Skocz do zawartości

Philips Fidelio X1


Icecoldart

Rekomendowane odpowiedzi

na stockowym kablu masz dużo basu i mało powietrza,

po wymianie kabla (np cordial, prolink) zyskasz powietrze kosztem basu

No czytałem o tym kablu. Compton, a ty wymieniłeś kabel w swoich X1? Ciekaw jestem czy tego basu jest dużo mniej. Jeśli słyszałeś kiedyś CALe - mógłbyś porównać do nich ilość basu w X1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X1 nawet po wymianie kabla na prolinka mają nie mniej basu niż CAL (przynajmniej moje modowane i rekablowane CAL).

 

PS. Wg mnie kabel prolinka nie zabiera basu, tylko dodaje reszty ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i prolinka i cordiala. Cordial zostaje juz ze mną na stałe - po wymianie karty na ST zyskał w moich uszach (na HD2 wolałem prolinka) - dodał właśnie więcej powietrza, rozświetlił wysokie i wyszczuplił bas. Na HD2 był lekkawo za ostry.

X1 uznawane są za basowe - po wymianie kabla dla mnie takie już nie są.

Oczywiście bas nadal jest - można by powiedzieć nadaje się teraz bardziej do rocka niż do elektro.

Sa to oczywiście subtelne zmiany - dla jednych nieistotne/niesłyszlne - dla drugich tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X1 nawet po wymianie kabla na prolinka mają nie mniej basu niż CAL (przynajmniej moje modowane i rekablowane CAL).

 

PS. Wg mnie kabel prolinka nie zabiera basu, tylko dodaje reszty ;)

Perul, pokusiłbyś się o jakieś krótkie porównanie X1 do CALi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo - jedne to słuchawki zamknięte a drugie otwarte. To inny sposób prezentacji. Technicznie na pewno X1 są lepsze, charakterystyka, to już zależy co komu odpowiada - CAL są trochę jaśniejsze, więcej góry mają ale gorszej jakościowo. Scena to bez dwóch zdań domena X1 i to nawet porównując do wielu innych otwartych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyll z Innerfidelity mówi, że mają najmocniejszy (najlepszy?) bas jaki słyszał w otwartych słuchawkach :)

 

Co do ceny to na amazon.de też są za ok 820 zł i cena systematycznie spada. Co ciekawe tam kupują je najczęściej z kabelkiem firmy Oehlbach, który u nas też jest dostępny za ok. 60 zeta za 1,5 metra. Ciekawe jak to gra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie słyszę jakiejś wyraźnej różnicy miedzy prolinkiem a cordialem.

 

Co do porównania do CAL to zgadzam się z Perulem. To nie są basowe słuchawki, ale nie są go też pozbawione, jak duża część zwyczajnych otwartych. Myślę, że Tyllowi chodziło o jakość, bo bas potrafi zejść naprawdę nisko i zachowuje się bardzo fajnie.

 

Kolejna recka poddana rewizji pewnie będzie zrobiona. Ogólnie mam wrażenie, że są to takie słuchawki, które mają grać dobrze ze zwykłych wyjść w kartach czy integrach. Powiem wręcz, że na źródle wysokiej jakości mogą nas zanudzić, ale jak podepniemy pod zwykłe źródło które coś robi z dźwiękiem, to zagrają jeszcze ciekawiej. Zatem są to słuchawki dla tych co chcą posmakować poziomu entry-audiophil bez potrzeby inwestowania w źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie słyszę jakiejś wyraźnej różnicy miedzy prolinkiem a cordialem.

Zmiany pewnie są uzależnione od reszt toru.

Ja też nie słysze jakieś znaczącej różnicy, stąd napisałem, że są to subtelne zmiany.

Ale wiesz na czym słychać najlepiej? - Dire Straits Sultans of Swing - na cordialu dla mnie to mistrzostwo świata :)

Ten kawałek nigdy wcześniej dla mnie nie brzmiał tak świeżo, energetycznie i przestrzennie. A talerze? Ach... :)

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w łapki wpadły mi L1. Na szybko porównując z X1 to krok wstecz. Mimo półotwartości grają bardziej jak zamknięte niż otwarte.

Basu w L1 jest sporo więcej, pewnie to zasługa szczelnych skórzanych padów, średnie dużo bardziej wycofane, góra w okolicach 8-10kHz bardziej zaznaczona, ale samo wybrzmiewanie ciut gorsze. Przestrzeń dużo bliższa i mniejsza, właśnie z tego względu i charakter basu przypominają zamknięte. L1 były na fabrycznym kablu, X1 na prolinku, porównywałem podłączone do klona + E100. Z moich słuchawek najbardziej zbliżone charakterem grania są modowane HTF600 z tym, że bardziej mi się podobały Panasy ze względu na mocniej zaznaczone średnie tony. Mają tez trochę mniej basu i ciut więcej wysokich, ale to o te średnie schowane w L1 mi najbardziej chodzi - wiele instrumentów jest nieczytelnych, trzeba na siłę wyłapywać, klasyczne granie V-ką i to dużo mocniejszą niż CAL. L1 miały na liczniku ok 200h grania a X1 ok 300h.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe tam kupują je najczęściej z kabelkiem firmy Oehlbach, który u nas też jest dostępny za ok. 60 zeta za 1,5 metra. Ciekawe jak to gra...

Daj prosze linka do tego kabelka

 

http://www.conrad.pl/Kabel-audio,-Oehlbach,-jack-3,5-mm%2fjack-3,5-mm,-czarny,-poz%C5%82acane-wtyki,-1,5-m.htm?websale7=conrad&pi=986672&Ctx={ver%2F7%2Fver}{st%2F3ec%2Fst}{cmd%2F0%2Fcmd}{m%2Fwebsale%2Fm}{s%2Fconrad%2Fs}{l%2F01-aa%2Fl}{sf%2F%3Cs1%3EOehlbach%2C+jack+3%2C5+mm%3C%2Fs1%3E%2Fsf}{p1%2F36020662aaa28cb98ec7e10a53f99614%2Fp1}{md5%2Ff2c3d56abc77ca3566b6ef74f1679540%2Fmd5}

 

Są tam też przedłużki 3 metry.

Edytowane przez Elistokles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy amazon.de wysyła X1 do Polski? Nie kumam po niemiecku. Kumpel kiedyś chciał zamówić jakiś sprzęt komputerowy i nie było opcji wysyłki do PL.

Niestety nie mam pojęcia. Mam kuzynkę w Austrii, która może mi coś zamówić i dlatego tam zaglądam. Teraz wyjechała na urlop, ale jak wróci to poproszę żeby się dowiedziała i dam znać na forum. Chyba że ktoś wie, to niech nawija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy amazon.de wysyła X1 do Polski? Nie kumam po niemiecku. Kumpel kiedyś chciał zamówić jakiś sprzęt komputerowy i nie było opcji wysyłki do PL.

 

oczywiście, że wysyła (kiedyś coś tam kupiłem i teraz nie mogę się opędzić od spamu, jakim mnie zasypują)

Edytowane przez shady_slim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No racja co do tego wygrzewania - ja w swoich zauważyłem rozjaśnienie ostatnimi czasy a wydawało mi się, że już ostatecznego szlifu nabrały.

A może to gust mi "ściemniał", bo ostatnio sporo na HD681 EVO słucham ;) ?

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Wiem, że na temat kabla do tych X1 było mówione ale odnośnie 2 modeli: Cordiala i Prolinka a czy jakieś inne kable ktoś testował, które "sciągają" troche bassu i dodają nieco wysokich tonów ale nie tyle dużo, żeby górne pasmo nie stało się piskliwe ? W necie znalazłem np. kabel Oehlbacha, Bandridgea, Vivanco, czy też Profigold.

 

PS. Póki co dźwięk X1 jest dla mnie męczący. Lubie dużą ilość bassu ale nie na tyle dużo, żeby zdominował częściowo górne pasma. Oczywiście po przesiadce z Sennheiserów HD595 na X1 różnica w szerokości sceny i separacji poszczególnych instrumentów jest kolosalna na plus tych drugich. W HD595 bass był bardzo spójny z górą, nigdy nie przysłaniał on wysokich tonów. Był on może minimalnie mniej kontrolowany niż w Philipsach ale każde jego podpasmo potrafiło porządnie uderzyć, wbrew pozorom nie był on wcale męczący, czego nie można powiedzieć o X1. Wokale w Philipsach są bardzo blisko, dobrze zaakcentowane i nie kłują w ucho. X1 są bezlitosne dla słabszych jakościowo utworów, co potwierdzają również liczne recenzje, słychać każdy najdrobniejszy błąd w przeciwieństwie do Sennheiserów, które w tej kwestii są bardziej łaskawe. Jeśli chodzi o wykonanie to Philipsy są bardzo solidnie wykończone i dobrze leżą na głowie choć przez pierwszych parę godzin użytkowania wydawały się trochę cisnąć. Zaskoczyło mnie pozytywnie ich wytłumianie, jak na słuchawki otwarte to jest ono rewelacyjne.

 

Może się to wydawać dziwne ale mnie bardziej do gustu przypada brzmienie Sennheiserów, które nie mają za bardzo nic wspólnego ze sprzętem klasy hi-fi i które po 4 latach użytkowania są w rozsypce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie logiczną konsekwencją powinny być HD650 ;)

 

Lecz skoro masz już X1 to wygrzej je porządnie - co najmniej 200-300h. Bo w którymś momencie robią się mocno basowe, ale potem znów wracają do normy, może jesteś właśnie na tym etapie. Po za tym zadbaj o dobre źródło z niską impedancją, X1 potrafią się zamulić na złym źródle. Prawdopodobnie każdy "normalniejszy" kabelek wypadnie lepiej niż ten z X1 (choć w brew pozorom nie jest do końca taki zły). Nie znam wymienionych przez Ciebie kabli, ale jeśli nie są to najtańsze badziewia z rynku za 2 zł. to powinny być dobre.


Jeśli słuchasz na E443 to nie dziwie się że Ci bas muli....

 

Tak to już jest dobre słuchawki potrzebują równie dobrego toru, albo chociaż dobrego grajka (w tym wypadku neutralnego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Panowie

 

Własnie stoję przed zakupem następców moich wysłużonych SBC-HP890

Przez lata przyzwyczaiłem się do dźwięku półotwartego, niemęczacek konstrukcji i co ważne odpinanego kabla.

 

1.

Czy jest ktoś w stanie porównac X1 z HP890 ? Chodzi mi o dynamikę?

2.

Jak ma się sprawa otwartości X1 - czy faktycznie słyszycie wszystkie zewnętrzne hałąsy - oczywiście mówię o użytku domowym.

3.

Może macie porównanie z innymi modelami z odpinanym kablem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności