Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie przebiją? Słuchawki mam od Azahiela (autora rekablingu) i to moje pierwsze wokółuszne - kupione na początku 2011 roku. Wciąż je mam i z nich korzystam :D

 

Kabel chyba na jakimś Cordialu jest. Wygoda jak ta lala.

Bez problemu :F

post-48549-0-79722900-1452906284_thumb.p

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przebiją? Słuchawki mam od Azahiela (autora rekablingu) i to moje pierwsze wokółuszne - kupione na początku 2011 roku. Wciąż je mam i z nich korzystam :D

 

Kabel chyba na jakimś Cordialu jest. Wygoda jak ta lala.

W tych słuchawkach pałąk zmieniałem :) .

Tak na oko to ten kabel który tam jest ma 6mm średnicy, plus na to oplot - w sumie gdzieś 8mm średnicy.

Kiedyś zakładałem oplot na 1 żyłę Cordiala CMK422 (4mm średnicy), ale więcej już tego nie powtarzałem, zdecydowanie wolę zakładać na wypatroszony z izolacji a i pewnie przyszły użytkownik też taki woli ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Dokładnie, pałąk Twojej roboty. Bardzo dobry zresztą, choć nie pamiętam już co zrobiłem, że mi się ułamała jedna śrubka - może go chciałem rozgiąć. W każdym razie, na konstrukcję to nie wpływa, to zakleiłem taśmą i tak już jest te kilka lat i nic się złego nie dzieje. Taki jestem inżynier DIY :D

 

Swoją drogą fajne te Philipsy HS900. Mają coś w sobie, choć pod względem technicznym to nie grzeszą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wyobrażam sobie używać słuchawek z takim grubym kablem.

To się chowam ze swoim w Grado, bo to ponad drugie tyle, co ten na zdjęciu ^^ (dwie żyły mają grubość Starquada) A wygoda o dziwo nie najgorsza :D

 

 

Pamiętam, Twój kabel spokojnie mógłby być podłączony do 100 watowej kolumny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P kiedyś M-DHC czyli najgrubsza wersja occ ok 2-3x grubsza

te paliki mają największy otwór w małych jackach, dlatego wyboru nie było ...

 

gallery_39810_531_106061.jpg

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P kiedyś M-DHC czyli najgrubsza wersja occ ok 2-3x grubsza

te paliki mają największy otwór w małych jackach, dlatego wyboru nie było ...

 

Z ciekawości możesz jeszcze kiedyś potestować Neutrik NYS231BG-LL - nawet Mayster je ma w ofercie, styki standardowe, jak w zwykłym NYS231, jednak cała obudowa jest znacznie szersza, łącznie z tulejką wlotową przewodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takiego " żem se " wyklepał :

 

A takiego " żem se " wyklepał :

 

 

...i robią się dwa następne, na razie prototypy :

Klon Lehmanna i klon Heed Canampa? :) W tym drugim polecam ustawić napięcie na +/-18V i wrzucić opa2604.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wersja mocno wstępna, tak z zasilaniem jak i z op-ampami - będę próbował różnych konfiguracji, w wersji testowej, czyli bez zmian, Heed ma trochę za duże wzmocnienie - trzeba ciąć + zwiększyć wartość kondków wejściowych ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zmniejszysz gain, możesz spróbować potestować - może się okazać, że wymiana kondów nie będzie potrzebna. Chyba, że po prostu Twoje źródło ma taki offset.

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no nie wiem czy da sie jeszcze soś wiecej z tej karty wycisnąć hahaha

wiem ze marudzę ale można było położyć a nie sterczą takie wieże, nie wiesz co się stało 11 listopada jak wieże były za wysokie? :D skrócili je ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności