Skocz do zawartości

Philips Fidelio X1


Icecoldart

Rekomendowane odpowiedzi

Powinny być wygrzane chociaż dam im trochę czasu. Jutro zmienię opka na 2228 bo aktualnie siedzi burson, który faktycznie jest ciemny i mocno basowy :)
Słucham dzisiaj na soleone i jest różnica, oczywiście na plus w porównaniu do stocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaśniej od Sonolene to na miedzi nie będzie, może Canare ciut jaśniejszy - nie porównywałem bezpośrednio, ale z opinii. Co do tego Cordiala to gra bardzo podobnie do Canare, jedynie ciut mniej wyższej średnicy, ale to na granicy sugestii.

Jak chcesz zauważalnej różnicy to srebrzona miedź - tylko pytanie czy będzie potrzebna po wymianie opka.

Co do ceny za 1,5m sonolene, to sporo - chyba u Majkela zamawiasz, bo Chickenek to chyba tak drogo nie bierze (ja tez nie ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że zaokrągliłem sobie tą cenę, którą napisałem wyżej ;)

Jeśli ten cordial jest okej to znając życie różnicy pomiędzy nim a soleone nie usłyszę. Pytam tylko co najlepsze i sprawdzone bo nie chce pośrodków a z drugiej strony o kablu za 200zł nie myślę.

Totalny max to te 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tego Cordiala, najtaniej wyjdzie. Nie podejdzie to bez problemu sprzedaż.

Canare też powinien się nadać, ale to już większy wydatek.

Srebrzona miedź Perula jest najjaśniejsza i najbardziej szczegółowa z tych wszystkich wymienionych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy wzmacniacz jest wrażliwy na zmianę kabla. Aczkolwiek ten stockowy kabel trochę psuł bas. Ja natomiast bardzo lubię ten kabel co jest przy X2 i nie zamierzam go zmieniać. Wydaje się zestrojony ze słuchawkami i w użytkowaniu jest przyjemny. Fajnie jakby dali dodatkowo krótszą wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy wzmacniacz jest wrażliwy na zmianę kabla. Aczkolwiek ten stockowy kabel trochę psuł bas. Ja natomiast bardzo lubię ten kabel co jest przy X2 i nie zamierzam go zmieniać. Wydaje się zestrojony ze słuchawkami i w użytkowaniu jest przyjemny. Fajnie jakby dali dodatkowo krótszą wersję.

Które są, które nie? Dlaczego zatem w ciemno mowa o kablach, nie zaś o wzmacniaczach?

 

Naskrobane wirtualnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyll w recenzji X1 tłumaczył czemu impedancja wpływa na dźwięk. Dochodzi do tego pojemość, która reaguje z kondensatorami na wyjściu ze wzmacniacza. Jest jeszcze jeden parametr, ale teraz nie pamiętam. To nie słuchawki i nie kable zmienią swój dźwięk (kable mogą tylko go degradować), to po prostu płynie inny prąd ze wzmacniacza, zmieniowy pod wpływem właściwości kabla. Wzmacniacz zbudowany według założeń inżynieryjnych powinien być niewrażliwy na zmiany kabla. Przeważnie jednak są jakieś wady konstrukcji lub specjalnie pominięte jest to założenie, aby można było sprzedawać kable droższe od części do wzmacniacza. ;)

 

Już pisałem przy okazji X1, że na o2 różnica między stockowym, a innymi to różnica w głośności + placebo, ale na innych wzmacniaczach bas już może się rozjeżdżać. Ja używałem cordiala bo był krótszy i nie robił problemów z innymi wzmacniaczami.

 

There's been a lot of chatter in the X1 thread at Head-Fi about cable swaps and making a big difference. I'm rather skeptical of claims like that, so I measured the stock cables resistance: 1.8 Ohms, on both signal and ground wires. This seemed rather high to me, so I measured a 5 other similar cables I had lying around and got between 0.5 and 0.8 Ohms. There are two problems with a headphone cable that has this much resistance. First, if you've been following along with the Meridian Explorer and it's initial output impedance problem you'll know that series resistance is going to decrease your damping factor, and cause the headphones to be a little loose sounding. This is a big bass headphone and throwing away damping factor in the cable doesn't seem like a good idea.

 

The second problem is that the signal shares a common return through the ground of the cable, and the relatively high resistance of the cable will cause a voltage to develop on the ground channel that will produce some crosstalk between channels. The good news is that the stock cable is terminated in a stereo mini-plug at the headphone end and there are plenty of replacement cables available. The V-Moda cable has 0.5 Ohm resistance and it works fine. Plus you can convert your cans to a phone headset that way. I'm tempted to put a Moon Audio Black Dragon on it.

 

http://www.innerfidelity.com/content/big-bottom-and-lively-top-philips-fidelio-x1

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od konkretnej srebrzonej miedzi jedna odchudza dół inna nie - więcej góry jest w każdym przypadku. Tutaj masz porównanie kilku kabelków na SHP9500 - może inne słuchawki, ale efekt zastosowania kabla taki sam będzie https://muzostajnia.wordpress.com/2014/11/10/kablomania-shp-9500/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności