Skocz do zawartości

mod - O2 Headphone Amp


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Ooo otóż to Patryk, bardzo fajnie ująłeś ostatnią część wypowiedzi :)

Black Pearl to swoista ikona i jako taki może być uznany za wejście do hi end-u za dość rozsądną cenę :)

 

Nie słuchałem, ale Patrykowi jako człowiekowi ufam bo ma wyrobiony słuch ale także obszerną więdzę, więc wie co pisze, a nie pisze co wie :D

 

Konstrukcje jak O2 to Chinczycy niemal codziennie jakieś nowe na ebay dodają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk - mnie nie przekonuje takie tłumaczenie. Nie tyle nie udostępnianie schematu mnie tutaj mierzi co cena. Teraz 1800zł, a przedtem o ile pamiętam wynosiła 2300zł (widać nie schodził to spadła). Nie umniejszam wkładu pracy Majkela, ale jako osoby która ma ograniczony budżet i która chce słuchać tylko muzyki (a nie sprzętu) nie chcę płacić za wzmacniacz ~2000zł (za coś co ma być przezroczyste w torze!). Jeśli to naprawdę tyle zachodu przy tym BP to trzeba zrobić po prostu nową konstrukcje, która będzie łatwo powtarzalna i tania w produkcji. Ale po co skoro można tak doić na tym co jest :). No ale taki wzmacniacz przecież sam grać nie może, trzeba jeszcze do tego kabelki za 1kzł dorzucić ;)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Piotr źle liczysz :)

Zobacz koszt BCL w obudowie to ok. 500zł, LC to jakieś 750zł, Matrix ok. 100zł więcej. A oryginał to koszt ok. 4500zł.

 

Wszystko to zagra podobnie, więc taki BP ma dobrą cenę patrząc na Lehmanna np :)

 

Oczywiście, że się da taniej, ale po Majkel ma go sprzedawać i nic nie zarobić, skoro dużo droższe konstrukcje są ? To są prawa rynku, chłop też studiów nie zrobił w 5 min, dla mnie jeśli już się czepiać to można trochę do ceny Sonica, ale BP ma cenę nawet bardziej niż dobrą, szczególnie, że z Majkelem można po ludzku pogadać, potargować się oraz po prostu zapytać czemu tak a nie inaczej.

 

Wolałbym dać swojemu zarobić niż Chinczykowi :)

Edytowane przez mikolaj612
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widze, ze skoro nie chcesz przeznaczyc takich pieniedzy na wzmacniacz, to na sile probujesz znalesc usprawiedliwienie dla ktorego taki zakup jest glupota :P. Cena jak cena, temu komu nie pasuje to nie kupuje. 2300zl to kosztowala kiedys wersja Black Pearl Deluxe ktora po modyfikacjach zasilania oraz w innej obudowie zwie sie teraz Sonic Pearl(5990zl). Gdyby Majkel chcial klepac znane schematy i tworzyc sprzet niczym nie wyrozniajacy sie od konkurencji, to by to mogl robic, no ale niektorzy maja wieksze ambicje. ;)

 

PS- W zyciu nie chodzi o to by sie najesc, tylko zeby zjesc ze smakiem. ;)

 

Jezeli chodzi o cene sonica, to jest to cenowy konkurent Shiit mjornira, HiFimana EF-6 oraz Burson conductor. Z testow wyszlo, ze Sonic Pearl gra jednak najlepiej. :P

Edytowane przez patrykvel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie to miałem na celu. Mam raczej odwrotne wrażenie, mianowicie takie, że chcesz powiedzieć, że złożenie o2 to głupota bo nie gra jak klon lehmanna czy też Black Pearl.

 

Pytanie nie jest czy można zrobić coś lepszego od o2, pytanie jest tylko czy da się zrobić coś lepszego za 50 dolarów?

Jeśli tak to na co czekacie świat zwykłych słuchaczy muzyki będzie was uwielbiał jeśli tego dokonacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie kupic muzykalnie i dobrze grajacego wzmaka w rozsadnych pieniądzach. Ja kupilem Little Beara B1 (bodajże klon Muse'a) Razem ze wszystkimi modyfikacjami jakie zrobiłem (nawet licząc ze kupilbym nowego) to kwota w okolicach 400 pln. Pozostaje mi poprawić jeszcze trwałość baterii (bo teraz max 4h), ale nawet po tym nie bedzie to wiecej jak 500 pln. I mam naprawdę pięknie grający wzmak (tak, zakochałem się w nim teraz).

 

A wracając do O2 - to w takim razie co kupic do tych 400 pln, rozsądnego co będzie lepsze od O2 ?

 

Edyta: widze, ze propozycje już są - jednak BCL bez obudowy nie nadaje się, żeby go spakować w plecak i wziac do pracy...

Edytowane przez Fatso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no wali cenę 900zł bo myslisz, że ja trafo od toroidy.pl, gniazda RCA Neutrika, obudowę, ALPS RK27, OPA2228P albo LT1028 i inne naprawdę wcale nie tanie elementy, które często kupuje z UK mam za darmo ?

 

900zł to i tak jest dobra cena jak za klona, który gra lepiej niż Matrix, LC, czy oryginalny Lehmann :)

 

Bo ja akurat do środka do niego nie żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na EBAY widziałem fajny wzmak na NE5534 albo 5532, chyba był portable, ale miał naprawdę sporo mocy a płytka była śmiesznie prosta, kosztowało to w zasadzie tyle co kilka piw :)

 

Trafo ok. 90zł.

 

Obudowa czasem nawet 200zł.

 

Dolicz do tego drobnicę jak gniazda, kondy opamp i już na tych gówienkach wychodzi nie rzadko więcej niż 300zł (a są jeszcze Orange Dropy, rezystory, przewody).

 

ALPS RK27 też potrafi zakoszotwać 70zł.

 

A ja za darmo przy tym nie będę siedzieć, ogólnie to ja kupuje gotowca za 500zł i go przerabiam bo wtedy jest największa opłacalność dla obu, ja mam mniej paczek do zamówienia, klient ma min o 100-200zł taniej.

Edytowane przez mikolaj612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej musi zagrać lepiej. Co najmniej 3x lepiej :D

 

 

Stwórzcie mi wzmacniacz wielkości o2, grający jak LC, z impedancją <2om za 300zł a będę was wielbił po wsze czasy.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej musi zagrać lepiej. Co najmniej 3x lepiej :D

 

 

Stwórzcie mi wzmacniacz wielkości o2, grający jak LC, z impedancją <2om za 300zł a będę was wielbił po wsze czasy.

Misiek, moze 400, ale gra lepiej :) ma dokladnie 2 ohmy na wyjsciu :)własnie go mecze z sennkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie w czym przejawia się lepsza transparentność?

Czystością i rozdzielczością dźwięku. Dla mnie to był szok, ale negatywny, bo wtedy myślałem że wzmak powinien coś dodawać :P

 

o2 transparentny, ale nie tworzy wrazenia transparentności i tu jest pies pogrzebany.

 

Na razie do lamp nie chcę wracać. Dobry tranzystor ma cechy których potrzebuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk - mnie nie przekonuje takie tłumaczenie. Nie tyle nie udostępnianie schematu mnie tutaj mierzi co cena. Teraz 1800zł, a przedtem o ile pamiętam wynosiła 2300zł (widać nie schodził to spadła). Nie umniejszam wkładu pracy Majkela, ale jako osoby która ma ograniczony budżet i która chce słuchać tylko muzyki (a nie sprzętu) nie chcę płacić za wzmacniacz ~2000zł (za coś co ma być przezroczyste w torze!). Jeśli to naprawdę tyle zachodu przy tym BP to trzeba zrobić po prostu nową konstrukcje, która będzie łatwo powtarzalna i tania w produkcji. Ale po co skoro można tak doić na tym co jest :). No ale taki wzmacniacz przecież sam grać nie może, trzeba jeszcze do tego kabelki za 1kzł dorzucić ;)

Powiedz mi jaka firma Ci podaje jak skonstruować swoje sprzęty??? Bo parametry itp to normalnie możesz sprawdzić na stronie. Tak samo możesz rozebrać każdy sprzęt jak BP i zobaczyć co w środku siedzi. Majkel nie jest fundacją charytatywną, od wielu lat konstruował wzmacniacze i ciągle je ulepszał, teraz ma firmę i swoje produkty, tak jak różne firmy, Fiio itp. Jak chcesz być taki mądry MrB to zacznij rozdawać swój sprzęt za darmo :P Są dobre sprzęty to kosztują, a kiedyś stare moonlajty tj. v4 kosztowały dużo mniej, ale to był poziom Forum608, więc i cena była zbliżona.

Również nie wiem o co Ci chodzi z ceną, kiedyś BP kosztował ~1400 bodajże, teraz 1700 bo jest VAT. Ponadto poczytaj recenzje i opinie i zauważ, że BP bije sprzęty droższe od siebie.

I nie wiem o co Ci chodzi z kabelkami, nie musisz kupować kabli za 1kzł, żeby BP dobrze zagrał.. Majkel kable od wielu lat ulepszał, zauważ, że niektóre firmy robią IC za 30kzł - i nawet na tym forum są ludzie co kupują kable za kilka kzł, bo widzą, że są tego warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel nie jest fundacją charytatywną,

No z pewnością nie jest :)

 

Podajesz przykład cen wziętych z kosmosu za przykład uzasadnienia ceny? Cóż ten argument do mnie nie trafia

 

Nigdzie nie napisałem że ceny Majkela jakoś źle się wpasowują w rynek bo jak tak porównywać to jest całkiem ok. Mi chodzi raczej o to że cały ten rynek jest pochrzaniony i jego ceny.

 

a o2 to inicjatywna oddolna i zamiast ją krytykować to weźcie chłopaki z niej przykład, rozwińcie ją lub stwórzcie własne projekty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej musi zagrać lepiej. Co najmniej 3x lepiej :D

 

 

Stwórzcie mi wzmacniacz wielkości o2, grający jak LC, z impedancją <2om za 300zł a będę was wielbił po wsze czasy.

Misiek, moze 400, ale gra lepiej :) ma dokladnie 2 ohmy na wyjsciu :)własnie go mecze z sennkami :)

Możesz coś wiecej ile trzeba tam modyfikować ??

Zwykły misiek nie nie daje dzwięku jakoś specjalnie wciągającego.

 

Etam sprzecacię sie nie potrzebnie, każdy z nas ma jakieś tam wyobrażenie o dzwięku i w ramach tego obrazu odnosi sie do sprzetu.

Muzykalny u mnie nie musi sie równać muzykalności innej osoby. Bo jedna oczekuję równowagi a druga np więcej basu aby nie było sucho. Jeśli spełni oczekiwania będzie muzykalny dla tej osoby, co znowu nie musi się równać z tym żę będzie muzykalne dla innej.

Tak jak u mnie lubie ipod video bo jest on taki neutralno muzykalny z koleji dla innego bedzie suchy i ostry, gdzie dla mnie jego np meizu bedzie przebasowione jemu bedzie muzykalne (spełni jego oczekiwania wzgledem basu).

 

Także nasze granice sa pływające w skali ogólnej.

Po to sa wzorce, ale muzyka sama w sobie to zlepek mniej i bardziej subiektywnych odczuć. Nie ma tak jak w obrazie 255, 255, 255 to biel a 0,0,0 to czerń.

 

MrB ceny nie są chore tylko polityka naszej władzy, że ceny mamy w euro a zarobki w zł, więc u nas wszystko jest dla nas drogie.

Edytowane przez retter6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności