Skocz do zawartości

Ulubiony Damski Wokal


Negocjator

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zafundowałem sobie ostatnio nową płytę Katie Melua. Nie będę mówił, że to moja ulubiona, najlepsza i w ogóle, ale przyjemnie siętego słucha. Ta dziewczyna ma spory potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Karin Dreijer - wokalistka The Knife. Szerzej znana ze współpracy z Royksopp przy utworze "what else is there". Wokal niezwykle oryginalny

 

O tak :) wlasnie chcialem ja tutaj dopisac :) i poprawiam troszke pani sie zowie Karin Dreijer Andersson ;) chyba jakis ozenek sie przyplatal po drodze. nowa plyta The Knife zrobila na mnie ogromne wrazenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nowa płytka zbiera świetne recenzje, ale osobiście wolę "Deep cuts".

 

The knife poznałem słuchając "pass this on" z poprzedniej płytki właśnie na jakiejś składance i zakochałem się. Do dziś to jedna z moich ulubionych piosenek wogóle, a łamiący się, lekko fałszujący, wokal Karin z charakterystycznym nordyckim akcentem w jej angielskim po prostu uwielbiam:)

 

Nowa płyta po prostu nie ma już dla mnie tej świeżości, ale uważam, że jest równie dobra.

Żeby nie było.

 

O dziwo nikt chyba nie wspomniał o PJ Harvey co jest karygodnym pominięciem. Mało kto ma tak przejmującą barwę głosu jak ta pani.

 

Żeby się pogrąży dodam jeszcze, że mam słabość do Sophie Ellis-Bextor, ale lubię pop na poziomie, a jej głos bardzo mnie relaksuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kate Bush :) :) :)

Jej możliwości najlepiej ilustruje płyta "Lionheart" a szczególnie kawałek "In the warm room" poezja :P

Kate Bush ma najwspanialszy głos jaki słyszałem :) :)

 

ov Darkness napisał : "świetna Sonja Kraushofer z L'ame Immortelle" <-- też mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wokal Weroniki z Totem :D

 

Przecie ona ma jeszcze bardziej zryty, niski głos niż ten koleś co obok niej śpiewa :D

 

IMO ma trochę bardziej "jazgotliwy", ale może i odrobinę niższy. Chociaż szczerze mówiąc, drugi wokal w Totem to sztuka dla sztuki. Ale sama kapela przednia.

 

A tak poważnie, to uwielbiam głos Diany Krall, Katie Melua i wokalistki, która udziela się na płycie Karma, formacji Dlerium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię wokal Skye Edwards z zespołu Morcheeba, którego płyty gorąco polecam, a zwłaszcza "Fragments of Freedom" i "Charango". Skądinąd oprócz świetnej muzy jest na ich albumach dostrzegalna wysoka klasa samego studia nagraniowego. Ostatni ich album już z inną wokalistką, mniej polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie pierwszenstwo ma u mnie Chylińska :) im starsza, tym lepsza. moze po prostu coraz lepiej radzi sobie z glosem?..

A co poza tym? Bjork (ale Medulla juz mi nie podchodzi), Nosowska no i oczywiscie Anna Maria Jopek :) chociaz musze przyznac ze wokalistka Morcheeby rowniez potrafi wprawic mnie w dobry nastroj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię wokal Skye Edwards z zespołu Morcheeba, którego płyty gorąco polecam, a zwłaszcza "Fragments of Freedom" i "Charango". Skądinąd oprócz świetnej muzy jest na ich albumach dostrzegalna wysoka klasa samego studia nagraniowego. Ostatni ich album już z inną wokalistką, mniej polecam ;)

 

Właśnie miałem napisać o tej pani - świetny głos. Jej ostatni album solowy też niczego sobie. "Fragments of Freedom" to genialny krążek, swego czasu słuchałem go praktycznie na okrągło, zaraz sobie odświeżę chyba.

 

zdecydowanie pierwszenstwo ma u mnie Chylińska :) im starsza, tym lepsza. moze po prostu coraz lepiej radzi sobie z glosem?..

A co poza tym? Bjork (ale Medulla juz mi nie podchodzi), Nosowska no i oczywiscie Anna Maria Jopek :) chociaz musze przyznac ze wokalistka Morcheeby rowniez potrafi wprawic mnie w dobry nastroj.

 

Ostatnia płyta Chylińskiej, budzi we mnie mieszne uczucia. Z jednej strony świetna praca basu, gitar (Misiak daje radę), perkusji, niezłe wokale, ale tekstów nie da się słuchać :blink: Panienki z blog27 mają już chyba większe problemy i mądrzejsze teksty. W dodatku ta jej sztuczna wulgarność itd. odstrasza mnie od tego albumu. Jej umiejętności wokalne to też dyskusyjna sprawa - mi się podobają, ale bez muzycznego orgazmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
zdecydowanie pierwszenstwo ma u mnie Chylińska :) im starsza, tym lepsza. moze po prostu coraz lepiej radzi sobie z glosem?..

A co poza tym? Bjork (ale Medulla juz mi nie podchodzi), Nosowska no i oczywiscie Anna Maria Jopek :) chociaz musze przyznac ze wokalistka Morcheeby rowniez potrafi wprawic mnie w dobry nastroj.

 

Ostatnia płyta Chylińskiej, budzi we mnie mieszne uczucia. Z jednej strony świetna praca basu, gitar (Misiak daje radę), perkusji, niezłe wokale, ale tekstów nie da się słuchać :blink: Panienki z blog27 mają już chyba większe problemy i mądrzejsze teksty. W dodatku ta jej sztuczna wulgarność itd. odstrasza mnie od tego albumu. Jej umiejętności wokalne to też dyskusyjna sprawa - mi się podobają, ale bez muzycznego orgazmu.

A dla mnie płyta Chylińskiej powstała pod pływem chwili i w głębokim afekcie, podoba mi się, tak samo jak jej głos który z płyty na płytę stawał się lepszy, tylko ostatnio coś o niej nie słychać.. może jak dziecko odchowa to znów coś się pojawi. Sztuczne jest dla mnie cmentarne zawodzenie dużej części gotyckich wokalistek, lub texty w stylu ".. w lewo czy w prawo, w którą stronę iść.." a'la Moonlight w tym momencie mało istotne staje się to jaki panienka ma głos

Dla mnie liczące się wokalistki to Bjork, Nelly Furtado(chociaż jej mogę posłuchać raz na jakiś czas), Tori Amos, A.M. Jopek, E. Badu, K.Melua, i wiele innych wokalistek.

W sumie to poza głosem, to wiele zależy od image danej wokalistki i dla mnie sposób zachowywania się Dody, gdyby jej głos był piękny i tak powoduje, że nie budzi ona u mnie pozytywnych odczuć. Nie twierdzę że wokalistka musi być piękna, bo Bjork według mnie nie jest, ale cała otoczka wokół jej samej powoduje, że odbieram bardzo dobrze ją samą i jej muzykę również.

no a na koniec polecam składankę Various - Songbird (2cd) (eva cassidy, diana krall, macy gray, sheryl crow, tori amos, ketie melua, amy winehouse)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Climbatize:

 

A ja wolę już jakieś gotyckie, naciągane smuty niż teksty Chylińskiej... Dla mnie od tych liryk wieje sztucznością, sztucznym buntem, sztucznym wulgaryzmem, który jest jakby "na siłę".

 

Swoją drogą uwielbiam wszystkie wokalistki, które angażowały się na którymkolwiek albumie Theriona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności