Skocz do zawartości

Philips Fidelio X1


Icecoldart

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą, trzeba przyznać, że ten Cordial ma mało interesujący wygląd, wygląda jak nie przymierzając przedłużka od ruskich z targu za piątaka, tylko wtyki pozłacane. Ja kupowałem swojego w RMSie (http://sklep.rms.pl/index.php?p2209,kabel-jack-3-5mm-stereo-jack-3-5mm-stereo-cordial-cfs-1-5-www-1-5m), a Prolinka mam z Allegro (seria Exclusive, całkiem ładny).

Edytowane przez aidenn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę osób opisywało róznice to fakt. Nie pamiętam teraz kto mówił, że róznic nie ma, ale MrB twierdzi, że wszystkie grają tak samo od stocka, przez prolink (oprócz tego, że stock dzięki wyższej impedentacji lepiej współpracuje z klonem). I coś mówił, że cordial wydaje się jaśniejszy.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czepiaj się słówek.. Nieco jaśniejszy raczej bez wpływu na jakość czy cokolwiek innego, tak zrozumiałem z jego wypowiedzi. Więc tylko mówię, że jak zwykła osoba to chce wydać 60zł na kabel to może się zawieść. Co innego ktoś z nietoperzym uchem. Lepiej było by zrobić u kogoś na lepszym kablu, innym cordialu choćby i niekoniecznie dużo więcej, by wyszło, a brzmienie mogłoby być bardziej na plus niż te przedłużki marnej jakości jak choćby prolinkowe..

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli komedii i odwracania kota ogonem ciąg dalszy ^_^

 

@ oblivion chodzi o fakt, że najpierw część osób stwierdza z całą stanowczością, że kable absolutnie nie mają wpływu na dźwięk i szarpią się z każdym mającym odmienne zdanie, a na następny dzień widzimy tekst typu 'na kablu X zagraly trochę jaśniej' :lol: Albo trzymamy się swojej wersji albo później trzeba się tłumaczyć 'a bo mi nie chodziło o to tak naprawdę'...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayster

Nie skumałem w takim razie :)

 

Dla obiektywności dodam, że MrB raczej nie mówi, że kable wszystkie grają tak samo, tylko chyba uważa, że te dobrze zrealizowane będą tak samo przekazywały poprawnie brzmienie, tj. kable z dużą zawartości miedzi - stąd ten jego tekst, gdy widział reckę X1 z testem kabla od forzy i skomentował to tak:

 

IMO ten DHC nie gra lepiej od cordiala, raczej placebo.
Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie byłoby różnicy to rzeczywiście nie byłoby sensu wydawać. Jeśli byłaby różnica, to też nie oznacza od razu, że sens wymiany jest. Jeśli różnice były podobnego rzędu jak w przypadku X1 to osobiście bym 200zł za to nie dał.

 

Ja nie chcę żadnego "hand made" dla mnie może być fabryczny, byle by nie ingerował w dźwięk. Mnie interesują takie prozaiczne rzeczy jak to ile czasu ja muszę pracować by taki kabel kupić. Nie widzę w tym powodu do drwin.

 

Przenieśmy dyskusje do tematu o kablach. Bo robi się kolejny offtop na miarę powieści Gombrowicza.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj możesz taniej kupić cordiala http://forum.mp3store.pl/topic/105938-zamwienie-z-thomannde-czerwiec-2013-by-flamerunner/page-2#entry957861

Ale czy jest sens takiego byle gotowca? Wydasz, a możesz nie wyłapać róznicy jak wiele osób z tego tematu.

 

A masz te słuchawki? Bo ja tak.

Różnicę względem stockowego słychać przede wszystkim w głośności, z przyczyn wielokrotnie w tym temacie opowiadanych.

 

A kabel Forzy kupie sobie kiedyś jak będę miał kasę choćby dla dizajnu, ot co! Dajcie spokój, każdy wydaje własne pieniądze na to, co uważa za stosowne.

 

Dziękówka Panowie!

Edytowane przez tbed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni słyszą drudzy nie, jedni mają lepszy sprzęt drudzy gorszy. Przestancie się kłucić jak na audiostereo.. "wtyczka za 3zł gra gorzej od tej za 5zł"

 

Osobiście słyszę różnice przy każdej zmianie kabla, nie ważne, co to za słuchawki.. Ten, co nie słyszy, albo powinien tego załować, albo sie cieszyć, że nie wyda tylu pięniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, w głośności osobiście różnicy nie słyszałem, ale z drugiej strony mam wzmaka do wysokoomowych słuchawek (nie myślałem, że będę miał niskoomowe słuchawki jak go kupowałem), co zapewnia mi poziom głośności taki, że gdybym ustawił na maksa, to pewnie te X1 by się rozpadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj możesz taniej kupić cordiala http://forum.mp3store.pl/topic/105938-zamwienie-z-thomannde-czerwiec-2013-by-flamerunner/page-2#entry957861

Ale czy jest sens takiego byle gotowca? Wydasz, a możesz nie wyłapać róznicy jak wiele osób z tego tematu.

A masz te słuchawki? Bo ja tak.

Różnicę względem stockowego słychać przede wszystkim w głośności, z przyczyn wielokrotnie w tym temacie opowiadanych.

 

A kabel Forzy kupie sobie kiedyś jak będę miał kasę choćby dla dizajnu, ot co! Dajcie spokój, każdy wydaje własne pieniądze na to, co uważa za stosowne.

 

Dziękówka Panowie!

 

 

 

 

 

 

 

 

Jasne, że mam. Sam nic nie neguję, jedynie mam na myśli, że można dopłacić nieco do jakiegoś lepszego DIY, co starczy na lata i będzie miał jakiś wygląd - w oplocie. Jedyne co mi w takich dyskusjach przeszkadza to "wszechwiedzący" użytkownicy, którzy narzucają innym co jak brzmi i negujący wrażenie słuchowe innych.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając temat, ktoś z was podpinał X1 do ODAC/O2 COMBO? Proszę o wrażenia. W necie jest niewiele opisów, ale zasadniczo b. pozytywne.

 

Ja korzystam z takiego zestawienia. Z tym, że zamiast ODACa używam UAE23 też na sabre. To połączenie trafia w 10!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając temat, ktoś z was podpinał X1 do ODAC/O2 COMBO? Proszę o wrażenia. W necie jest niewiele opisów, ale zasadniczo b. pozytywne.

 

Ja korzystam z takiego zestawienia. Z tym, że zamiast ODACa używam UAE23 też na sabre. To połączenie trafia w 10!

Ja mam nadzieję niedługo przesłuchać powyższy duet - O2 już mam :) .

Wczorajszy wieczór spędziłem na porównywaniu LC z O2 i większość słuchawek wolę słuchać na LC. Zwłaszcza 300 omowe HD560 grają sporo lepiej (dużo lepiej dociążone i wypełnione - ewidentnie brak mocy w O2), ale i X1 i inne niskoomowce również. Jedynie D2000 wolałem na mniej detalicznym, z mniejszą sceną i podbijającym bas O2 (do tego bas gorzej trzymany w ryzach). Później się okazało, że ten bas to zasługa interkonektu - na innym interkonekcie poziom ilościowy się wyrównał, natomiast nadal był luźniejszy.

Już wiem czemu HD650 wolisz z O2 słuchać - ten wzmacniacz je "odchudza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedługo posłucham z o2 i za jakiś czas z hifimediy.

 

 

 

Zmieniając temat, ktoś z was podpinał X1 do ODAC/O2 COMBO? Proszę o wrażenia. W necie jest niewiele opisów, ale zasadniczo b. pozytywne.

Ja korzystam z takiego zestawienia. Z tym, że zamiast ODACa używam UAE23 też na sabre. To połączenie trafia w 10!

 

 

 

 

 

Ja mam nadzieję niedługo przesłuchać powyższy duet - O2 już mam :) .

Wczorajszy wieczór spędziłem na porównywaniu LC z O2 i większość słuchawek wolę słuchać na LC. Zwłaszcza 300 omowe HD560 grają sporo lepiej (dużo lepiej dociążone i wypełnione - ewidentnie brak mocy w O2), ale i X1 i inne niskoomowce również. Jedynie D2000 wolałem na mniej detalicznym, z mniejszą sceną i podbijającym bas O2 (do tego bas gorzej trzymany w ryzach). Później się okazało, że ten bas to zasługa interkonektu - na innym interkonekcie poziom ilościowy się wyrównał, natomiast nadal był luźniejszy.

Już wiem czemu HD650 wolisz z O2 słuchać - ten wzmacniacz je "odchudza".

 

 

 

 

 

 

Nie pamiętam w jakim temacie, ale mi się wydaje, że pisał, że HD650 woli z klonem, z o2 to X1 jak się domyślam.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. HD650 wolę słuchać z Lovely Cube.

 

X1 z O2 grały do tej pory po prostu dobrze. Zgranie było dobre, ale dodanie UAE23 sprawiło, że pojawiła się rozdzielczość, precyzja, jakość. Została postawiona taka kropka nad i. Ja używam jeszcze EQ do tego i jestem w pełni zadowolony z tego zestawienia.

 

O2 nie brakuje mocy, lecz razem z HD650 można powiedzieć, że jest "za czystko", gra to ostrzej niż klon. Na LC ta ostrość znika i można się lepiej delektować tymi dalszymi planami które pokazują HD650. Aczkolwiek jeśli chodzi o samo SQ to O2 ma lepsze. Bas lepiej schodzi, góra jest lepiej poukładana. dźwięk jest bardziej akuratny.

 

Ja pomału dojrzewam aby dać LC na mody. Jednak dam komuś kto pomoże mi zrealizować moją wizje jego brzmienia ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej ludzie, widzę że jeszcze cena w Austrii się trzyma - ok 820 zł po przeliczeniu plus wysyłka. Ewentualnie odbiór osobisty w Wiedniu, jak ktoś ma jakiś znajomych.

Tu link dla zainteresowanych do austriackiej porównywarki cen:

 

http://geizhals.at/?fs=Philips+X1&in=

 

Czy ktoś ma jakieś pojęcie (przynajmniej teoretyczne), czy hybryda MicSzu dobrze pociągnie Philipsy X1? Moje sprzętowe doświadczenia są prawie zerowe. Mam rekablowane CALe podpięte pod playerek Samsunga t10 i tą hybrydę i chciałem po prostu czegoś lepszego, z mniej więcej podobną ilością basu, troche większą sceną, większą ilością powietrza i ogólnie lepszym brzmieniem...

Edytowane przez Elistokles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś pojęcie (przynajmniej teoretyczne), czy hybryda MicSzu dobrze pociągnie Philipsy X1? Moje sprzętowe doświadczenia są prawie zerowe. Mam rekablowane CALe podpięte pod playerek Samsunga t10 i tą hybrydę i chciałem po prostu czegoś lepszego, z mniej więcej podobną ilością basu, troche większą sceną, większą ilością powietrza i ogólnie lepszym brzmieniem...

Z tym pytaniem, to najlepiej jak byś się zwrócił do autora projektu.

X1 są ciepłe i mają 30 omów, więc teoretycznie powinny grać z tranzystorami ;)

BTW

na stockowym kablu masz dużo basu i mało powietrza,

po wymianie kabla (np cordial, prolink) zyskasz powietrze kosztem basu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności