Skocz do zawartości
  • 0

new_oscar

Pytanie

Cześć 👋

 

Powracam na forum po 12 latach przerwy od przesadnego skupiania się na jakości audio 😏

Wraz z tą decyzją przychodzą zmiany co do preferencji dźwiękowych. Z wygrzebanych z szafy ATH-M40X i DACAMPa Beresford TC-7510 przestałem już czerpać frajdę. (swoją drogą, ciekawe kto jeszcze pamięta czasy jak na forum ten DAC był taki uwielbiany? 🤔)

 

Nadszedł czas na nowego dacampa: Topping DX5, do którego szukam słuchawek.

Do tej pory byłem zwolennikiem zamkniętych, głównie z uwagi na użyteczny aspekt. To znaczy pełne odcięcie od otoczenia.

Teraz, kiedy moje otoczenie jest pozbawione przeszkadzaczy, jestem skłonny do eksperymentów. 

 

Mam na oku 2 pary słuchawek:

 

Różnica w cenie znaczna, więc rodzi się pytanie czy warto dopłacać ~1k zł, żeby usłyszeć znikomą różnicę? Najchętniej przekonałbym się na odsłuchu w @MP3store w Gdańsku, bo jeszcze przez pare tygodni mieszkam nad morzem. Czy takie coś jest możliwe lub czy ktokolwiek na tym forum posiada takie słuchawki do szybkiego odsłuchu w salonie? Lub czy sam MP3store jest w stanie zapewnić takie na odsłuch?

Ze swojej strony chętnie podzielę się posiadanym sprzętem - np. wspomnianym DX 5, bo to jeszcze rzadkość na PL rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Ja bym powiedział, że wszystko kwestia gustu. Ostatnie parę dni wykombinowałem sobie EQ do takstarów (a reagują na niego dość wdzięcznie) i tylko na nich słucham bo mi tak przypadła do gustu uzyskana barwa. Technicznie nie mają się czego wstydzić. Hifimany może tam wyciągną więcej jakiś detali (podbita góra) i mają bardziej otwarty przekaz - tutaj natomiast jest trochę więcej dociążenia i muzykalności na padach od sendy przestrzeń jest całkiem dobra ale zostaje trochę pogłosu, który można lubić za wrażenie głębi. Jeśli używać EQ to poleciłbym też DT990, można je wyrównać i wtedy dalej mają trochę mniej środka, ale detaliczności niemal identyczna co sundara i przestrzenność równie dobra, większy kop na basie choć lekko słabszym zejsciem. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moim zdaniem różnica w cenie nie odzwierciedli różnicy w jakości, którą w tych modelach uważam za podobną. No ale dalej pozostaną kwestie preferencji brzmieniowych. Obie pary są bardzo opłacalne, choć ponad tysiaka w kontekście Sundar bym osobiście nie dopłacał raczej, tym bardziej że Monoprice M1570 na promocjach latały w granicy 1800-2000 zł. I to już jest mega cena za nie. O ile oczywiście udałoby się taką wynegocjować. 

Niektórzy w M1570 narzekają na wagę, mi tam oprócz może pierwszych kilku dni ona nie przeszkadzała, a sam pałąk i pady (przynajmniej te welurowe bo na skórkach nie sprawdzałem) uważam za bardzo wygodne. Hifimany przynajmniej w kontekście wagi będą bardziej "normalne". 

 

Jeśli chodzi o brzmienie to obie pary są według mnie super, obie można kupić i olać temat bo żeby dostać coś lepszego trzeba by już sporo więcej kasy wyłożyć. 

Sundary (przynajmniej wersja 2020) to granie powiedziałbym trochę bardziej radosne, minimalnie rozjaśnione, a Monoprice takie pochmurne i ponure. Poza tym tonalnościowo obie grają nienagannie bez żadnych większych "peaków i dipów". 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 godziny temu, BearPL napisał:

Obadaj jeszcze Hifiman Edition XS - uważam, że znacznie lepsze niż Sundara i nie takie ciężkie jak M1570.

yep, też mam je na oku, ale dla celów tego posta chciałem zobaczyć porównanie skrajnych opcji :) 

20 godzin temu, Undertaker napisał:

Moim zdaniem różnica w cenie nie odzwierciedli różnicy w jakości, którą w tych modelach uważam za podobną. No ale dalej pozostaną kwestie preferencji brzmieniowych.

[...]

Jeśli chodzi o brzmienie to obie pary są według mnie super, obie można kupić i olać temat bo żeby dostać coś lepszego trzeba by już sporo więcej kasy wyłożyć. 

Sundary (przynajmniej wersja 2020) to granie powiedziałbym trochę bardziej radosne, minimalnie rozjaśnione, a Monoprice takie pochmurne i ponure. Poza tym tonalnościowo obie grają nienagannie bez żadnych większych "peaków i dipów". 

Celowo o preferencjach wcześniej nie wspominałem, żeby skupić się przede wszystkim na porównaniu wartość/cena obu słuchawek :)

 

Moje preferencja prawdopodobnie bardziej wynikają z dotychczasowego obcowania z dynamicznymi sterownikami. To będą moje pierwsze planary. 

"Wydaje mi się", że poszukuje cieplejszych słuchawek, ale tak jak wspomianłem na początku - to ma być eksperyment gdzie jestem otwarty na rewolucję a nie tylko ewolucję. Czy biorąc to pod uwagę nadal proponujesz Sundary?

 

 

20 godzin temu, Undertaker napisał:

Moim zdaniem różnica w cenie nie odzwierciedli różnicy w jakości, którą w tych modelach uważam za podobną.

Obie pary są bardzo opłacalne, choć ponad tysiaka w kontekście Sundar bym osobiście nie dopłacał raczej, tym bardziej że Monoprice M1570 na promocjach latały w granicy 1800-2000 zł. I to już jest mega cena za nie. O ile oczywiście udałoby się taką wynegocjować.

No właśnie tego sie obawiam, że tu wchodzi prawo malejących przychodów typowe dla świata audiofilii  

Nie jestem w stanie tego ocenić, inaczej jak odłuc**jąc bezpośrednio obok tych 2 modeli..

Dlatego będę orgnaizował meet w Gdańśku żeby jakos zebrać ludzi :) Może uda się skompletować grupę, która ma obie pary słuchawek. Już udało mi się namierzyć kolegę z forum @docik, który ma Sundary, więc jeszcze ktoś kto jest szczęśliwym właścicielem M1570 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli cieplejsze granie to stawiam na Audeze Lcd 2 classic o ile nie przeszkadzają ci uzywki bo nowe kosztują wiecej niż M1570. 

 

Dodatkowo Edition XS też wcale nie są złym pomysłem w tym budżecie o ile granie jaśniejsze i bardziej przestrzenne nam przypasuje.

 

Testować zawsze warto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przesłuchałem z 17 par słuchawek, w tym 5 miałem w domu na min. 1 tydzień każdą. Zrobiłem też sobie audiogram i początkowo szukałem słuchawek po FRach :) 

 

Próbowałem dłużej

  • M1570
  • M1060
  • M1070
  • Avantone Planar
  • Denon D7200, D9200
  • XS Edition

 

Rozpiętość cenowa w pewnym momencie była do 8k zł.

 

Ostatecznie kupiłem M1060C, ale zmodowałem na otwarte: 

 

20220717_133022.jpg

Edytowane przez new_oscar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności