Skocz do zawartości

retter

Rekomendowane odpowiedzi

maciux

 

Jakbyś ocenił konfrontacje ts671 vs HM5 na o2/odac ? Mam na myśli scenę, rozdzielczość i dociążenie basu. Tyle pochwał tych słuchawek, że korci mnie by załatwić ich odsłuch, bo trochę ciężko mi uwierzyć, że za te 279 zł dostanę lepszy dźwięk od brainwavz'ów.

Ciekawi mnie też czy jest sens podpinać te Takstary pod e10/e07k, bo miałbym obawy przed destrukcją sceny i przyciemnieniem.

 

HM5 to konstrukcja zamknięta, TSy są otwarte - sporo różnic wynika tylko z tego. HM5 są monitorowe, precyzyjne, nieefektowne - prawie bez sceny. Takstary relaksujące, muzykalne - bardziej "audiofilskie" ze swobodniejszą sceną, głębią i nasyceniem. TS-671 cieplejsze i ciemniejsze, ale też gładsze.

 

Destrukcja sceny pewnie nastąpiłaby na FiiO - za to na E07k barwa mogłaby być ciekawa, lżejsza, mniej nasycona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że jest z nimi podobnie jak z cal!(przynajmniej parę lat temu) - świetna cena, biją droższe modele itp. tylko, żeby tego doświadczyć, trzeba mieć źródło na poziomie klona Lehmana, lub wyższym.

 

Nie wiem jak TS671, ale Hi2050 przegrały u mnie od razu z HD650 i X1. CAL są mega przyjemne, ale dla mnie nie wyjdą ze średniej budżetowej półki. W audio tak czy siak będzie kwestią gustu. Wielbiciel Beatsów by Dr.Dre przyjdzie i powie, że hifi gra mu płasko, bez życia. Bo wyższe granie sprowadza się do microdetali a nie do charakteru, ten może być ciekawszy i w niższej półce. Dlatego czasem śmieszy mnie na forum polecanie najwyższych najdroższych modeli, z pominięciem gustu słuchacza. Coś co zagra lepiej (więcej micro, mniej koca) nie oznacza, że na starcie zagra przyjemniej. Dla każdego coś miłego w tym hobby i nie musi być drogo. Lecz trzeba umieć czytać między wierszami, żeby nie dać się zakręcić i nakręcić na niepotrzebny zakup.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta Górniak - "Dotyk".

 

Asus Xonar Essence ST + Takstar TS-671.

 

Szept. Fortepian. Chórki. Plany. Których oddalenie da się określić co do metra. A potem ten saksofon...

 

Odpadłem. Umarłem. Nie ma mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli wychodzi na to, że jest z nimi podobnie jak z cal!(przynajmniej parę lat temu) - świetna cena, biją droższe modele itp. tylko, żeby tego doświadczyć, trzeba mieć źródło na poziomie klona Lehmana, lub wyższym.

 

Nie wiem jak TS671, ale Hi2050 przegrały u mnie od razu z HD650 i X1. CAL są mega przyjemne, ale dla mnie nie wyjdą ze średniej budżetowej półki. W audio tak czy siak będzie kwestią gustu. Wielbiciel Beatsów by Dr.Dre przyjdzie i powie, że hifi gra mu płasko, bez życia. Bo wyższe granie sprowadza się do microdetali a nie do charakteru, ten może być ciekawszy i w niższej półce. Dlatego czasem śmieszy mnie na forum polecanie najwyższych najdroższych modeli, z pominięciem gustu słuchacza. Coś co zagra lepiej (więcej micro, mniej koca) nie oznacza, że na starcie zagra przyjemniej. Dla każdego coś miłego w tym hobby i nie musi być drogo. Lecz trzeba umieć czytać między wierszami, żeby nie dać się zakręcić i nakręcić na niepotrzebny zakup.

 

Podpisuję się pod Twoją wypowiedzią Mr.B obiema łapami, wcześniej dzięki różnym wypowiedziom kupiłem słuchawki , nie posłuchałem Ciebie ( a pytałem )okazało się że potrzebują jednak innego źródła, tak samo wszyscy, którzy piszą 671 niech dodają na czym to u nich gra, i w czym się sprawdzi. Jaki ma sens dla takiego zwykłego " słuchacza " jak ja , zakup słuchawek za 250 +150 recabling + 1000 zł na źródło , aby to zagrało - żaden.Czyli trzeba je porównywać do słuchawek za min. 1000 zł mi wychodzi. Dodałbym bym do tego rady typu nie kupuj słuchawek za 200 bo te za 600 są lepsze, porównać owszem należy do innych , ale tylko brzmieniowo.,

porównują słuchawki za mało jest odniesień co do ich brzmienia na konkretnych utworach, może należałoby ustalić jedną listę z różnych gatunków, każdy miałby możliwość odniesienia się do konkretnych nagrań.

Edytowane przez slawekxyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta Górniak - "Dotyk".

 

Asus Xonar Essence ST + Takstar TS-671.

 

Szept. Fortepian. Chórki. Plany. Których oddalenie da się określić co do metra. A potem ten saksofon...

 

Odpadłem. Umarłem. Nie ma mnie.

Miałem podobne wrażenia na tej płycie, tylko, że na HE400. Na TSach jeszcze jej nie słuchałem ale znając charakter tych słuchawek, to też będzie świetnie.

 

@slawekxyz - dużo na ten rekablig policzyłeś, czyżbyś chciał je na srebrzonych kabelkach robić?

Co do gatunków w których TSy są dobre, to wszelkie nie wymagające dużej ilości basu a zwłaszcza te na "żywych" instrumentach. Chociaż muszę przyznać, że po modzie padów to i Daf Punk brzmi na nich nieźle, co prawda zwraca się uwagę raczej na inne detale, ale basu w sumie nie brakuje :) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta Górniak - "Dotyk".

 

Asus Xonar Essence ST + Takstar TS-671.

 

Szept. Fortepian. Chórki. Plany. Których oddalenie da się określić co do metra. A potem ten saksofon...

 

Odpadłem. Umarłem. Nie ma mnie.

I to jest właśnie to, tak powinno się czuć muzykę. Teraz wiesz czemu tak bardzo je lubię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Edyta Górniak - "Dotyk".

 

Asus Xonar Essence ST + Takstar TS-671.

 

Szept. Fortepian. Chórki. Plany. Których oddalenie da się określić co do metra. A potem ten saksofon...

 

Odpadłem. Umarłem. Nie ma mnie.

Miałem podobne wrażenia na tej płycie, tylko, że na HE400. Na TSach jeszcze jej nie słuchałem ale znając charakter tych słuchawek, to też będzie świetnie.

 

@slawekxyz - dużo na ten rekablig policzyłeś, czyżbyś chciał je na srebrzonych kabelkach robić?

Co do gatunków w których TSy są dobre, to wszelkie nie wymagające dużej ilości basu a zwłaszcza te na "żywych" instrumentach. Chociaż muszę przyznać, że po modzie padów to i Daf Punk brzmi na nich nieźle, co prawda zwraca się uwagę raczej na inne detale, ale basu w sumie nie brakuje :) .

 

Trochę może przesadziłem z rekablingiem , ale ze źródłem już chyba nie , zgodzisz się ,że na źródło i wzmacniacz do nich potrzebna jest już większa kwota niż są warte, ( a może za te 260 zł są słuchawki które zagrają podobnie z bele czego :) ) chodziło mi o to że pisanie o tym jak graja bez wyraźnego zaznaczenia na czym da się to brzmienie uzyskać może być mylące dla wielu użytkowników forum.

+ w tym miejscu dla Thomm -a który wyraźnie pisze na czym i czego mu sie dobrze na nich słucha.

z w/w powodów muszę odpuścić zakup , i tak plotę, bo chyba trochę Wam zazdroszczę :(

Edytowane przez slawekxyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slawekxyz

 

Prodigy 7.1 Hi-Fi/LT wyrwiesz na alledrogo za jakieś 200-300zł, plus jakieś 100zł za recabling i zamykasz się w cenie 700, 800 zł max. To i tak połowa tego, co musiałbyś wydać na same, "markowe" słuchawki grające tak, jak te TS'y (HD600/K701). Sorry Panowie, ale to jest dosłownie ta sama półka/klasa grania, co w produktach Niemców/Austriaków. Ta sama półka, jeśli nie wyżej. A te słuchawki kosztują ułamek tego, co trzeba wydać na produkty konkurencji.

 

Im dłużej ich słucham, tym bardziej dochodzę do wniosku, że jednak wymagają dobrego źródła (tak, jak napisali wcześniej Koledzy), ale zakładając, że nawet karta/DAC za około 1000zł jest w stanie spokojnie je odpowiednio napędzić to i tak całościowo się to kalkuluje. Bo HD600 a tym bardziej K701/Q701 też nie zagra z byle czego.

 

Po pierwszym szoku, który dość obrazowo tutaj opisałem ;) jednak dużo lepiej słucha mi się TS-671 na Xonarze. I zgadzam się, te słuchawki wymagają dobrego źródła. Ale jak już im się takie zapewni, to odwdzięczą się z nawiązką.

 

:)

 

Hey - "Cisza, ja i czas".

 

Zakochałem się w tych słuchawkach. Po prostu.

 

edit: Live - "Overcome". Bajka.

 

IMHO symfonika, i wszystko się o nią ocierające (np. partie fortepianowe itd.) brzmią na tych Taksach kosmicznie. Jak się do tego doda tak jak w tym kawałku, bliski, intymny wokal to już zupełnie można odlecieć.

Edytowane przez Thomm
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat słucham na D03k + LC (modyfikowany), ale to nie znaczy, że na słabszym wzmacniaczu będzie jakoś katastrofalnie gorzej.

D03k to jakieś cudo nie jest, aczkolwiek ma bardzo dobry stosunek cena/jakość i głównie z tego powodu się u mnie znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zakochałem się w tych słuchawkach. Po prostu.

 

Spokojnie, niektórzy zakochiwali się w Denonach a za kilka tygodni były już w komisie ;)

 

No nie porównuj jakichśtam Denonów do Takstarów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomm daj sobie i taksom miesiąc na wzburzony okres miodowy :D miej tyle fanu ile chcesz.

Poczekaj do 600h i wymiany kabla wtedy albo powiesz eeeee albo WooooooW :D:)

Co byś ludziom nie napisał nie powiedział to i tak ich własny odsłuch tego samego nie powie, ile byś wiedział po opisach tu ? a ile sam widzisz po swoich odsłuchach ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakochałem się w tych słuchawkach. Po prostu.

 

Spokojnie, niektórzy zakochiwali się w Denonach a za kilka tygodni były już w komisie ;)

Tyle , że nabyli z tej miłości do d600 , d7100 :) a d600 nie sprzedali tylko zamienili na hd600 :)

Dobra przyznam się: też się zakochałem w ts671, pro80, d7100, hd600, k701 :)

 

 

 

Wysłane z mojego iPod touch przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomm daj sobie i taksom miesiąc na wzburzony okres miodowy :D miej tyle fanu ile chcesz.

Poczekaj do 600h i wymiany kabla wtedy albo powiesz eeeee albo WooooooW :D:)

 

Co byś ludziom nie napisał nie powiedział to i tak ich własny odsłuch tego samego nie powie, ile byś wiedział po opisach tu ? a ile sam widzisz po swoich odsłuchach ? :)

Ja po prostu jestem w ciężkim szoku, że nie wygrzane, nie recablowane słuchawki za 300zł mogą tak grać :o

 

I już wiem, że będę miał dwie pary TS-671. Te, które mam teraz na uszach jak się wygrzeją pójdą do recablingu, natomiast kupię drugą parę, która zostanie ze stockowym kablem (tak do porównań na przyszłość).

 

Ile się dowiedziałem po opisach tych słuchawek w tym wątku? Na tyle dużo, że zaintrygowany je kupiłem. I nie żałuję. Nie żałuję każdej wydanej na nie złotówki. I za to jestem Wam wdzięczny :) Natomiast własne odsłuchy przerosły to, czego mogłem się spodziewać czytając posty w tym wątku.

 

 

BTW: Depeche Mode - "Freelove". Hmmm...

 

Do rockowej elektroniki też się idealnie nadają.

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak od 0 wystartowałeś do 671 to sie nie dziw, spory szok

 

To chinczyk i tego typu woow jest jeszcze kilka 681, 668b (lubie je), hd6000, sflo2, fajnie ze za małe pieniądze można mieć taki wybór tyle frajdy :)

A nie tam od razu klocki po 1kzł +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retter, tyle, że ja miałem kilka modeli Superluxów na uszach i prawdę mówiąc jakiegoś ogromnego wrażenia na mnie nie zrobiły.

 

Stosunek ceny do tego, co oferują mają owszem korzystny, ale nie powaliły mnie tak jak swego czasu np. recablowane CAL'e.

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tyle , że nabyli z tej miłości do d600 , d7100 :) a d600 nie sprzedali tylko zamienili na hd600 :)

Dobra przyznam się: też się zakochałem w ts671, pro80, d7100, hd600, k701 :)

 

 

 

A co na to żona. Nie jest zazdrosna? A może ma obawy, że podzieli los słuchawek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takstary można mieć za 150zł. W tej cenie często nie ma dobrych budżetowych doków. Jeśli chcecie porównywać SQ/cena to wyjdzie na to, że 97% wyższych modeli jest nieopłacalna. Ale takie porównania nie są racjonalne, bo model z innej stajni może mieć cechę, której takstary po prostu nie mają i wtedy żadna cena nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie całą dyskografię Depeche Mode przesłucham na tych słuchawkach...

 

"101" - mniam. Ale to koncertówka, a to żywioł tych Taksów. Tyle, że studyjne nagrania DM też na TS-671 brzmią kapitalnie.

 

Coś mi się wydaje, że zacząłem na nowo odkrywać muzykę, którą (w całej, własnej ignorancji) wydawało mi się, że już znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś może wykres 671, i do jakich słuchawek graniem są najbardziej zbliżone ( niezależnie od ich ceny :) )

szkoła grania podobna do hi2050, k860 ale to nadal nie to "671 są inne"

 

sygnatura tonalna to odwrócona V, wszystko pisze w recenzji w pierwszym poscie tylko ludzie kurde CZYTAJCIE a nie zadawać pytania licząc na odpowiedz podana pod nos ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega manuelvetro w wylęgarni recenzji przedstawił swoją bardzo ciekawą konkluzję na temat przygody z wręcz Hi-Endowym sprzętem w odniesieniu do flagowych Takstarów -> klik

 

Pro80 oraz TS-671

Ten sam przetwornik w 2-ch konstrukcjach - otwartej i zamkniętej. Biorąc pod uwagę poprawność brzmienia tj. najwierniejszego przeniesienia sygnału, najbardziej zrównoważonego, szczegółowego z poprawną separacją instrumentów oraz przestrzenią. Rozumiem że można brzmienie określić na kilkadziesiąt sposobów moim wyznacznikiem jest portal golden ears i wykres opisujący Pro80 (niestety nie ma żadnego otwartego Takstara):

 

ead174125a68eb4fddb9173678a20185.PNG

 

Wiem że to nie łatwe pytanie lecz zestawiając te 2 modele który wg. Was zagra poprawniej, lepiej, naturalniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności