 

Dnia 30 kwiecień 2017 o 21:47, Jaro54 napisał:

@rob72 na forum jest po kilkunastu, kilkudziesięciu użytkowników takich jak ty DAP-ów i tylko tobie trafiły się w różnych dap-ach takie problemy? Ja mam X1, M1 i X5 III, karty kupuję w sklepach typu x-kom lub Biedra w promocjach i nie doświadczyłem twoich niedogodności. Nigdy żaden z w/w moich dap-ów nie grał poniżej 8 godzin. Słucham flac 24/48 lub 96 a więc dużo bardziej wymagające niż mp3 nawet 320. Więc nie wiem co ty wyrabiasz. Sprawdź kompa i karty pamięci. Może razem z muzyką wrzucasz jakieś śmieci? 

Jeśli prawdę prawisz to jesteś super, hiper pechowcem

Hiper pechowcem... naprawdę :)

 

...na razie ciesze się Z6 - gra doskonale! Ma taki ciepły (analogowy) dźwięk, coś wspaniałego! Stara muzyka elektroniczna wypada znakomicie (Tangerine Dream, Klaus Schulze...). Z6 potrafi bardzo wiele "wycisnąć" ze starych niedoskonałych nagrań, zdecydowanie je wzbogaca. Polecam! :)

 

...czekam więc na nowy firmware ! ;)

Co do aku i czasu pracy, to sprawdzam po ponownym naładowaniu do 100%. Zobaczymy, zapewne to sprawa "uformowania" się baterii w Z6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie uformowania, tylko pewnie skanowanie karty i budowanie bazy pożera baterię w takim tempie. Nie wiem jak jest w tym odtwarzaczu, czy aktualizuje bazę na starcie czy nie, ale jeśli tak, to (o ile to możliwe) może warto wyłączyć tą opcję i skanować pliki tylko kiedy to jest potrzebne. Na FiiO X1, które miałem odtwarzacz potrafił się na bardzo długo zamyślać przy aktualizacji bazy, obecne DX50 też skanuje konkretną ilość czasu, ale ja zawsze wyłączam tą opcję, bo wolę przeglądać folderami niż wybierać utwór z dziwnie posortowanej listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę świetny grajek. W niektórych aspektach jest lepszy niż... praktycznie każdy inny. Tylko trzeba mu dopasować słuchawki. No i lubić takie granie, bo nie jest bez wad, nie ma super dynamiki czy szczegółowości. Dla mnie to jednak nie jest najważniejsze. Barwowo to jest mistrzostwo, jeśli zgramy go ze słuchawkami. U mnie z FLC8s. Z innymi (np. Listen) muli. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sn4ke - co prawda wyłączyć aktualizacji bibliotek w Z6 nie da rady, ale on to akurat robi baaardzo szybko...ale to może być format  zrobiony pod win do ExFAT! Na FAT32 zapi... oczywiście komunikat o formacie do ExFat Z6 pokazuje, ale różnica jest ogromna... ... jaja? ;)  Format do ExFat robiony oczywiście bez szybkiego formatu... może innym programem sformatować do ExFat? Ciekawe co?

 

Ciekawi mnie też czemu lista folderów nie jest alfabetyczna (generalnie niecała, jakieś 60% tylko), tylko według jakiegoś klucza mi nieznanego, to było na ExFat i Fat32... dwa różne zestawy folderów na karcie, ale i tak on sobie układa według swojego klucza foldery... mieliście coś takiego? Nie jest to jakiś problem, ale ciekawostka jakaś :)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się okaże, że Z6 najlepiej pracuje na FAT32... ;)

 

...co by nie pisać - ten udany DAP wymaga absolutnie nowego, poprawiającego wiele rzeczy firmware i basta! Czekamy na to :)

 

 

Czy tu przypadkiem nie ma jakiegoś jeszcze nowszego softu do Z6? Jego oznaczenie to -  z6_20170105A.nfg, ja mam wgrany -  z6_20170104A.nfg

 

http://huaqidigital.com/xzzq

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rob72 napisał:

Jeszcze się okaże, że Z6 najlepiej pracuje na FAT32... ;)

 

...co by nie pisać - ten udany DAP wymaga absolutnie nowego, poprawiającego wiele rzeczy firmware i basta! Czekamy na to :)

 

 

Czy tu przypadkiem nie ma jakiegoś jeszcze nowszego softu do Z6? Jego oznaczenie to -  z6_20170105A.nfg, ja mam wgrany -  z6_20170104A.nfg

 

http://huaqidigital.com/xzzq

 

Nie ma nowszego. Prace trwają i jak będzie to wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, brunnerius napisał:

Pytanie, czy Z6 wznawia po ponownym włączeniu od momentu w którym skończyło się słuchać utwór? Dajmy na to doleciał do połowy, wyłączyłem dapa, włączam ponownie wciskam play i leci od połowy.

Nawet lepiej: zapamiętuje miejsce w którym słuchałeś nawet jak przełożysz karty, zapisuje takie ustawienia na każdej karcie! Pod tym wglądem, to stara, dobra szkoła Iriver-a ;)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2017 o 22:28, bigmaras napisał:

 

Nie ma nowszego. Prace trwają i jak będzie to wrzucę.


To przypilnuj ich Maras, Aigo (czy ktokolwiek stoi za Z6) leci sobie w kulki ogolnie, najdrozszy model i najlepszy w serii a ma chyba najgorszy soft w porownaniu z innymi od nich patrzac na opisy na ali. Taki kawal hardware'u i swietna jakosc wykonania a software totalna amatorszczyzna. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, nie jest aż tak źle. W porównaniu do Xduoo X3, to tu jest w miarę normalny soft... co prawda do X3 jest rockbox, ale po jego instalacji zaczyna panować niemały zamęt, choć poprawia bardzo wiele rzeczy ;)

 

Co powinien mieć Z6 w takim razie?

 

1. Gapless - mus w tej klasie, mus Chińczyki i do roboty!!!!!!!! Nie sadze, że to będzie w najnowszym sofcie, ale może się mylę, oby...

2. Informacje o numerze słuchanego utworu w folderze z ilością utworów w danym folderze, czyli coś co wszyscy mają... (to co jest, to chyba za mało...)

3. Mimo wszystko więcej "dynamiki" i być może jeszcze sugestywniejsza tzw. "stereofonia". Odnoszę wrażenie, że X3 był bardziej "dziarski", muzyka wyskakiwała z kompletnej ciemności, moim zdaniem to on bardzo czysto grał, choć w Z6 dźwięk jest bogatszy z większą sceną, ale być może jakby lekko za ciepły ("analogowy"), a to kosztem dynamiki chyba zrobiono (tego nie da się poprawić equalizerem, za słaby jest w Z6)

4. Przeglądanie folderów alfabetycznie, choć jest patent jak to zrobić i to nawet pod ExFat...

5. Są błędy w Music List (kolejność utworów w zakładce Albumy...)

 

W sumie niewiele trzeba żeby zrobiono z tego topowy sprzęt moim zdaniem :)

 

Co byście dodali jeszcze?

 

6. Możliwość całkowitego wyłączenie diody podświetlającej płytkę dotykową. Na razie można to "prawie" wyłączyć, bo jak wciskasz, to się jednak to uruchamia, a mogła by być opcja całkowitego wyłączenia diody (w nocy to przeszkadza)

 

7. Krótszy czas uruchamiania - uśredniając jest to jakieś 30-40 sek. choć ja uzyskałem na karcie 64GB chyba z 70 sekund (ExFat), ale na karcie 16GB już tylko 15 sekund... zapewne to jest uzależnione od ilości bibliotek na karcie, zapewne powyżej 5000 Z6 bardzo spowalnia w czasie uruchamiania. Gdy wrzucamy same FLAC-ki to nie ma problemu, taka biblioteka będzie w sumie nieduża ze względu na objętość plików FLAC.

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś się nie zdziwił.

Gaplessa często nie mają wielokrotnie droższe odtwarzacze, a prędkość uruchamiania jest wśród tych szybszych.

 

Natomiast w dźwięku niekoniecznie coś zmienią. Kto ma Z6, to pewnie i dobrał sobie słuchawki, które teraz straciłyby synergię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sir Nick napisał:


To przypilnuj ich Maras, Aigo (czy ktokolwiek stoi za Z6) leci sobie w kulki ogolnie, najdrozszy model i najlepszy w serii a ma chyba najgorszy soft w porownaniu z innymi od nich patrzac na opisy na ali. Taki kawal hardware'u i swietna jakosc wykonania a software totalna amatorszczyzna. 
 

 

1) Aigo nie jest producentem tego urzadzenia ani nie wiem czy w ogóle jakikolwiek sprzęt produkuje bo większość z jego oferty to rebrandy

2) Czy lecą w "kulki"? nie sądze, gdyż nie ma krytycznych błędów a odtwarzacz cieszy się dobrą opinią i bardzo wysyką sprzedażą na świecie. Co do funkcjonalności to nigdy się nikogo nie zadowoli a skoro uważasz, że ten soft to "amatorszczyzna" to zdecydowanie odradzam Ci jakiekolwiek chińskie grajki bo uwierz mi, że mam trochę sprzętu na testach właśnie i soft od Z6 to prawdziwy rarytas w porówaniu do co niektórych.

3) Porównywanie softu z innymi odtwarzaczami od różnych producentów i na podstawie opisów na ali to nie zbyt celny argument :]

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Inszy napisał:

Żebyś się nie zdziwił.

Gaplessa często nie mają wielokrotnie droższe odtwarzacze, a prędkość uruchamiania jest wśród tych szybszych.

 

Ja natomiast się dziwię. Mój M1 ma gapless, zaś z kartą 200 GB zapchaną w ok. 25% wynosi dokładnie 9 sekund. Kosztuje tylko 100 zł więcej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności