Skocz do zawartości

Philips Fidelio X1


Icecoldart

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast po raz kolejny pisac bzdury, posluchaj tych roznic. Czasami czytanie Twoich wypocin, z przymrozeniem oka czy nie, powoduje wysypke na oczach. Sluch masz jak beton to nie slyszysz. Albo nie sluchasz. I wciskasz na lewo i prawo prawdy ojawione. Tymi swoimi teoriami rozpieprzasz kazdy temat w ktorym sie pojawisz. Normalnie masakra. I nawet nie chodzi o to ze nie masz racji, tylko wiedze czerpiesz z niedokladnie wyjasnionych dokumentow z netu, a potem bajdurzysz jak doktor z polibudy jakiejs. Daj sobie wreszcie spokoj z ta krucjata.

 

Wszystkich nieedowiarkow zapraszam na testy abx do wroclawia. Nie przyjmuje marudzenia ze to daleko. Skoromz takim zaangazowanie prowadzicie krucjaty na forum, to kilkaset kilometrow dla ujawnienia prawdy objawionej nie powinno byc problemem. Do tego czasu po prostu nie piszcie o rzeczach ktorych nie sprawdziliscie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Fatso nie jest pogibanym ekstremistą, po drugie dowodow potrzebujesz tylko Ty, Ci co slysza nie musza dociekac dowodow na to, ze nie sa idiotami. Mnie osobiscie to nie obchodzi, jakie sa przyczyny tego, ze podpinam pod te same sluchawki trzy kable i przy kazdym graja inaczej. Wybieram ten, ktory "gra" z nimi najlepiej. Wole słuchać muzyki, a nie dochodzić fizycznych i filozoficznych przyczyn. No ale rozumiem, ze sa i tacy, ktorzy z jakis przyczyn ich dochodza. Ja Ci MrB nie bronie tego, a Ty nie rob ze "slyszacych kable" idiotow tylko dlatego, ze nie chca sie bawic z Toba w udowadnianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dowodzę niczego, tylko właśnie słucham muzyki. Dochodzić dowodów muszą Ci, którzy chcą przekonać innych o istnieniu takich zjawisk. Inaczej jest to tylko opinia... a każdy ma prawo do własnej opinii.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że sceptyk potrzebuje dowodu, tylko o to, że istnieje coś takiego jak ciężar dowodu i spoczywa on tylko i wyłącznie na osobie proponującej daną tezę, a nie na opozycji. Proponent odmawiający przeprowadzenia dowodu stawia się na z góry przegranej pozycji, z kolei wymaganie dowodu od przeciwnika świadczy o kompletnej nieznajomości logiki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... dowodzić dla przyjemności to jedno. A dowodzić dla miliona dolarów to drugie : ]

 

Napisałem wyraźnie. "Bawcie się chłopaki". Czy napisałem, że jesteś idiotą bo słuchasz kabli?

 

Ja nie dowodzę niczego, tylko właśnie słucham muzyki. Dochodzić dowodów muszą Ci, którzy chcą przekonać innych o istnieniu takich zjawisk. Inaczej jest to tylko opinia... a każdy ma prawo do własnej opinii.

Przestań już z tym milionem Randiego. Co niby mają kable do Randiego.. No chyba, że dla Ciebie budowa kabla to jakieś zjawisko nadprzyrodzone.

Ciągle coś naukowcy odkrywają, postęp zachodzi, ale nikt miliona nie dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań już z tym milionem Randiego. Co niby mają kable do Randiego.. No chyba, że dla Ciebie budowa kabla to jakieś zjawisko nadprzyrodzone.

Ciągle coś naukowcy odkrywają, postęp zachodzi, ale nikt miliona nie dostanie.

 

Przecież właśnie o to chodzi, że Randi też przyjmuje ludzi, którzy twierdzą, że słyszą różnicę miedzy poprawnie wykonanym kablem a takim za tysiące dolarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link please.

Zresztą są różnice pomiarowe i materiałów między kablami, więc czego jeszcze chcieć. Również budowa kabli jest zupełnie inna.

Po co negować jakieś sprawy bez testów ? Może zacznijcie hejtować recenzje DACów i słuchawek - bo wszystko przecież dźwięk odtwarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy idą w kable ale każdy olewa wtyczki, a one często nie widziały nawet miedzi a są z mosiądzu czy brązu albo innego niezbyt ciekawego materiału, to samo tyczy się gniazd :)

Para miedzianych profi Neutrika to koszt ok. 80zł, wszystko co tańsze przeważnie jest tylko ładnie pozłacana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link please.

Zresztą są różnice pomiarowe i materiałów między kablami, więc czego jeszcze chcieć. Również budowa kabli jest zupełnie inna.

Po co negować jakieś sprawy bez testów ? Może zacznijcie hejtować recenzje DACów i słuchawek - bo wszystko przecież dźwięk odtwarza.

 

http://lmgtfy.com/?q=randi+cables

 

I założeniem oczywiście są kable bez znaczących różnic pomiarowych mające przenosić dźwięk 1:1. Oczywiście, że kable mogą wpływać na dźwięk przez filtrowanie, ale bezsensem byłoby porównywać kabel filtrujący z neutralnym, nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy idą w kable ale każdy olewa wtyczki, a one często nie widziały nawet miedzi a są z mosiądzu czy brązu albo innego niezbyt ciekawego materiału, to samo tyczy się gniazd :)

 

Para miedzianych profi Neutrika to koszt ok. 80zł, wszystko co tańsze przeważnie jest tylko ładnie pozłacana :)

Mikolaj, glupoty piszesz. Po pierwsze zarowno mosiadz i braz to stop miedzi. Po drugie material Neutrika jest taki sam jak 95% wtyczek na rynku i jest to mosiadz. Po trzecie czysta miedz nie ma tu racji bytu ze wzgledu na miekkosc - dla tego co najwyzej stosowany jest mosiadz na podstawie miedzi wysokiej czystosci lub OCC wraz z nietypowa konstrukcja wtyku jak np w Eishmann Bullet lub w wyzszyh modelach WBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru się tu z nikim sprzeczać, ale zmieniałem kabel w moich Fidelio X1 i róznicy nie słyszałem żadnej. Dla mnie wydawanie pieniędzy (i to nie małych) na kable i rycie sobie głowy który z nich gra lepiej jest zwykłą głupotą i w tej kwestii zgadzam się z Brainwashem. Niektórym audiofilia uderza już zbytnio do głowy. Jeśli słyszysz różnice w graniu jednego kabla od drugiego to OK, nie mam zamiaru się z tobą kłócić, ja nie słyszę i jest mi z tym dobrze bo jeden problem z głowy ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru się tu z nikim sprzeczać, ale zmieniałem kabel w moich Fidelio X1 i róznicy nie słyszałem żadnej. Dla mnie wydawanie pieniędzy (i to nie małych) na kable i rycie sobie głowy który z nich gra lepiej jest zwykłą głupotą i w tej kwestii zgadzam się z Brainwashem. Niektórym audiofilia uderza już zbytnio do głowy. Jeśli słyszysz różnice w graniu jednego kabla od drugiego to OK, nie mam zamiaru się z tobą kłócić, ja nie słyszę i jest mi z tym dobrze bo jeden problem z głowy ;)

 

Akurat kabel w X1 ma dziwnie wysoką rezystancje, co mierzalnie wpływa na dźwięk. Tym niemniej nie ma sensu wydawać na nowy za dużo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Forza: Neutrik to w/g danych producenta mosiądz, ale już większość wtyków jakie przeglądam to brąz. Dla takiego nys373 nawet nie ma podanego materiału, a co dopiero jego składu.

Nie zmienia to faktu, że stop - zawartość procentowa poszczególnych materiałów oraz sama ich czystość - może i nawet na pewno się sporo różni. Jest kilka sposobów, żeby ocenić czy mamy do czynienia z czymś lepszym.

 

Neutrik profi znacząco wybija się w kwestii dźwiękowej ze wszystkich wtyków - on, bullety i nexgeny to taka 'trojca' można powiedzieć. Wspomniane Eichmanny to nie mosiądz, a miedź tellurowa. Tellur ma przeciwdziałać utlenianiu się miedzi jak wiadomo i dlatego też kontakty nie są niczym pokrywane.

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różnice w dźwięku między kabelkami, tylko pewnie to też zależy od słuchawek samych w sobie. Np. podobno w HD580 rekabling Canarkiem nieco dociąża słuchawki (sam nie sprawdzę, bo na stockowym kabelku nie miałem). Sam miałem jakiś czas temu takie modowane HD565 w budzie od HD580, z kablem DIY właśnie, jakimś na srebrze czy czym tam - nie pamiętam już. Wtyczka jakaś wykwintna nie była, bo Amphenol. Ale i tak różnice były na korzyść tego kabelka porównując go do stockowego od HD650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, różnice między kabelkami są, całość opiera się na prawidłowym wykonaniu, odpowiedniej rezystancji, impedancji i pojemności, co oczywiście zależy również od materiału. Są też oczywiście kable kolorujące dźwięk. Tym niemniej do osiągnięcia pożądanych parametrów zdecydowanie nie są potrzebne tysiące dolarów ani egzotyczne materiały o ładnych nazwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są parametry stockowego kabla od HD650?

 

Chętnie przetestuje IC i teraz dodatkowo mogę zrobić test kabla do HD650 jeśli ktoś by chciał wysłać swój produkt na testy.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem, jakie muszą być spełnione warunki przy ocenach kabli. Po prostu miałem wtedy dwa, ten DIY oraz od HD650 do innych Sennków. Owy DIY strasznie mnie wkurzał, bo co prawda był ładnie wykonany (może oprócz wtyku), to jednak był również strasznie sztywny. Także mogę powiedzieć, że nawet liczyłem, że ten od HD650 wypadnie lepiej w porównaniu, ale choćbym nie wiem jak chciał, to nie mogłem sobie tego wmówić. Na tym DIY po prostu było czyściej we wszystkich pasmach i tyle. Głupi byłem, że jak mi się zaczął rozlatywać oplot i przerywać dźwięk (ktoś go tak umiejętnie poskładał), to zamiast dać komuś do poprawy, sprzedałem i zatrzymałem od HD650. Teraz by się nadał, bo kolejne HD565 niedługo będą u mnie, tym razem stockowe :)

 

 

 

 

Co chciałbym dodać: nie wiem, na jakim pułapie cenowym faktycznie te wszystkie różnice i niuanse zaczynają się zacierać. Ale póki nie przetestuję jakiegoś sprzętu, to sam wolę nie oceniać innych, że kupują wzmaki, słuchawki i do tego specjalne kabelki, wszystko za grubą kasę. To, czy dla kogoś różnice będą opłacalne, to jego sprawa w sumie. Sam jakbym miał kasy w bród, to napewno bym sobie jakiś porządny system kupił, bo czemu by nie?

Edytowane przez Undertaker43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, różnice między kabelkami są, całość opiera się na prawidłowym wykonaniu, odpowiedniej rezystancji, impedancji i pojemności, co oczywiście zależy również od materiału. Są też oczywiście kable kolorujące dźwięk. Tym niemniej do osiągnięcia pożądanych parametrów zdecydowanie nie są potrzebne tysiące dolarów ani egzotyczne materiały o ładnych nazwach.

Z Twojego posta wynika, że nie ma różnic pomiędzy kablami, pod warunkiem użycia tego samego materiału i poprawnego montażu. Stary, naprawde długo szukałem tej informacji w necie - teraz mogę umrzeć szczęśliwy.

 

 

Jakie są parametry stockowego kabla od HD650?

Prosz:

Charakterystyka elektryczna:

Rezystancja DC przewodnika w 20 stopni C 161,9 OHM/Km

Nominalna pojemność 22 pF/m

Napięcie testowe 0,5kV

Odcinek testowy 10cm

 

IMHO - tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, różnice między kabelkami są, całość opiera się na prawidłowym wykonaniu, odpowiedniej rezystancji, impedancji i pojemności, co oczywiście zależy również od materiału. Są też oczywiście kable kolorujące dźwięk. Tym niemniej do osiągnięcia pożądanych parametrów zdecydowanie nie są potrzebne tysiące dolarów ani egzotyczne materiały o ładnych nazwach.

Z Twojego posta wynika, że nie ma różnic pomiędzy kablami, pod warunkiem użycia tego samego materiału i poprawnego montażu. Stary, naprawde długo szukałem tej informacji w necie - teraz mogę umrzeć szczęśliwy.

 

To może jeszcze jedna ciekawostka: sensem tamtej wypowiedzi nie jest pierwsze zdanie tylko ostatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezystancja DC przewodnika w 20 stopni C 161,9 OHM/Km
Nominalna pojemność 22 pF/m

 

Dla porównania:

Conducfil Sonolene 3014

Rezystancja DC przewodnika w 20 stopni C 92,2 OHM/Km
Nominalna pojemność 60 pF/m

Tonsil:

Rezystancja DC przewodnika w 20 stopni C 89,9 OHM/Km
Nominalna pojemność 47 pF/m

 

Masz ogromny opór kabla, i kompletny brak pojemności. Kabel jest po prostu podły jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wysoka pojemność koloruje dźwięk. Niektórzy zapewne to lubią, ale kable o wysokiej pojemności nie są neutralne. Wysoka rezystancja jest problemem, ale policz to - 162 omów/km przy 2.5 m kabla daje 0,4 oma, co jest również wartością zupełnie neutralną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, różnice między kabelkami są, całość opiera się na prawidłowym wykonaniu, odpowiedniej rezystancji, impedancji i pojemności, co oczywiście zależy również od materiału. Są też oczywiście kable kolorujące dźwięk. Tym niemniej do osiągnięcia pożądanych parametrów zdecydowanie nie są potrzebne tysiące dolarów ani egzotyczne materiały o ładnych nazwach.

Z Twojego posta wynika, że nie ma różnic pomiędzy kablami, pod warunkiem użycia tego samego materiału i poprawnego montażu. Stary, naprawde długo szukałem tej informacji w necie - teraz mogę umrzeć szczęśliwy.

 

To może jeszcze jedna ciekawostka: sensem tamtej wypowiedzi nie jest pierwsze zdanie tylko ostatnie.

Super, tylko tutaj na forum jest walka z wymianami kabla jako takimi ! Sam uważam, że kabel za 5kpln lub wiecej to idiotyzm. Sam robie rekabling i uważam, że jest to jedna z form korekcji przmienia słuchawek, ale nie używam do tego kabla o czystości 99,9999999[9]% tylko dobieram kable o sensownym koszcie. Brzmienie dobiera sobie klient A koszty ustalane są tylko i wyłącznie na podstawie pracochłonności zadania. Dość często poprawienie lutów po fabryce (tam im się zdarza również popełnić błąd) daje już efekt odczuwalny.

 

Dlatego szlag mnie z nieba trafia, jak czytam, że między kablami różnic nie ma, a potem autor tłumaczy się, że jemu chodziło o sens wydawania tysięcy złotych na kabel !! Piszcie precyzyjnie, albo nie piszcie wcale, bo nikt nie ma zamiaru się domyślać o co chodzi. Potem, klienci traktują nas jak szarlatanów wszelakich, i musze 3 godziny tłumaczyć i udowadniać, że jednak jeden z drugim specjalistów na forum, pisze bzdury, a przecież w internecie każdy ma racje...

 

Przecież wysoka pojemność koloruje dźwięk. Niektórzy zapewne to lubią, ale kable o wysokiej pojemności nie są neutralne. Wysoka rezystancja jest problemem, ale policz to - 162 omów/km przy 2.5 m kabla daje 0,4 oma, co jest również wartością zupełnie neutralną.

No masz kolejną herezje. Opór nie spada liniowo. Nie dzielisz oporu na kilometr żeby uzyskać opór na 3m. Ten kabel z 3m ma około 2,7Ohm. Przy 0,3oHm Canare ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności