Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/grill-filtr-przeciwkurzowy-140mm-czarny-14-140-i6392622033.html?reco_id=18e25a90-5c82-11e6-8a47-56847afe9799&ars_rule_id=201 <- Filtry stąd.Niestety liczyłem,że będą metalowe.Jednak te z aukcji ww. są łatwiejsze w obróbce,lepiej je wyciąć.Pod filtrem jest wkładka welurowa w muszli wata i przed przetwornikiem welur.Zaklejony jeden otwór w przetworniku.Scena jest na głębokość nie najlepsza.Dużo lepsza scena jest natomiast na szerokość.Scena jest budowana dosyć blisko czujemy się jak w pierwszym rzędzie na koncercie.Jednak nie gra w głowie.Czuć taką intymność nagrania.Wysokie są lekko przygaszone jednak ich jakość jest co najmniej dobra.Średnie w stylu grania Fidelio X2.Czyli dosyć "brudne" granie.Basu jest mało.Jest raczej równy,ma może małą górkę między midbasem a subbasem.Separacja jest dobra.Holografia jest dobra/poprawna.Najlepiej sprawdzą się w ambitnym rapie (mowa tu o np.52 Debiec\Hans),każdym metalu/ciężkim gatunku (oczywiście oprócz elektroniki itp).Słuchawki nie gubią się a wręcz lubią jak się dzieje dużo rzeczy na scenie.Testowane na xDuoo X2.


Maskownice zamocowane na drut.Widać go pod światło jest kilka skaz.Widać w pewnym miejscu prześwit.Kilka zagięć.Jednak to wszystko widać tylko pod światło.

IMG_20160807_115814.jpg

IMG_20160807_115826.jpg

IMG_20160807_115847.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hybrydowy interkonekt na PCOCC. Trochę roboty z tym było, ale muszę przyznać że świetnie gra. Żywo, bez "koca" charakterystycznego dla tańszych kabli.
Świetna przestrzeń i rozdzielczość. Podoba mi się przede wszystkim to, jak podaje wysokie tony. Kabel przekazuje bardzo dużo informacji, jednocześnie nie wyostrza.
Załuje trochę że nie udało się naciągnąć budżetu na wtyki KLEI Harmony.

5308065000_1471732456.jpg

Edytowane przez david11
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę w dampingu DT880 i T90... miał być Majkel Mod x2, a wyszedł Krzys Mod :ph34r:

Jeszcze trochę ubyło sybinatów co przy moim torze było bardzo wskazane :F

DT880 chyba jeszcze dostaną stock pady (i pałąk, żeby wszystko pasowało) T70, ale to jeszcze wymaga osłuchania...

IMG201608_ahhaxsn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna odslona moich Philips SHP2700.Modyfikacje:

-Nowe grille dzięki którym słuchawki są nadal w pełni otwarte,(wcześniej były półotwarte).

-Bolączką tego modelu jest fatalnej jakości lakier,tak więc wkońcu pomalowałem je tak jak się powinno.Kolor czarny mat.

-Wstawione dwa gniazda Neutrik NYS.

-Dampery z weluru (nie widać na zdjeciach).

-Dostały nowy kabelek Litz Braid w oplocie,żyły 24 AWG.

IMG_20160827_192858.jpg

IMG_20160827_192840.jpg

Edytowane przez Kiss_
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna odslona moich Philips SHP2700.Modyfikacje:

-Nowe grille dzięki którym słuchawki są nadal w pełni otwarte,(wcześniej były półotwarte).

-Bolączką tego modelu jest fatalnej jakości lakier,tak więc wkońcu pomalowałem je tak jak się powinno.Kolor czarny mat.

-Wstawione dwa gniazda Neutrik NYS.

-Dampery z weluru (nie widać na zdjeciach).

-Dostały nowy kabelek Litz Braid w oplocie,żyły 24 AWG.

Jakoś to gra? Do czego mógł byś takiego cudaka porównać?

Edytowane przez Szakovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bliźniacze do tych SHP grały bardzo fajnie. Ma te moje jeszcze ktoś z forum?


Ooo, tutaj są:

http://forum.mp3store.pl/topic/89926-badz-bohaterem-w-swoim-audio-czyli-dzisiaj-sam-zrobilem/?p=995505

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styl grania Fidelio X2 tylko z innym basem (ten w shp jest bardziej miękki.Scena oczywiście mniejsza jednak i tak według mnie jest bardzo dobra.Ogolnie wyszły dosyć dobrze,w porównaniu do EVO (antybas mod,rekabling Starquada) praktycznie wszytsko jest lepsze (według mnie). Wysokie tony lepiej wybrzmiewaja nie są piaszczyste,talerze perkusyjne (jak dla mnie jest to najważniejsze) nie są zapiaszczone,brzmia tak jak powinny.Srednica jest podobna,podobny styl grania czyli jest taka "brudna".Bas jest jak dla mnie zbyt miekki,brakuje im napewno porządnego zejścia,ale są w pełni otwarte więc nic z tym nie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny sobie wieszak nie wiesło zrobiłem? :D

 

08290005.jpg08290006.jpg

 

Chciałem wieszak kupić, ale potrzebowałem mocowanego na śrubę, a znalazłem tylko jakieś najtańsze badziewie na wkręcie. A na wkręt nakrętki nie nakręcę. Także odpuściłem sobie, ruszyłem głową, poszperałem w moim pudle ze złomem i znalazłem jakieś łączniki, śrubki, no i złożyłem takie ustrojstwo. Trzyma się mocno, wygląda groźnie, gitarra spoczywa stabilnie. Nic się obcierać nie będzie, bo na te długie śruby naciągnąłem grubą rurkę pvc (nakupiłem kiedyś kilkadziesiąt metrów takiego węża do bulbulatora ;)). Mnie się podoba. Tylko pewnie jeszcze zabezpieczę jakoś krawędzie łączników, bo są ostre i kusi mnie, że przywalić w nie z główki ;)

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W sumie prototyp nowego wzmacniacza, ciągle coś grzebię i zmieniam żeby zaprojektować pcb już na porządnie.

 

WP_20160908_22_32_50_Pro.jpg

 

Generalnie wszystkie części z odzysku, np. spód obudowy, włącznik, bezpiecznik i kilka części ze starego odtwarzacza dvd. Nie miałem regulowanych potencjometrów więc w sekcji stabilizatorów zamiast 4 rezystorów jest ich 20 a + od minusa różni się o 0.4V, no cóż - wzmak miał kosztować 0 zł ;)

 

Beznadziejny potencjometr Alpha, strasznie nierówne kanały. Sama płytka wzmaka do przeróbki, muszę zmieścić większe radiatory, tymczasowo BD139 są puszczone w klasę A na zaledwie ~60mA (nie miałem odpowiednich rezystorów a nie chciałem robić CCS na LM317), przy zasilaniu +/-19.5V mocno się całość grzeje.

Opa2604 generuje niezłą scenę mimo kijowego potka;) Może na zimę będzie projekt pcb. W tygodniu będę myślał nad zamianą rezystorów na jakieś lepsze CCS.

Edytowane przez tybysh
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update do wcześniejszego wpisu

 

W piątek przez przypadek natrafiłem w sieci na technikę lutowania zwaną "Manhatan style", w skrócie - wycina się z miedzianej płytki małe kawałki, które później przykleja się do większej miedzianej płytki. Małe kawałki służą za punkty połączeń, duża płytka za masę. Fajna sprawa, wcześniej robiłem coś podobnego ale jednak mniej przyjaznego dla użytkownika. Nie miałem kleju więc użyłem dwustronnej taśmy klejącej. Tą techniką można w sumie osiągnąć lepsze efekty niż na profesjonalnej dwustronnej pcb, tylko trzeba nabrać wprawy;P Na zdjęciu wygląda koślawo, leży na gąbce - nie mam wystarczająco długich dystansów a pod spodem znajduje się op-amp i kondensatory odsprzęgające, musi więc tymczasowo sobie leżeć.

 

Na górze radiatora przykleiłem rezystory, które sprawiają że wzmacniacz pracuje w klasie A. Fajne położenie, bez problemu mogę wprowadzać modyfikacje do projektu. Po zrobieniu wzmacniacza w ten sposób zniknął problem w postaci nierównych kanałów, wcześniej myślałem, że to wina potencjometru.

 

Projekt będzie rozwijany, w planach wykonanie zasilania tą samą techniką, porządne umocowanie płytek w obudowie, wykonanie pokrywy górnej i bocznej - pewnie z kartonu (przypominam - budżetowy projekt).

 

Jak gra? Sam się zdziwiłem, bardzo ładnie, wypełniony dźwięk, fajna scena, ogólnie bez zastrzeżeń.

 

image.jpg

image.jpg

Edytowane przez tybysh
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe życie się człowiek uczy - ciekawa technika, jakoś dziwnie się na nią wcześniej nie natknąłem. A ja głupi malowalem te płytki od linijki, punkty lutownicze zerownikiem... Stare czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stwierdziłem, że se zrobię kabel:)

Miedź srebrzona solid core 4 żyły, każda w dodatkowej izolacji, a na to założony oplot.

Kolorystyczne nawiązanie do jednej, jedynej i właściwej Harley Quin :P

IMG_20160918_162235.jpg

Edytowane przez Lemonsky
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności