Skocz do zawartości

Ulubiony Damski Wokal


Negocjator

Rekomendowane odpowiedzi

Skink jest niezla ale ja bardziej wole wokale w stylu Sii Furler z Zero 7 (tak wiem tam sa 2 wokalistki i druga też jest spoczko). No i oczywiscie Erykah Badu, Alice Russel i Amy Winehouse (God bless last.fm ;) )

No i jeszcze jest wokalistka smoke city (kawałek underwater love jest naprawde cudowny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie Aretha Franklin i długo nic ale z zagranicy to:

-Sade

-Angie Stone

-Goapele

-Erykah Badu

-Lauryn Hill

-N'dea Davenport

-Chaka Khan

-Minnie Riperton

-Janet Jackson...

napewno zapomnialem o paru jeszcze

 

Polska:

-Grażyna Łaobaszewska (nie wiem czemu nikt jej nie wymienił)

-Krystyna Prońko

-Edyta Bartosiewicz (także nie wiem co z wami)

-Anna Dąbrowska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(nie wiem czemu nikt jej nie wymienił)

(także nie wiem co z wami)

Może dlatego nie wymienił, że każdy ma inny "ulubiony damski wokal"... :> Nie patrzymy na to w sposób bezwzględny ale każdy wymienia wokalistki obracające się w jego ulubionych klimatach a pomija te, które wg niego nie robią nic ciekawego pomimo, że mogą posiadać niesamowity głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem te co do których uważam ze jakość głosu, umiejętności wokalnych i muzyki jest niepodważalna, nie zależnie od gatunku.

Przecież zaznaczyłem to na końcu mojej wypowiedzi... :P

Problem w tym, że większość wymienionych przez Ciebie pań nie robi wg mnie nic co by mnie zainteresowało nie ujmując w niczym ich umiejętnościom wokalnym - tak samo jak Tobie mogą nic nie mówić wokalistki, które ja wcześniej wymieniłem. I dlatego nie ma się po co pytać dlaczego tych czy innych kobiet wcześniej nie było na tej liście...

Co do jakości głosu i umiejętności wokalnych - ok, ale jak to nazwałeś "jakość muzyki" to bardziej złożona sprawa. Spotkałeś się kiedyś z czymś takim, że muzyka była perfekcyjnie zrealizowana i zmiksowana ale jednak (a może przez to) nudna i bez wyrazu??? Ja szukam czegoś co mnie zainteresuje/zaszokuje i nie zwracam uwagi na coś co jest może i perfekcyjnie zrobione ale nie ma tego czegoś czego oczekuję od muzyki :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę masz racje ale nie do końca, wymieniłem te co do których uważam ze jakość głosu, umiejętności wokalnych i muzyki jest niepodważalna, nie zależnie od gatunku.

 

Ale nie da się ukryć że tematem tego wątku jest "Ulubiony Damski Wokal" a nie "najlepszy technicznie czy muzycznie damski wokal", więc każdy wpisuje te wykonawczynie których głos im się najbardziej podoba a nie te, które śpiewają najczyściej/najlepiej technicznie a w osobie piszącej nie wzbudzają żadnego zainteresowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja uwielbiam YUI (tak, wiem, i tak nikt nie wie o kim mówię, w końcu to japońska piosenkarka, ale jej utwory są przecudne :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności